Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2015., 16:26   #441
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Zašto netko ne snimi film po knjizi?

Ovo je film koji je najbliži originalu:
http://www.imdb.com/title/tt0058700/?ref_=nv_sr_1
Da, to je najbolja ekranizacija.

Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Jooj, grozomorno vilsmitovsko smeće.....
+1
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 16:42   #442
Po meni nije najbolja, nego najvjernija ekranizacija knjige, a posto sam procitao knjigu prije gledanja istog..nije mi se nimalo svidio, stoga ovaj film s Willom je ni manje, ni vise, nego odlican, svjez i drugaciji.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 16:52   #443
legendarna knjiga. docekat ce ona svojeg redatelja a do tad rula verzija s vincentom.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 16:56   #444
slažem se, zahvalan postapokaliptični horrorac s natruhama SF. jedna od boljih uloga will smitha.
fine i napete scene s čukom i općenito s tim mutantima, vizualno odličan.

šta bi vi još?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 16:59   #445
Ovo mi je među dražim Smithovim ulogama, iako je patetični mainstream blockbuster, i iako je većina njegovih uloga teško smeće. Što se tiče tri najbitnije verzije filma, najbolji mi je s Vincentom Priceom, dok mi je najgori s Charlestonom Hestonom.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 17:02   #446
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
slažem se, zahvalan postapokaliptični horrorac s natruhama SF. jedna od boljih uloga will smitha.
fine i napete scene s čukom i općenito s tim mutantima, vizualno odličan.

šta bi vi još?
mi bi dobar film vrijedan knjige, ovo s willom je smece.
i da, najgora verzija je s hestonom.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 17:04   #447
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
mi bi dobar film vrijedan knjige, ovo s willom je smece.
i da, najgora verzija je s hestonom.
koji djelovi su zapostavljeni molit ću lijepo?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 17:12   #448
E ovo i mene zanima: Da bas vidim je jel uopće gledao 1. film o kojem priča da je najbolji, i još ono bitnije, jel čitao knjigu.

Gustowny koja je osnovna razlika knjige i filma s Willom?
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:32   #449
tko spominje razlike i zapostavljanja, molit cu lijepo? vjerujes li da vjerno slijediti knjigu garantira dobar film?

pogledaj http://www.imdb.com/title/tt3087752/ i http://www.imdb.com/title/tt0063522/. obadva se slijepo drze romana, no usprkos tomu jedan je remek-djelo a drugi jeftino smece.

knjiga I am legend se nudi kao dobar materijal za ekranizaciju; imamo staru verziju s vincentom (koja nije losa), a nekad cemo dobit bolju (mozda).

Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
E ovo i mene zanima: Da bas vidim je jel uopće gledao 1. film o kojem priča ...
mislis da sam ga gledao kao ti force majeure o kojem svaki dan imas drugacije misljenje?
__________________
force majeure

Zadnje uređivanje Gustowny : 09.02.2015. at 18:40.
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:40   #450
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
tko spominje razlike i zapostavljanja, molit cu lijepo? vjerujes li da vjerno slijediti knjigu garantira dobar film?

pogledaj http://www.imdb.com/title/tt3087752/ i http://www.imdb.com/title/tt0063522/. obadva se slijepo drze romana, no usprkos tomu jedan je remek-djelo a drugi jeftino smece.

knjiga I am legend se nudi kao dobar materijal za ekranizaciju; imamo staru verziju s vincentom (koja nije losa), a nekad cemo dobit bolju (mozda).
Ovo je dokaz da nisi čitao knjigu, jer knjiga s filmom o kojem je riječ u ovom topiku skoro pa da i nema dodirnih točaka, a očito je da nisi gledao ni izvedbu iz 1964. jer bi pak znao razlike između filmova i knjige.

Ti ideš filmski klasik poput Rosemary's Baby Romana Polanskog usporediti sa nekom niskobudžetnom serijom..na ovom topiku, daj se malo...ajde.

Prestani trolat.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:41   #451
NAvodno se sprema reboot filma I am Legend, odnosno potpuno nova verzija koja bi se mnogo više temeljila na noveli.

Inače ne shvaćam zašto se ne drže knjige nego kompliciraju unaokolo.

Smithova verzija se mogla prožvakati da nije scenarist ubacio onu Brazilku sa klincem, što je toliko imbecilno I besmisleno da sam ja umalo napustio kino.

Toliko dobrih novella, I milijunski plaćeni scenaristi ne znaju već postojeću priču prilagoditi filmu na zadovoljavajući način.

Istina je da Holivudom vladaju diletanti I nesposobnjakovići. Samo time se može objasniti tolika količina debilizama u 98% holivudskih filmova.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:44   #452
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Ovo je dokaz da nisi čitao knjigu, jer knjiga s filmom o kojem je riječ u ovom topiku skoro pa da i nema dodirnih točaka, a očito je da nisi gledao ni izvedbu iz 1964. jer bi pak znao razlike između filmova i knjige.

Prestani trolat.

P.s.Ti ideš filmski klasik poput Rosemary's Baby Romana Polanskog usporediti sa nekom niskobudžetnom serijom..na ovom topiku, daj se malo...ajde.
ti si tu jedini koji trolla i vrijedja, no mene ne, frende.

p.s.
ja idem pisati u svojem stilu, a ti imas na raspolaganju opciju ignore.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 18:58   #453
davno sam gledala i to dvije verzije..na žalost Sam umire u obje. Meni su svi filmovi s Will Smithom OK :-)
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 03:18   #454
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Smithova verzija se mogla prožvakati da nije scenarist ubacio onu Brazilku sa klincem, što je toliko imbecilno I besmisleno da sam ja umalo napustio kino.
Istina. Ja iako evo volim ovaj film i to sam i napisao, majke mi moje kad sam prvi put vidio tu scenu, baš SCENU u kojoj to kaže, kad je rekla da je iz Sao Paula jel tako? Ja sam mislija da možda misli na neko mjestašce na nekom američkom otoku ili kopnu Bogu iza nogu u Americi u kojem živi dosta hispanaca (S KUBE AKO TREBA)

Jer iako poznam jako dobro geografiju mislim sam u sebi: "ma nemoguće da je došla iz Brazila, nemoguće da misli na THE SAO PAULO, ma daj..." I samo nastavim gledat...Valjda mi je to toliko bilo imbecilno da mi mozak nasilno to nije htio prihvatiti.

ahhahahah, da bi onda ono, naprosto bilo jasno polako pri priči, ona je iz hebenog Brazila, WTF

Ali dobro, uspjela doć iz Brazila, ajd neka
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 22:10   #455
Pustila sam film i na 2:51 pustila wonderful life.....savršeno....
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 13:23   #456
Kako je moguće da nije snimljen nastavak? Znajući kakava je politika holivudskih studija i s obzirom na kraj filma, on gotovo da vapi za nastavkom.
Hell-0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 11:39   #457
budite sretni da je završio tako i da nije prošlo ovo kao završetak https://www.youtube.com/watch?v=kPSk30qzgFs
kit-samoubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 16:09   #458
Quote:
Hell-0 kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da nije snimljen nastavak? Znajući kakava je politika holivudskih studija i s obzirom na kraj filma, on gotovo da vapi za nastavkom.
Ajd ajd, pa ponekad ni Holjivud ne snimi nastavak nekog sranja.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:14   #459
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
budite sretni da je završio tako i da nije prošlo ovo kao završetak https://www.youtube.com/watch?v=kPSk30qzgFs
ovo bi zbilja bilo loše.
a kako je završetak po knjizi, zna li netko?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:35   #460
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
a kako je završetak po knjizi, zna li netko?
Koliko sam shvatio, film osim u osnovnoj premisi uopće ne slijedi predložak. U knjizi se na kraju otkriva da su vampiri formirali civilizaciju i da je on taj koji je sad čudovište.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.