Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 15:53   #121
Imam malog od 4,5 g. dobio prije 2 tjedna temp. koja je trajala 2 dana pa onda prošla pa se nakon tjedan dana vratila, trajala 2 dana i prošla i opet došla. Otišli smo pedici jer je i mala koja ne ide u vrtić dobila u međuvremenu visoku temp.
Maloj je dg upala uha i pedica je dala ab terapiju jednom i drugom jer je rekla da je vjerojatno virus na koji su se nakalemile vrtićke bakterije s obzirom na stalne temperaturne recidive pa da ih sada ne maltretira vađenjem krvi.
Mala je popila 7dnevnu terapiju ab i nakon 2 dana dobila temp. otišli smo pedici, napravili ks, crp, nalaz u granicama normale, ukazuje na početak viroze, pedica dala uputnicu za ponovno vađenje krvi i urina za tjedan dana, kontrole radi. Mala ima afte u ustima i javio joj se osip oko genitalnog dijela i na stražnjoj strani bedara. Pedica je rekla da je to vezano uz virozu, a još je i atopičarka i poslala nas doma s uputama ako se bilo što pogorša da se javimo na hitnu pedijatriju. U međuvremenu je maloj pala temperatura sama od sebe, a osip se na stražnjoj strani bedara pretvorio u pustule.
Mali je završio s ab jučer i danas se osuo od glave do pete - po licu, nogama, dlanovima, trupu. Nikakvih drugih simptoma: grlo ok, temp. nema.
Sad nisam pametna kaj da radim: upravo sam saznala da pedice nema do ponedjeljka, a meni sad sve ovo ne izgleda kao nešto za odlazak na hitnu. Klinci su oboje ok, apetit uredan, stolica uredna, nemaju temp., mala jedino malo teže guta zbog tih aftica pa joj dajem tu i tamo panadol za ublažavanje boli (navečer prije spavanja).

Susjeda veli da je to možda hand mouth ili peta, no čak i da je, tu nema neke specifične terapije koliko znam pa si mislim da pričekam pon.
Mislila sam samo malom dati fenistil da isključim alergiju.
Ima netko iskustva?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 17:01   #122
Ako te muči zašto jednostavno ne nazoveš drežurnu pedijatriju i konzultiraš se? Tako ja napravim ako je početak vikenda i znam da mi pedice do ponedjeljka nema.

A što se osipa tiče počele su svakakve osipne viroze po vrtićima vladati tako da vjerujem da je od neke viroze.
Ovo što pitaš za fenistil....sjetim se sebe prvi put kad mi mala dobila taj neki osip a ja nisam znala što ću pa joj dala aerius jer sam mislila da je neka alergija...a ono bio osip od viroze naravno

bolje prvo nazovi dežurnu pedijatriju i poslikaj taj osip pa ako se kasnije stvarno budeš bojala a daj fnistil. Ali ništa te ne košta konzultacije telefonska
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:25   #123
imam jedno pitanje na koje trebam brzo odgovor. naime, sad me zvala teta iz vrtica, kao, fino su rucali i odjednom djetetu izbile crvene fleke po licu. kaze da se povuklo vrlo brzo, jos tu i tamo malo, ali odlazi. ja ne mogu po njega prije 15, ped mi radi popodne.
od svega sto mi je nabrojala da su jeli, on jede redovito, bez reakcija. trenutno je prehladen, na fenistilu i ephedrinu (nijedno ne uzima prvi put). ima 20 mjeseci.
iskustva? jel se kome nesto slicno desilo? sto bi moglo biti? u sto briga sam...
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:37   #124
meni to zvuči kao alergijska reakcija. probaj saznati sve sastojke obroka, od začina pa nadalje. možda je i kontaktna alergija, znači da je nešto dirao, pa onda s rukama po licu. tako je i kod mojeg bilo. i svakako odi kod pedice.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:55   #125
hvala na brzom odg. a sta ce ped vidjeti ako se povuklo? meni je palo na pamet da mu je sad imunitet pao pa ako je i osjetljiviji na nesto, tako je odreagirao. inace zna imati flekice po licu kad je bolestan, onak bude sav skulav, valjda nam zato i daje fenistil. al nisam znala da se alergijska reakcija tako brzo povlaci
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 14:57   #126
Ma povuce se to brzo, nama je znalo tako. Iako ako uzima fenistil to bi trebalo mozda sprijeciti alergije? Ne znam zasto za prehladu fenistil. A nije ni efedrin bezazlen, mozda nesto u toj kombinaciji s hranom?


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 16:20   #127
Quote:
Hick-up kaže: Pogledaj post
hvala na brzom odg. a sta ce ped vidjeti ako se povuklo? meni je palo na pamet da mu je sad imunitet pao pa ako je i osjetljiviji na nesto, tako je odreagirao. inace zna imati flekice po licu kad je bolestan, onak bude sav skulav, valjda nam zato i daje fenistil. al nisam znala da se alergijska reakcija tako brzo povlaci
pa ak niš drugo može poslati na testiranje ak se sumnja na neku hranu i zabilježiti u karton ak ustanovite da je alergičan na lijek.
mojem se brzo povuklo s lica čim sam ga umila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:53   #128
Osip

Molim pomoć ako tko zna. Prije par dana sinu (4g) izbilo je crvenilo po obrazima, jucer se proširilo prvo po podlakticama, pa nadlakticama, pa bedrima. Trbuh i leđa su cisti. Na hitnu smo išli, dali su mu sirup za alergiju-nista se nije povuklo, zatim je primio infuziju sa kortikosteroidima i lagano se povuklo. Dr.je rekao da ne zna je li virus ili alergija i dao nam sirup za alergiju. Večeras je opet jako crveno i užareno. Temp nema, ni drugih tegoba.



Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:23   #129
Peta bolest?

http://www.roditelji.hr/vrtic/vrtici...ako-se-lijeci/
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:31   #130
Tog me i je strah jer sam trudna. Pitala sam ja dr.jel to u pitanju nije rekao ni da ni ne.
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:42   #131
Meni isto izgleda kao 5.bolest

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 01:17   #132
A sad je gotovo, ako je peta bolest, vise nije zarazno. Svakako treba napomenuti ginekologu, ja bi cak otisla odmah u utorak na pregled, pogotovo ako je rana trudnoca.
Srećom, oko polovica trudnica je imuno zbog prethodne infekcije parvovirusom. Ozbiljni problemi se javljaju u manje od 5% žena koje su bile zaražene tijekom trudnoće.
Sretno!
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 01:54   #133
Bela hvala. Otići ću ja u svakako u utorak. Nadam se da sam to preboljela kao mala.
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 15:53   #134
ne kuzi se bas na slici, jel izgleda kao urtikarija?
pojavi se pa nestane pa izbije na nekom drugom dijelu tijela?

jel pojeo nesto konzervirano?
ima kakve druge smetnje (gubitak apetita, proljev, povracanje..?)
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:17   #135
Frupy dr.su isključili urtikariju jer koza je glatka, nije hrapavo, ni uzdignuto. Ne nestaje. Danas je malo bljeđe, leđa i trbuh i dalje čista. Drugih smetnji nema, jede, raspoložen je.



Evo slika obraza


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:43   #136
hm, ovo sad na fotki i meni izgleda kao 5. bolest.

znam kako ti je, ja sam bila trudna kad je po zagrebu masovno harala 5. bolest i bilo me jako frka.
samo bez panike, velika je sansa da si to vec nekad u djetinjstvu prebolila.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 16:54   #137
Ma meni je najgore sto su pedijatri to tako olako shvatili...nisu ni krv izvadili, ni dozivili to sto sam trudna. Mrzim kad sama moram glumiti doktora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 17:01   #138
a znam.
mozda da ipak zamolis da mu izvade krv ili idi u privatni labos pa neka ti pedica prokomentira, cisto da ti budes mirna.
inace malom od pete bolesti ne bu nis bilo, a ti ces biti u panici ako ne znas tocno o cemu se radi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 17:06   #139
U utorak ću njega voditi njegovom pedijatru i za sebe tražiti uputnicu od svog dr.
Ma na kraju ce to sve bit ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 17:17   #140
drzim fige!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.