Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2006., 14:49   #81
...ma to i je najgore - sretnem ja njega svako malo negdje u gradu, ali izgleda onako drago i umiljato da mi je bed dignuti glas na njega...i onda si kasnije mislim, pa zasto nisam, bio bi bolji iduci film?!?



...Volim te mi je vrlo dobar, iako ima malo problema s glumcima, do trenutka kada Mikic ode kod djevojke u stan...tamo drasticno padne i nema mu spasa...steta, tim vise sto je film takodjer (vizualno) bomboncic ...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:03   #82
ajde, ajde.. voli on voditi razgovor o svojim filmovima. a da je umiljat, je..
hm, ne razumijem zašto nakon odlaska u stan fim kreće nizbrdo?
inače, stvarno se "bahato" odnosim prema našim filmovima, ali ovaj film mi spada u među one koje bi mogla pogledati više puta.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:09   #83
...znas ga? onda Dalibora po prstima kad ga iduci put vidis, i reci mu da u iducem projektu opet Matulu zaposli inace ce biti
...ma imam osjecaj kao da izgubi konce nakon tog trenutka...glumica (Natasa Janjic was it, ako se dobro sjecam? ) mi je slaba, i umjesto da film ili eksplodira u zavrsnici ili ima jedan od onih low-key indie zavrsetaka, kao da je scenaristu ponestalo daha i nije znao sto bi dalje, pa je sve naprasno zavrsilo
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:18   #84
istina, kraj je malo zgruvan.. ali u cjelini je film prekrasan.. meni barem
A Slava.. hm, ne znam zašto, al nije mi sjeo taj film.. n'aj se ljutit.
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:12   #85
Wink

Superiorna Babajina Breza, jedan od najboljih filmova opće, i izvan hrvatskih granica
Od novih Oprosti za kung fu.
S puno strpljenja gledao Što je Iva snimila... ali ništa dobra ne mislim.
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 18:49   #86
Ljudi, ja se inače nikada ne uplićem u rasprave o "kvalitetama filmova", ali moram stvarno postaviti jedno pitanje svima vama ...

Ljudi, je li stvarno moguće da skoro ni u jednom jedino topicu o hrvatskom filmu i onome što je "najbolje" nitko ne spominje Zrinka Ogrestu?

Nemojmo, molim vas, o njegovoj HDZ-ovštini ... I o tezama da to utječe na njegove filmove ... Ako postoje filmovi koji su kritični prema tom vremenu, onda su to njegovi.

No, ima li itko osim mene tko smatra da Isprani i Krhotine spadaju među, iz principa ne želim reći "najbolje" filmove, već najzrelije?
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:34   #87
Quote:
strangelove kaže:
istina, kraj je malo zgruvan.. ali u cjelini je film prekrasan.. meni barem
A Slava.. hm, ne znam zašto, al nije mi sjeo taj film.. n'aj se ljutit.
...ma kakvi se ljutiti - samo mi frend uletio u sobu pa nisam stigla odgovoriti
...problem sa Slavom je sto ni meni nije sasvim "sjela" - zapravo, dok sam je gledala, vecina mi se toga cinila pogresno uradjenom - ali je iz mene izvukla snaznu emocionalnu reakciju, kao rijetko koji (i ne samo hrvatski) film: ljutila sam se, vikala, neprekidno prigovarala na ono sto sam smatrala da nije uradjeno dobro (a toga je bilo dosta), ali i uistinu uzivala u lijepom...tako da mi je film, mada mislim da je u cjelini promasen, snazno prirastao srcu
...u nacelu, volim Matanicev osjecaj za lijepo, njegovu potrebu da stilizira i oslikava stvari (sjeti se paljenja zastave u Slavi), ali nedostaje mu, IMHO, discipline i osjecaja za pricu (to isto paljenje zastave nikakve veze s filmom nije imalo, a on ga je svejedno natrpao unutra...), ali i to ce, nadam se, doci s vremenom...a osim toga, napravio je velicanstvenu stvar angazirajuci meni najljepsi glas (Vili Matula ima takav divan, kontroliran i cist glas da doslovno vrijeme staje kada progovori, a i, iako je svoj lik shvatio malo "psihopatski" sto mi se cini da ovaj ne bi trebao biti, napravio je divne stvari sa jednostavnim gestama - osmjehom, jezikom znakova, pogledom, cak hodom, a da ne kazem trenutak i nacin na koji u jednoj sceni klekne pred Slavu - pa mu nista nemam srca zamjeriti ) i najdrazu pojavu (Petrusica, koji u drzanju ima nesto iskricavo) u istom filmu, tako da sam bila malo "potkupljena" u startu ...i sve to zajedno natjeralo me da zavolim inace slab, ali vizualno lijep film...

...aaaaaaa...toliko se raspisah i isponavljah da ce ispasti da mi je Slava najdrazi film, a Vili Matula najdrazi glumac...a ni jedno ni drugo nije istinito, pa vise necu
...ali nema sanse da se ljutim zbog suprotnog misljenja
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 16:42   #88
Quote:
atmajian kaže:
Ljudi, ja se inače nikada ne uplićem u rasprave o "kvalitetama filmova", ali moram stvarno postaviti jedno pitanje svima vama ...

Ljudi, je li stvarno moguće da skoro ni u jednom jedino topicu o hrvatskom filmu i onome što je "najbolje" nitko ne spominje Zrinka Ogrestu?

Nemojmo, molim vas, o njegovoj HDZ-ovštini ... I o tezama da to utječe na njegove filmove ... Ako postoje filmovi koji su kritični prema tom vremenu, onda su to njegovi.

No, ima li itko osim mene tko smatra da Isprani i Krhotine spadaju među, iz principa ne želim reći "najbolje" filmove, već najzrelije?
od 90e ogri je jedan od, ako ne i najbolji. "tu" je do pred kraj jeben, no tad je upao u vlastitu zamku i poceo previse povezivati price, iako nije imao potrebe. svejedno, od svih hrv. filmskih pokusaja u zadnjih 15 godina ovaj je bio najbolji.
hebga, jos nema filma poput milijun puta spominjanih klasika, a jedva cekam, nesta je u zraku, nu.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 18:04   #89
Quote:
late bloomer kaže:
od 90e ogri je jedan od, ako ne i najbolji. "tu" je do pred kraj jeben, no tad je upao u vlastitu zamku i poceo previse povezivati price, iako nije imao potrebe. svejedno, od svih hrv. filmskih pokusaja u zadnjih 15 godina ovaj je bio najbolji.
hebga, jos nema filma poput milijun puta spominjanih klasika, a jedva cekam, nesta je u zraku, nu.
ajde, barem netko da se slaže sa mnom.
atmajian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:19   #90
i meni smetaju te predrasude prema cro filmu.Istina da je razvoj i napredak bio zaustavljen tokom i dosta dugo nakon rata , tako da smo dosta tu izgubili na vremenu pa kaskamo malo za ostalim europskim filmovima, al po mojem mišljenju , vratio se na pravi put , i razvija se u jako dobrom smjeru. Svakim danom javljaju se mladi, kreativni što redatelji , što glumci koji obećavaju .
Neki od mojih favourite domaćih djela : Volim te (matanić ) , Fine mrtve djevojka (također), Oprosti za kung-fu,Konjanik
nobody's baby now is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:56   #91
Meni je najbolji Đuka Begović
__________________
Zgaženih nema mnogo. Ima ih samo u tragovima.
Bljuzga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 16:32   #92
Quote:
Jack of all trades kaže: Pogledaj post
Prosli tjedan su cijelu moju skolu natjerali u kino gledati premijeru Ogrestinog filma "Tu". Po meni, film je za hrvatske standarde bio zbilja dobar, ali ide mi na zivce kad netko za film s hrvatskim predznakom kaze da je los samo zato sto je hrvatski. Jesam li u pravu?
Za mene, top 5 hrvatskih filmova su:
1. Nebo sateliti
2. Vidimo se
3. Dogadjaj
4. Tu
5. Sokol ga nije volio
ima tu jos al necemo pretjerivat
Duga mračna noć!!!:klap:
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 16:41   #93
Fine mrtve djevojke
Volim te
firanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:15   #94
Ljudi nije sto sam Srbin ali vasi filmovi su KRS...Mislim ''U raljama zivota'' ili ono ''Marsal'' (To je zajebalo Andjele 2)...E sada sa druge strane najbolja serija sa ovih prostora u zadnjih 10 godina je ''Bitange i Princeze'' i tu vam skidam kapu...
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 23:52   #95
Koji je najbolji hrvatski film? Ne postoji dobar hrvatski film.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 01:25   #96
Meni su dobri "Đuka Begović" i "Sokol ga nije volio"
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 02:51   #97
ima ih više...
Ta divna Splitska noć,Četverored,Kako je počeo rat na mom otoku,Posljednja volja.........
brato_mostarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 16:20   #98
@ discovery: shoot yourself!

@ mataniclovers: ja vas ne razumijem

@ topic: rondo, h8, tko pjeva..., iva, mirta, ...
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 01:59   #99
Quote:
Bljuzga kaže: Pogledaj post
Meni je najbolji Đuka Begović
jedan od boljih naših filmova.
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 11:37   #100
"Kužiš stari moj" i "Priča iz Hrvatske".

Ove nove hrvatske preporoditelje ne mogu smislit.
Kad netko napravi film ala "Blagajnica hoce ici na more"...zavredjuje samo streljacki vod i nista vise...
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.