Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 00:31   #1
Priroda lične stvarnosti- Jane Roberts

Apsolutno moram otvoriti posebnu temu o ovoj knjizi jer totalno zaslužuje veću prepoznatljivost i popularnost. Molim moderatore da naprave izuzetak bar na nekoliko dana ako se ovo kosi s normama.

Uglavnom, ne zalazim na ovaj podforum ali se smatram produhovljenom osobom.
Nisam nikad puno čitao o duhovnosti (s izuzetkom na vjerske knjige), ali jesam puno razmišljao i jednostavno osjećam u sebi nešto što fali većini ljudi.
Međutim, također sam uvijek osjećao da mi fali nešto što posjeduju, recimo, vjernici praktikanti, a želio sam to imati.
Moja sestra je vjernik praktikant i ona je izrazito zadovoljna životom i općenito sretna osoba.
Ja sam, pak, ateist, i znao sam da propuštam puno zbog toga.
Čitanje lektire 'Ana Karenjina' me je potaknulo da kroz primjer lika Levina, koji je također bio ateist, a onda je spoznao Boga (zvuči kontradiktorno i nemoguće, ali ako ste pročitali knjigu, razumjet ćete) počnem razmišljati o tome.
Ipak je religija divna stvar i znao sam to, ali uzalud kada se kosi sa mojim vjerovanjem.

Nisam daleko dogurao.
Osjećaj da nešto fali, osjećaj da ne posjedujem apsolutnu kontrolu nad svojim životom, osjećaj pretjeranog utjecaja vanjskih faktora na moj život je bio stalno prisutan.

Prije nekoliko mjeseci sam nabasao na ovu knjigu i zbog manjka vremena i (više) zbog povremenog komplikovanog i nerazumljivog stila pisanja sam je ostavio iako ima fantasticnu ocjenu na goodreads (a to nikad ne radim).
Međutim, jučer je nestalo struje, a kako nisam imao nikakve klasične književnosti, prisilio sam se na čitanje ove knjige zbog dobre ocjene na pomenutoj stranici.
...
Mogu samo reći da sam siguran da mi život neće biti isti kao prije. Ne mogu da vjerujem koliku sam snagu stekao u samo jednom danu!
Neko će reći da sam munjen, i bit će u pravu , ali stvarno je knjiga nevjerovatna.
Dosta je slična vjerskim knjigama, usađuje snagu u vjernika, ali ne radi to na isti način. Odbacuje konvencionalnosti, dogme i ostale stvari, i ide baš u duhu podforuma koji se zove Duhovnost- slobodnim stilom.
ma nemam riječi

EDIT: evo, samo pogledajte ocjenu i komentare ljudi koji su čitali:
http://www.goodreads.com/book/show/4...rsonal_Reality

btw,knjiga je dostupna u pdfu na našem jeziku
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:41   #2
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
...
Mogu samo reći da sam siguran da mi život neće biti isti kao prije. Ne mogu da vjerujem koliku sam snagu stekao u samo jednom danu!
Neko će reći da sam munjen, i bit će u pravu , ali stvarno je knjiga nevjerovatna.
Dosta je slična vjerskim knjigama, usađuje snagu u vjernika, ali ne radi to na isti način. Odbacuje konvencionalnosti, dogme i ostale stvari, i ide baš u duhu podforuma koji se zove Duhovnost- slobodnim stilom.
ma nemam riječi
Taj osjećaj da si stekao "snagu u jednom danu" može se rastumačiti time što su ti stvari koje si pročitao kod J. Roberts "podigle vibraciju", u smislu da su ti usmjerile misli pozitivnim tokom ("nizvodno" ) a za pozitivnim mislima/idejama su uslijedile i pozitivne emocije...

Inače, knjiga Jane Roberts je izvanredna, ja je imam u pdf-u, a "papirnato" je izdana njena "Seth govori" u kojoj također opisuje stvari o kojima je - ako ništa drugo - veoma inspirativno razmišljati
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:52   #3
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Taj osjećaj da si stekao "snagu u jednom danu" može se rastumačiti time što su ti stvari koje si pročitao kod J. Roberts "podigle vibraciju", u smislu da su ti usmjerile misli pozitivnim tokom ("nizvodno" ) a za pozitivnim mislima/idejama su uslijedile i pozitivne emocije...
Da
često budemo naglo impresionirani nečim, a onda naglo zaboravimo na to šta nas je impresioniralo
Ali ne postoji razlog da misli ne budu zauvijek pozitivne, a niti razlog da ih se napušta
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:16   #4
Zbog ove teme sam odlučila ostavit svoj prvi post ovdje.
Ta knjiga mi je nedavno ponovno stigla u ruke. Evo je ispred mene na stolu, zapela sam na 61 str.

Nadam se ovog puta pročitati je do kraja. Divno je vidjeti kakav učinak ima na ljude.
Daemia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:35   #5
Pošaljite mi u inbox pdf te knjige na hrvatskom jeziku da ne tragam po netu. Hvala!
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:49   #6
http://www.antropozofija.org/article...STVARNOSTI.pdf
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.