Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 12:11   #81
Katastrofa!!!

Zašto je ovaj filma tako pre-pre-precijenjen... čitam ovdje o ovoj knjizi... pa jbte, čini mi se da kad bi samo korice te knjige snimao kamerom sat i pol vremena, ispao bi bolji film od ovog precijenjenog smeća...
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:18   #82
ja sam ga baš danas skinula ali ga nisam još pogledala.... nadam se da nije bilo uzalud... ne znam, nekako mi se prema sadržaju činio dosta dobar...
stinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:24   #83
Nisam čitala knjigu iako znam o čemu se radi te kakav je završetak u knjizi i slažem se da je takav završetak puno bolji i originalniji. Film ima par momenata koji mi nisu logični, par sasvim nepotrebnih scena, nepotrebnih likova i loš završetak (što je uostalom boljka većine holivudskih blockbustera). Međutim, prve dvije trećine filma su mi se toliko svidjele da je to uspjelo zasjeniti bezvezan kraj filma. Will Smith je jedno ugodno iznenađenje, nisam ga do sada doživljavala kao osobu koja bi mogla glumiti nekoga tko je u doticaju sa svojim emocijama Definitivno me je uvjerio u to što je proživljavao. Uvod u jedan njegov dan mi je odličan, pogotovo scena kada leži u kadi i čuju se zvukovi “nečega” vani. Očekivala sam hrpu borbi s tim mutiranim viroznim čovjekolikim bićima, ali toga nije bilo što je još jedan veliki plus. To sum up: Na stranu knjiga, pravit ću se da ne znam o čemu se radi u knjizi - moram priznati da mi je film uredu. Nije genijalan, brilijantan, savršen itd. ali je sasvim gledljiv. Nije dosadan.
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:02   #84
Quote:
Taarna kaže: Pogledaj post
Nisam čitala knjigu iako znam o čemu se radi te kakav je završetak u knjizi i slažem se da je takav završetak puno bolji i originalniji. Film ima par momenata koji mi nisu logični, par sasvim nepotrebnih scena, nepotrebnih likova i loš završetak (što je uostalom boljka većine holivudskih blockbustera). Međutim, prve dvije trećine filma su mi se toliko svidjele da je to uspjelo zasjeniti bezvezan kraj filma. Will Smith je jedno ugodno iznenađenje, nisam ga do sada doživljavala kao osobu koja bi mogla glumiti nekoga tko je u doticaju sa svojim emocijama Definitivno me je uvjerio u to što je proživljavao. Uvod u jedan njegov dan mi je odličan, pogotovo scena kada leži u kadi i čuju se zvukovi “nečega” vani. Očekivala sam hrpu borbi s tim mutiranim viroznim čovjekolikim bićima, ali toga nije bilo što je još jedan veliki plus. To sum up: Na stranu knjiga, pravit ću se da ne znam o čemu se radi u knjizi - moram priznati da mi je film uredu. Nije genijalan, brilijantan, savršen itd. ali je sasvim gledljiv. Nije dosadan.


Ma nije cak problem niti drukciji kraj od onoga u romanu. moglo se napraviti i nesto tako u tome stilu, ali ona kolonija ljudi na kraju na koju nailazi ona zena sa klincem (inace ona nema pojma gdje je ta kolonija i da li uopce postoji, ali nju Bog vodi) kao i sama pojava te zene sa klincem, prava su katastrofa za film.
Scenaristima je trebao neko da deliveri lijek u tu koloniju, pa su ubacili tu Brazlku, potpuno nelogicno i besmisleno.

Inace i u romanu se pojavljuje zena (bez klinca) i nalazi glavnog lika, ali to je u knjizi totalno drukcije a i sama ta zena je nesto sasvim razlicito od one u filmu.

Inace neko je ovdje izjavio da je knjiga glupa i razvucena (ne da mi se traziti o kojem je sudioniku rjec), taj nema pojma. Taj roman je jedan od nezaobilaznih klasika SF-a literature.

Zatim ima jedna scena u romanu koja je po meni trebala naci svoje mjesto u filmu (mada nije neizbjezno), kada Neville zaokupljen svojim poslovima u pustom gradu, izgubi osjecaj za vrijeme i onda u jednom trenutku sa uzasom spoznaje da mu je stao sat. I da sunce zalazi a on daleko od sklonista.
Slijedi bjesomucna jurnjava kamionetom u skloniste, dok sa svih strana izlijecu vampiri. Uzbudljiv dio, koji sam sa uzivanjem citao.

Inace u romanu se radnja odvija cimi mi se u San Francisku (ili je to Los Angeles, bas se i ne sjecam). Na kraju Neville dobija informaciju od samih nocnih vampirolikih ljudi koji su ga uhvatili da je po njihovim spoznajama on POSLJEDNJI i da nema nikakvih naznaka da postoji js neko kao on.
Nema pezivjele kolonije, nema nade, nema buducnosti. On je tragao za lijekom ali ga nikada nije uspio pronaci.


Ali i onakav Nevilleov kraj u fimu bi imao smisla kad ne bi bilo vjestacki ubacenih likova i kolonije prezivjelih, sto djeluje potpuno neuvjerljivo.
Za Holivudske scenariste je previse da pogibijom glavnog lika umre i svaka nada.
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:03   #85
eto i ja jednom pogledah film upravo na dan kad on stiže u kina

pomalo je otužna činjenica da se četiri stranice natipkalo o filmu koji do danas u hrvatska kina nije ni stigao, a upravo je jedan od filmova koje bi u kinu svakako trebalo gledati.
opetovano (i već standardno) 90%-tno komentiranje puno infantilnih gluposti, uskličnika, smajlića i ostalih stvari je još otužnije.

Što reći o filmu odnosno knjizi?

Knjigu nisam čitao, ali radnja zvuči odlična.
Radnja i u filmu izgleda jako dobra, ali su dramaturške komponente jako loše riješene. Moram napomenuti kako su (nakon cameo uloge Emme Thompson i televizijskog intervjua) prvih nekoliko minuta prikaza grada, Smitha i njegovog psa te jurnjava autom izvanredne i vjerojatno u samom vrhu recentne kino-produkcije. Pomislio sam da bi bilo zanimljivo gledati još tridesetak-četrdesetak minuta to njegovo tu(lu)maranje kroz grad popunjen ispraznošću, u kojem se vraća u iskonsko stanje stvari (priroda kao prijatelj - pas, i priroda kao suparnik - lav koji otima antilopu), no ipak naoružan modernim vatrenim oružjem i superbrzim automobilom.
Kao nekakva modernizirana "Pale sam na svijetu" priča, uz to što je sada Pale velik, nabildan, crn, i - za razliku od pravog Paleta - nije on kriv što je tu gdje je i što je tu gdje je stanje kakvo je.
Nakon takvog razmišljanja ipak se nametnula misao kako se u filmu nešto treba dogodit, pa sam pretpostavio da će na neko vjetrobransko staklo naletit kakav okrvavljeni zombi (trailer nisam gledao, o filmu sam izbjegavao čitat i slušat, knjigu nisam čitao nit sam znao da je napravljen po knjizi), kad ono - eto ga. No, problema nema, zasad.
I tako lijepo ide film, zombiji po crnom mraku, crnac po bijelom danu i sve je super. Ali onda odjednom to ide u krug. On se stalno zaključava, ujutro budi, jede, istražuje u labosu, navečer opet zaključava i tako film cirkulira. Dolazi se do ne pretjerano teškog zaključka kako se opet nešto mora desiti, a u taj momenat se on odluči ubiti (svjestan ili nesvjestan toga). Kako nas uče filmovi i filmologija, još ne smije poginuti, a kako je u bezizlaznoj situaciji, jasno je da će se pojaviti netko tko će ga spasiti, te da će dolaskom te osobe - film jednostavno krenuti prema propasti.
Deus ex machina koji je, sljedeći tok priče i filma, morao doći, skoro je do krajnjih mogućnosti loše izveden. Sumnje sam je li se uopće on mogao dobro izvesti (budući da ničiji dolazak ne paše jednom kad se naviknete na staro-novu formu "dobro protiv zla" ili, novim rječnikom rečeno, "jedan protiv svih"), te je samim činom shvaćanja kako on dolazi (bez da se vidi kako je izveden) film poprilično počeo gubiti na važnosti.
Treći čin filma je, stoga, bezvezan, i sva se ona koncepcija modernog Paleta samog na svijetu razbija (i u stvarnom se Paletu razbila, ali tamo je to izvedeno iz drukčijih razloga i na suvisliji način), i zaista je tužno gledati svaki sljedeći momenat i prisjećajući se izvrsnog početka.

Poznata nam je tema obrađena kroz zanimljivi pristup i veoma dobar (do trećeg čina) scenarij, uz dobro iznijansiranu glumu Willa Smitha, koji (na više nego manje uspješan način) prolazi kroz niz situacija, glumeći tako požrtvovnog znanstvenika, ljutog ratnika, dobroćudnog oca, ćaknutog razumijevatelja psa itd.

Većina se kritičara namjerila na lošu CGI izvedbu zombija te na njihovu nerealnost i preveliku fizičku snagu. S mojeg su stajališta bili sasvim ok, popraćeni odličnim urlicima snimljenim od frontmena jednog alternativnog benda.

Objektivno film dobiva žutu ocjenu, subjektivno žuto-zelenu s naglaskom na zelenu, jer je takve filmove (unatoč loše razrađenom kraju i nekolicini naivnih momenata) pravi užitak gledati u kinima.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:38   #86
Quote:
pomalo je otužna činjenica da se četiri stranice natipkalo o filmu koji do danas u hrvatska kina nije ni stigao, a upravo je jedan od filmova koje bi u kinu svakako trebalo gledati.
opetovano (i već standardno) 90%-tno komentiranje puno infantilnih gluposti, uskličnika, smajlića i ostalih stvari je još otužnije.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:24   #87
jedini minus gledanja filmova u kinu, barem meni, je što mi je u kinu film bolji nego što ustvari jest.
to sam se bezbroj puta uvjerio.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:24   #88
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Zatim, Will Smith je ODLICAN. Oni koji se ne slazu nemaju blage veze sa psiholoskim profilom usamljenika. On je svoju ulogu odradio besprijekorno.
Dok je on sam u filmu, sve je bez greske.
Apsolutno se slažem.


Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Pojava te zene sa djecakom u filmu je KATASTROFA za film. Nacin na koji se ona pojavljuje i spasava Roberta u trenutku kada je on prakticki mrtav, njezina objasnjenja kako je dospjela u New York, kako je nasla Roberta, sve je to unakazilo film. A da ne spominjemo njezina objasnjenja kako joj je Bog savjetovao ovo ili ono.
Ja se pitam da li su scenaristi i redatelj normalni kad su to instalirali u film. Kad su vec napravili da Robert gine, zrtvujuci samoga sebe, onda im je trebao neko ko ce prenijeti pronadjeni lijek do slobodne ljudske kolonije za koju ni sam ne vjeruje da postoji. Ne zna ni ta zena, ali Bog joj je rekao ... kakva gluparija.
Također se slažem.


I Am Legend je film koji je imao VELIKOG potencijala, ali, nažalost, sve je upopašteno u drugoj polovici filma - točnije upravo od trenutka kada se pojavljuje Anna.

Nakon što se drugi put ponovio isti Smithov monolog one njegove poruke koju svakodnevno odašilje, pomislio sam da će takav biti i kraj filma: ništa se neće promijeniti, on će i dalje odašiljati tu svoju poruku... Takav kraj bi me jako zadovoljio. Nažalost, nije tako završilo - završilo je na najtragičniji mogući način. Šteta.

Ipak, film treba pogledati zbog neobičnih prizora opustošenog i razrušenog New Yorka koji nisu baš tako česti u filmovima. A to je uvijek zabavno za gledati.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:26   #89
Quote:
Alan B'stard kaže: Pogledaj post
jedini minus gledanja filmova u kinu, barem meni, je što mi je u kinu film bolji nego što ustvari jest.
Uopće ne znam niti što bih napisao na ovo...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:32   #90
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam niti što bih napisao na ovo...
možda jednostavno isto što i ja.

vidim da opet dijelimo mišljenje o filmu. dobro je to. Samo da sad pogledam Afflecka, Andersona i Coenovce pa da onda vidimo
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 17:52   #91
Quote:
Pacificist kaže: Pogledaj post
vidim da opet dijelimo mišljenje o filmu. dobro je to. Samo da sad pogledam Afflecka, Andersona i Coenovce pa da onda vidimo
Ha, čuj... Nije se teško složiti kad je ovakav film u pitanju.

Ja na iglama čekam Charlie Wilson's War. To dolazi 14. veljače u kina.
Anderson i Burton su kod nas 21. veljače.

Afflecka idi pogledati - zanima me kakav će ti biti.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 00:29   #92
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Ja na iglama čekam Charlie Wilson's War. To dolazi 14. veljače u kina.
Anderson i Burton su kod nas 21. veljače.

Afflecka idi pogledati - zanima me kakav će ti biti.
Idem pogledat, naravno, sve (ili barem većinu toga). Samo što kasnim malo, pa moram uhvatit "Začaranu" i "Jane Austen", i to obje u Broadwayju, jer ih u Cinestaru makli.
"Kraljevinu" i Bentona ću ipak propustit
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 13:33   #93
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Zatim, Will Smith je ODLICAN. Oni koji se ne slazu nemaju blage veze sa psiholoskim profilom usamljenika. On je svoju ulogu odradio besprijekorno.
Ja se ne slažem... Will Smith nije za ovakve uloge, više je za bedesmadrfakr/muljatortrebi uloge (jedina iznimka Ali)... cijelo vrijeme dok je glumio da priča sa onim lutkama, ja sam osjetio neprirodnost... i cijelo vrijeme mi je padala na pamet izvanredna izvedba Toma Hanksa u Castaway kojoj izvedba Willa Smitha nije ni do koljena, a glume osobe u sličnim situacijama (psihološkim)...

...ljut sam na sve te dobre ocjene - jer je ovo ipak trebala biti ekranizacija vrhunskog SF-romana kako sam shvatio, a ispao je na kraju uradak koji je POKUŠAJ kopije 28 dana kasnije, sa manje preživjelih, al' ipak preživjelih...


..a film je mogao biti napravljen i bez svrstavanja među zombie-filmove - film je površan, gluma Willa Smitha je površna, sve je površno... očajna ekranizacija jedne knjige.
__________________
zvuk jednog života
B52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:26   #94
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
gluma Willa Smitha je površna
Gluma Willa Smitha zaista nije površna. To je njegova najbolja filmska uloga nakon Pursuit of Happiness koju sam gledao (Alija još nisam stigao pogledati)...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:33   #95
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Gluma Willa Smitha zaista nije površna. To je njegova najbolja filmska uloga nakon Pursuit of Happiness koju sam gledao (Alija još nisam stigao pogledati)...
U Aliju je bio odličan.
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:39   #96
ok je ispo film, gledljiv i easy, al ak oćete vidjet jaču varijantu iste priče, puno stabilniju i zabavniju, preporučam film I AM OMEGA, sa marcom dacascosom u ulozi života
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:34   #97
ja sam ga preksinoć pogledala i odličan mi je film!!! prva liga!!! barem meni. svatko ima svoj ukus! volim takve filmove, a i will smith je odličan glumac!!!
stinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:35   #98
pogledao sam film i slažem se s ocjenom imdb-a...
s obzirom kakvo se smeće danas snima ovo uopće nije loš film...
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:16   #99
moj dojam

Zaista gluma wila smitha je na momente neuvjerljiva a to je vjerojatno iz razloga što je uloga vrlo zahtjevna poput one u Cast Away Toma Hanksa,i meni je odmah palo na pamet da usporedim ta dva filma gledajuči I am legend.Skinuo sam ga sa neta čim se pojavio prije nekih 25 dana,scene pustog grada na momente su impresivne,sve u svemu dosta dobar film u kojem je teško potpuno uživati ako su očekivanja prevelika.
Doctor Zhivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 18:44   #100
"Cast away" i "I am legend" su dva neusporediva filma, osim ako vam kriterij usporedbe nije "lik je sam"
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.