Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2006., 19:37   #41
Quote:
ASd kaže:
o načinu na koji su ti "isti" likovi upotrebljeni kroz priču, koje su karakterne osobine kada istaknute, i kada je što začinjeno većom dozom pokojih scenarističkih sastojaka
OBFUSCATE! OBFUSCATE!
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:30   #42
DVD ima i ODLIČNE dodatke poput Uvodnog dijela Jossa Whedona, Dokumentarac o nastajanju filma i snimanju...

Svakako posjetite IZVRSTAN službeni site: http://www.serenitymovie.com/, koji će vam svojom atmosferom pobliže predočiti o čemu je riječ... (mnogo bolje nego raznoliki šturi podaci, ili sam pogled na DVD izdanje koji baš ne mami uzdahe. ).
ASd is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 23:47   #43
Quote:
Gospon Pes kaže:
Naravno da je predvidiv, naravno da ce crew pobijediti Alijansu, River cijelu vojsku ljudozdera itd, ali svejedno ...
Ahem. Predvidiv u smislu da nisu ostali trunuti u zatvoru nakon svega, da ih je dvojca pokojnih ostala putem, a ostali efektivno cca deset minuta prije kraja filma, ili u smislu da su zavrsili kao heroji po definiciji koristenoj u filmu?

Quote:
ASd kaže:
Plotovi su također bili polu interesantni, a sličnih sf serija ima ko blata, ok možda baš ne toliko, al recimo Star Trek ili pak grozna Andromeda na koju me ova serija najviše podsjetila.
E, da mi je biti pametan pa znati kako se usporeduje Firefly sa serijom kojoj je kratki sadrzaj na jednoj SFeri opisan kao: "Postoji moralni problem. Postoji tehnicki problem. Rijesi se moralni problem. Rijesi se tehnicki problem."
__________________
Live with a man 40 years, share his house, his meals, speak on every subject. Then tie him up and hold him over the volcano's edge. And on that day you will finally meet the man.
Shan Yu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 13:39   #44
Film je trash. Ali, gledljiv i zabavan trash. Tko god od toga očekuje nešto specijalno u smislu umjetničke kvalitete, taj je lud, ali ako hoćeš SF zabavu, film je sasvim OK; otprilike kao 'Wing Commander' ili 'Space Truckers'.

(Zapravo, 'Space Truckers' je bolji; to je subverzivna komedija koja samo izgleda kao trash SF, ali ipak, dobro funkcionira i ako zanemariš tu razinu.)
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 18:17   #45
Quote:
Emericzy kaže:
'Space Truckers'.

(Zapravo, 'Space Truckers' je bolji; to je subverzivna komedija koja samo izgleda kao trash SF, ali ipak, dobro funkcionira i ako zanemariš tu razinu.)
Space Truckers? Je li to ona SF komedija o onoj ekipi koja donese nekakvu kutiju iz koje se čuju čudni zvukovi, a kasnije izađe nekakvo ljigavo crveno čudovište koje voli plesati uz bizarnu pjesmu (npr. pojesti ću ti lice i smijati se tvojim smiješkom...) i koje pojede nespretnjakoviće jednog po jednog, posebice onog blesavog doktora koji je jedini ušao u prostoriju za čudovištem? I onaj završetak: THE END?
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 18:28   #46
Quote:
Space Truckers? Je li to ona SF komedija o onoj ekipi koja donese nekakvu kutiju iz koje se čuju čudni zvukovi, a kasnije izađe nekakvo ljigavo crveno čudovište koje voli plesati uz bizarnu pjesmu (npr. pojesti ću ti lice i smijati se tvojim smiješkom...) i koje pojede nespretnjakoviće jednog po jednog, posebice onog blesavog doktora koji je jedini ušao u prostoriju za čudovištem? I onaj završetak: THE END?
nope.
http://www.imdb.com/title/tt0120199/
moram priznat da je film podcijenjen...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 18:40   #47
Quote:
dr mladjo kaže:
nope.
http://www.imdb.com/title/tt0120199/
moram priznat da je film podcijenjen...
Nikad čuo. Kakav sam ja to movie freak?
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 20:24   #48
Losiji od mene: ja sam gledao oba.

Space Truckers sam jednom ulovio na OTV-u: Dennis Hopper je glumil kao vozac svemirskih kamijona koji prevozi cetvrtaste pajceke (mozes ih vise spakirat u kontenjere) na liniji Neptun - Zemlja. No, zli svemirski pirati pozele oteti mu novu posiljku za koju ni on sam ne zna da sadrze smrtonosne ratne robote narihtane da se aktiviraju po ulasku u Zemljinu atmosferu.

Bizarna komedija sa malim smrkljastim cudovistem koje do kraja filma pojede citavu posadu je ovaj film:

http://www.imdb.com/title/tt0082213/

U ovom drugom filmu glumi Leslie Nielsen (kapetana broda, naravno ). Film (nemam blage kak su nasi preveli naziv) je prije desetak godina bil pusten na HRT-u u jedno subotnje jutro. Film sam ulovil cist slucajno i bil mi je ko klincu tolko bizaran da sam ga moral pogledat do kraja.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 07:44   #49
Quote:
glupinickname kaže:
Bizarna komedija sa malim smrkljastim cudovistem koje do kraja filma pojede citavu posadu je ovaj film:

http://www.imdb.com/title/tt0082213/

U ovom drugom filmu glumi Leslie Nielsen (kapetana broda, naravno ). Film (nemam blage kak su nasi preveli naziv) je prije desetak godina bil pusten na HRT-u u jedno subotnje jutro. Film sam ulovil cist slucajno i bil mi je ko klincu tolko bizaran da sam ga moral pogledat do kraja.
Je, to je taj film. I ja sam ga također gledao u subotu ujutro. Ne znam točno, znam samo da se zvao nekako Svemirski brod. Ako zanemarimo malo blesave likove (kao u onom dijelu kada kapetan i glupi frajer sa kapom traže izvanzemaljca i prepiraju se, a ovaj iz ugla skoči na njih i oboje ih obori tako da sjedne na njih. A preživjeli slušaju njihove rečenice: udari ga šakom - kaže kapetan, a drugi: Ne mogu. Pojeo mi ga je.). Je, stvarno je izgledao kao šmrkalj (gore nego onaj glupi film Nevjerojatni čovjek koji se topi, kakve sve samo gluposti snimaju) Da bar opet ponove film, jeb... ga.
__________________
In an age of darkness, at a time of evil... When the world needed a hero, what it got was him.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 10:09   #50
Upozorenje za Space Truckers:

"Rated PG-13 for sci-fi action violence, sensuality and drug content, and for language."
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 15:03   #51
film i serija su 'dijete ljubavi' Jossa i cijele ekipe. i ja ih volem!

sve skupa, fantasticno
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 01:34   #52
bas smo danas gledali, film fuggin' rocks!
__________________
A good martial artist does not become tense, but ready. Not thinking, yet not dreaming. Ready for whatever may come. When the opponent expands, I contract. When he contracts, I expand. And when there is an opportunity, I do not hit. It hits all by itself. - B. Lee
kempasgogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 08:19   #53
Quote:
mnogo bolje nego raznoliki šturi podaci, ili sam pogled na DVD izdanje koji baš ne mami uzdahe. ).
možda nisu dodaci kao u x men ili lotr ali opet su vrijedni.dokumentarci,greške.najviše pohvaljujem što su svi dodaci prevedeni i na hrvatski..
oh da.film je odličan.sad moram nabavit seriju..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 11:04   #54
Gledao, dobar film. Ona mala sječe ko da je Konanova seka
Jesu li se Reaversi spominjali u seriji?
Biber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:34   #55
Quote:
Biber kaže:
Jesu li se Reaversi spominjali u seriji?
Jesu.....to su bile "najstrasnije" epizode. Sa bas pogodjenom atmosferom i glumom.


Inace meni je film puno losiji od serije pa preporucam seriju onima koji nisu gledali
fkb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 13:25   #56
pa serija i film cine zajedno jednu cjelinu. ne kuzim di je ta velika razlika zbog koje se jednima svidja film al ne serija i obrnuto.

sve je radila ista ekipa, isti je autor, isti glumci..
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 13:35   #57
Meni je i serija i film zakon
__________________

mgalesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 22:40   #58
Ok, malo sam zaostao (da malo) oko Fireflya i svega toga ali sam prije tjedan, dva od frenda na (dosta uvjerljivu) preporuku dobio seriju + film.

I bilo je dobro…

Serija me oduševila, sa svojim poigravanjima sa šablonama i onim western settingom… kao da gledaš „Young Han Solo Chronicles.“ Plus jedna od najboljih televizijskih tema ikada, ona stvar je prejebena

Filmom sam također zadovoljan. A ne znam zašto. Kada ga razbijem na proste faktore i malo razmišljam o istom nema ništa izvanredno u njemu. Ali u cjelini…. koje putovanje…. I onaj kraj, kada sve završi… you feel like you've been there, man, like you were one of them.

Big damn movie indeed.
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:08   #59
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
I onaj kraj, kada sve završi… you feel like you've been there, man, like you were one of them.

Big damn movie indeed.
znam kako se osječaš..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 11:03   #60
film je odlican,ali ne tako odlican da ga proglase najbolji sf filmom.....blade runner,sw i recimo odiseja u svemiru su miljama ispred njega
a i ovaj novi sunshine mi je nekako bolje sjeo
filmash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.