Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Treba li se zakon za 102 ks promijeniti?
Da,u potpunosti se slažem. 40 24.39%
Ne,ne slažem se. 44 26.83%
Djelomice se slažem. 20 12.20%
DA! Taj zakon je apsurdan. 60 36.59%
Glasovatelji: 164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 13:46   #61
PROTUUSTAVNO JE RANGIRATI KLASIFICIRATI PO BILO KOJOJ OSNOVI

NE PRELAZI U EKSTREME NIJE POTREBNO DRZI SE ZADANE TEME O NJOJ DISKUTIRAMO

S 18 SE STJECE PUNA POSLOVNA I PRAVNA SPOSOBNOST I TAKO JE VEC STOLJECIMA ZATO SE NE DOPUSTA POLAGANJE ISPOD 18

-KAO STO REKOH PUNA POSLOVNA I PRAVNA SPOSOBNOST NAKON TOGA SI 'SLOBODAN' PO USTAVU RH SVAKA DISKRIMINACIJA JE ZABRANJENA (NAKON 18)

ONO STO SE TREBA RIJESAVATI JE SUSTAV AUTOSKOLA I EDUKACIJE VOZACA A NE ODREDIVAT TKO CE STA VOZIT

AKO SE SLAZETE S OVOM POSTOJECOM ODREDBOM 75 KW TKO ZNA S CIME BI SE JOS SLOZILI, DO 25 NESMIJETE VOZIT AUTOPUTOM?
beosound3200 is offline  
Old 20.10.2010., 14:11   #62
Quote:
beosound3200 kaže: Pogledaj post
AKO SE SLAZETE S OVOM POSTOJECOM ODREDBOM 75 KW TKO ZNA S CIME BI SE JOS SLOZILI, DO 25 NESMIJETE VOZIT AUTOPUTOM?
složio bi se npr. s odredbom da pušači svaki dan trebaju raditi najmanje pola sata duže...makar to tebi bilo protuustavno

i složio bi se s još puno toga,ali to je skretanje s teme

inače,ne znam zašto bi vozači bili "svete krave"
pa,klasificiraju se i sve ostale profesije ili djelatnosti...(ili kako to nazivaš)

ako želiš voziti jahtu ili brod određene veličine...ne možeš tek tako..
prvo položiti manju kategoriju...i onda,nakon nekog vremena..polaganje za veće brodove

jeli i to protuustavno?

ne vidim velike razlike

a,ako ti misliš da je ovakav zakon protuustavan...podnesi tužbu ustavnom sudu
u čemu je problem?
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Old 20.10.2010., 14:17   #63
širite temu na građanske slobode i nametnuta pravila države
jer ako kažete "šta ima država određivat jačinu vozila?"
ja kažem "a šta ima određivat meni u vozilu oću se vezat ili neću?"


budete li još širili temu zavaljat ću vam ja unutra i ženu sa srebrnom pizdom. O da....
Vampir Svetozar is offline  
Old 20.10.2010., 14:26   #64
ja neznam zasto uopce diskutiramo o temi koja je jednostavno nediskutabilna

diskriminacija gradana iznad 18 godina po dobi je nedopustiva i tocka

al ono sto vi zelite i to je u potpunosti u redu je tzv probna vozacka na odreden broj godina, mozda bi na kraju ispalo isto al je ZAKON KRIVO UPAKIRAN NEMOZES DISKRIMINIRAT DOBNU SKUPINU - OVI OD 18-24 CE OVAKO OVI OD 24-35 CE OVAKO ITD KAKO NE RAZUMIJETE??


PROBNI ROK PROBNI ROK PROBNI ROK JEL SE CUJEMO??? ZA SADA JE TO DISKRIMINACIJA

sto se tice ustavne tuzbe taj je predmet vec na ustavnom sudu te ce biti test koliko je ustavni sud ispolitiziran
beosound3200 is offline  
Old 20.10.2010., 14:29   #65
Quote:
beosound3200 kaže: Pogledaj post

sto se tice ustavne tuzbe taj je predmet vec na ustavnom sudu te ce biti test koliko je ustavni sud ispolitiziran
znači,ako ne presudi po tvome, onda je ispolitiziran

eh,da...baš vladajuće puno briga hoće li to biti ovako ili onako
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Old 20.10.2010., 14:34   #66
cudna sorta si

ako ustavni sud ne presudi ustavno onda je ispolitiziran

sta po mom? ta dobna granica nema veze samnom

isto tako se moze zakljuciti da si ti vrlo nedemokratski raspolozen zanimljiva je tvoja konstatacija sto se tice pusenja zasto je tako tesko demokratski razmisljat? pusti ljude nek se ubijaju nek stavljaju u sbe sta god oce a ti ako nes bit u kaficu di se pusi il blizu osobe koja pusi makni se miljama daleko

jel bi se recimo slozio s tim da svi koji jedu u mcdonaldsu rade 2 cuke dulje?
beosound3200 is offline  
Old 20.10.2010., 15:05   #67
Quote:
beosound3200 kaže: Pogledaj post
cudna sorta si

ako ustavni sud ne presudi ustavno onda je ispolitiziran



zanimljiva je tvoja konstatacija sto se tice pusenja zasto je tako tesko demokratski razmisljat? pusti ljude nek se ubijaju nek stavljaju u sbe sta god oce a ti ako nes bit u kaficu di se pusi il blizu osobe koja pusi makni se miljama daleko

jel bi se recimo slozio s tim da svi koji jedu u mcdonaldsu rade 2 cuke dulje?
a,ti bolje znaš šta je ustavno,od sudaca ustavnog suda?

šta se tiče pušenja u kafiću...sad smo zaista daleko od teme...ali,zapitaj se kako je konobaru u kafiću koji tamo mora biti cijeli dan

da meni kolega u uredi puši duvan..posla bi ga u 3 p.m.

šta se tiče macdonaldsa...falio si "ceo fudbal"

to uopće nema veze dd ovim i uopće me ne zanima gdje ko jede u slobodno vrijeme

ali,pušači sa 10 puš pauza dnevno po 5 minuta rade sat vremena manje od mene...i to bi trebali nadoknaditi,ako je to demokracija

i,da...da degustatori mac donaldsa izlaze 5 puta u toku radnog vremena po sendvić...i njima bi tražio duže radno vrijeme
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Old 20.10.2010., 15:08   #68
Quote:
igor2020 kaže: Pogledaj post
75kw = 101,92 ks
Kaj ti je smješno genije? AKo nisi skužio komentar je išao na 102 kao neokrugli (nepravilni) broj, e pa vidiš meni je 75kw sasvim okrugli (pravilni) broj...
yedwy is offline  
Old 20.10.2010., 15:57   #69
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
U ovom te stvarno nitko ne ograničava. Možeš si bez problema kupiti i pet tih Passata. I još sedam onih najjačih.
da i platiti svaki put 1000 kn kad me zaustave, a da ne pričam divote otić na more pa mi negdje u dalmaciji kažu da netko mora doć po mene i po auto jer nemogu nastaviti put zbog vrtoglavih 130 140 ks...
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Old 20.10.2010., 15:58   #70
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
a,ti bolje znaš šta je ustavno,od sudaca ustavnog suda?

šta se tiče pušenja u kafiću...sad smo zaista daleko od teme...ali,zapitaj se kako je konobaru u kafiću koji tamo mora biti cijeli dan

da meni kolega u uredi puši duvan..posla bi ga u 3 p.m.

šta se tiče macdonaldsa...falio si "ceo fudbal"

to uopće nema veze dd ovim i uopće me ne zanima gdje ko jede u slobodno vrijeme

ali,pušači sa 10 puš pauza dnevno po 5 minuta rade sat vremena manje od mene...i to bi trebali nadoknaditi,ako je to demokracija

i,da...da degustatori mac donaldsa izlaze 5 puta u toku radnog vremena po sendvić...i njima bi tražio duže radno vrijeme
počni i ti pušit
ili
http://www.youtube.com/watch?v=ZOefLHEl070
hahah ovo nisam mogo ne stavit
ryder on the storm is offline  
Old 20.10.2010., 16:01   #71
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
1. da, ali budala u twingu ima manje šansi da se zabije u zid od budale u audiu TT
i ako pogine...ima više šansi da nikog ne ubije...a,u mercedesu ili bmwu...ce vjeorojatno ubit i onoga u koga se zabije

2. o kakvoj demokraciji pričaš????odakle ti to da je u demokraciji sve dozvoljeno??Dozvoljeno je ono što je dopušteno i točka.
ako nije dopušteno pušit u restoranu,onda nije..jeli i to protudemokratski??
usporebu s oružjem neću komentirati jer je glupa i radi se o oružju koje je namjenjeno za ubijanje ljudi dok je ovo prijevozno sredstvo..

a usporedba sa pušačima.. ne nije.. ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno... e tak vidiš i sa autima, tu se radi kad ti je neko pravo potpuno oduzeto, dok je tamo samo na nekim mjestima... naravno, nemožeš vozit jači auto na nekim mjestima na nekim ne.. ali poanta je da treba neka promjena npr kao što rekoh snaga/masa
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Old 20.10.2010., 16:07   #72
Quote:
Seltik kaže: Pogledaj post
a usporedba sa pušačima.. ne nije.. ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno...
pa,trava se ne može nigdje pušiti
jeli i ti protuustavno???

i nemoj mi reći da je trava droga,a duvan ne
jer između to dvoje nema razlike, osim šta je duvan otrovniji
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Old 20.10.2010., 16:10   #73
da ali trava je zabranjena svima i uvijek jer je ilegalna jer može doći do raznih neželjenih nuspojava a ponajviše zbog švercanja i sličnih stvari... nije zakon do 24. da nesmiješ pušiti ..

govorimo o automobilu.. o prijevoznom sredstvu...
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Old 20.10.2010., 16:35   #74
ok...skrenuli smo s teme,ali rekao si :

ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno

za travu je ok da se zabrani,jer je ilegalna?

i sad mi nije jasno...zašto se sutra duvan ne bi proglasio ilegalnim

pa,svako malo je nešto legalno,pa ilegalno
i azbest je bio legalan do prije samo nekoliko godina (iako su se znale štetne posljedice)....pa se danas proglašava otrovom

skrenuli smo od svega...

ali,poanta je da zakonodavac određuje šta je legalno,a što nije i pod kojim je uvijetima nešto legalno,a nešto ne


možda je istina da bi trebalo uvesti iskustvo (a,ne godine) kao uvijet vožnje jačeg vozila...ali,time se ne bi ništa promijenilo

dogodilo bi se samo da svi polažu sa 18 godina,makar i ne mogli voziti idućih nekoliko godina

stoga,mislim da je to tek tehničko pitanje
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Old 20.10.2010., 16:47   #75
ovaj zakon su donijeli potpuni debili, sa namjerom punjenja državnog proračuna, i kao sto je pala ona budalaština o 0,0 ako si u prekršaju, pasti će i ovo(NADAM SE)

problem je sto mi u obitelji imamo samo jedan auto(insignia 180ks) i ja taj auto vozim, ajmo reci, jednom dnevno i mi nemamo novaca za drugi auto
meni je jasno da nesmijem voziti takav snažan auto ali to nije i neki problem jer ako me kazne žalit ću se da je to jednini auto u obitelji, da mi niti jedni dida i baka nisu vozili nikada pa da nemam odakle za auto, a jos se i školujem pa nemam vlastita primanja

najgore je za, nedaj Bože, neki sudar, za koji ja nemoram biti uopće kriv, kasko ne pokriva zato jer vozim takav auto kakav vozim, i neko mene ogrebe na parkiralištu(naravno zvao bi starog da kaze da je on vozio) ja sam kriv zato jer sam vozio prejak auto koji zbog njegove strašne snage nisam uspio parkirati dalje od branika drugog auta koji me udario

DEBILI....MARVA....KRETENI....oni imaju para pa mogu svojoj djeci kuptit 7. auto u obitelji
__________________
..................................
zvonac is offline  
Old 20.10.2010., 17:05   #76
nisam u toku, važi li još 0,5 samo ako nema drugih prekršaja, ili je apsolutno sada 0,5? prvi glas mi je ovo da je "palo"


e sad mi ne možeš prodavati priču da se nije znalo za zakon o 75 kw kad ste kupovali insigniu... zakon je od 2004.takav, a insignija je izašla kad, 2008.?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 20.10.2010., 17:09   #77
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
nisam u toku, važi li još 0,5 samo ako nema drugih prekršaja, ili je apsolutno sada 0,5? prvi glas mi je ovo da je "palo"
da, to je palo i to ne vrijedi vise.

EDIT: http://www.usud.hr/uploads/priopcenje02-10.pdf

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
e sad mi ne možeš prodavati priču da se nije znalo za zakon o 75 kw kad ste kupovali insigniu... zakon je od 2004.takav, a insignija je izašla kad, 2008.?
Zakon ovakav kakav je je izasao sredinom 2008.

Zadnje uređivanje White_Shark : 20.10.2010. at 17:14.
White_Shark is offline  
Old 20.10.2010., 17:21   #78
od 2004.važi zakon o 75 kw, samo se promijenila činjenica na koga se odnosi...prije je bio na novopečene vozače(2 godine staža) a od 2008.važi za sve do 24.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 20.10.2010., 17:38   #79
Pa da, tako je. I to je prilicno velika razlika, zato sam i rekao da u ovom obliku postoji od 2008 godine.
White_Shark is offline  
Old 20.10.2010., 21:39   #80
Quote:
zvonac kaže: Pogledaj post
ovaj zakon su donijeli potpuni debili, sa namjerom punjenja državnog proračuna, i kao sto je pala ona budalaština o 0,0 ako si u prekršaju, pasti će i ovo(NADAM SE)

problem je sto mi u obitelji imamo samo jedan auto(insignia 180ks) i ja taj auto vozim, ajmo reci, jednom dnevno i mi nemamo novaca za drugi auto
meni je jasno da nesmijem voziti takav snažan auto ali to nije i neki problem jer ako me kazne žalit ću se da je to jednini auto u obitelji, da mi niti jedni dida i baka nisu vozili nikada pa da nemam odakle za auto, a jos se i školujem pa nemam vlastita primanja

najgore je za, nedaj Bože, neki sudar, za koji ja nemoram biti uopće kriv, kasko ne pokriva zato jer vozim takav auto kakav vozim, i neko mene ogrebe na parkiralištu(naravno zvao bi starog da kaze da je on vozio) ja sam kriv zato jer sam vozio prejak auto koji zbog njegove strašne snage nisam uspio parkirati dalje od branika drugog auta koji me udario

DEBILI....MARVA....KRETENI....oni imaju para pa mogu svojoj djeci kuptit 7. auto u obitelji


Potpisujem sve
__________________
Moj potpis na forumu
Seltik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.