Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2006., 20:42   #41
Ja sam se ljetos preselio. I nisam požalio.
Doduše ne samo radi posla, jer sam imao sasvim OK posao.
Jednostavno sam se zaželio novih izazova i mogućnosti.
Sada sam već na drugom poslu kako sam se preselio.
Nije bilo nikoga da me pomogne financijski, sve sam sam sredio.
__________________
This time next year we'll be millionaires!
delboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 07:52   #42
ja sam se preselila obrnuto, iz veće sredine u manju.

i sad , jesam li požalila? ne znam niti sama.
sada je prošlo 2 godine, a prva je bila grozna. to mi je bio jedna od najružnijih perioda u životu. Nikoga ne poznaš, svit tvoji su u drugom gradu, niti na poslu nije bilo onako kako sam očekivala a zbog posla sam se i preselila....
bila sam na rubu da sve pustim i vratim se doma

ali onda je polako krenulo na bolje, i sad mislim da ću tu i ostati, ali nije da sam se potpuno prilagodila na novu sredinu
i mislim da nikad niti neću

ali ne žalim više što sam se preselila
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:21   #43
Promjena posla...

Promijenio sam svoj prvi posao na kojem sam bio 7 godina. Stasao sam od developera do project managera te sam bio cijenjen na ovim prostorima i u svijetu sa svim partnerima s kojima sam surađivao. Moj šef je bio super zadovoljan sa mnom i imao sam 20-tak ljudi ispod sebe.
Pružila mi se prilika te sam promjenio posao. Oko 1500 kn veća plaća, voditelj tima samo sa manje ljudi. Radim već tri mjeseca, ali sam totalno nezadovoljan jer se osjećam maleno, nikakvo. Nitko me još ne cijeni, svi su "pametniji" od mene, ne vodim još ni tim već radim neki šljakerski posao, jedva razgovaram na hrvatskom, a kamoli na engleskom (zaboravit ću ga). Manje je posla, manji stres, veća lova, ali nisam zadovoljan. Možda kriza prelaska.
Savjeti??? Hvala.
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 23:51   #44
Quote:
ColdBoot kaže:
Promijenio sam svoj prvi posao na kojem sam bio 7 godina. Stasao sam od developera do project managera te sam bio cijenjen na ovim prostorima i u svijetu sa svim partnerima s kojima sam surađivao. Moj šef je bio super zadovoljan sa mnom i imao sam 20-tak ljudi ispod sebe.
Pružila mi se prilika te sam promjenio posao. Oko 1500 kn veća plaća, voditelj tima samo sa manje ljudi. Radim već tri mjeseca, ali sam totalno nezadovoljan jer se osjećam maleno, nikakvo. Nitko me još ne cijeni, svi su "pametniji" od mene, ne vodim još ni tim već radim neki šljakerski posao, jedva razgovaram na hrvatskom, a kamoli na engleskom (zaboravit ću ga). Manje je posla, manji stres, veća lova, ali nisam zadovoljan. Možda kriza prelaska.
Savjeti??? Hvala.
Prilagodba je uvijek težak proces.Iz rutine upasti u nešto potpuno novo je svima teško ali s vremenom sve dođe na svoje.
__________________
Nekad sam bio umišljen...ali sam se riješio i te mane,sad sam savršen.
baushtelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 02:39   #45
Gledaj sve sa vedrije strane..bar imas vecu placu...Jebo spiku...
__________________
Zvao sam je Emili
-ParadoX- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 14:18   #46
sjeti se gdje si bio prije 7 godina kad si dosao na 1 posao....

ako ti je placa bila 5 000 kn a sad za 1500 veca onad se isplati.... ako je bila 100 00 a sad 11 500 onad je dvojbeno ...

procitaj ovaj clanak.... mozda pomogne - Ponos ili Novac - Pitanje je sad
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 14:23   #47
Quote:
-ParadoX- kaže:
Gledaj sve sa vedrije strane..bar imas vecu placu...Jebo spiku...
baš tako
virtus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:12   #48
Quote:
ColdBoot kaže:
Manje je posla, manji stres, veća lova, ali nisam zadovoljan. Možda kriza prelaska.
Savjeti??? Hvala.
Definitivno kriza! I ja sam nedavno promijenio posao i ista stvar, bolja lova, manje posla, a ja nezadovoljan i osjećam se glup. Ali s vremenom te počinju sve više cijeniti i sve dobiva smisao.
Samo polako i samo naprijed.
Pozdrav!
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:41   #49
nije sve u lovi i velicini posla.... npr. ja radim minut od kuce.... plus tesko mjerljiv u kunama.... al to je svaki dan pola sata manje rada... a i 400 kn benzine....

mogu uvik ispariti na pola sata ako mi je hitno.... ako imam tekmu mogu otici i to kasnije nadoknatiti...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 22:27   #50
To ti je sigurno kriza prelaska. Pa, dugo si bio na prethodnom poslu. Sedam godina! Doći će stvari na svoje, samo polako. Čekaj dok se navikneš na okruženje, napraviš svoj sistem, pokreneš ljude oko sebe, počneš se dokazivati itd. Nego, da li ti je ovo prva promjena radnog mjesta? Ako jeste, tada je uvijek najteže. Svaka naredna će biti puno lakša.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 06:04   #51
promjena posla je tezak i stresan proces bez obzira na lovu
na novom mjestu moras ponovo izgraditi imidz i steci povjerenje nadredjenih i podredjenih

ja bi izbjegavao osim ako uvjeti nisu stvarno osjetno bolji...osjecat se ugodno na poslu je vaznije od 1500kn
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 09:59   #52
uvjeti na novom poslu popravljaju raspolozenje..... no meni bi dobro popravilo raspolozenje kad bih 1500 kn mogao utrositi na sebe vise mjesecno, naravno na obitelj i djecu.... zapravo sve ono sto bi djeca htjela svaki mjesec nije niti 1000 a i zeni bi tih 500 dodatno popravilo raspolozenje... a još bi ostalo i za ljetovanje...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 10:27   #53
...promjena posla...opet...

Evo iznosim vama cijeli slučaj pa molim mišljenje ili barem potvrdu da jesam lud i nezahvalan ili da tako treba.

Diplomirao sam prije 6 godina, dobio posao istog dana i u toj firmi proveo 3 godine. Paralelno sam započeo i magisterij. Nakon toga dajem otkaz odlazim u drugu firmu na cca godinu dana. Tu sam i magistrirao (no bez njihove financijske pomoći). Nezadovoljan koječime odlazim u renomiranu tvrtku u kojoj sam cca 1,5 godinu. Plaća 10k, sve uredno, ali meni nešto ne štima....
I sada sam predao molbu za posao više da se izvažem koliko vrijedim nego za ozbiljno, ali ipak me škaklja, npr ponude mi 50% veću plaću...
Da li otići, da li biti lojalan firmi, nisam pametan.....
Čini mi se da na ovome poslu stagniram i uopće se na razvijam, ali možda je i to prolazno...
Molim psihološku pomoć starijih i iskusnijih kolega...

Mislim većina bi bila zadovoljna ovakovim radnim uvjetima, ali ja nisam, nešto mi fali i tjera me dalje i jednostavno se ne mogu smiriti... Ne znam da li je kome od vas bilo tako. Ako jest, volio bih koju riječ savjeta.

Pozdrav!
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 10:59   #54
Ne mogu ti dati savjet, ali ti mogu ispričati ukratko svoju priču pa možemo nastaviti dalje u tom tonu.

Nakon faxa se zaposlio u renomiranoj firmi u kojoj sam radio 6 i pol godina te mi se karijera razvila od developera do voditelja grupe (17 ljudi) i voditelja dva projekta. Nakon 6 i pol godina unatoč dobroj karijeri našao sam drugi posao (malo movinga ne škodi) za veće novce tako da sada imam nešto više od 10k kuna i radim na ovom radnom mjestu 4 mjeseca. Unatoč dobroj plaći nešto mi fali (kao i tebi). Nekako mi čudno i glupo, osjećam se neiskorišten jer sam prije radio puno odgovorniji posao, ali za manje novaca. Osjećam da se zaglupljujem i propadam. Ali plaća mi je dobra i te osjećaje sam potiskivao, ali sam ipak poslao životopis u drugu firmu da vidim koliko vrijedim. Mic po mic, došao sam do zadnjeg kruga razgovora gdje će mi diša ponuditi plaću u "novoj" firmi, a ja ću imati dan-dva za razmisliti. Mislim da idem ako mi ponuse 50% veću plaću, ali trebam sve odvagnuti. Taj novi posao bi bio Project Management, veća odgovornost (što volim), ali i više posla.

Daklem, nisi jedini, ima nas još samo ja mijenjam posao nakon 4 mjeseca. K'o pas pušten sa lanca. Ne znam... To je za sada moje iskustvo, a ako imaš pitanja, pucaj...
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:17   #55
Da znam o čemu pričaš, potpuno je ista situacija. Ja sam tehničke struke i bavio sam se projektiranjem, a ovo sada bi više bio management i vrćenje papira, ali htio bi se okušati i u tome. To je isto tako vođenje projekta, koordinacija i slično... Probaću pa ću vidjeti. Smatram da čovjek treba stremiti prema boljem, iako ne treba biti nezahvalan, naravno. Bumo videli rekoše slijepci.
Uglavnom, drago mi je da još ima takvih ljudi sa sličnom problemom. Ja sam se već zabrinuo za sebe, mislim na prvi pogled sve je OK, ali u biti...NISAM SRETAN!!!! i to je valjda to....
Kad čovjek zadovoljan ide na posao, onda nije niti lova najvažnija, a ovdje nekako kao da sam gurnut u zapećak, i sve nešto ide po inerciji, a bez respekta kojega ja smatram da zaslužujem (znanjem, a i titulom bogme)
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:24   #56
He he, ne mogu vjerovati. Kao da gledam i slušam sebe. Moj dvojnik. I ja sam se već zabrinuo da sa mnom nešto nije u redu. A seka mi govori da šta se ja još bunim sa tolikom plaćom. Ali meni nedostaje ona dinamika i ona odgovornost koju sam imao. Osjećam se neiskorištenim, da čitavo moje iskustvo koje sam gradio kao project manager propada i da se mogu bolje prodati (iako će vjerojatno malo moj obiteljski život trpiti jer će biti više posla).
Također sam u tehničkoj struci. Čovječe, da se mi ne znamo ili da slučajno ne apliciramo za isti posao, he he...
Vidjet ću koju će mi plaću ponuditi na razgovoru sa dišom. Moram biti malo i klinčevitiji, tražiti dobre uvjete...
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:45   #57
Jos jedan dvojnik. Skoro pa sasvim isto.
Ja se maknuh dalje. Savjetujem i tebi - pogotovo ako je na poziv. Iskoristi to kao dobru poziciju za pregovore.
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:51   #58
Sve nas je više...

Da, samo je nama malo glupo i već se brinemo jer često mijenjamo poslove, ne? Evo, ja nakon 4 mjeseca idem dalje ako su uvjeti dobri pa se pitam jesam li normalan? Izgleda da jesam...
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 12:03   #59
A malo ti dodje da se zapitas, da... pogotovo kad pogledas svoj cv, broj poslova, sve dobri, bolji od boljeg, i podijelis to sa brojem godina staza, pa onda ispada da cemo kad bude vrijeme za penziju imat nekih 20ak firmi na listi ako ovako nastavimo ali fora je u tome da svaki put idemo na poziv i na bolje. A one kojima se trebas "pravdat" neces ni sresti na tom putu... No treba malo stati, ponekad. (dok nam crv opet ne proradi)
curicak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 12:16   #60
Ovaj put ne idem na poziv, već sam poslao molbu na oglas ali smatram da to mogu, znam i hoću kvalitetno raditi. A to košta...
Pa bumo vidli. Neki ljudi to smatraju nedostatko toliko mijenjati poslove, ali ja kad pogledam realno.... kad mi negdje postane dosadno i nezanimljivo...gibam.
Uglavnom držim se one: go for it... ali opet nekad me kriza pukne.
Drago mi je da vas još ima sličnih.
Pozdrav!
pacodel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.