Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2003., 00:39   #21
Quote:
Aenea kaže:
Vec sam pomislila da si trenutno u situaciji u kojoj "nemas" mogucnosti izbora...
Zavisi...gledajuci sa strane imam izbora...ali znajući sebe nemam izbora
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 02:57   #22
ja sam dosta knjiga o tome pročitaLa.... misLim, ima dosta kompLiciranih obreda (npr. sa spermom, jer je to najjače magijsko sredstvo) aL ima ih i onih bezveznih, koje čim vidiš znaš da nema šanse da "upaLe"....

ja sam jednom, pred dosta vremena se odLučiLa napraviti jedan "Love speLL", koji sam pročitaLa u knjizi haLLoween (ona crvena, i knjiga nije niš posebno).... e, sada daL je obred upaLio, neznam, jer sam za 2 dana povukLa sve.... nije mi se daLo zezat s tuđim osjećajima.... hehe....
__________________
i rece maja: "jebat ces i tocka" i tako bi
bloody sailor moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 09:02   #23
Quote:
bloody sailor moon kaže:
ja sam dosta knjiga o tome pročitaLa.... misLim, ima dosta kompLiciranih obreda (npr. sa spermom, jer je to najjače magijsko sredstvo)....

ja sam jednom, pred dosta vremena se odLučiLa napraviti jedan "Love speLL", koji sam pročitaLa u knjizi haLLoween (ona crvena, i knjiga nije niš posebno).... e, sada daL je obred upaLio, neznam, jer sam za 2 dana povukLa sve.... nije mi se daLo zezat s tuđim osjećajima.... hehe....
Mislim daje ipak jača krv ali non fa bitno. Koja je to knjiga Halloween? Samo mi nemoj reć' da je to od vještice Vesne.

I kako si to povukla?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 13:41   #24
Quote:
GothicA kaže:
Ljubavna magija je želja da onoga tko ti se sviđa natjeraš da ti uzvrati osjećaje. Ključna riječ je NATJERATI,PRIDOBITI, a u tome NEMA NIČEG DOBROG.
To ne samo da je zlo, nego je ulaz u sfere negativnosti što čovjeka kasnije može povući u gadne stvari.
To je crna magija. Jer ti nekoga želiš PRISILITI na nešto. I za to također vrijedi ono: kakvu energiju šalješ, 10 puta jača će ti se vratiti. Znači baviš li se tim crnim stvarima, još crnije će ti se kad-tad vratiti.
Takve magije su opasne, naravno.
sigruno da nema ništa dobrog ako se nekog želi natjerati, to je onda prisila i crna magija i to je svakako opasno, ali ovdje se radi koliko sam ja shvatio o nekim obredima kojim se želi pojačati i djelovati na nekog bez želje da to proizvede negativna učinak i da se bilo kojoj strani nanese zlo.

nisam nikad to prakticirao, po meni i molitva može biti način da se takvo nešto ostvari, i ne vidim tu ništa loše ako je bezopsano.
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 13:48   #25
Re: A di je tu ljubav...

[QUOTE]Dragonfly kaže:
[B]Ljubavna magija i ljubav..

Na prvi dio pitanja da li se može utjecati na neku osobu glede ljubavi i pridobivanja može.. Ali, da li je to onda ljubav?

---ljubav je ako se ne djeluje protivno tuđoj volji, ako se djeluje pozitivnim sredstvima, po meni to mogu biti molitve.
-------------------------------------------------------------------------

Općenito kod rituala izbjegava se prvo zadovoljavati sebična potreba našeg ega, a zatim utjecanje na volju nekog bića.

Svi ljudi koji krenu zatražiti "vračare" da im vrate njihovu ljubav, čine to zbog povrijeđene taštine i ega. Ne iz ljubavi.

---slažem se
--------------------------------------------------------------------------

Dakle, ako radimo ljubavnu magiju, onda ćemo raditi općenite rituale sa naznakom da privučemo osobu koja nam trenutačno najviše treba i odgovara.

---nisam nikad probao, ali tko zna ...
--------------------------------------------------------------------------

Ako već postoji netko tko nam je drag, a naslućujemo da bi to moglo biti obostrano, par nježnih riječi u pravo vrijeme, jedan dubok pogled i s ljubavlju spremljena večera za početak bit će sasvim dovoljni i učinkoviti..


---to ti iz iskusta
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 14:28   #26
Quote:
mystic kaže:
sigruno da nema ništa dobrog ako se nekog želi natjerati, to je onda prisila i crna magija i to je svakako opasno
Opet ja

Za mene je natjeravanje kada se netko našminka i izazovno obuče.

I nemojte opet sa onim da onda imaš izbora a da kod magije nema izbora. Imaš izbora kod oba slučaja ako znaš vladati samim sobom.

Quote:
mystic kaže:
nisam nikad to prakticirao, po meni i molitva može biti način da se takvo nešto ostvari, i ne vidim tu ništa loše ako je bezopsano.
Hm, a jel' ti to izigravaš Boga pa odlučuješ šta je dobro a šta nije?
Bolje se moli za sebe nego za druge.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 12:31   #27
Quote:
Baphomet kaže:
Mislim daje ipak jača krv ali non fa bitno. Koja je to knjiga Halloween? Samo mi nemoj reć' da je to od vještice Vesne.

pa je... zato sam i rekLa da je gLupa knjiga... pa ima neki obred povLačenja... ma neznam... ja se na takve stvarni ni ne trudim.. samo za one "ozbiLjnije"...
__________________
i rece maja: "jebat ces i tocka" i tako bi
bloody sailor moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 14:30   #28
Quote:
Aenea kaže:
Pod "njena" podrazumjevas osobu nad kojom je ucinjen neki magijski ritual
u stilu da bude s nekim i sl?
Osoba nad kojom je ucinjen takav ritual nema nikakve mogucnosti izbora
a jos manje slobodne volje.
Ta osoba nema tada ni blage veze da je nad njom nesto ucinjeno
a jos manje da je pod utjecajem nekakvog magijskog rituala.

Sklon sam složiti se s mišljenjem da onaj koji čarobira ne bi li probudio osjećaje neke određene osobe dolazi u opasnost da zamađija samoga sebe, da probudi neutaživu strast prije svega u sebi....


Ta strast ne mora uvijek "ljubavnom magijom" (čitaj: emocionalno i afektivno vrlo nabijenom aktivnošću ) biti utažena, naprotiv može se dogoditi samo da frustracija zbog "neposjedovanja" ciljane osobe bude mnogo jača i veća.



Druga je stvar raditi na sebi u smjeru kako bismo bili otvoreniji u primanju adekvatne i kompatibilne osobe u svoj zagrljaj....ali ne mora značiti da unaprijed stvarno znamo koja i kakva je ta osoba....i kakvu vrstu veze uopće želimo.
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 16:45   #29
Talking black magic man

Što ako o vama intenzivno razmišlja osoba koja bi htjela biti s vama, ljubavno ili za jednu noć? Ako je ta osoba tzv. laik, a vi ste tzv. veliki mistik, vi ćete možda osjetiti energetsku navalu, a ta osoba na vama ne vrši ljubavnu magiju. Ako uzimamo striktne kriterije, toj osobi bi se to moglo/trebalo negativno vratiti jer ona nehotice vrši utjecaj ili u najmanju ruku pritisak na moju slobodnu volju. Ali, zbog nekog razloga mi nešto nedostaje u toj logici...
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 20:56   #30
Quote:
genNorec kaze:

Sklon sam složiti se s mišljenjem da onaj koji čarobira ne bi li probudio osjećaje neke određene osobe dolazi u opasnost da zamađija samoga sebe, da probudi neutaživu strast prije svega u sebi....
Potpuno si u pravu.
Nadopunila bi samo,da,onaj tko to radi,je neutazivu stras ili opsjednutost,
imao vec prije tog cina a koju nije mogao ili znao zadovoljiti na "normalan" nacin,
te je isao "laksim" ili kretenskim sistemom tj. primjenom crne magije.

Quote:
genNorec kaze:

Ta strast ne mora uvijek "ljubavnom magijom" (čitaj: emocionalno i afektivno vrlo nabijenom aktivnošću ) biti utažena, naprotiv može se dogoditi samo da frustracija zbog "neposjedovanja" ciljane osobe bude mnogo jača i veća.
Da.Ako se nekome posalje nesto-neku energiju i to nesto se ne zakaci
za osobu kojoj je poslano,vraca se natrag osobi koja je poslala.

Quote:
genNorec kaze:

Druga je stvar raditi na sebi u smjeru kako bismo bili otvoreniji u primanju adekvatne i kompatibilne osobe u svoj zagrljaj....ali ne mora značiti da unaprijed stvarno znamo koja i kakva je ta osoba....i kakvu vrstu veze uopće želimo.
Rad na sebi,uzdizanje svoje svijesti.
Znaci nema slamanja tuđe volje,zamisljanja tocno određene osobe i sl.
Ili takozvana "bijela magija".
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 20:59   #31
Quote:
Sly kaze:

Što ako o vama intenzivno razmišlja osoba koja bi htjela biti s vama, ljubavno ili za jednu noć? Ako je ta osoba tzv. laik, a vi ste tzv. veliki mistik, vi ćete možda osjetiti energetsku navalu, a ta osoba na vama ne vrši ljubavnu magiju. Ako uzimamo striktne kriterije, toj osobi bi se to moglo/trebalo negativno vratiti jer ona nehotice vrši utjecaj ili u najmanju ruku pritisak na moju slobodnu volju. Ali, zbog nekog razloga mi nešto nedostaje u toj logici...
Taj mistik nece ni primjetiti da netko drugi masta o njemu a niti ce osjetiti
nekakvu energetsku navalu.
Nesvjesno djelovanje ni u kojem slucaju ne moze biti tako jako da dođe do njega.
U stvari to su fantazijske slike koje nemaju dovoljno velikog energetskog naboja
i samim time brzo se izgube.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 12:36   #32
Ne mogu se u potpunosti sloziti. Ako su obje osobe extrasenzitivne, moguce je da osjete razmisljanja i fantazije one druge, ali samo to
__________________
deep blue sea
xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 13:26   #33
Re: Ljubavna magija

Quote:
mystic kaže:
kad već nitko nije otvorio ovu temu

evo ja ću

pročitao sam jednu kniigu pod navedenim naslovom, pa me zanima, da li netko ima praktično iskustvo, tj. da li je moguće raznim obredima utjecati na neku osobu koja nas even. interesira?


Ljubav se magijom ne može nikako dobiti, magijom se može samo emocionalno manipulirati.

NIJE TO TO!

LJUBAV SE NE PRODAJE I NE KUPUJE!

ONA SE POKLANJA
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 13:28   #34
Posudjuje.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 13:48   #35
Quote:
Baphomet kaže:
Mislim daje ipak jača krv ali non fa bitno.
krv je najjača, ali ovisi i o trenutnom stanju organizma.

Savjet; ako ćete koristiti vlastitu krv, budite sigurni da su vam igle, žileti, noževi, whatever, čisti i oštri. Da sve prođe s manje komplikacija.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 14:10   #36
Talking Evo vam malo Rumi ljubavne magije..

[color=light blue]A moment of happiness,

you and I sitting on the verandah,

apparently two, but one in soul, you and I.

We feel the flowing water of life here,

you and I, with the garden's beauty

and the birds singing.

The stars will be watching us,

and we will show them

what it is to be a thin crescent moon.

You and I unselfed, will be together,

indifferent to idle speculation, you and I.

The parrots of heaven will be cracking sugar

as we laugh together, you and I.

In one form upon this earth,

and in another form in a timeless sweet land.



Kulliyat-e Shams, 2114 [/color]


Ak treba prevest, bum..



Quote:
by Nori đenerale:
Druga je stvar raditi na sebi u smjeru kako bismo bili otvoreniji u primanju adekvatne i kompatibilne osobe u svoj zagrljaj....ali ne mora značiti da unaprijed stvarno znamo koja i kakva je ta osoba....i kakvu vrstu veze uopće želimo.
Ljudi, čitajte ovo dok vam ne bu sasvim jasno; ak treba i 500X na dan!



Quote:
Dragonfly:
Ako već postoji netko tko nam je drag, a naslućujemo da bi to moglo biti obostrano, par nježnih riječi u pravo vrijeme, jedan dubok pogled i s ljubavlju spremljena večera za početak bit će sasvim dovoljni i učinkoviti..

mystic će na to:
To ti iz iskustva...
Naravno, tako je mene najlakše zmađijat; padam k'o jelen na cesti..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 14:32   #37
Re: Re: Ljubavna magija

Quote:
Solaris kaže:
Ljubav se magijom ne može nikako dobiti, magijom se može samo emocionalno manipulirati.

NIJE TO TO!

LJUBAV SE NE PRODAJE I NE KUPUJE!

ONA SE POKLANJA
naravno
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 19:46   #38
Već sam bila napisala kako ljubav ne možeš ni kupiti, ni prodati, ni ukrasti. Možeš je samo dati, i dobiti.

Ali...pada mi na pamet, što je s onim ljudima koji ne dobivaju ljubav? Koji je traže, ali ne znaju kako, ni gdje?

Zašto je ne dobivaju?
možda zato što je ne znaju dati? A, onda zašto je ne znaju dati?
jer je nikada nisu primili u čistoj supstanci?


I što je sa onima koji vjeruju da nitko njima neće/ ne može dati ljubav?


Uh, pratvaram se u illegalea , ali nadam se da će netko uhvatiti bar neki trag onoga što sam htjela reći

Zadnje uređivanje Blaise : 12.06.2003. at 21:24.
 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 19:52   #39
Quote:
Solaris kaže:
Ali...pada mi na pamet, što je s onim ljudima koji ne dobivaju ljubav? Koji je traže, ali ne znaju kako, ni gdje?

Zašto je ne dobivaju?
možda zato što je ne znaju dati? A, onda zašto je ne znaju dati?
jer je nikada nisu primili u čistoj supstanci?


I što je sa onima koji vjeruju da nitko njima neće/ ne može dati ljubav?
Takvi ljudi rade dvije greske:
1. Ocekuju da ih drugi vole, a ni sami sebe ne vole.
2. Ocekuju da ih drugi vole.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 20:12   #40
Quote:
Gospon Pes kaže:
Takvi ljudi rade dvije greske:
1. Ocekuju da ih drugi vole, a ni sami sebe ne vole.
2. Ocekuju da ih drugi vole.

A kako možeš voljeti sam sebe, ako te nitko drugi ne voli, tj. ako dobivaš poruku od svijeta da nisi vrijedan ljubavi?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.