Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 21:02   #421
rekao sam da necu...al ipak cu se navuci...
Nego da netko sroci u par recenica.Ovo ce biti prije svih Aliena?!Nego sta su SJ?ovo mjesto gdje oni idu tj jesu,to je kao recimo "kolijevka covjecanstva" i aliena-tu su tvorci.Sta,kako....zasto pobogu?Ak ima tko volje da se malo ufuram u cijelu pricu,jer citam al previse je strana prek moba..
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 23:13   #422
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
rekao sam da necu...al ipak cu se navuci...
Nego da netko sroci u par recenica.Ovo ce biti prije svih Aliena?!Nego sta su SJ?ovo mjesto gdje oni idu tj jesu,to je kao recimo "kolijevka covjecanstva" i aliena-tu su tvorci.Sta,kako....zasto pobogu?Ak ima tko volje da se malo ufuram u cijelu pricu,jer citam al previse je strana prek moba..
Ukratko: na početku filma, neki ljudi u spilji nađu prapovijesnu crtariju koja se usporedbom sa ostalim sličnim prapovijesnim crtarijama iz raznih kultura, protumači kao dokaz da su čovjeka proizveli što bi Deniken rekao "drevni astronauti". Taj glif je ujedno zvjezdana mapa do planeta na kojem su ti tvorci čovječanstva. Bogata kompanija Weyland tamo pošalje istraživački brod "Prometheus". Brod stigne na daleki planet i na njemu otkrije napuštene objekte vanzemaljaca pune nekakvih ostataka i napredne tehnike za stvaranje raznih bića. Članovi posade nešto prčkaju sa ostacima napredne tehnologije te greškom pokrenu genetski inžinjersko zlo, koje neke članove posade počne pretvarati u zloćudne monstrume. Dok se zdravi članovi posade bore sa kolegama koji se pretvaraju u čudovišta, u vanzemaljskoj bazi se pokrene automatski mehanizam čiji je zadatak da pošalje cijeli brod koji treba uništiti čovječanstvo, jer su ljudi gurali nos gdje nisu trebali. To je isti onaj brod koji nađu u "Alienu", a njegov teret za uništenje čovječanstva su alienska jaja. U napetoj završnici filma, preživjeli ljudi se izbore sa deformiranim nakazama u koje se pretvorilo veći dio posade, te u zadni čas obore brod pun opasnog tereta koji tek što je uzletio. Te se on sruši i onako srušen izgleda onako kako već znamo iz "Aliena" . Preživjeli obavijeste svoje nadređene o svemu tome što se desilo.

To bi bilo ono bitno. Svi detalji su samo kozmetički.

Space Jockey, (skraćeno SJ), je naziv koji je filmska ekipa "Aliena" koristila za dio scenografije- a to je onaj vanzemaljac od 4 metra visine koji sjedi ispred teleskopa, kojega u filmu nađu članovi posade.
Poslije su naziv "Space Jockey" počeli masovno koristiti fanovi "Alien" mitologije razvijajući spekulacije i priče o tom djeliću "Aliena". Pametni Ridley Scott, svjestan ogromne baze fanova, na tome je odlučio temeljiti svoj novi hit.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 23:34   #423
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
rekao sam da necu...al ipak cu se navuci...
Nego da netko sroci u par recenica.Ovo ce biti prije svih Aliena?!Nego sta su SJ?ovo mjesto gdje oni idu tj jesu,to je kao recimo "kolijevka covjecanstva" i aliena-tu su tvorci.Sta,kako....zasto pobogu?Ak ima tko volje da se malo ufuram u cijelu pricu,jer citam al previse je strana prek moba..
Radnja Prometeja je smještena 30 godina prije prvog Aliena. SJ je skraćenica za Space Jockey, a ovo ti je SJ (u velikoj "sjedalici") iz prvog Alien filma:



Mjesto gdje oni dođu u Prometeju bi trebao biti planet LV-426, gdje je derelict brod iz prvog filma nađen uništen i unutar tog derelicta su Space Jockeyi, koji upravljaju njime. Ovo je taj derelict:



Ekipa istraživača sa Prometeja (to je ime broda) pronađe signal koji vodi to tog planeta i onda se čudne i bolesne stvari počnu događati.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 00:31   #424
da malo proširim priču.
ovaj planet na kojem nađu brod iz prvog dijela mi ne liči na planet iz prometeja. ok, prošlo je 30 godina, možda se klima promjenila, ali jel moguće da je to neki drugi planet i da je to neki drugi brod, mislim od nekih drugih sj-a?
jel se defintivno zna da se snima/snimio samo jedan prequel ili moguće da će snimiti još jedan koji bi povezo cijelu priču tj. nastavio se na aliena?
Ne sjećam se točno (trebao bi utvrditi gradivo prije premijere) u drugom dijelu ekipa se vraća na taj isti planet? kojeg su prije njih (specijalaca zajedno sa ripley) već naselili neki drugi ljudi (znastvenici), koja je njihova misija bila (mislim na znastvenike)? malo čudno da tamo nije bilo riječ o tom brodu, sj, hramovima i sve ono kaj ćemo vidjet u prometeju.
doma sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 00:41   #425
I ja isto nešto sumnjam da to nije isti planet, jer planet u Alienu nije imao prihvatljivu atmosferu, a u Prometheusu su ljudi u spiljama bez skafandera. A ljudi u Aliens-u su bili na planetu zbog teraformiranja (stvaranja atmosfere).
Koliko znam, najavljen je nastavak Prometheusa, jer će priča biti nedovršena.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 00:55   #426
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Koliko znam, najavljen je nastavak Prometheusa, jer će priča biti nedovršena.
Pretpostavljam da sa istim glavnim glumcem odnosno glumicom koja prezivi u Prometheusu bi radili sequel.

Samo je pitanje jel to i dalje official potvrda za nastavak ili samo glasina.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 01:01   #427
Ridley Scott Says There Will Be A Second 'Prometheus' Film "If We're Lucky,", kako sam reče, "Ako budu sretni".
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 01:12   #428
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
"If We're Lucky" - a što bi ga to spriječilo da snimi nastavak? možda slaba zarada?
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 01:14   #429
Kao što je napravio i nastavak Robina Hooda.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 01:14   #430
Slika SJ-a se ne loada iz nekog razloga, pa evo još jednom:



Što se tiče nastavka, sve je u $$$. Ako zaradi dovoljno, nastavak će se sigurno snimiti. Zato je sad vrlo važno što će FOX napraviti sa ocjenom filma. PG-13 = sigurna opcija i više novca, R-rated = (vjerojatno) manje novca. Vrijedi napomenuti da je Scott snimio dvije verzije filma (R i PG-13).
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 03:17   #431
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
I ja isto nešto sumnjam da to nije isti planet, jer planet u Alienu nije imao prihvatljivu atmosferu, a u Prometheusu su ljudi u spiljama bez skafandera.
Kak su onda u par scena u trailerima na tom planetu u Prometheusu vani u punoj opremi - skafanderima i kacigama na glavi
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:05   #432
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Kak su onda u par scena u trailerima na tom planetu u Prometheusu vani u punoj opremi - skafanderima i kacigama na glavi

Možda je unutar objekta gdje je statua nekakva atmosfera...neznamo jeli to spilja ili kaj...
SHOGO is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 11:28   #433
Quote:
doma sam kaže: Pogledaj post
da malo proširim priču.
ovaj planet na kojem nađu brod iz prvog dijela mi ne liči na planet iz prometeja. ok, prošlo je 30 godina, možda se klima promjenila, ali jel moguće da je to neki drugi planet i da je to neki drugi brod, mislim od nekih drugih sj-a?
jel se defintivno zna da se snima/snimio samo jedan prequel ili moguće da će snimiti još jedan koji bi povezo cijelu priču tj. nastavio se na aliena?
Ne sjećam se točno (trebao bi utvrditi gradivo prije premijere) u drugom dijelu ekipa se vraća na taj isti planet? kojeg su prije njih (specijalaca zajedno sa ripley) već naselili neki drugi ljudi (znastvenici), koja je njihova misija bila (mislim na znastvenike)? malo čudno da tamo nije bilo riječ o tom brodu, sj, hramovima i sve ono kaj ćemo vidjet u prometeju.
U director cut verziji Aliensa je dio u kojem jedna obitelj pronalazi taj derelict brod, zatim otac i majka ulaze u njega, a djeca ih kasnije nalaze sa facehuggerima na licu (ili samo oca?). To su vjerojatno i prvi hostovi za aliene, koji se kasnije namnože po koloniji.
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:02   #434
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
I ja isto nešto sumnjam da to nije isti planet, jer planet u Alienu nije imao prihvatljivu atmosferu, a u Prometheusu su ljudi u spiljama bez skafandera. A ljudi u Aliens-u su bili na planetu zbog teraformiranja (stvaranja atmosfere).
Koliko znam, najavljen je nastavak Prometheusa, jer će priča biti nedovršena.


Ljudi u spiljama bez skafandera su na Zemlji, to su arheolozi ili speleolozi koji slučajno nađu na crtež na zidu.
A glede uvjeta na planetu, na kraju filma baza SJ-a na neki način sjebe uvjete na planeti i on postane od relativno sunčanog mjesta onako mračan sa maglom kao u Alienu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 12:25   #435
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
U director cut verziji Aliensa je dio u kojem jedna obitelj pronalazi taj derelict brod, zatim otac i majka ulaze u njega, a djeca ih kasnije nalaze sa facehuggerima na licu (ili samo oca?). To su vjerojatno i prvi hostovi za aliene, koji se kasnije namnože po koloniji.
http://www.youtube.com/watch?v=iusPorC4wZE
evo taj dio, nisam znao za to
doma sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:21   #436
sta ljudi nisu znali za taj brod ili samo ta obitelj??
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Zek@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:35   #437
Quote:
Zek@n kaže: Pogledaj post
sta ljudi nisu znali za taj brod ili samo ta obitelj??
Nitko nije znao za taj brod, sjeti se da ridley pluta u kapsuli....a za kompaniju ne znamo, vjerojatno zna za nešto, ali šuti jer želi primjerak za biological warfare
SHOGO is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:43   #438
Quote:
gambit_09 kaže: Pogledaj post
Vrijedi napomenuti da je Scott snimio dvije verzije filma (R i PG-13).
Ovo mi je prvi glas.
Cemu ce mu koristiti obje verzije filma ako ce samo jedna zavrsiti u kinima? (Najvjerojatnije R-rated verzija, jer PG-13 definitivno nebi bio po njegovom ukusu koliko god on imao veceg potencijala za vecu zaradu, bilo bi mu bitnije se ''svojevoljno'' izraziti drugom verzijom).

Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
U director cut verziji Aliensa je dio u kojem jedna obitelj pronalazi taj derelict brod, zatim otac i majka ulaze u njega, a djeca ih kasnije nalaze sa facehuggerima na licu (ili samo oca?). To su vjerojatno i prvi hostovi za aliene, koji se kasnije namnože po koloniji.
Tocno, to je obitelj od male Newt koju si kasnije marinci i Ripley nasli unutar ostataka kolonije. Newt i njena obitelj su zivjeli u toj koloniji, no iz nekog su razloga isli napraviti 'djir' po kvartu s onim blindiranim vozilom, zatim su naisli na onaj tudjinski sruseni brod koji smo vidjeli u Alien 1 i nadolazecem Prometheusu. ODlucili su ga istraziti iznutra, ali ih je zahvatila jednaka sudbina kao i Dalasa, jednog od clanova posade s Nostromo broda.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 17:44   #439
Anketa: Prometheus ili The Dark Knight Rises ?

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Prometheus je prequel koji kao i The Thing (2011) prequel treba zavrsiti tamo gde prvi film pocinje e sad sledece mi nije jasno:

Kako ce se to nastaviti ? Ako Prometheus zavrsava tamo gde Alien pocinje nemaju sta da nastave dodaju. Jedino prqouel Prometheusa ali to nema smisla.
Recimo da nisu kompletirali pricu u Prometheusu ubedjeni da ce film dobro zaraditi a on ostvari losu zaradu staonda ? Onda nema Prometheusa part II... zbrkano je to malo jer dzaba ti sreca/zarada ako si kompletirao pricu nemas sta da dodajes onda.

Jedna stvar je kad snimis film pa ako imas srece da zaradi snimices nastavak i treci, cetvrti, peti deo/nastavak ali kada se radi o preuelu nekog filma ili fransize onda tu imamo drugaciju situaciju jer moras u startu znati hoces li jednim prquelom kompletirati pricu ili ti trebaju dva prequela.

edit:

Kada bi se trebao pojaviti novi/drugi poster ?

Pitam cisto iz znatizelje kakav ce biti sledeci poster. I sta mislite koji ce se poster koristiti kao glavni ovaj sto je sada ili neki drugi ?
Za TDKR smo imali vec jedan poster a sada je na IMDb i Wiki drugi.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 28.03.2012. at 17:56.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 19:00   #440
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Cemu ce mu koristiti obje verzije filma ako ce samo jedna zavrsiti u kinima? (Najvjerojatnije R-rated verzija, jer PG-13 definitivno nebi bio po njegovom ukusu koliko god on imao veceg potencijala za vecu zaradu, bilo bi mu bitnije se ''svojevoljno'' izraziti drugom verzijom).
Kad se snima ovako veliki film, PG-13 je verzija koja će najvjerojtnije biti u kinima. Redatelji to znaju, pa ako studio dozvoli, ponekad snime dvije verzije filma. Na ovo zašto je snimio dvije, pretpostavljam kako bi u slučaju (a to će se dogoditi, siguran sam) da Fox stavi PG-13 verziju u kina, mogao izdati "director's cut" verziju na Blu-rayu.
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.