Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Tutorials

Tutorials Ovdje ostavljajte svoje upute i savjete za lakši, brži i bolji rad s vašim računalom. Ovdje ne postavljajte pitanja. Za to postoji Help servis.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2010., 21:39   #1
minimize to tray at start up

Evo baš sam instalirao thunderbird odnosno Lanikai 3.1 Alpha 1 i poželio da se program pokrene automatski pri podizanju windowsa ali da bude minimaliziran također automatski pri podizanju ali u tray tojest pored sata. Nigdje nisam pronašao kako to napraviti pa sam se sam namučio pa evo kako za one koji neznaju:
Za Thunderbird postoji alat koji ga minimalizira (minimize to tray) ali svejedno mislim da nije potreban.
Shortcut programa sam copy paste u "start up" folder zatim sam ušao u propertis shortcut-a i pod paletom shortcut pod Run postavio Run minimized.
onda sam downloadao programčić Trayit. odličan programčić koji ne zahtjeva instalaciju.
Njega podesite da se pokrene pri podizanju windowsa "load trayit at stertup".
zatim pokrenete program koji ste kopirali u start up folder i klikom na minimize desnim mišem otvara se opcija trayit aplication. E onda se sami snađite, uglavnom potrebno je podesiti da kad stisnete "minimize" windowsi minimiziraju dotičnu aplikaciju U tray a .
dakle windowsi obavljaju automatsko podizanje i minimaliziranje pri startu a Trayit program minimizira aplikaciju umjesto u taskbar u tray.
tako jednostavno kad palite kompjuter i nemorate stalno paliti i gasiti aplikaciju da vidite jel ima nove pošte
Mislim da Thunderbird jedini ima opciju da sami odaberete zvuk koji javlja da je došla poruka. To može biti bilo koja pjesam ili zvuk skinut s interneta
peppper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:45   #2
svaka čast na trudu ali trebo si to stavit u podforum "Tuturials"....
CRonaldo-im is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.