Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 21:42   #21
Quote:
nebraaa kaže: Pogledaj post
Ovako, imam ispod trtice, odnosno u stražnjici, iznad otvora, nekakvo crvenilo, na opip je nekakva kvržica, ali mene to boli samo kada sjednem, mogu normalno, hodati, trčati i sve. Zanima me što bi to moglo biti? Znam da hemoroidi sigurno nisu. Hvala
Na blef, perianalna lojna žlijezda koja se prijeti ozbiljnije upaliti (nećemo ni spominjati perianalni apsces kao moguću posljedicu). No može biti još podosta stvari. Btw, ja ne znam sa sigurnošću kako navedena promjena nije hemoroid...
Stoga, sutra lijepo svom liječniku/liječnici na pregled kako bi se po potrebi NA VRIJEME započelo liječenje i kako bi se izbjegle potencijalne neugodne&ozbiljne komplikacije nečega što se možda može vrlo lako&BEZBOLNO razriješiti
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:32   #22
Je li to smrtonosno?
nebraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:57   #23
Znaci za uzbunu mogu biti jaki bolovi lokalno, povišena tjel.temp., tresavica, zimica, opća slabost... -tad se javljaš u hitnu službu.
Zato sutra posjeti svog liječnika, pa ćeš mirno spavati kad se dozna točno o čemu se radi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 00:58   #24
Problem s kralježnicom

Evo ovako,citao sam malo po forumu ali ne bas puno otvorenih tema o ovome.
Prije 2-3 dana počelo me boliti ta zadnja kost kralježnice.Mislim da se zove trtica.Boli me samo ako npr. sjedim naslanjajuci se na nju i sl.Mogu normalno hodat itd.Kolko ja znam nisam se udario u nju ili slicno.Dosta vremena provodim sjedeci,al ne kuzim zasto bas sad.Mogla se javiti i prije ta bol,a nije.
Mislim da nije ono sa dlakom,a ni ovo drugo sta se spominje nekakav gnoj...
Dali je moguce da me samo boli od previše sjedenja i ako smanjim ce prestat?
I isto tako me zanima kamo mora ic taj dio.Ne vjerujem da treba ic ravno jer bi onda bilo kao da imam rep.Ide u lijevo kod mene.Mogu s prstima opipati,jel to normalno?
Btw kod onog sa dlakom se pojave neke rupe,pa me zanima dali je to odma.Da nebi bilo da je to tek u pocetku,a ja mislim da je samo upala.
Hvala
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:44   #25
Strasan bol i oteklina trtice

Od proslog cetvrtka se patim sa strasnim bolom u donjem dijelu ledja (malo ispod mjesta gdje pocinje zadnjica). Mjesto je oteklo i trenutno je velicine sljive. Boli nenormalno mnogo pri svakom pokusaju sjedenja (od toga sam odustala u petak, od tada ili lezim ili hodam, kada mi bol dopusta), ustajanja iz kreveta, hodanja... Jedino sto manje boli je lezanje, iako ni tada bol ne prestaje u potpunosti.

Mnogo sam citala po internetu o tome, i nije pilonidalni sinus, bar mislim da nije, jer se vratilo u normalnu boju koze, ne gnoji se a i nisam bas dlakava po tom dijelu tijela.

Zbog strasnih bolova ne mogu ni da spavam, budim se barem jednom u toku noci i onda moram popiti brufen da bi mogla ponovo zaspati. Zbog uzasnih bolova pijem 3 i po brufena 600 mg dnevno. Nisam inace ljubitelj tableta, ali moram popiti barem jedan i po brufen ujutro kako bih mogla ikako ustati iz kreveta i uspraviti se.

Jos jedna stvar, primijetila sam da me, ironija, manje boli kada tu oteklinu maaaaaalko pritisnem prstima. Onda me skoro ne boli, ali je poseban dozivljaj micanje prstiju s tog mjesta (malo je smijesno hodati gradom sa rukom na zadnjici). Boli, oci ispadaju.

Ima li iko ikakvu ideju sta bi to moglo biti i sta da radim da prestane, vec danima se patim, mazem Diklofenak, nevenovu mast, svedsku gorcicu, med i svinjsku mast... Nema sta nisam probala.
jebozovna rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:45   #26
I već tjedan dana uz takve bolove nisi otišla liječniku?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:46   #27
errrm, a jesi probala ići doktoru?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:47   #28
Nisam, zbog posla i fakulteta nemam vremena, iako to nije neko opravdanje. Iako, jeste malo komicno ici na fakultet i stajati na predavanjima jer ne mogu sjediti... Zakazana sam tek u petak kod ljekara, a do tada ce mi oci ispasti...
jebozovna rubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 01:06   #29
Imaš li možda i povišenu temperaturu i/ili tresavicu kad te počinje boliti?

Ajd, kad te noću bol probudi, izmjeri temperaturu.

I ne čekaj petak.

Igraš se sa vlastitim zdravljem, a možda i sa životom
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 09:44   #30
Pilonidalni sinus, 99%!!
audiofonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 17:50   #31
Quote:
jebozovna rubi kaže: Pogledaj post
Nisam, zbog posla i fakulteta nemam vremena, iako to nije neko opravdanje. Iako, jeste malo komicno ici na fakultet i stajati na predavanjima jer ne mogu sjediti... Zakazana sam tek u petak kod ljekara, a do tada ce mi oci ispasti...
Ne budali nego odi na hitnu. Odmah.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 05:55   #32
Red face

imam ovu uzasnu bol u trtici.. pao sam na rit prije 2 tjedna ali prvih par dana nije bolilo.. sad je pocelo krvarit i imam nekakvu grbu na sred trtice i boli užasno kad sjedim.. sto je to i kako da izlječim?
Spidersting is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 07:03   #33
Quote:
Spidersting kaže: Pogledaj post
imam ovu uzasnu bol u trtici.. pao sam na rit prije 2 tjedna ali prvih par dana nije bolilo.. sad je pocelo krvarit i imam nekakvu grbu na sred trtice i boli užasno kad sjedim.. sto je to i kako da izlječim?
pogledaj temu pilonoidni sinus
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 15:08   #34
Question

Jesam i pise da se pojavljuje u dobi od 20-40 godina.. ja imam 15..
i procitao sam da je u tom slucaju grba sa desne strane, meni je na sredini i jedna mala grba s ljeve strane.. nije mi se desavalo nista sto bi pokazalo na simptome (temperatura , slabost...) sve pet samo boli ko vrag

jel to jos uvijek moguce da imam taj sinus neki ?
Spidersting is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 21:54   #35
Limfni cvor il cir

Sry ako sam promasio al stvarno nisam siguran sto je

Ovako, imam ispod straznjice, dakle tamo gdje se noga i straznjica spajaju izraslinu, sa straznje strane. Nisam siguran je li to limfni cvor il cir. To mi se pojavljuje vec jedno-god il na lijevoj il na desnoj strani. Nekad bi istisnuo to i izlazi bi gnoj i malo sukrvice. Znam da nebi trebalo to pa vecinom pustim da prode. Nikad nisam isao doktoru za to.

Jucer mi se opet pojavilo i dns boli ko sam vrag. Znam da ce proci al me samo zanima sto je to da znam. Inace dosta cesto mi se to pojavi al eto sad nije sigurno mj dana, i naravno ostanu poslije toga one tamne fleke.

Ako je limfni cvor, zbog cega nastaje, jer nit sam bolestan nit ista, i samo mi se tu pojavljuju, nit ozlijedim nogu. Sad dal je do prehrane nez stalno isto jedem. Mada cesto dosta dugo sjedim pred kompom je li moguce da je zbog toga?

Nisam troll nit mi je cilj bezvezno otvaranje tema na forumu

Hvala
prazna casa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 22:42   #36
Bojim se da se radi o pilonidalnom sinusu. Imas temu o tome tu na zdravlju. Dosta nezgodno i treba lijeciti kako spada od pocetka, ali na zalost recidivno.
Odi svakako kod dr. da iskljuci tu mogucnost.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 22:53   #37
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Bojim se da se radi o pilonidalnom sinusu. Imas temu o tome tu na zdravlju. Dosta nezgodno i treba lijeciti kako spada od pocetka, ali na zalost recidivno.
Odi svakako kod dr. da iskljuci tu mogucnost.
Koliko citam po netu to se javlja gore kod trtice ili moze i dolje?
Limfnih cvorova nema ovdje gdje sam ja opisao?
prazna casa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 08:18   #38
Prosto nevjerovatno
Jucer i cijelu noc nisam se mogao normalno ustat a da ne napravim grimasu i sad kad sam ga pukao, nije skoro nista pa ni izaslo, takoreci nemam problema.
Osjetim malo dok sjedim i to je to, a jutros se jedva ustao
prazna casa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:25   #39
Quote:
prazna casa kaže: Pogledaj post
Koliko citam po netu to se javlja gore kod trtice ili moze i dolje?
Limfnih cvorova nema ovdje gdje sam ja opisao?
Ulceracije se mogu napraviti bilo gdje na i oko straznjice po podacima na koje sam ja naisla- vidi ovdje jedan slucaj http://www.cybermed.hr/forum/specija...onidalni_sinus
U svakom dlucaju radi se o nekoj bakterijskoj infekciji najvjerojatnije i nema govora o limfnim cvorovima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:07   #40
Aha hvala ti. Da sigurno je neka infekcija samo je pitanje od cega. Ako se radi o tome za sad nisam imao problema oko trtice. Sad me malo i zabrinjava posto nisu limfni. Hvala jos jednom
prazna casa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.