Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 16:58   #61
pa neka vam doktorica ispiše "privatan" recept i na temelju njega možete lijek kupiti
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 17:18   #62
sta je to privatni recept?
rezbamajsta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:15   #63
komad tiskanog papira gdje u zaglavlju piše ime doktora
onda nažvrlja taj svoj recept i dole lupi žig
isto kao što u privatnim ordinacijama dobiješ recept tako ti ga može dati i doktor opće prakse
i neka ne kaže da ne može jer može
jedino što takav recept moraš platiti
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:25   #64
Izmrvite Silapen u mužaru i pomiješajte mu sa pudingom ili jogurtom. Tako ide bez problema, a osim toga, jogurt ili neki drugi mliječni fermentat je preporučljiv kod pijenja antibiotika radi održavanja crijevne flore koja se može narušiti antibiotikom.
Osobno mi nikad nisu bile jasne dimenzije Silapena i kako netko s grloboljom to može popiti Odrasla sam pa si uvijek drobim tabletu, jer to je stvarno izmislio netko tko nam želi loše, a ne dobro, uza svu patnju koju osjećamo u svome ždrijelu i to još svakih 8 sati.

I još jedna mala preporuka: nakon liječenja pravac otorinac pa nek procijeni treba li djetetu micati krajnike ili ne. Meni je ko psu žao što me moji nisu odveli to obaviti, jer su mi sada krajnici puni šupljina, upitne funkcije, a danas je operacija iz više aspekata kompliciraniji zahvat. Spasite ga i oslobodite daljnih problema dok je vrijeme, i naravno, ako ima svrhe.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 23.08.2011. at 22:31.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 23:06   #65
Baš sam doguglao ovdje jer provjeravam smiju li se tablete mrviti. Mogu mislit kako je djeci.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 21:18   #66
neke tablete se smiju mrviti neke se smiju prepoloviti, ali to sa sigurnoscu moze reci samo farmaceut.

Moje dijete sad vec pije tri ogromne tablete odjednom s par kapi vode.

pije razne ruzne pripravke od osam mjeseci starosti. Kad smo trebali uvesti tablete, ja sam najprije danima s njim vjezbala tako da je pio tic tac bombone.

iza svakog sirupa je dobivao vode, da ispere ruzan okus u ustima.

Mede su najprije morale probati sve nekoliko puta prije njega. Ja sam morala probati sve prije njega. I dala bi mu na znanje kad je nesto bas bas ruzno, ali bi mu pokazala i da to isto brzo prodje.

i mede su se zgrazale na sirupe.

On sad pije sve sto mu strpam u usta (uklucujuci sirup od zgnjecenog luka), samo mu moram najprije reci sto mu dajem, i ako je odvratno pripremiti vode, ili zlicu neceg slatkog (npr. nutele)

npr. odvratan mu je lupocet sirup, pa je dugo radije birao cepice
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 06:55   #67
Moj malac je na profilaksi furantoinom i popiti taj sirup bez povracanja je nemoguca misija prvi dan je bez problema progutao zlicicu sirupa, ali je nakon pola sata poceo tako jako povracati da nisam mogla procijeniti jel zbog sirupa ili nesto drugo. Onda smo poceli kombinirati s raznim jelima, da zamaskiramo sirup, ali neuspjesno, opet povrati nakon pola sata. Sirup je zute boje i tako izgleda i povraceni sadrzaj. Jel on ista od tog sirupa apsorbira? Jel postoji neka metoda koja bi mu mogla olaksati to sve, da lakse podnese taj sirup? Pedica nam je jedino rekla da mu probam dati sirup pomijesan s hranom, da ga mora popiti nekako. Ali kod nas je problem u zadrzavanju tog sirupa u organizmu...
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 16:59   #68
koliko mora popiti tog sirupa? Da mu mozda probate tu dozu podijeliti u nekoliko - npr. ako pije 5 ml, davati mu po 1,5 ml. s nekim razmakom...manje ce imati za povratiti

dati mu manje sirupa, pa kad proguta, isprati usta, ili dati zlicu montea, ili pudinga da mu nestane ruzan okus u ustima.

kad smo jedno vrijeme mijesali sirupe s necim sto je volio jesti, onda mu se s vremenom sve to pocelo gaditi.

Koliko ti je star sin?
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 18:58   #69
Quote:
Malena Mu kaže: Pogledaj post
koliko mora popiti tog sirupa? Da mu mozda probate tu dozu podijeliti u nekoliko - npr. ako pije 5 ml, davati mu po 1,5 ml. s nekim razmakom...manje ce imati za povratiti

dati mu manje sirupa, pa kad proguta, isprati usta, ili dati zlicu montea, ili pudinga da mu nestane ruzan okus u ustima.

kad smo jedno vrijeme mijesali sirupe s necim sto je volio jesti, onda mu se s vremenom sve to pocelo gaditi.

Koliko ti je star sin?
Ima godinu dana. Hvala na savjetima, ali to smo sve probali. Sad bjezi cim vidi zlicu Treba popiti 10ml i rekla je pedica da ne mozemo podijeliti u vise doza.
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:34   #70
Maloj sam dala jednu zlicicu ibuprofena i prije nego sam uspjela i pribliziti joj ustima drugu, ispovracala se.
Pretpostavljam da tih 5 ml nije ni dospjelo u organizam i ponasam se kao da joj nisam nista ni dala?
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 21:40   #71
Ja neznam kako vise danas smo dobili prvi antibiotik ,a moja curica od 2 godine, ne zeli ni primirisat ni na zlicu ni na spricu, o inhaliranje da i ne govorim to traje po uru vremena, a Neda mi se to na silu radit jer onda se tesko umiri.🙄😪😪😭😭
ivana1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 10:29   #72
Na zalost sa antibiotikom nema sale, mora se dobiti na vrijeme
U spricu i na silu ako ne ide nikako drugacije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 15:11   #73
Nismo nikad dobili antibiotik, ali moja je jednako teska za popiti sirup za snizavanje temperature, pregovori traju li ga traju...nekad upali tek kad dreknem.
Kad je vrijeme za lijek, i muz i ja smo prisutni, jedino je tako mozemo "slomiti"
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2019., 08:58   #74
Moja je povraćala Lupocet. U par navrata smo probali, nekad je povratila odmah nakon davanja, nekad nakon 10-15 minuta, ali ga nikad nije uspjela zadržati.
Uglavnom dajem ibuprofen.

Kad je prvu tabletu trebala popiti imali smo cirkus koji je trajao pola večeri i doveo nju do stanja u kojem ni fizički nije više mogla ništa popiti jer se toliko uzrujala. Na kraju sam totalno nemajčinski dreknula, ona progutala, a ja se osjećala ko ...drek.
Nisam pravo ni spavala razmišljajući kako će je ujutro popiti. A ujutro ona zine, stavi tabletu i proguta. Od ugodnog iznenađenja nisam znala kud bih sa sobom.
(neću reći koliko je tad bila stara...Nikad dotad nisam razmišljala da bi netko mogao imati problema s pijenjem tablete, onda sam malo razgovarala s ljudima i ispalo je da dosta odraslih ne može popiti tabletu već je mrve)
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2019., 09:29   #75
Moja sestra šta izvodi dok treba popit tabletu, već se i meni povraća dok ju gledam

Moj već jedno godinu dana pije tablete bez problema, i to povelike neke, bila sam mu uzela neki kalcij i nešto jer ne uzima baš mliječno

I ja sam ostala paf
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2019., 15:11   #76
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Moja je povraćala Lupocet. U par navrata smo probali, nekad je povratila odmah nakon davanja, nekad nakon 10-15 minuta, ali ga nikad nije uspjela zadržati.
Uglavnom dajem ibuprofen.
Moj stariji povraća Lupocet. Ali Panadol baby koji je isto paracetamol ko i Lupocet može bez frke. Pa ako nekome treba ideja

Koristim Panadol za paracetamol i Nurofen za ibuprofen.

Mojima svi sirupi, probiotici, orl, sve što ide, pali sa špricom. Evo stariji sa preko 5 i pol godina pije sad antibiotik na špricu. U krajnjem slučaju, kao što mi je još i magistra u ljekarni potvrdila, tako je i točnije. Ne znam kako bih na žlicu izmjerila 8ml, i tako 30 puta


Fran, već zna tabletu? Ja mislim da moj to nikad ne bude naučio
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2019., 19:14   #77
Mislim da je on to slucajno naucio ali hvala bogu da je
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 09:23   #78
moja mala je na tablete presla sa 7 godina, rezemo joj na cetvrtine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 09:39   #79
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moja mala je na tablete presla sa 7 godina, rezemo joj na cetvrtine
a koje?

zadnji put sam trazila atb da mu napiše u tabletama ali nije mogla jer ima 22 kg samo, nema tak male miligraže za njega
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2019., 09:49   #80
bas antibiotike, kad smo taj put bili kod pedice htjela joj je dati sirup ali je mala pocela negodovati jer je zadnji put dobila bas puno ml za piti, dve zlice sto joj je koma po noci. i zenska pita os tabletu? ocu
i eto, popila je u autu ispred doma zdravlja prvu, uho ju je uzasno boljelo pa je imala drive da popije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.