Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2020., 10:06   #10001
Sirovo meso i 4/5?
Zlatica Blatica is offline  
Old 22.10.2020., 11:40   #10002
Mozda je DJD raw food pobornik?

Pricekajmo da pojasni.
Ocito nije bilo kriminalno i nejestivo, nema sanse da bi dao 4/5.
A znajuci ga, nema sanse i da ne bi vratio nazad da nije bilo jestivo... ocito je bilo nesto slabije peceno od ocekivanog.

Pricekajmo Didu... ovog... Djd-a za vise informacija.
Deedy is offline  
Old 22.10.2020., 12:41   #10003
Ja bi vratio i roskasto...nek sebi ne peku meso...roskasto mogu jesti od provjerenog janjca kojeg osobno piznajem, a ne od pitaj boga gdje.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.10.2020., 13:22   #10004
Ja osobno ne poznajem nijednog janjca. :/

Upoznao sam neke koze i jarca prije 2 dana, ali ne mogu sad bas reci da ih dooobro poznajem.
Deedy is offline  
Old 22.10.2020., 15:02   #10005
ergo, kad već tjerate mak na konac, kod janjećih se radilo o 2 od 6 kom. (s tim da 1 kom. ni nije bio kotletić, nego neki drugi čudniji kom. mesa s dost kosti, onak ko mala hrgica nekakva.. ) nedovoljno pečenog od kosti prema van, tako da je to pojedeno možda samo rubno, 1/4 do 1/3 meska, i to ne mislim na "roskasto alla fino i taman ispečeni (al ne prepečeni) lungić" npr., neg baš ono konzistencijom, strukturom mesa tu nije bilo dovoljno termičke obrade, osim taman kolko treba izvana. krvi ko krvi nije bilo, to ne.
kod mog telećeg kotleta ista stvar.
inače bez obzira na to, bilo je mekano, sočno, ukusno i fino se dim kužio, al eto, zapravo taj dio nejestiv zbog te polusirovosti pa smo ostavili na tanjuru.

izrazili smo sumnju kelneru da se ne radi slučajno o odmrzavanom pa naglo pečenom mesu, al je isti to kategorički odbacio.
tak da je valjda do propusta kuhara, obećao mu je prenijet.

inače, da je bio gazda, a ne taj mladi momčić, pala bi ziher u ispriku i kompenzaciju i koja rakijica ko digestive na račun kuće , al jbg, jebe me se, bilo nam i ovak lepo, a na te grebatorski presudne razine (još) nismo (s)pali. valjda ni ne bumo.

p.s.
općenito sam dojma da su mi tam uvijek za 5 predjela i desert, a ovo između 3 do 4.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 22.10.2020. at 15:39.
DeeJay Dee is offline  
Old 22.10.2020., 15:10   #10006
Meni je predpredzadnji put u Didievom snu hobotnica pod pekom s krumpirima bila odlicna, telece pecenje okej, a predzadnji put telece pecenje toptop.
Zadnji sam jeo samo ustipke uz gemiste. Onako usputno i nepretenciozno, nedjeljno.
Deedy is offline  
Old 22.10.2020., 15:48   #10007
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
izrazili smo sumnju kelneru da se ne radi slučajno o odmrzavanom pa naglo pečenom mesu, al je isti to kategorički odbacio.
tak da je valjda do propusta kuhara, obećao mu je prenijet.
ja bi rekao da se baš o ovome radi... inače je bolje vjerovati zdravom razumu nego konobarima
Krkimir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.