Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 09:08   #121
I nama je bila mlada plava zubarica

Mi u svakom slučaju moramo ići na popravak pa javim gdje sam na kraju otišla
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:06   #122
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
I nama je bila mlada plava zubarica

Mi u svakom slučaju moramo ići na popravak pa javim gdje sam na kraju otišla
ne znam di su tocno bili, al frendovima zubarka klincu nije htjela popraviti zub, jer je fakat urlao.
rekla je da dodju jos koji put. i da je steta od nepopravljanja manja nego da ona krene (i da ga oni drze) i usput ozlijedi ili lose popravi.


ja sam diejte na prvi (pravi) pregled dovela u drzavnu ordinaciju (aparati iz drugog svjetskog rata, doslovce), iako zubarka divna, strpljiva i svasta joj je pokazala, al jbg, kada ukljucis aparte, oni buce, a izgledaju koda ce te progutat ).

od onda redovito pere zube
na drugi pregled je usla bez grca, i skroz suradjivala, iako joj nije nis trebalo raditi.
al vidjet cu kak ce biti kada ce trebat nesto popravljat. mlijecne zube za sada, si sama vadi, iako sam joj nudila da svratimo kod zubarke


i u kvartovskom DZu ne pisne dok vadi krv (valjda zna da je dosla u muciliste) dok u klajcevoj (sa svim onim leptiricima po zidovima, i tetom koja kaze, vadit cu ti male bubamare) urla svaki put

lagano mi se cini da te sve te childfriendly spike stvaraju laznu sliku "nece boljeti", a hoce, pa zapravo postignu kontraefekt i dijete " s pravom urla".

(nisam sigurna kolko zubari vide to djetetovo pravo, jer "mi smo ulozili u super duper frendli ordinaciju, i bili smo ti super prvi put, a sada kada ti zelimo pomoc, ti nam urlas")
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:10   #123
Moj urla na vađenje krvi i iz prsta, a iz vene ga 2 moramo držat

Svim ostalim dokotorima je super al realno nitko mu niš nije radio što je boljelo iako smo se nahodali po bolnicama

bili smo na 2 pregleda kod njih i bio je super ali velim - nije mu ništa radila

Ja isto nisam za to držanje dok mu ona nešto radi, baš mi je muka od toga svega skupa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 10:18   #124
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ne



lagano mi se cini da te sve te childfriendly spike stvaraju laznu sliku "nece boljeti", a hoce, pa zapravo postignu kontraefekt i dijete " s pravom urla".
Moja je zubiće popravljala bez otpora, na jednom je malo zasuzila, ali to je i meni sa strane izgledalo potpuno opravdano kad sam vidjela koliko zubarica brusi, sa šivanja rane na čelu je izašla nasmiješena i koliko sam vidjela nije plakala (a bila je sama s doktorima, nismo bili s njom unutra dok su je šivali), cijepila se bez plača dok sam ja u drugog prostoriji popunjavala papire za školu (kod školske medicine), ali zato je zasuzila i prestrašila je kod svakog pregleda kod koje su je unaprijed počeli tješiti i hrabriti da neće ništa boljeti (recimo sprirometriju gdje doslovno pušeš u cijev i gledaš ribice kak skaču na ekranu je uspjela napraviti tek nedavno kak spada , do sad su uvijek rascmoljila).

Mislim da dijete treba dobro pripremiti za zahvat, pregled, ali dodatno otezanje sa samim zahvatom i porcija tješanja (te usput produžavanje očekivanja da se krene sa zahvatom) kod moje rezultira suzama jer si misli da ne bi oni tak tješili da to ne boli
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 19:08   #125
Moja je danas isla na pecacenje sestica, pa je usput popravila i dva nova karijesa od zadnjeg pregleda Vec sam prestala brojati popravke ali imala je jedan period kad joj se nisu kvarili i sad opet. No dobro, bar nema strah od zubara, popravlja karijese od trece ili cetvrte godine, a stvarno redovito pere zube. Bad luck. Ja sam zadovoljna pristupom zubarice, pogotovo sto kad dijete suradjuje rijesi odmah dva karijesa ako moze pa ne moramo vise puta dolaziti. Cijena je 70kn popravak a pecacenje 100kn po zubu. Jos joj je ispolirala trajne jedinice. Full service
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:26   #126
proab, di ste bili?

fran, javi.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 06:58   #127
http://www.ordinacija-klanac.hr/index.php
To je kod parka stara tresnjevka
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:57   #128
Molim preporuku za djecjeg stomatologa oko centra - bilo privatni bilo drzavni. Bila dva puta kod moje zubarice i nije imala karijes i to smo isle sto puta da je to dala pogledati....Ono sto primjecujem su žućkaste naslage na prednjim zubima pokusavam to iscetkati i promjenila cetkice i paste zavrsili na elektricnoj no i dalje su tu. Ne bi se cudila da je slatkojelac ... ali da je borba oko pranja zubi to je Hvala
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:41   #129
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
.Ono sto primjecujem su žućkaste naslage na prednjim zubima pokusavam to iscetkati i promjenila cetkice i paste zavrsili na elektricnoj no i dalje su tu. Ne bi se cudila da je slatkojelac ... ali da je borba oko pranja zubi to je Hvala
S ovim smo se i mi borili, pitala sam i savjete tu na forumu.
Trajne jednice (i malo dvojke) gore i dolje su bile sa žutim naslagama.
Ja sam pitala stomatologicu kad je maloj pregledavala zube. Jednostavno je rekla da je to kamenac, da se to ne da iščetkati. Ona ih je ispolirala ( i gornje i donje jedinice, na donjima se to još više vidjelo, baš je grozno izgledalo usprkos tome što je mala redovito prala zube, pomagala sam i ja četkat da ne zabušava...nije pomagalo).

Stomatologica nam je rekla da je to zbog manjka sline (mojoj zubići malo stoje van i mislila sam da je to zbog toga, ipak su više "na zraku"), nije radila nikakvu strku radi toga, jednostavno ih je ispolirala/očistila i super. Ponovili smo to još koji put u razmaku od pola godine, a u zadnje vrijeme sam primjetila da se zubići više ne žute (sad je 8 i pol god).

Možda je do paste za zube (kupili smo Zendium koji kakti potiče lučenje sline, enzima i tak nekaj), četkicu ima kvalitetnu.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:20   #130
@nightfall - hvala. Ma moja zubarica je rekla da je to sve ok no sad bi fakat da joj to skinu ak bu dala (ima cetiri i pol godine)- Cetkice - ajd preporuci neku - ja imala Curaprox nekoliko - to nis nemres oprat, pa onda dontodent, Colagte kaj ti ja znam ima po tri razne cetkice. Sad smo vec dulje na elektricnoj Oral B jer mislim da ipak to bolje moze oprati ... Weledinu ima od sest mjeseci starosti )citala sam da ona pofarba zube i svasta nesto), kratko Alverde i unatrag nekoliko mjeseci smo presli na Elmex frka me da joj se to ne pokvari ... potrazit cu tu pastu ak imaju za manju djecu
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 08:36   #131
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
@nightfall - hvala. Ma moja zubarica je rekla da je to sve ok no sad bi fakat da joj to skinu ak bu dala (ima cetiri i pol godine)- Cetkice - ajd preporuci neku - ja imala Curaprox nekoliko - to nis nemres oprat, pa onda dontodent, Colagte kaj ti ja znam ima po tri razne cetkice. Sad smo vec dulje na elektricnoj Oral B jer mislim da ipak to bolje moze oprati ... Weledinu ima od sest mjeseci starosti )citala sam da ona pofarba zube i svasta nesto), kratko Alverde i unatrag nekoliko mjeseci smo presli na Elmex frka me da joj se to ne pokvari ... potrazit cu tu pastu ak imaju za manju djecu
Vidim da ste probali razne četkice ( i mi smo), na kraju sam joj ostavila Curaprox smart (malo je veća od one dječje). Možda je samop otrebno da ti zubići niknu do kraja, mojoj se malo poklopilo s tim da su prestali žutiti, pojma nemam ima li to ikakve veze.
Ja sam se tješila da su zdravi, mada je moju malu baš to žutilo mučilo, a samim time i mene.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 09:06   #132
@nightfall - je imali smo svakojake, udem u dm ili muller i ona si odabere aj joj se svida pa smo konstantno imali u prosjeku tri četkice i prali naizmjence. Sad smo na dvije al ja forsam ovu elektricnu - citala sam da to ni bas dobro za djecu no moja zubarica je rekla da sad jos moze no kad budu trajni narasli bolje ne (i mi odrasli bolje ne iako ja samo s tim perem - lijena sam ). Bum bas pogledala tu Curaprox smart cetkicu . Kad sam krenula u analize skuzila sam da se to nakupilo tocno kak joj usne prekrivaju dio zubi i kad joj ja perem moram joj s prstom drzati usne i vice da ju to boli - takva cejust i grada pa kad ona sama pere (a ona sve mora sama) onda ocito ne uspije ugurat cetkicu izmedu a cesto mi neda da popravim (stalna borba oko pranja ili popravljanja ). Inace ne pije ni sokove(vrlo rijetko) ni cajeve (ne voli) i samo voda i to je nekad bilo i abnormalnim kolicinama sad je puno manje ali bez vode ne smijem izaci van - pa si mislim kak bi to zgledalo da pije sokove, cajeve, da je cuclala bocice (nikad na bocicu nije htela) i tak... u svakom slucaju hvala
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:20   #133
Obavili smo i THE prvi popravak zubica
Ipak sam odlucila opet u Ledikdent jer pozna vec tete, prostor a ni crtici koje pustaju dok traje popravak, nisu na odmet
Sad zbog mog cekanja imamo 2 zubica za popraviti, al ok, nista ga ne boli pa budemo nekako
Uglavnom, frajer si je sjeo i lijepo dao pregledati
Tet je rekla da ima dva zubica za popravak i da ce mu dati sad caroban lijek i da od toga nece nista boljeti
Sa nekim gelom mu je utrnula mjesto gdje je poslije piknula injekciju sa anestezijom i vec nakon par minuta je krenula sa brusenjem
On je sve to fino odhendlao bez ikakvog problema, bas sam happy

Na kraju je dobio nagradu jer je bio hrabar, a kad smo izasli van pitao me kad idemo opet
Najgore mu je bilo kaj nije mogao jesti sat vremena
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:18   #134
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Obavili smo i THE prvi popravak zubica
Ipak sam odlucila opet u Ledikdent jer pozna vec tete, prostor a ni crtici koje pustaju dok traje popravak, nisu na odmet
Sad zbog mog cekanja imamo 2 zubica za popraviti, al ok, nista ga ne boli pa budemo nekako
Uglavnom, frajer si je sjeo i lijepo dao pregledati
Tet je rekla da ima dva zubica za popravak i da ce mu dati sad caroban lijek i da od toga nece nista boljeti
Sa nekim gelom mu je utrnula mjesto gdje je poslije piknula injekciju sa anestezijom i vec nakon par minuta je krenula sa brusenjem
On je sve to fino odhendlao bez ikakvog problema, bas sam happy

Na kraju je dobio nagradu jer je bio hrabar, a kad smo izasli van pitao me kad idemo opet
Najgore mu je bilo kaj nije mogao jesti sat vremena
Koliko je mali star, i koliko ste to platili, ako smijem pitati?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 06:55   #135
4,5 god, 200 kn
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:17   #136
pa to je super zapišem si to
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:12   #137
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
4,5 god, 200 kn
Jedan zub? Znaci kompletni popravak? Moja ima 2,5, i na cetvorci sam primjetila smedju mrljicu, u srijedu idemo nasoj zubarici, ali ne znam dal cu njoj dati sa joj to popravlja, ako je karijes, nije mi bas njezna, sve na silu radi. Inace idemo svaka 3-4 mjeseca na kontrolu, jer na prednjim gornjim zubicima ima one neke smedje naslage.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:26   #138
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Jedan zub? Znaci kompletni popravak? Moja ima 2,5, i na cetvorci sam primjetila smedju mrljicu, u srijedu idemo nasoj zubarici, ali ne znam dal cu njoj dati sa joj to popravlja, ako je karijes, nije mi bas njezna, sve na silu radi. Inace idemo svaka 3-4 mjeseca na kontrolu, jer na prednjim gornjim zubicima ima one neke smedje naslage.
da, jedan zubić, brušenje i plombiranje, nije bilo potrebe za liječenjem
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:30   #139
Super, to mi je prihvatljiva cijena, ako poslije nece imati traume... Hvala na informaciji, pogledat cu na netu...
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:03   #140
Fran, znači baš injekcija ide za popravak, kao odraslima?je l se žalio na osjećaj utrnjenosti?
i stvarno super zvuči. mali, zubarica je po difoltu ok.
da tako mala djeca daju bušiti zube, još mi je sf.
i mi ćemo ju posjetiti kad malo zatopli. izbile petice, rekla da je da navratimo tada opet, a i ok mi se čini kontinuitet neki imati...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.