Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2014., 22:57   #21
Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
A kakva ti je bila ''Planina Brokeback''?
nisam gledao.

Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
Hsiena znam isključvio iz 80-ih. Nisam ga otpisao, ali mi ne dolazi neka želja da gledam neke suvremenije filmove.
ja ga znam isključivo kroz 90-e i na prijelazu u 00-te.
zapravo, sad sam sebi skačem u usta, ali čitao sam da će mu novi film biti kung-fu, a to bi čak i htio pogledati(kao fan žanra).

Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
Malickov ''Tree of Life'' je nezaboravan kao kino iskustvo, ali nakon što dojmovi malo splasnu ispada tek dovoljno smislen film, te ne ostaje neki optimizam u pogledu budućih radova. ''To the Wonder'' zapravo izbjegavam. Kao ni njegovi naslovi inače, ni ''Tree of Life'' nema neku pretjeranu dubinu u sebi, iako ona dualnost funkcionira dovoljno, a ja ga zapravo najviše pamtim s vizualnog aspekta gdje je ona dinamična kamera zaista uvjerljivo lebdila i evocirala uspomene na prošlo vrijeme.
ma 'tree of life' ima jako dobar središnji dio, dok se bavi obiteljskim životom, ali je ostatak najgore šta je malick snimio do sada. i onaj kraj, jebote..
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 02:28   #22
Oliver Stonea sam otpisao. Francis Ford Coppola - Iako ne snima tako često filmove zadnji filmovi od njega su mi bili bezveze.
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 07:13   #23
Walter Hill i John Carpenter
oba režisera sjajni krajem 70-tih i početkom 80-tih.Hill u tom periodu snimio "Vozača","Ratnike podzemlja","Jahače na duge staze","Južnjačku utjehu" i "Vatrene ulice" a Carpenter "Tamnu zvjezdu","Napad na policijsku stanicu","Noć vještica","Stvora" i "Bijeg iz New Yorka"
Sa velikim zanimanjem čekao sam svaki njihov sljedeći film ali stizala su samo razočaranja za razočaranjem.Danas su oni za mene otpisani režiseri i ne zanimaju me njihovi novi filmovi.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:56   #24
Ridley Scott - nevjerojatno je koliko je precijenjen i šupalj ovaj neznalica. Nakon "Prometeja" je sve jasno, plac dolje i noga u guzicu.

Christopher Nolan - precijenjen, pretjerano razvikan i snima kvazi-inteligentne filmove za neinteligentnu publiku. Svaki film mu je prepun rupa u radnji i logici što znači da mu to uopće nije važno. Sramotno loš zadnji "Batman", jasno je u kojem smjeru će mu karijera ići u budućnosti. Straight to hell.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:41   #25
Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
Aleksandr Sokurov- ''Majka i sin'' je bilo dobro iskustvo na pragu estetike Tarkovskog, iako s pretjeranim snimateljskim intervencijama. Međutim onaj ''Ruski kovčeg'' je film nakon kojeg sam prepustio ovog Rusa drugima.

Premda se na ovaj način rezoniranja moze nać zamjerka praktički svakom reziseru današnjice, mogu sve to provarit.....al mi baš nije jasno kako netko tko je (pretpostavljam) prije filma The Russian Ark volio specifičnu Sokurovljevu estetiku, koja se najbolje ogledava u njegovim dokumentarnim filmovima (Elegije), odlučio s njim raskrstiti upravo nakon tog vrhunskog ostvarenja ??
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:39   #26
Po meni ne postoje dobri i loši redatelji, samo dobri i loši filmovi. Svakom se u karijeri može zalomiti neko smeće, a isto tako i neki slučajni pogodak. Stoga nikad neću otpisati niti jednog redatelja :-)
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:04   #27
stoji, samo se gleda karijera generalno ili određena faza u karijeri. postoje slučajni uspesi i slučajni promašaji, ali postoji i opći dojam o nečijoj karijeri ili fazi u karijeri. postoji nivo očekivanja. ne odnosi se na autore koji ne biraju projekte i rade sve što im padne šaka, koji nemaju prepoznatljiv stil, itd. itd.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 13:15   #28
Moje vrijeme nije predragocjeno da bih imao potrebu odustajati od bilo kojeg redatelja. Pojedini te redatelj može razočarati time što se začahurio u samo jedan te isti stilski izričaj, dočim te drugi može razočarati time što uopće ne posjeduje stilski izričaj. Način na koji to kod mene funkcionira je sljedeći. Braća Coen, recimo. Umorio me njihov A Serious Man, a već ranije su imali slabijih ostvarenja. Od njih više ništa ne očekujem. Ni dobro - premda mogu iznenaditi pozitivno, ni loše - premda mogu iznenaditi negativno. U subotu sam otišao u kino, pogledao Inside Llewyn Davis i iznenadio se - pozitivno! Volio bih kad bi mogao doći u takvo stanje kad su i ostali autori u pitanju. Da ne očekujem ništa, dakle. Loši filmovi bi bili loši, ali ne bi se osjećao 'izdano' po gledanju istih. Dobri filmovi bi bili još bolji, što znači da ih možda ne bih u potpunosti ispravno znao ocijeniti, neke bih i precijenio, ali koga boli kurac na kraju krajeva.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 14:23   #29
Spielberga sam otpisao davno, ne gledam od Jurassic park 2 dalje, Coppole od Drakule nisam gledao, a mislim da nisam ništa ni propustio, sa Kusturicom sam se rastao od Crna mačka, beli mačor, Stone mi je zanimljiv do Natural born killers , dalje ne..
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 16:50   #30
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Ridley Scott - nevjerojatno je koliko je precijenjen i šupalj ovaj neznalica. Nakon "Prometeja" je sve jasno, plac dolje i noga u guzicu.
Ma Prometej je još dobar film kakva su samo glupost Gladijator i Black Hawk Down.
__________________
STOP THE WAR IN CROATIA
Mufffler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:18   #31
uopće me ne zanima koji redatelj je režirao neki film. na takve stvari ne obraćam neke pozornosti.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 19:22   #32
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
uopće me ne zanima koji redatelj je režirao neki film. na takve stvari ne obraćam neke pozornosti.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:15   #33
Jim Mickle

Mulberry St. je netko spominjao na horrorcima i reko sebi idem malo riskirat i probat pogledat, možda jebote naletim na jedan dobar B horrorac, međutim kad sam nakon par uvodnih sumnjivih kadrova išao provjeravati tko je režiser saznam da se radi o jim mickle-u, liku koji također potpisuje i onaj proljev od "horrora" We Are What We Are.

feeling kao i u većini naše kinematografije, umjetni dijalozi i gluma, a od nekakve atmosfere horrora ni mjau.

x
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:22   #34
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Premda se na ovaj način rezoniranja moze nać zamjerka praktički svakom reziseru današnjice, mogu sve to provarit..
Ne može. Postoji dosta redatelja, što mlađih, što starijih, koje nisam prekrižio jer još nisam procijenio da im je vrijeme za penziju odnosno mentalnu ustanovu. Oni koje sam nabrojao su ili zaglibili u ništavilo (Tarantino, Von Trier, Coppola...) ili jednostavno snimili film za psihijatriju (Puiu, Refn, Amenabar, Hong-Jin Na...) ili nisu ni neće izbrusiti svoj talent do kraja (Zvjagincev, Ozon...)

Što se tiče Sokurova, po sjećanju:

Stilski, ''Ruski kovčeg'' je impozantno ostvarenje jer je snimljen u jednom kadru lebdećom kamerom iz ruke. Naknadno su ga još dotjerivali i ''farbali'', ali nije bitno, treba imati talenta i hrabrosti za takvo što. Idejno, također hrabro i maštovito nastojanje da se na takav filmski način luta ruskom poviješću. Međutim, u filmu je bilo toliko nabacanih rečenica, bilo dijaloga, bilo naratorovih voice overa, da sam skoro zaspao i ugasio ga. Na kraju je dojam bio takav da sam u potpunosti odustao od Sokurova što je možda bilo prestrogo, ali ni danas nemam neku želju gledati onaj u Čečeniji ili Fausta.

Ako se dobro sjećam ''Majke i sina'', u tom filmu se uglavnom oslanjao na vizualni izričaj, a govora gotovo da i nije bilo. Nagovještaje majčina odlaska, tj.rastanak od nje, je pronalazio u prijevoznim objektima (vlak, brod...), a idiličnu ljubav u samoj prirodi. Nisam radio trostruki salto, ali sam bio zadovoljan jer je film bio dobar, pri čemu se redatelj uspješno nadovezao na rusku tj. sovjetsku tradiciju snažnog poetskog zanosa (Dovženko, Kalatozov, Tarkovski...)
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 00:39   #35
Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
Što se tiče Sokurova, po sjećanju:

Stilski, ''Ruski kovčeg'' je impozantno ostvarenje jer je snimljen u jednom kadru lebdećom kamerom iz ruke. Naknadno su ga još dotjerivali i ''farbali'', ali nije bitno, treba imati talenta i hrabrosti za takvo što. Idejno, također hrabro i maštovito nastojanje da se na takav filmski način luta ruskom poviješću. Međutim, u filmu je bilo toliko nabacanih rečenica, bilo dijaloga, bilo naratorovih voice overa, da sam skoro zaspao i ugasio ga. Na kraju je dojam bio takav da sam u potpunosti odustao od Sokurova što je možda bilo prestrogo, ali ni danas nemam neku želju gledati onaj u Čečeniji ili Fausta.

Ako se dobro sjećam ''Majke i sina'', u tom filmu se uglavnom oslanjao na vizualni izričaj, a govora gotovo da i nije bilo. Nagovještaje majčina odlaska, tj.rastanak od nje, je pronalazio u prijevoznim objektima (vlak, brod...), a idiličnu ljubav u samoj prirodi. Nisam radio trostruki salto, ali sam bio zadovoljan jer je film bio dobar, pri čemu se redatelj uspješno nadovezao na rusku tj. sovjetsku tradiciju snažnog poetskog zanosa (Dovženko, Kalatozov, Tarkovski...)
OK, djelomično se slazem sa kritikom "Arke", ali upravo ono što kazes - vizuelni izričaj, odnosno poetika koju postize fenomenalno ekspesivnom kamerom u kombinaciji pretezno sa klasičnom glazbom je nešto što mene oduvijek oduševljava kod njega i jednostavno mu tu nema premca.

Eh, da, Dovzhenko......još je pokojni Tarkovski uvijek u intervjuima naglasavao da njemu nema ravna - posebno je isticao "Zemlju" (1930) kao remek-djelo.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:43   #36
lucas...scott- nije da sam ga otpisao ali uopce vise ne ocekujem nista od tog filma kada vidim njegovo ime
stone....carpenter
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:46   #37
Jasmila Žbanić hahahaha

Mada je nisam ni upisao...
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 18:41   #38
Rijetko otpisujem, čisto radi znatiželjem, ali ovi su iznimka: Oliver Stone, Tarantino, i definitivno R. Scott i Scorcese
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 11:28   #39
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Jasmila Žbanić hahahaha

Mada je nisam ni upisao...
Sad je postala i lažljiva političarka
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 16:29   #40
Ja se razocarah u Davida Finchera...zauvijek.

Benjamin Butt(on)?

Krvavi facebook?

Pa aljkava verzija svedskog originala...

......prodana dusa...prodana dusa....
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.