Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 11:52   #7341
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Ne tako daleko od vašeg hotela na putu prema centru imate http://www.pleh-csarda.hu/
To nije klasična čarda i nije neko mjesto za vodit goste više izgleda kao veća čevabdžinica, ali imaju više vrsta jela (uglavnom mesnih i sa žlicom ala fileki, grah...) porcije su impozantnih veličina, a cijene ko po selima u Slavoniji dakle jedno 3 puta niže nego u vašem hotelu. Tu ćete se najest sigurno i svu hranu za vas troje platit 15-tak eura kaj god jeli.. Možete i uzeti za van, ne morate tam jesti. Kupite tamo i odnesete u hotel.
Tamo također nema turista, samo mađarski pričaju ali snaći ćete se rukama.
Hvala

Prouciti cu sve! Sin obozava grah i variva tako da mi pasu takvi restorani

Zoo se isplati posjetiti po ovoj hladnoci? On je kod Trga Heroja? Do tamo imamo free shuttle

Moze preporuka i gdje parkirati ukoliko idemo svojim autom u centar? Isli bi mozda neku kracu voznju Dunavom
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:23   #7342
Od petka navecer do pon ujutro ti je u gradu besplatan parking, pa ako idete za vilend, nemate se sto opterecivati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:58   #7343
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
Hvala

Prouciti cu sve! Sin obozava grah i variva tako da mi pasu takvi restorani

Zoo se isplati posjetiti po ovoj hladnoci? On je kod Trga Heroja? Do tamo imamo free shuttle

Moze preporuka i gdje parkirati ukoliko idemo svojim autom u centar? Isli bi mozda neku kracu voznju Dunavom
Mislim da tamo blizu tog Zoo ima i neki cirkus, pa je to možda zgodnije. Zoo je svakako bolje posjetiti u proljeće npr. Nisam djecu vodio u cirkus, niti kad sam u BP ne šećem po Hosok Tere ali mi je negdje u glavi da ima nešto u tom stilu tamo...

kaj se tiće vožnje Dunavom ja bih to preskočio iz dva razloga:
1. Zima je, na Dunavu puše ko vrag. Izgubit ćete dobar dio dana, platit ćete i bit će vam zima. Znam da je zatvoren brod, ali treba dočekati vožnju, sići i doći na brod i to sve s klincima (jednim na rukama). Nedaj Bože da se najmanja beba prehladi.
2. BP je lijepa s Dunava, ali je Dunav širok i sve kaj vidiš s Dunava vidiš i s ceste koja cijelim gradom ide uz Dunav, a vi ste autom pa možete se vozit do mile volje i gledat npr Peštu s Budim strane, parlament i sve ostalo. Možete i danju, a posebno lijepo je noću kad su mostovi osvijetljeni, kao i parlament i još štošta.
Da pitaš za Pariz rekao bih prođite Seinom jer je uže pa je sve bliže, kanali su, dosta toga je uz nju, ovako po meni nije niti približan osjećaj. Možda ljeti da se malo rashladiš od užarenog asfalta.
Znaći vama je ulaz u grad Hosok tere... Uzmite onda Andrašijevu i lagano prema centru. Ne morate stalno po njoj pošto tamo nema bogznakaj ali to nek vam je smjer kretanja dok ne dođete do Terez korut (ringa) oko Oktogona, a onda kam god da odete nemrete puno fulat..
Imate naravno i žutu liniju metroa (najstarija linija metroa u kont. dijelu Europe) ispod Andrašijeve na Hosok Tere je stanica pa možete i tako prema Dunavu...

Za parking tokom vikenda vam je napisala NN, a ako je radnim danom taj dan ostavite auto u Arena Plazi (besplatan parking 0-24h).
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:10   #7344
Zoo je dobar, ali najljepse ga je posjetiti u proljece i ljeti. Cirkus zimi obicno ne radi, bar nisam vidjela da radi.
Fora je klizaliste na Varosligetu i dvorac tamo, te sam Hosok tere vidjeti (dovoljno za sve ovo max sat vremena).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:19   #7345
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Za kobasice za pečenje (sütőkolbász/sültkolbász), za krvavice (véres hurka) najbolje mjesto je tradicionalna tržnica. Većina Mađara obožava krvavicu, sa senfom ili s pirjanim crvenim kupusom. Može se konzumirati i na tržnici.
U supermarketima možeš kupiti samo kobasice i krvavice koje nisu po našem ukusu (većinom proizvedeno u Njemačkoj). Dakle samo tržnica! Npr. u Nagykanizsi Vásárcsarnok (kod autobusnog kolodvora), u Pešti Központi Vásárcsarnok (Centralna tržnica).
Ja često kupim ih sirove na tržnici, a kod kuće pečem ih u tepsiji (oko 40 min.).

Evo, mađarska TV-reklama iz doba socijalizma, 70-ih godina (propagira jedenje krvavice):
video (0:41)
Misliš na ovu tržnicu?
https://www.google.hr/maps/search/pi...7i13312!8i6656

Dakle u mesnici (husbolt) misliš?
Mislio sam dal postoji neka mesnica gdje lokaci kupuju jer je provjereno dobro, a nije skupo. Naravno da u dućanima ala Tesco i njihovim mesnicama to nije to. Ok, ako je to mesnica na tržnici isprobat ću obzirom da npr u BP je jako jako teško naći dobre kobasice (sutokolbasz; mađarske hurke mi nisu dobre).
Niti na glavnoj BP tržnici niti na Lehel Piac ni na ostalim.. Ima ih puno, ali kvaliteta jako varira uglavnom pune paprike i začina i onda kad tako začiniš možeš jesti i kožu isti ti okus sve. Mislim na one svježe iz manjih mesnica, one lošije ni ne gledam.
Ako kao etalon uzmemo kobasicu s nakadašnjeg placa u Nagykanizsi nešto najsličnije tom je u jednoj mesnici u Siofoku (blizu centra) i u jednoj pečanjari blizu SzFehervara, a sve ostalo žali Bože. Čak i po sajmovima u centralnoj Hun gdje bi čovjek očekivao dobar proizvod naći dobru sutokobalsz je veliki uspjeh.

U svakom slučaju hvala, prvom prilikom ću probati kobasu s tržnice iz tvog grada.

P.s. Film je super i na trenutak me podsjetio na meni najdraži Hun film A tanú.


Eh, niti tako dobrih filmova više, a niti kobasa...
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:02   #7346
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
Hvala

Prouciti cu sve! Sin obozava grah i variva tako da mi pasu takvi restorani

Zoo se isplati posjetiti po ovoj hladnoci? On je kod Trga Heroja? Do tamo imamo free shuttle

Moze preporuka i gdje parkirati ukoliko idemo svojim autom u centar? Isli bi mozda neku kracu voznju Dunavom
Još nešto...
Moj tip jela sa žlicom tamo je ''halaszle'', tebi poznatiji kao fiš paprikaš. Ne mora uopće biti ljut kako ljudi većinom misle, a cijene su ti po restorančićima uglavnom oko 1000 Ft (cca 25kuna) . Uglavnom, isplati se probat.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 13:00   #7347
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Još nešto...
Moj tip jela sa žlicom tamo je ''halaszle'', tebi poznatiji kao fiš paprikaš. Ne mora uopće biti ljut kako ljudi većinom misle, a cijene su ti po restorančićima uglavnom oko 1000 Ft (cca 25kuna) . Uglavnom, isplati se probat.
Hvala
Spremila sam sve restorane da imam
Idemo u utorak, temp ce biti jako niske ali nadam se dobrom provodu
Ukoliko imate jos koji savjet/preporuku , slobodno pisite
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:52   #7348
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
Hvala
Spremila sam sve restorane da imam
Idemo u utorak, temp ce biti jako niske ali nadam se dobrom provodu
Ukoliko imate jos koji savjet/preporuku , slobodno pisite
Tamošnju prognozu vremena pratite ovdje.
http://koponyeg.hu/t/Budapest
Imajte na umu da je nula promila za alkohol, znaju na granici dati alkotest na puhanje i pripazite na brzinu.
Kreditne kartice ograničeno primaju, debitne svuda.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:05   #7349
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Tamošnju prognozu vremena pratite ovdje.
http://koponyeg.hu/t/Budapest
Imajte na umu da je nula promila za alkohol, znaju na granici dati alkotest na puhanje i pripazite na brzinu.
Kreditne kartice ograničeno primaju, debitne svuda.
Hvala nosimo nesto eura pa smo mislili to promijeniti odmah nakon granice
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:40   #7350
Quote:
star 69 kaže: Pogledaj post
Hvala nosimo nesto eura pa smo mislili to promijeniti odmah nakon granice
Na samoj granici nemojte mijenjat jer je tamo najgori tečaj. Loš je i u shopping centrima i neznatno bolji u hotelu. Najbolje u mjenjačnicama po gradu.
Inaće ja odavno ne mijenjam već dižem na bankomatima bez provizije (npr PBZ=CIB). Računaj da ako ćete mijenjat na granici dobit ćete cca 5% manje forinti nego u mjenjačnici u BP (u gradu).
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:40   #7351
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Da.

Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Dakle u mesnici (husbolt) misliš?
Mislio sam dal postoji neka mesnica gdje lokaci kupuju jer je provjereno dobro, a nije skupo. Naravno da u dućanima ala Tesco i njihovim mesnicama to nije to. Ok, ako je to mesnica na tržnici isprobat ću obzirom da npr u BP je jako jako teško naći dobre kobasice (sutokolbasz; mađarske hurke mi nisu dobre).
Ima više mesnica. Treba probati.

Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Ako kao etalon uzmemo kobasicu s nakadašnjeg placa u Nagykanizsi nešto najsličnije tom je u jednoj mesnici u Siofoku (blizu centra) i u jednoj pečanjari blizu SzFehervara, a sve ostalo žali Bože. Čak i po sajmovima u centralnoj Hun gdje bi čovjek očekivao dobar proizvod naći dobru sutokobalsz je veliki uspjeh.
Stara nenatkrivena tržnica je bila bolja (atmosfera, jesti vruće kobasice/krvavice u minusima + palinka/rakija). U novoj zgradi ta atmosfera je nestala. Sve je "sterilno".
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 13:03   #7352
Posjet Budimpešti

Išli smo u Budimpeštu od 02.01.-04.01. agencijom jer nisam nikad išla negdje tako pa da probam prvo agencijom ići. Iskreno stvarno se više isplati potrošiti malo vremena i pročitati sve postove na forumu. Sad znam za drugi put.
Nije to loše s agencijom ali ipak je bolje sam sve obilaziti.
Jako je lijepa Budimpešta, svakako preporučam da odete posjetiti tko ne zna gdje bi išao, a putovao bi (kao što ja nisam znala gdje bi, a putovala bi)

Mi smo imali sreću pa nije toliko hladno bilo, oko 2 stupnja pa i više, ali da smo se smrzli vožnjom Dunavom jesmo

Isto tako znam da za sljedeće putovanje biram uvijek proljeće. Recimo u zološkom je puno životinja bilo zatvoreno radi zime, pa nije to taj isti doživljaj kao u proljeće.

Mi smo bili smješteni u Budimu u hotelu Budapest Danubius i nije problem bio jer je metro stanica bila par minuta pješke od hotela i brzo se dođe recimo do ulice Vaci (2-3 metro stanice što je niti 10 minuta).
Izbjegnite navedeni hotel ako možete. Ima kao 4 zvjezdice, a iskreno osjećaj je kao da ima jednu zvjezdicu. Inače nisam zahtjevna, ali doslovno ti se sve gadi, kreveti se raspadaju, kao i sve ostalo.

Ono što mi je katastrofa u Budimpešti: njihov gulaš, manjak trafika, pekara, bankomata i dućana
Što se tiče gulaša, vjerojatno su bili loši jer su bili organizirani od strane agencije. Kupite si obavezno ljutih paprika i sličnih začina za Hrvatsku ako volite ljuto.

Preporuke: Restoran Fatal u ulici Vaci, u jednom danu smo išli i na ručak i večeru. Odlična hrana i usluga.
Primjer: ramstek u umaku od vina + prilozi pečeni krumpir i riža s povrćem za dvoje i salata jedna porcija (kao šopska) i piće su nas izašli oko 200 kn. Dobro smo se najeli, a dečko i ja stvarno puno jedemo.
Nakon čardaške večeri sam bila isfrustrirana lošom hranom pa sam brzinski guglala večer prije u hotelu gdje je dobra hrana
Da smo sami tražili po forumu preporuke za dobar mađarski gulaš vjerojatno bi nam ukusnije bilo.

Već se spominjalo, ali što se tiče plaćanja, preporučam dignite forinte u Hrvatskoj i proučite gdje je bankomat od vaše grupacije jer ih nema baš

Muzej Marcipana - fora je za vidjeti

Tropicarium

Ako idete agencijom, sami si uzmite sve, nama su uzimali koji EUR više po izletu i sl, a i lošu hranu smo uglavnom organizirano jeli (jedna večera i jedan ručak).

Izbjegavajte: Kafić Anna u ulici Vaci kraj Burger Kinga, kao preporuka od trip advisora. Moš mislit. Znači zaračunaju si na računu 15% manče, kolači izgledaju predobro, okusom kao da kruh jedeš, usluga nikakva, više konobara nego ljudi, a čekali smo 20 min da nas posluže. Jedina prednost što konobari pričaju engleski donekle.
Ivana_ZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:30   #7353
Budimpešta je kao i svi gradovi puno lijepša u toplijem dijelu godine tak da ako putuješ rijetko, uvijek biraj razdoblje od petog do desetog mjeseca

Žao mi je zbog smještaja, pogotovo je šteta zbog toga što u Budimpešti stvarno postoji ogroman izbor odličnih apartmana (AirBnB, Booking.com i sličo) na super mjestima po povoljnim cijenama.
Isto vrijedi za taj gulaš, Budimpešta je krcata odličnim, a povoljnim restoranima svih živih vrsta.

Odi svakako ponovo tokom ljeta (samostalno, bez agencije), bar na 3 dana, Budimpešta je fenomenalan i prekrasan grad koji nudi gomilu mogućnosti za istraživanje
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:35   #7354
Bili u Budimpešti od 30.12.-03.01.2017. Putovali vlakom iz ZG (povratna karta 260kn, 6h vožnje). Smještaj smo rezervirali u dijelu grada koji se zove Kispest. Od stana 100m tramvaj i njime 2 stanice do metro linije M3 (Hatar) i onda 9 stanica do Deak Ter-a (15-20min vožnje, ništa strašno). Prvi put sa agencijom, a sad u privatnom aranžmanu i puno mi je bolje. Najbolje je kupiti budapest travel card za 3 ili 7 dana, jeftinije nego svaki dan pojedinačno karte. Vrijedi za sav javni prijevoz, dobijete jednu karticu koju samo pokažete kontroli. Kontrole su jako česte u metrou. Sami organizirali sve što smo htjeli vidjeti, nema vremenskih ograničenja, žurbe...
Grad je pun turista, talijana više nego mađara, a ima ih dosta i sa naših prostora. Na vorosmarty trgu ima puno kućica sa autentičnom mađarskom spizom, ima svašta za probati i meni se sviđa. Obavezno probajte njihov kurtoszkołacz, jako ukusno, pečeno na pravom žaru. Blizu bazilike sv.isztvana probajte vrhunski sladoled http://www.gelartorosa.com/. Negdje usput od slastičarne do Vaci ima dobar crnogorski restoran http://www.mnggurman.com/homepage_eng.html...prave gradele, čevapi, ražnjići...ukusno, pristojne cijene i dobre porcije.
Bili do west enda-najveći shoping centar, odlične su cijene na rasprodjama po dućanima...npr. Pepe jeans traperice 40ak eura.
Cijene po restoranima i kafićima variraju kao kod nas, od Ane u Vaci ulici gdje popijete pivu za 25kn do Jack Doyle's puba koji je 50m od Vaci i 0,5 pive za 2 eura pa kako kome paše.
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:39   #7355
Quote:
Ivana_ZD kaže: Pogledaj post
Išli smo u Budimpeštu od 02.01.-04.01. agencijom jer nisam nikad išla negdje tako pa da probam prvo agencijom ići. Iskreno stvarno se više isplati potrošiti malo vremena i pročitati sve postove na forumu. Sad znam za drugi put.
Nije to loše s agencijom ali ipak je bolje sam sve obilaziti.
Jako je lijepa Budimpešta, svakako preporučam da odete posjetiti tko ne zna gdje bi išao, a putovao bi (kao što ja nisam znala gdje bi, a putovala bi)

Mi smo imali sreću pa nije toliko hladno bilo, oko 2 stupnja pa i više, ali da smo se smrzli vožnjom Dunavom jesmo

Isto tako znam da za sljedeće putovanje biram uvijek proljeće. Recimo u zološkom je puno životinja bilo zatvoreno radi zime, pa nije to taj isti doživljaj kao u proljeće.

Mi smo bili smješteni u Budimu u hotelu Budapest Danubius i nije problem bio jer je metro stanica bila par minuta pješke od hotela i brzo se dođe recimo do ulice Vaci (2-3 metro stanice što je niti 10 minuta).
Izbjegnite navedeni hotel ako možete. Ima kao 4 zvjezdice, a iskreno osjećaj je kao da ima jednu zvjezdicu. Inače nisam zahtjevna, ali doslovno ti se sve gadi, kreveti se raspadaju, kao i sve ostalo.

Ono što mi je katastrofa u Budimpešti: njihov gulaš, manjak trafika, pekara, bankomata i dućana
Što se tiče gulaša, vjerojatno su bili loši jer su bili organizirani od strane agencije. Kupite si obavezno ljutih paprika i sličnih začina za Hrvatsku ako volite ljuto.

Preporuke: Restoran Fatal u ulici Vaci, u jednom danu smo išli i na ručak i večeru. Odlična hrana i usluga.
Primjer: ramstek u umaku od vina + prilozi pečeni krumpir i riža s povrćem za dvoje i salata jedna porcija (kao šopska) i piće su nas izašli oko 200 kn. Dobro smo se najeli, a dečko i ja stvarno puno jedemo.
Nakon čardaške večeri sam bila isfrustrirana lošom hranom pa sam brzinski guglala večer prije u hotelu gdje je dobra hrana
Da smo sami tražili po forumu preporuke za dobar mađarski gulaš vjerojatno bi nam ukusnije bilo.

Već se spominjalo, ali što se tiče plaćanja, preporučam dignite forinte u Hrvatskoj i proučite gdje je bankomat od vaše grupacije jer ih nema baš

Muzej Marcipana - fora je za vidjeti

Tropicarium

Ako idete agencijom, sami si uzmite sve, nama su uzimali koji EUR više po izletu i sl, a i lošu hranu smo uglavnom organizirano jeli (jedna večera i jedan ručak).

Izbjegavajte: Kafić Anna u ulici Vaci kraj Burger Kinga, kao preporuka od trip advisora. Moš mislit. Znači zaračunaju si na računu 15% manče, kolači izgledaju predobro, okusom kao da kruh jedeš, usluga nikakva, više konobara nego ljudi, a čekali smo 20 min da nas posluže. Jedina prednost što konobari pričaju engleski donekle.
Ja sam vidio par Spar ducana, u zatvorenoj pijaci na kraj Vaci ima i pekara
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:24   #7356
pa imaju i Mlinara...

imaju sasvim dovoljno dućana (ABC, SPAR, 24h...) i pekarnica, jedino što su u najužem turističkom dijelu većinu lokala zauzeli restorani, kafići, trgovine odjećom/šminkom i suvernirnice. Vaci utca i dio oko nje nisu reprezentativni za grad u cjelini. tamo nemate što tražiti nakon što se prošetate s jednog kraja na drugi, sat vremena uvrh glave. onda se treba maknuti od tamo i obilaziti ostatak grada. nema nikakve potrebe jesti u Vaci ulici kad grad ima ogromnu ponudu. dio uz rijeku također je dosta turistički, više je hotela nego stambenih dijelova, treba ići unutra prema ringu (u Pešti) i život i dućani su sve 'normalniji'.
plus što pored restorana još što imaju masu kebabnica i turskih/libanonskih zalogajnica s kuhanom hranom maltene na svakom uglu. ne možeš ostati gladan. cigarete i alkohol se kupuju u posebnim dućanima sa neprozirnim vratima, ali i njih ima na svakom koraku.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 01:49   #7357
Quote:
toniv3x kaže: Pogledaj post
odlične su cijene na rasprodjama po dućanima...npr. Pepe jeans traperice 40ak eura
Kak je to odlična cijena?
Pa jedne traperice ne bi trebale koštati više od 50 eur ni bez popusta...
500 kn ako su optočene dijamantima
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 07:10   #7358
Quote:
toniv3x kaže: Pogledaj post
Obavezno probajte njihov kurtoszkołacz, jako ukusno, pečeno na pravom žaru. Blizu bazilike sv.isztvana probajte vrhunski sladoled
Kurtoszkołacz i Isztvan??? Da li si bio/la u Varšavi ili Budimpešti?

To je kürtöskalács (kürtöš-kolač). Odnosno István (ištvan).

hrvatski š = mađarski s = poljski sz
hrvatski s = mađarski sz = poljski s
hrvatski č = mađarski cs = poljski cz
U mađarskom nema ł i cz (osim u prezimenima gdje cz = c, npr. Rácz = rac ili Czimermann = cimerman).

Ovo pišem zato jer većina Hrvata miješa mađarski i poljski pravopis.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:53   #7359
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Kak je to odlična cijena?
Pa jedne traperice ne bi trebale koštati više od 50 eur ni bez popusta...
500 kn ako su optočene dijamantima
Odlicna je jer ako me dobro sluzi memorija inace kostaju vise od 100€. Svakom je na izbor pa biraj
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:55   #7360
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Kurtoszkołacz i Isztvan??? Da li si bio/la u Varšavi ili Budimpešti?

To je kürtöskalács (kürtöš-kolač). Odnosno István (ištvan).

hrvatski š = mađarski s = poljski sz
hrvatski s = mađarski sz = poljski s
hrvatski č = mađarski cs = poljski cz
U mađarskom nema ł i cz (osim u prezimenima gdje cz = c, npr. Rácz = rac ili Czimermann = cimerman).

Ovo pišem zato jer većina Hrvata miješa mađarski i poljski pravopis.
Tema je Budimpesta a ne Varsava. Nebitno kako pisem jer koga zanima ce razumiti o cemu se radi. A jezik im je gori nego finski i kineski skupa
toniv3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.