Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 21:19   #4701
Quote:
poslije prve operacije ostala kvrga na lijevoj strani, posle druge na desnoj! i kaj sad? pitala bih dal postoji šansa da kvrga nije kvrga nego oteklina pa da će splasnut, ali već iz iskustva znam da neće!
AAAAA!!!!
Zaključak: ne idite operirat nos
Ja se ipak nadam da će krajnji ishod operacije biti prihvatljiv i zadovoljavajući za tebe.
Vjerojatno mu treba vremena da sve dođe na svoje ukoliko su ti stavljali graftove, a osobito ako je rađen otvorenom tehnikom pa se nemoj prerano brinuti.

Moj zaključak je da nemam povjerenja u naše kirurge.
Oni možda znaju smanjiti nos, ali napraviti nos prirodnog izgleda uz graftove, ne znam.
Čula sam da su neke cure imale dobrih iskustava sa kirurzima (Zambelli itd.), ali sve je to rekla-kazala. Zašto nemamo specijaliste sekundarne rinoplastike, zašto???
Izgleda da mi nema drugog nego pričakati koju godinu i ako uspijem otići van (USA), gdje svakodnevno rade revizije.
Jako dobro znam koja je cijena toga i trebat ću sve razmotriti, ali možda ne bih trebala riskirati previše ovdje. U protivnom, bilo bi mi jako drago da me netko razuvjeri.

Cure...ne znam na kakve vi to kvrgice i rupe mislite, ali nakon primarne operacije ja također imam kvrgicu na vršku nosa. To se događa radi preagresivnog skraćivanja i oduzimanja hrskavice pa ako je koža tanja, ta hrskavica zna viriti (kvrgica).
To se isto rješava umetanjem hrskavičnih graftova, ali kirurg mora biti jako familijaran sa takvim zahvatima.
Noela112 is offline  
Old 29.05.2011., 21:23   #4702
da, ja imam graftova ko u priči i otvorena je op bila. ali svejedno, PREčudno mi izgleda i ne bih rekla da će to TOLIKO "splasnut" da bi se izravnalo! evo već bude mjesec dana a on je OGROMAN! ne znam više ništ
Whisper is offline  
Old 29.05.2011., 21:29   #4703
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
kojoj novoj bolnici??
ma eto i ja bila na Naranđinom odjelu a isti dan je ona operirala jednog dečka i eto njemu super ispalo!! a ja sam ukleta očito. evo dvaput, dva različita doktora i ništ. s tim da je ovaj drugi fakat najbolji kojeg sam mogla naći. al ga j... kad surla svoju politiku fura! e pa kvragu

nova bolnica,odnosno kbc dubrava.. to se prije zvalo ''vojna bolnica'' a sad je ''nova bolnica'' ..
eto vis. meni je naranca napravila nis kaj se izgleda tice.

kod kog si bila prvi put, a kod koga drugi ? kolko je proslo od druge operacije ?
Hidd3n is offline  
Old 29.05.2011., 21:31   #4704
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
da, ja imam graftova ko u priči i otvorena je op bila. ali svejedno, PREčudno mi izgleda i ne bih rekla da će to TOLIKO "splasnut" da bi se izravnalo! evo već bude mjesec dana a on je OGROMAN! ne znam više ništ
Drži se... Pusti neka vrijeme prođe. Koliko sam mogla čitati o sličnim zahvatima, čitav taj proces dugo traje i konačni izgled se ne može vidjeti nakon mjesec dana. Vidjet ćeš, ima vremena.
Kad mi stvarno nemamo kirurge koji se bave samo nosevima.
Uopće ne znam što je najpamtnije napraviti, ukoliko imamo problema sa estetikom, posebno drugi put. Ah...
Noela112 is offline  
Old 29.05.2011., 21:33   #4705
Cure...ne znam na kakve vi to kvrgice i rupe mislite, ali nakon primarne operacije ja također imam kvrgicu na vršku nosa. To se događa radi preagresivnog skraćivanja i oduzimanja hrskavice pa ako je koža tanja, ta hrskavica zna viriti (kvrgica).
To se isto rješava umetanjem hrskavičnih graftova, ali kirurg mora biti jako familijaran sa takvim zahvatima.[/QUOTE]

hm.. ja imam tu kvrzicu na vrsku nosa, ali ona meni nije nista apsolutno skracivala. ja pojma nad pojmovima nemam sta je ona meni to radila s vrhom nosa , samo znam da takav nije bio nakon nesrece taj vrh, znaci, ona je nest zeznula . Nos mi je iste velicine, samo mi je nosni ''most'' ravniji neg prije ( a jos uvijek nije ravan buhuhuu )
Hidd3n is offline  
Old 29.05.2011., 22:54   #4706
Quote:
Hidd3n kaže: Pogledaj post
ja pojma nad pojmovima nemam sta je ona meni to radila s vrhom nosa , samo znam da takav nije bio nakon nesrece taj vrh, znaci, ona je nest zeznula . Nos mi je iste velicine, samo mi je nosni ''most'' ravniji neg prije ( a jos uvijek nije ravan buhuhuu )
Očito ti je onda dirala i sam vršak nosa, ako je drukčiji nakon operacije.
Probaj otići na više konzultacija i usporedi slike prije i poslije, jer sumnjam da ćeš sada moći nabaviti operativni karton. Pretpostavljam da znaš koje su razlike i što se kod nosa promijenilo.
Inače, super ako ćeš samo smanjivati nos i ako misliš da ti nikakva nadogradnja neće biti potrebna, jer to onda i ne bi trebalo biti jako komplicirano.
Ako nos ide u jednu stranu (to je već malo kompliciranije), a posebno ako trebaš hrskavične graftove i ako je previše toga maknuto, što je nažalost najčešće slučaj nakon primarnih operacija nosa.
Noela112 is offline  
Old 30.05.2011., 00:00   #4707
Quote:
Noela112 kaže: Pogledaj post
Očito ti je onda dirala i sam vršak nosa, ako je drukčiji nakon operacije.
Probaj otići na više konzultacija i usporedi slike prije i poslije, jer sumnjam da ćeš sada moći nabaviti operativni karton. Pretpostavljam da znaš koje su razlike i što se kod nosa promijenilo.
Inače, super ako ćeš samo smanjivati nos i ako misliš da ti nikakva nadogradnja neće biti potrebna, jer to onda i ne bi trebalo biti jako komplicirano.
Ako nos ide u jednu stranu (to je već malo kompliciranije), a posebno ako trebaš hrskavične graftove i ako je previše toga maknuto, što je nažalost najčešće slučaj nakon primarnih operacija nosa.

Idem kod tončića pa cu vidjet kaj on ima za rec na to.. Isla bi ga samo malo smanjit , da. Al cak mi niti ne ide nos na jednu stranu. on je ravan ali s lijeve strane ima nagib nekakav. ne znam kak da objasnim uopce. I zbog tog nagiba on izgleda ko da je naheren, a nije zapravo..
Hvala ti na savjetu !
Hidd3n is offline  
Old 30.05.2011., 02:23   #4708
Jedno pitanje za ove koje su imale problema sa funkcijom. Jel su prodisale poslije operacije kako treba ili je ostalo isto? Jeste prije operacije imale problema sa hrkanjem i apnejama
__________________
~~30.7.2010~~
aprilili is offline  
Old 30.05.2011., 08:18   #4709
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
da, ja imam graftova ko u priči i otvorena je op bila. ali svejedno, PREčudno mi izgleda i ne bih rekla da će to TOLIKO "splasnut" da bi se izravnalo! evo već bude mjesec dana a on je OGROMAN! ne znam više ništ
Whisper, ako se dobro sjećam ..ti si operirala kod Ostojića ?
crna.pantera is offline  
Old 30.05.2011., 12:42   #4710
Quote:
Hidd3n kaže: Pogledaj post
on je ravan ali s lijeve strane ima nagib nekakav. ne znam kak da objasnim uopce. I zbog tog nagiba on izgleda ko da je naheren, a nije zapravo..
To ti je hrskavica vrha nosa s jedne strane veća, a s druge manja.
Operacija vrha nosa je posebna operacija za sebe. Dosta je teška. Vrh nosa se sastoji od dvije hrskavice koje izgledaju kao dvije palice za golf...probaj to zamisliti u glavi... Naslonjene su jedne na drugu sa štapovima, a oni dole prošireni vrhovi, jedan gleda na jednu stranu, a drugi na drugu.
To nikome nije potpuno simetrično. Nekome jedna stoji više, druga niže, nekome su puno razdvojene... Meni je "taj dio za udarce" na jednoj strani veći od onog na drugoj strani i zbog toga izgleda kao da imam neku grbicu na lijevoj strani i kao da mi nos zbog toga ide u krivo. Tako da znam o čemu pričaš.
Nažalost ja sam to saznala poslije operacije tako da nisam mogla prije reći doktoru da i to sredi i on to nije sredio jer je smatrao da imam uzak vrh i da je to dio moje osobnosti.
To se sređuje tako da se kida ta hrskavice s jedne pa sa druge strane dok ne budu otprilike iste. Ako ti kažeš da to nisi imala prije operacije, a dirali su ti vrh nosa...onda su vjerovatno više odsjekli na jednoj strani... To se čak ni ne vidi kod ljudi koji imaju tvrđu kožu, ali kod mene, koja imam mekanu i tanku kožu, vidi se podosta.
Eto cure...čisto da znate za ubuduće.
Žao mi je da meni to netko nije rekao prije operacije pa da sam mogla reći doktoru da mi to sredi...ja sam nekako podrazumijevala da će mi i to napraviti kad već idem na operaciju. Ali nije to tako. Doktori i pacijenti razmišljaju potpuno drugačije. On će vam napraviti samo ono što ste tražile i što je rekao napraviti.
Ja se zato ne mogu požaliti na dr.Glušca jer on je napravio sve što je rekao napraviti.
Meni ne pada na pameti ići zbog toga na treću operaciju...navikla sam živiti s tim i kad to zanemarim nosić mi je prekrasan i dišem ko gospodin čovik, a to sam i najviše htjela
princess is offline  
Old 30.05.2011., 13:12   #4711
Quote:
lanchyl kaže: Pogledaj post
kamo ides? neka te ne bude trta...sve ce to proci
Rebro- dr.Jurlina.
Ma nije me trta...inaće nisam trtaš...samo me oblije znoj kad se sjetim tih tampona u nosu...
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 30.05.2011., 13:16   #4712
Quote:
aprilili kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za ove koje su imale problema sa funkcijom. Jel su prodisale poslije operacije kako treba ili je ostalo isto? Jeste prije operacije imale problema sa hrkanjem i apnejama
Evo malo infomacija iz prve ruke..
Naime, moj dragi je hrkač. I iako ima devijaciju septuma, nekoliko vrhunskih stručnjaka mu je odbilo operirati septum, jer su tvrdili da to nije rješenje za hrkanje ni apneje. Uputili su ga kod dr.Krmoptića na Vrapče, centar za poremećaj spavanja. Tamo je nosio aparat koji snima spavanje odnosno disanje u snu. Aparat je zabilježio mnogobrojne apneje i hrkove. Sad čeka termin operacije, ali operacije mekog nepca i sluznice laserom. Inače kažu, jako komplicirana operacija za izvesti i ima samo par ljudi u hrv koji to rade dobro..
To je jedino šta može pomoći hrkanju i apnejama, a čak ni t nemora u potpunosti. Septum nema veze s tim...bar kako doktori kažu...
Nadam se da sam pomogla.
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 30.05.2011., 13:23   #4713
Quote:
jelenaxy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo meni je 8. dan od operacije nosa, podljevi su prošli ali imam problema sa grumenčićima koji su mi se unutar nosa fiksirali za šavove i ne mrdaju pa mi to užasno smeta jer mi otežava disanje, probala sam sa štapićima za uši, pincetom vadit ali neide..ako je netko našao rješenje molim da javi A što se tiče izgleda nosa, imala sam malo mesnatiji vrh i širu hrskavicu na vrhu i sad nakon 8 dana od operacije nos mi izgleda isto kao prije samo malo zaobljeniji na vrhu. Ako je netko imao isti slučaj zanima me dali će se to šta smanjit (vrh nosa) i kad? Svjesna sam da treba vremena ali sam čula da se na nosu sa mesnatim vrhom nemogu postić neke promjene što se tiče veličine pa sam zabrinuta
ne bi htjela te bacati u bed i plašiti... ja sam taj mesnati vrh 2 puta operirala i još uvijek je mesnati, no u globalu nema grbe pa sam zadovoljna, ali nakon prve operacije nije bilo velikih promjena..tekao mi je dr. da se zna stvoriti dosta ožiljkastog tkiva na vrhu tog nosa i nakon 2. operacije sam morala nositi po doma flastere i pritiskati nos da se ne stvara ožiljkasto tkivo
minory is offline  
Old 30.05.2011., 16:49   #4714
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
To ti je hrskavica vrha nosa s jedne strane veća, a s druge manja.
Operacija vrha nosa je posebna operacija za sebe. Dosta je teška. Vrh nosa se sastoji od dvije hrskavice koje izgledaju kao dvije palice za golf...probaj to zamisliti u glavi... Naslonjene su jedne na drugu sa štapovima, a oni dole prošireni vrhovi, jedan gleda na jednu stranu, a drugi na drugu.
To nikome nije potpuno simetrično. Nekome jedna stoji više, druga niže, nekome su puno razdvojene... Meni je "taj dio za udarce" na jednoj strani veći od onog na drugoj strani i zbog toga izgleda kao da imam neku grbicu na lijevoj strani i kao da mi nos zbog toga ide u krivo. Tako da znam o čemu pričaš.
Nažalost ja sam to saznala poslije operacije tako da nisam mogla prije reći doktoru da i to sredi i on to nije sredio jer je smatrao da imam uzak vrh i da je to dio moje osobnosti.
To se sređuje tako da se kida ta hrskavice s jedne pa sa druge strane dok ne budu otprilike iste. Ako ti kažeš da to nisi imala prije operacije, a dirali su ti vrh nosa...onda su vjerovatno više odsjekli na jednoj strani... To se čak ni ne vidi kod ljudi koji imaju tvrđu kožu, ali kod mene, koja imam mekanu i tanku kožu, vidi se podosta.
Eto cure...čisto da znate za ubuduće.
Žao mi je da meni to netko nije rekao prije operacije pa da sam mogla reći doktoru da mi to sredi...ja sam nekako podrazumijevala da će mi i to napraviti kad već idem na operaciju. Ali nije to tako. Doktori i pacijenti razmišljaju potpuno drugačije. On će vam napraviti samo ono što ste tražile i što je rekao napraviti.
Ja se zato ne mogu požaliti na dr.Glušca jer on je napravio sve što je rekao napraviti.
Meni ne pada na pameti ići zbog toga na treću operaciju...navikla sam živiti s tim i kad to zanemarim nosić mi je prekrasan i dišem ko gospodin čovik, a to sam i najviše htjela
hvala na info, to nisam znala o hrskavicama u vrhu nosa.. ja imam tu jednu onak skoro pa na sredini. tak da su mi to zeznuli ocito ..
a ovaj nagib koji sam spomenula odnosio se na nosni most s lijeve bocne strane, ne znam kako da objasnim. kao da je ta bocna strana malo ''napuhnuta''.
Ne izgleda moj nos tolko strasno , ali dosta je detalja koji me smetaju pa imam osjecaj ko da cu imat previse zahtjeva koje on nece moc ostvarit.. nadam se da sam u krivu..

A kaj se tvog nosa tice, glavno da si zadovoljna ,neki sitni detaljcic je pretpostavljam, zanemariv. ovo ce meni bit druga operacija, sumnjam da bi isla na trecu,a i pametna si i ti ako ti ni ne padne na pamet treca .. ne valja se zezat sa zdravljem.

sad bar znam da treba naglasit svaki detalj koji zelim izmjenit po svim vasim iskustvima..

kolko si cekala na operaciju nakon konzultacije ?
Ima li itko da je bio kod dr. toncica , koliko se cekalo na operaciju ?
Hidd3n is offline  
Old 30.05.2011., 16:52   #4715
e i sto su to hrskavicni graftovi ?
Hidd3n is offline  
Old 30.05.2011., 17:15   #4716
Zadovoljna sam ja s mojim nosićem. Naravno da uvijek postoje neke sitnice koje nam smetaju...ljudi smo...tj. žene - nikad zadovoljne

Napisala sam to čisto da ljudi znaju nesto sto ja nisam znala pa da ne ponove moju grešku.

Ja sam cekala na op manje od dva tjedna.
Bila sam i kod Tončića na konzultacijama...tamo bi čekala par tjedana. Sve ti ovisi koje je doba godine, kolika je guzva...Operacije idu slabije ljeti pa ces prije doc na red, osim ako ne trefiš godišnji. Mene je pregledao mlađi jer je stariji bio na godisnjem Mislim da oni ne operiraju vikendom, pa i zato duze cekas...
princess is offline  
Old 30.05.2011., 18:32   #4717
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Zadovoljna sam ja s mojim nosićem. Naravno da uvijek postoje neke sitnice koje nam smetaju...ljudi smo...tj. žene - nikad zadovoljne

Napisala sam to čisto da ljudi znaju nesto sto ja nisam znala pa da ne ponove moju grešku.

Ja sam cekala na op manje od dva tjedna.
Bila sam i kod Tončića na konzultacijama...tamo bi čekala par tjedana. Sve ti ovisi koje je doba godine, kolika je guzva...Operacije idu slabije ljeti pa ces prije doc na red, osim ako ne trefiš godišnji. Mene je pregledao mlađi jer je stariji bio na godisnjem Mislim da oni ne operiraju vikendom, pa i zato duze cekas...
a da, zene .. zato se i ja bojim , bojim se sebe vise neg kak ce ispast

ja sam narucena vec sutra na pregled kod toncica.. a valda nebum cekala 3 tjedna .

Prije si bila na toncicevim konzultacijama ? Kak to da nisi otisla k njemu ? kaj te odvratilo ?
Hidd3n is offline  
Old 30.05.2011., 18:43   #4718
Quote:
Hidd3n kaže: Pogledaj post
e i sto su to hrskavicni graftovi ?
Da se malo ubacim , budući da sam ja spomenula graftove.
Dakle, to su komadići hrskavice (iz uha, rebra ili septuma), koji se precizno režu i koriste kod sekundarnih operacija, a ponekad i primarnih.
Služe tome da se njima nešto na nosu "nadogradi" ili poveća, bilo da se radi o vršku nosa, korijenu, "mostu" nosa, rupama itd. Naravno, hrskavica mora potjecati od samih pacijenata koji se podvrgavaju operaciji , jer bi ih inače tijelo odbacilo.
Alternativa tome su pojedini umjetni implatantni, ali šanse za infekciju su puno veće.
Nadam se da to tebi neće trebati.
Noela112 is offline  
Old 30.05.2011., 19:52   #4719
Quote:
Hidd3n kaže: Pogledaj post
a da, zene .. zato se i ja bojim , bojim se sebe vise neg kak ce ispast

ja sam narucena vec sutra na pregled kod toncica.. a valda nebum cekala 3 tjedna .

Prije si bila na toncicevim konzultacijama ? Kak to da nisi otisla k njemu ? kaj te odvratilo ?
Da, bila sam prvo kod njega. Čitajući forum sam se definitivno bila odlučila za njega...otišla sam u Zg na konzultacije u biti da dogovorim operaciju...ALI...na stranu što je zgodničav i simpatičan, nije mi ulio neko povjerenje. Meni je to bila druga operacija i nisam htjela da dođe do treće. Vjerovala sam svom instinktu i odlučila otići na još par konzultacija. Sljedeći je bio Glušac...i to je bilo to
Tončić mi je rekao da bi mi sredio devijaciju, pokušao mi izravnati nos, alu da mi ne može obećati da će na kraju biti skoz ravan...i pošto je to komplicirano samo po sebi da mi izgled nosa ne bi dirao jer je dobar.
Glušac je na sve to rekao- disanje ću ti srediti, nos će ti biti ravan koliko može biti s obzirom na simetriju lica...i još je sam predložio da mi usput napravi i malo prčasti nos jer misli da bi mi stajao...i ja pristala
princess is offline  
Old 30.05.2011., 20:27   #4720
Quote:
Hidd3n kaže: Pogledaj post
hvala na info, to nisam znala o hrskavicama u vrhu nosa.. ja imam tu jednu onak skoro pa na sredini. tak da su mi to zeznuli ocito ..
a ovaj nagib koji sam spomenula odnosio se na nosni most s lijeve bocne strane, ne znam kako da objasnim. kao da je ta bocna strana malo ''napuhnuta''.
Možda sam malo krivo objasnila sa ovim palicama... evo slika...taj "napuhnuti" dio ti je ovo Greater alar cartirage. I vjerovatno ti je s jedne strane veća kao i meni. Nije mi pri samom vrhu nego s lijeve strane iznad vrha... Valjda ćeš me sad skužit bolje
http://www.stanprokopenko.com/blog/i...se/anatomy.jpg
princess is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.