Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 14:36   #21
UmpaUmpa
Quote:
Jebo suriken. Uopce nije zidovski simbol.
Ovim rjecima govoris o simbolu koji je kralj Shelomo, nosio ugraviran na svoj pecatnjak!!!O simbolu koji za sav svijet predstavlja pojam Zidovstva i Zidova (kako li tek nazivas Menorah, Mezuzah i ostale simbole Zidovstva????!!! I ti si meni zanijekao moje Zidovstvo. Ti si stanovnik drzave na cijoj je taj isti Magen David? Ti si Zidov!?
__________________

Piel tú mi estimado UmpaUmpa: te adoro.
hija del zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 14:45   #22
Quote:
hija del zion kaže: Pogledaj post
UmpaUmpa


Ovim rjecima govoris o simbolu koji je kralj Shelomo, nosio ugraviran na svoj pecatnjak!!!
Cak i da to je istina, to bi bio njegov porodicni grb, a nema nije istina. Prvo spominjanje je u 12. stoljecu, i to kod karaita.
Quote:
hija del zion kaže: Pogledaj post
O simbolu koji za sav svijet predstavlja pojam Zidovstva i Zidova (kako li tek nazivas Menorah, Mezuzah i ostale simbole Zidovstva????!!!
Zaboli me sto si netko drugi misli o tome.
Quote:
hija del zion kaže: Pogledaj post
Ti si stanovnik drzave na cijoj je taj isti Magen David? Ti si Zidov!?
Ja sam drzavljan drzave na cijem grbu je menora, a na zastavi talit i suriken, simbol sekularnog cionizma.
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:00   #23
Koliko se ja sjecam, cak je i Shlomo (odmah iza Davida) koristio drugi simbol, ne? Pentagram u krugu, koji je simbol covjeka u apsolutnoj kavanah?
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:02   #24
Quote:
Osana kaže: Pogledaj post
mene neces prijaviti?
samo citiram toru, talmud...:


da jevreja nema na svetu, ne bi ni sunce sijalo, ni kisa padala, niti bi ikakva blagoslova bilo na zemlji. (talmud, jebamont 1016)
Ovo je istina.
Prvi narod , prva ljubav.
Ostatak je glupost i oni koji u to vjeruju su glupani.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 15:08   #25
za sve su zidovi krivi
volej_iz_lakta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:21   #26
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
...što su muslimani ovako "živi".

Šta mislite o ovom predlošku?

Ima li to za vas smisla?
Za mene ima smisla, Izraeliti su krivi sto su i muslimani i zidovi danas ovako "zivi". Prevareni narodi koji se kolju medjusobno, zbog neceg sto su izbjeglice iz Egipta nametnuli. Svaka cast, ljudska glupost je zbilja neogranicena.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:27   #27
krivi su i muslimani i zidovi, i nacisti, nacionalisti, fashisti, i svi ostali u kojih je osnovna postavka uma: ne misli za sebe, neka ti netko tko ne misli za sebe nego samo prenosi neku glupost na tebe bude vodic.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 17:48   #28
UmpaUmpa
Quote:
Jebo suriken. Uopce nije zidovski simbol.


jeli to ovaj koji "suriken" o kojem se izrazavas rijecnikom ulice - Seal of Solomon




mozda bas ovaj "suriken"?



ili ovaj?



zar ni prema ovom nemas postovanja?



ni prema ovom?!



vjerovatno ti se ovaj namanje svidja podsjeca te na dane provedene u
Abarbanel Mental Health Center's - Bat Yam, ili se jos uvijek tamo nalazis, od tamo tipkas?

Quote:
Ja sam drzavljan drzave na cijem grbu je menora, a na zastavi talit i suriken, simbol sekularnog cionizma.
Nemoj si proturijeciti nedavno su te pitali da li je drzava Israel sekularna pa si ustvrdio ... ah opet neke tvoje nebulaze.

Kazes:
Quote:
Zaboli me sto si netko drugi misli o tome.
A sto misli tvoj doktor?

Mislila sam da me nikad nitko nece uspjeti posramiti u mojoj pripadnosti Zidovskom Narodu. Ti si to uspio pisuci o Magen Davidu : Jebo suriken!!!!!! Odgojili su me u ubjedjenju da trebam biti ponosna na Zidovstvo, Zidove, a ipak si me ti koji za sebe tvrdi da je Zidov uspio u tome posramiti (mada se iskreno nadam da je doslo do zabune pa si ti kako sam kazes drzavljanin Zidovske drzave Israel, a ne Zidov).
__________________

Piel tú mi estimado UmpaUmpa: te adoro.
hija del zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 15:09   #29
Quote:
hija del zion kaže: Pogledaj post
UmpaUmpa


Ovim rjecima govoris o simbolu koji je kralj Shelomo, nosio ugraviran na svoj pecatnjak!!!O simbolu koji za sav svijet predstavlja pojam Zidovstva i Zidova (kako li tek nazivas Menorah, Mezuzah i ostale simbole Zidovstva????!!! I ti si meni zanijekao moje Zidovstvo. Ti si stanovnik drzave na cijoj je taj isti Magen David? Ti si Zidov!?
Ne, nije on Židov. On je profesionlani provokator i difamator.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 15:51   #30
U Kananu se davno prije Zidova stovao kult Saturna ciji je simbol bila sesterokraka zvijezda. Saturn je bio "bog" tame, kaosa i razaranja, cesto zvan u starim spisima "crno sunce".
Davidova zvijezda je izmisljen pojam.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 00:08   #31
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
Ako volis, onda i ja imam sesir i lokne. Jel me sad volis?
"šehid na četvrtu", "džennet vlasnik 288 hurija"... Vidi se tvoj stav prema islamu iz aviona,,, naravno ismijavaš se sa tuđim svetinjama..

#1) vidi se na kojem si nivou nepoštujući svetinju drugog
#2) Glup(a) si ako pitaš zašto te mrzi musliman neki

Zato što si mu najveći neprijatelj i zato što ga mrziš neopisivom mržnjom i zato što je tebi mrtav musliman jedino dobar
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 00:49   #32
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
"šehid na četvrtu", "džennet vlasnik 288 hurija"... Vidi se tvoj stav prema islamu iz aviona,,, naravno ismijavaš se sa tuđim svetinjama..

#1) vidi se na kojem si nivou nepoštujući svetinju drugog
#2) Glup(a) si ako pitaš zašto te mrzi musliman neki

Zato što si mu najveći neprijatelj i zato što ga mrziš neopisivom mržnjom i zato što je tebi mrtav musliman jedino dobar

ISLAME, jesi li ti onaj sto kuranska predskazanja istice kao znak da je vasu chitabu chasnu sam Uzviseni sastavljao, hm?

De objasni sitnom MAJSTORU Ivanu sto ga to bi tome tvome Uzvisenom da vam u toj knizi Njegovoj grdno uskrati svaku zanimaciju za gatanje, jasnovidjenje, prorostvo, i slicne fele.

Ta sam se On, Uzviseni, istim tim vjestinama sluzio, pa chudno?

Drugo - to sto u toj vasoj chitabi chasnoj, il' u cijem tudjem tefteru, moze bit i stoji kakvo valjano predvidjanje sto se vala i obistinilo, kakve to veze ima s tim je li ta stvar valjana ili nevaljana. Valjda tu stvar ne postujes zato sto se ostvarila, je l'da?
Jer i ZLO i DOBRO pravi vidioc zna nagovijestiti podjednako.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 10:28   #33
tvoje pitanje je nejasno a još nije tema naslova,.. Ako te nešto zanima pošalji na private ,,

ukratko- imaju skrivene stvari i svijet u koje čovjek nebi trebao zazirati. NE ZATO ŠTO BI BOG BIO LJUBOMORAN nego zato što može gatanje , vračanje i crna magija donijeti samo loše sebi i drugim... A još čovjek će sigurno zloupotrebiti to za SVOJE neke ciljeve.
Bog se nije služio vještinama gatanja ,,, tu si se provalio

Bog stvara (stvoritelj) i ne treba pomoć nekih džina-demona kao što gatari imaju. Ipak,, to je sve voda,, nemogu ni muhe stvoriti.. UZVISENI sve stvara
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:20   #34
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
U Kananu se davno prije Zidova stovao kult Saturna ciji je simbol bila sesterokraka zvijezda. Saturn je bio "bog" tame, kaosa i razaranja, cesto zvan u starim spisima "crno sunce".
Davidova zvijezda je izmisljen pojam.
Jes ! Bravo kolega, konačno nešto razložno, a ne zaslijepljeno vjerom.
inverter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.