Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 18:14   #1
VIP Vodafone mobilni internet

Dakle, je li to kvalitetom/brzinom manje-više ista stvar?

Čini mi se da T-Mobile ima nešto bolju pokrivenost, odnosno veći teritorij gdje je dostupna UMTS tehnologija/brzina (a ne samo EDGE), ali i nešto manje pretplatnika (jer je ipak VIP bio prvi koji je krenuo s time)...

Vaša saznanja/iskustva?...
Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 18:41   #2
Mene isto to zanima. Piknuo bi mobile net . I danas am dobio brošuru od VIPa (jer sam pretplatnik) na ove tarife: :
podržava HSDPA; UMTS; EDGE i GPRS, 91kn - 512mb, 191kn - 1GB, 291kn - 3GB.

Jel se to isplati i bolje pitanje: da li to radi?

I još nešto, da li postoji prepaid mobile internet?
__________________
http://<b><font color="DarkRed">http....hr</font></b>
[url]http://www.maketarstvo.net[url]
Shenvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 00:10   #3
Radio i sa Vipom i sa T mobile-om ,s vipom problemi sa signalom tako da nebi vise
mozda se sta popravilo ali dovoljno da mi se zgadi.
__________________
"If you haven't forgiven yourself something, how can you forgive others?" (Dolores Huerta)
petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:39   #4
Treba mi neki mobilni internet,recimo da bi paket od 3 GB bio sasvim dovoljan,pa me zanima sto je bolje uzeti VIP ili T-mobile mobilni internet? I dal mogu ako uzmem Vip koristiti frendov Carnet account pa placati manju pretplatu?
angell15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 12:27   #5
Od 3. mjeseca koristim vip VMC prvobitno san bia na 3 GB paketu, nedavno sam se prebacio na flat (10GB), posto nemam pokrivenost DSL-om meni sasvim super radi na UMTS/HSDPA....
cijena ~210 kn/mj.
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 01:54   #6
Quote:
Shenvy kaže: Pogledaj post
Mene isto to zanima. Piknuo bi mobile net . I danas am dobio brošuru od VIPa (jer sam pretplatnik) na ove tarife: :
podržava HSDPA; UMTS; EDGE i GPRS, 91kn - 512mb, 191kn - 1GB, 291kn - 3GB.

Jel se to isplati i bolje pitanje: da li to radi?

I još nešto, da li postoji prepaid mobile internet?
Postoji prepaid i kod T coma i kod Vipa..
kod Vipa je bon od 200 kuna pokrio 512 Mb koje treba potropišiti unutar 30 dana, koliko znam Tcom je skuplji...
Što se pokrivenosti tiče St i okolica nemaju ama baš nikakvih problema..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 03:03   #7
kodmene je pak ovakva situacija,nalazim se u podrucju gdje jos nema mogucnosti pristupa adsl_u pa koristim inace carnet,ovaj sam mjesec dobio 350 kn sto govori da mnogo vremena provodim na netu,tipa citanja foruma,vijesti ili dopkanja
naravno 350 kn je malo previse za moj deparac tak da razmisljam o uzimanju jednoga od ova 2 izbora...zasad mi se nekak vip_ov cini nekak boljim
Vipme Broadband - mobilni internet bez pretplate
Opcija 250 MB 150 kn
Opcija 512 MB
200 kn
Vipme Broadband USB stick
691kn plaćaš
400kn na Vipme račun
291 kn uređaj
Promotivnih 400 kn uključenih u cijenu Vipme Broadband USB stick paketa dodjeljuju se sljedećom dinamikom:

* početnih 200 kn odmah nakon aktivacije novog Vipme Broadband računa
* 20 kn mjesečno tijekom sljedećih 10 mjeseci
znaci tu bi moro pljunit 700kn za uredaj i jos za bon...znaci slabije
sad ima ovo...
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8885003
ovo neznam jesam abs skuzio ..znaci uredaj se neplaca ali uzima se ugovor i ovo su cjene sa paketima i brzinama...ak sam stogod izostavio pls obavjestite me odmah da se nebi zajebo :S
Mobile Broadband 512 /1GB /3GB /Flat
Mjesečna naknada 91,00 kn/191,00 kn/291,00 kn /391,00 kn
MB uključeni u mjesečnu naknadu 512 /1024 /3072 /10240
u biti meni brzina previse i nije toliko bitna vec samo cijena
tu je sad tmobile http://www.t-mobile.hr/1/10-20-40-50-00.asp sa uredajem 800kn i sa 100mb/kn znaci ko i kod vipa ali ak sam dobro primjetio ovdje bon od 50kn vrijedi 2 mjeseca dok je kod vipa mjesecna naknada 91kn
sta mislite koji da uzmem ak budem uzimo jer jos nisam bas siguran da sam dovoljno obavjesten o svemu tome a i da nepopusim maunu???
komšija đuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 04:52   #8
Ne znam što ćeš uzeti ali ako ikad odlučiš za VIp

strogo obrati pažnju na slijedeće
kad uzmeš bon i instaliraš softver odmah nazovi službu za korisnike i aktiviraj tafifu koju želiš, dakle ili 256 mb ili 512 mb..ukoliko to ne napraviš surfaš u stvari za 1 kunu 1 mb..
Također ukoliko najprije recimo otvoriš neku stranicu pa onda pokušaš aktivirati opciju 256 ili 512 nećeš moći jer će ti na računu faliti 5o lipa recimo...I tako, svaki puta kad nadopunjuješ bon..s tim da to što aktiviraš zapravo se aktivira u slijedećih 24 sata.
Tako da si opet u banani, ako surfaš u međuvremenu..

Dakle , izuzetno suptilna metoda potkradanja korisnika i još jedna stavka za Inspektorat ili Udrugu potrošaća..

Na ostale stvari nemam primjedbu
Split i okolica su odlično pokriveni.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:57   #9
Quote:
komšija đuka kaže: Pogledaj post
kodmene je pak ovakva situacija,nalazim se u podrucju gdje jos nema mogucnosti pristupa adsl_u pa koristim inace carnet,ovaj sam mjesec dobio 350 kn sto govori da mnogo vremena provodim na netu,tipa citanja foruma,vijesti ili dopkanja
naravno 350 kn je malo previse za moj deparac tak da razmisljam o uzimanju jednoga od ova 2 izbora...zasad mi se nekak vip_ov cini nekak boljim
Vipme Broadband - mobilni internet bez pretplate
Opcija 250 MB 150 kn
Opcija 512 MB
200 kn
Vipme Broadband USB stick
691kn plaćaš
400kn na Vipme račun
291 kn uređaj
Promotivnih 400 kn uključenih u cijenu Vipme Broadband USB stick paketa dodjeljuju se sljedećom dinamikom:

* početnih 200 kn odmah nakon aktivacije novog Vipme Broadband računa
* 20 kn mjesečno tijekom sljedećih 10 mjeseci
znaci tu bi moro pljunit 700kn za uredaj i jos za bon...znaci slabije
sad ima ovo...
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8885003
ovo neznam jesam abs skuzio ..znaci uredaj se neplaca ali uzima se ugovor i ovo su cjene sa paketima i brzinama...ak sam stogod izostavio pls obavjestite me odmah da se nebi zajebo :S
Mobile Broadband 512 /1GB /3GB /Flat
Mjesečna naknada 91,00 kn/191,00 kn/291,00 kn /391,00 kn
MB uključeni u mjesečnu naknadu 512 /1024 /3072 /10240
u biti meni brzina previse i nije toliko bitna vec samo cijena
tu je sad tmobile http://www.t-mobile.hr/1/10-20-40-50-00.asp sa uredajem 800kn i sa 100mb/kn znaci ko i kod vipa ali ak sam dobro primjetio ovdje bon od 50kn vrijedi 2 mjeseca dok je kod vipa mjesecna naknada 91kn
sta mislite koji da uzmem ak budem uzimo jer jos nisam bas siguran da sam dovoljno obavjesten o svemu tome a i da nepopusim maunu???
koristis carnet? Jesil upoznat s time da preko vipa imas opciju carnet, tj da 10GB (flat) mjesecno placas 195.5kn + 12.5kn radijska frekvencija?? Naime tak je kod mene, brzina odlicna (barem kod mene)....
__________________
Retaj
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:00   #10
nece da mi edit radi, pa....
pogledaj ovo Mobile CARnet

I na forumu ima tema - https://www.forum.hr/showthread.php?t=143092
Mod
__________________
Retaj

Zadnje uređivanje MEP : 29.08.2008. at 20:05.
dragan88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:14   #11
VIP: On je mali, ali je velik

Iako je dimenzijama malen, Acer Aspire One krase ozbiljne performanse. Uz Acer i Vodafone Mobile Connect USB Stick u sekundi ste spremni za mobilno surfanje.
Mala cijena ovog praktičnog prijenosnog računala čini ovu ponudu uistinu velikom, dok su dimenzije Acer Aspire One laptopa tolike da ga lako možete staviti u torbu ili ruksak i nećete ni osjetiti da ga imate sa sobom.

Acer Aspire One

Intel® Celeron® Atom™ N270 1.60GHz procesor,
160GB HDD,
Microsoft® Windows® XP Home Edition,
Vodafone Mobile Connect USB stick


Uz Vodafone Mobile Connect USB Stick te aktiviran Mobile Broadband 2GB, Mobile Broadband 3GB ili Mobile Broadband Flat tarifni model, cijena Acer računala je samo 391 kn!

Mobile Broadband________________2GB_______________3GB____ _________Flat
Mjesečna naknada_____________222,00 kn__________291,00 kn________391,00 kn
MB uključeni u mjesečnu naknadu__2048_______________3072___________10240

Cijenjeni forumasi sta kazete na ovu akciju od VIP-a da li se isplati?
Moran naglasit da bi to islo na firmu tako da bi mjesecna naknada recimo za paket od 2 GB bila nekih 150 kn.
__________________
Noćas ću pod sviću bacit peškafondo zapalit španjulet i odmorit dušu.
Pridat ću se moru miru i tišini zaboravit sve ću stvari ča me gušu.
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 12:30   #12
Ako netko zna kakva je brzina i pokrivenost ovog interneta? I da li je ovo pljacka? :-) odnosno samo navlakusa :-)
__________________
Noćas ću pod sviću bacit peškafondo zapalit španjulet i odmorit dušu.
Pridat ću se moru miru i tišini zaboravit sve ću stvari ča me gušu.
peskafondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 16:40   #13
acer je super makinja minus (za neke) jedino što nema dvd rom....vip internet, meni u mom selu jako dobra pokrivenost...trenutno surfam s istim i ide jako solidno...u zg kad sam signal mi je super (črnomerec)...ako nekome treba isključivo laptop bolje ga kupit u konzuma za 2899 kn (acer one) a ako treba net isplati se...
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:29   #14
Mene nervira što su tako neprofesionalni, u vip-ovoj reklami je Acer Aspire One sa procesorom: "Intel® Celeron® Atom™ N270 1.60GHz procesor". Postoje Intel Atom procesori i Intel Celeron procesori, nepostoji nikakav Celeron Atom. Mislim stvarno, jel toliko teško prije nego što obljepiš cijeli Zagreb s plakatima pogledat u wikipediju o čemu pišeš.

Što se tiče ponude mislim da se neisplati jer tele2 ima puno jeftiniji internet, a Aspire One je stvarno samo igračka, radije ću kupiti nešto s 10" ekranom ili sačekati pola godine dual-core Atom.

Sad tek vidjeh najveći vic svega ovoga, Vip kao nudi flat za 391kn, ali u taj "flat" je uključeno samo 10Gb prometa. Koji gadovi, pa šta onda nisu napisali paket 10Gb, nego ovako varat ljude.

Zadnje uređivanje cartman682 : 30.12.2008. at 17:39.
cartman682 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 18:29   #15
to je istina....flat je kod njih 10GB hehe...ko ima carnet ima jeftino 10GB a ko nema jbg
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:22   #16
Quote:
cartman682 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ponude mislim da se neisplati jer tele2 ima puno jeftiniji internet, a Aspire One je stvarno samo igračka, radije ću kupiti nešto s 10" ekranom ili sačekati pola godine dual-core Atom.
Točno to
Ovo je nešto ala akcija "hoću internet" onda...
Kome je trebao takav "stroj" + internet, to je i uzeo i sve u svemu je bio zadovoljan jer je za male novce i to još na rate dobio kakav-takav PC i usput dobio i internet.
Jedini je problem šta se masu ljudi precijenilo ili podcjenilo, s koje strane gledaš, pa se na kraju masu njih razočaralo u ponudi. Jer su dobili kantu, a mislili su da kupuju zvijer.

Ovo je dobra ponuda za nekog ko je i prije ove ponude mislio uzet nekakav "mobilni" internet, a usput mu (ili nekome od njegovih) treba nekakav (da ne kažem bezvezan) notebook

Ja doma iman i slabiji stroj, pa solidno služi već 6 godina za ono za što je i namijenjen...još da mu baterija traje duže od 2 minute, bija bi na konju
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 19:16   #17
kako provjeriti potrosnju za vip vodafone modem bezicni...

molim vas pomozite mi..dajte mi tocan link ili nesto...meni dolaze racuni od 500 kn...a nit gledam youtube,nit downloadam...a imam paket od 3gb za 150 kn...nemoguce je da potrosim 4-5 gb u mjesec dana samop na msn,facebook,surfanje stranicama itd... help!!!
__________________
ja sam mogo birat klub.. čin čin
Scumbag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:05   #18
Quote:
Scumbag kaže: Pogledaj post
pomagajteeeeeeeeeeeeee
to moreš provjeriti jedino u programu vodafone mobile connect...to ti oni šalju visoke račune...mojoj frendici istis slučaj..ženska jedva da se spoji na internet, čak je gledala da je potrošila 500mb (paket 512mb za 91kn) a njoj doša račun 800kn. varaju..to je najgori i najskuplji internet!
luka_333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:08   #19
Imaš program netlimiter kojim možeš gledati sva spajanja koja su trenutno aktivna.
A i promet koji si ostvario od kad imaš program instaliran.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 20:34   #20
ma imama taj net limiter..i pokazuje mi potrosnju...ali zelim vidjeti na sluzbenom njihovom koliko sam potrosio..jer nelogicno mi je da potrosim vise od 3gb mjesecno...a nit gledam na youtube,nit downloadam..znaci samo surfanje stranicama..dopisivanje i to je to...zar je moguce na to potrositi vise od 3 gb????
__________________
ja sam mogo birat klub.. čin čin
Scumbag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.