Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 14:52   #81
Thumbs up Forex trgovina

Da radim cca 3g. i još prije toga oko 2g. na demo verziji.
Trgujem preko FX Solutions-a, to su ameri i zbilja su OK sve najbolje što se tiče podrške, spredova itd.

Poso je težak i zahtjeva čelične živce, treba samo suzdržati POHLEPU i STRAH.

Kada ti krene pozicija tada proradi pohlepa i tu se sj.... isto tako kada ti krene kontra pozicije tada je strah nezaustavljiv te u oba slučaja radiš neoprostive gluposti.

Treba jako puno vremena da čovjek ovlada time.

Poslje postane lakše ali nikada lagano.

Uspjeh !

Na demu sam razvaljivao, a kada sam došao na live acaunt onda sam radio gluposti i spiskao 50% love, imao sam uspjeha ali gubici su bili veči.

Tek sam ove godine došao u pozitivu i to dugoročnim pozicijama tjednim i mjesečnim.

Sada sam cca 30% u plusu, da se razumijemo ne radim s nekom grdom lovom počeo sa 1200$.

Što se tiče informiranja imam tri brokera od kojih koristim analizu i moram reči da su cca 95% u pravu ali samo na pozicije duže od tjedna, dnevne su 55% točne.

Ostajo je moja intuicija i neko iskustvo te klasični indikatori.

Što se tiče teme o školi Fx-a to sam prošao tako da me to ne interesira, nego me intersira razmjena informacija sa ljudima koji su več u poslu.

Javio sam se ja i na taj post ali samo da me primjete ljudi.
The Player No1 is offline  
Old 16.05.2006., 15:53   #82
Thumbs up

Quote:
rexfo kaže:
Na čemu temeljiš tu tvrdnju?
Daytrading nije ništa neozbiljniji od position tradinga, jedino zahtjeva veću koncentraciju i napor, ali zato nudi komfor da na kraju dana ne brinemo što je s našim pozicijama.


Uvjerio sam se na svojoj koži kako to funkcionira, baci pogled na post forex trgovina

Možeš se ti koncentrirati koliko hočeš ali to nemože promjeniti ni trend ni korekcije, a vjeruj mi da se ja manje mučim jer znam šta če se dogoditi za 1, 2 ili 3 mj. dok niko nemože znati što če biti sutra ili prekosutra.
Klasičan primjer ti je jučerašnji dan i kako se je odrazio na USD, to niko nije mogao predvidjeti, ali ja se ne brinem za svoju sadašnju poziciju koju sam otvorio prije mjesec dana jer zam gdje če završiti za mjesec dana.
The Player No1 is offline  
Old 16.05.2006., 15:57   #83
Thumbs up

Quote:
bankei_ri kaže:
Relevantne informacije su relativan pojam... Najčešće su već irelevantne kad ih doznamo , tj. uračunate u cijenu. Tečajevi na forexu (pogotovo na forexu) nisu odraz objektivnih okolnosti nego kumulativ onoga što rade tisuće sitnih i krupnih trgovaca diljem svijeta, tj. onoga što oni misle o tim "objektivnim okolonostima" i onoga što oni misle da drugi misle o svemu tome, da stvar ne bi ispala isuviše jednostavna

Istina je da dnevne tečajeve određuju sitni trgovci ali isto tako je istina da trendove određuju narodne banke, globalne političke i gospodarske odluke.
Svi „mali“ trgovci jednako reagiraju na te odluke tj. Oni koji to zanemare jednostavno nestanu.
Sad se vračamo onom da je jedno znati nešto tj. biti siguran u to, a drugo je poduzeti nešto po tom pitanju i zaraditi na tome.

Ne misliš li tako ?
The Player No1 is offline  
Old 17.05.2006., 08:01   #84
Quote:
The Player No1 kaže:
Tek sam ove godine došao u pozitivu i to dugoročnim pozicijama tjednim i mjesečnim.
Sada sam cca 30% u plusu, da se razumijemo ne radim s nekom grdom lovom počeo sa 1200$.
Što se tiče informiranja imam tri brokera od kojih koristim analizu i moram reči da su cca 95% u pravu ali samo na pozicije duže od tjedna, dnevne su 55% točne.
Ostajo je moja intuicija i neko iskustvo te klasični indikatori.
Ajde nam malo opiši koja je tebi bila razlika između trgovanja demo i real. Ja šiznem i kad na demu popušim

Koji su brokeri u pitanju? Pretpostavljam da su te analize slobodno dostupne na Internetu, s premalim kapitalom radiš da bi ti se nekoga isplatilo plaćat, zar ne? Inače 55% točnosti je otprilike i točnost "sistema" pismo/glava S tim se definitivno ništa ne može..

Ovo "intuicija" me posebno zanima, što to znači u kontekstu forex tržišta koje dnevno okrene par tisuća milijardi dolara? Koji klasični indikatori, svijeće ili??

Koliko često trguješ i s kojim dijelom novca? Čisto da mi demo-igrači steknemo osjećaj kako radi neki real-igrač. Zahvaljujem na odgovorima
Bankei is offline  
Old 17.05.2006., 10:05   #85
Jel trguješ iz Hrvatske, i koji software koristiš za analizu?
rexfo is offline  
Old 17.05.2006., 15:30   #86
Thumbs up Forex trgovina

Quote:
rexfo kaže:
Jel trguješ iz Hrvatske, i koji software koristiš za analizu?

Da, no lokacija nije nimalo bitna za to, a koristim Alpari Meta trader mada ti je to apsolutno svejedno.
Jednostavno stvar navike i snalaženja u pojedinom okruženju.

Zadnje uređivanje The Player No1 : 17.05.2006. at 16:41.
The Player No1 is offline  
Old 17.05.2006., 16:36   #87
Thumbs up

Za bankei_ri

Pa recimo to tako da odabereš poziciju i sa 100$ ju braniš, ako dobiješ ta lova je tvoja i radiš šta hočeš a ako izgubiš poziciju daj tu lovu svojoj ženi ili curi za cipele.
Odmah ti se razbistri kad je u pitanju lova, to bi ti trebalo dočarati ono o čemu sam govorio strah i pohlepa.

Osobno mi je stranica fxstreet.com najbolja i od tamo uzimam analize i strategije u globalu, mataf.net mi je jako dobar da utvrdim kada da uđem u poziciju jer rade dobre dnevne analize.

Forex radim isključivo za sebe s naglaskom da se tek sada smatram sposobnim raditi ga ozbiljno i bez previše emocija.

Onaj dio 55% se odnosi sa anlize jer ima oprečnih tako da ti one same ništa ne govore nego te zbunjuju, tek tjedne i mjesečne daju pravu sliku sa velikim vjerojatnostima ali i ne garancijama.

Tu dolazi ona intuicija gdje imaš iste podatke kao i svi drugi gdje trebaš procjenit kako če tržište odreagirati na pojedinu vjest odnosno jeli je spremno priječi preko nje ili odreagirati na istu.
Tu nema pravila i indikatora koji ti može pomoči, to se nemože nikada naučiti to jednostavno tako funkcionira zbog ljudskog faktora.

Koliko se je puta dogodilo da čekam pojedinu lošu vjest da bi ušao u poziciju i ona dođe a ništa se ne desi jednostavno tržište zanemari informaciju.

Prošli tjedan je FED podigo kamatu za 0.25% ali to nije pomoglo dolaru ništa iz razloga što prevladava mišljenje da kamata više neče rasti.
I tu ti je primjer kako mišljenje jednostavno pregazi događaj.

Trgujem svakodnevno u smislu da pratim šta se dešava čitam izvještaje, a ulazim u pozicije oko 8-12 puta godišnje i to sa 1 max. sa 2 lota sa stopom cca 300-400 pipseva po lotu.
Nnajviše odnosno gotovo isključivo radim sa EUR/USD, JPY/USD, GPB/USD iz jednostavnog razloga što postoji najviše informacija za te parove.

Problem je što ljudi koje znam da rade na Forex nemaju puno više iskustva od mene, a oni koji znaju malo više traže lovu za informacije koje ionako nisu tajna tj. interpretacija je subjektivna.
The Player No1 is offline  
Old 17.05.2006., 17:14   #88
Thumbs up Savjet

Evo ti savjet da ne popušiš onih 100$.
USD/JPY uđi u sell poziciju na 110.00-110.50 i izađi na 108.50-108.20.
ostavi stop loss 100 pipseva

NAPOMENA NE DIRAJ POZICIJU DO 26.05.06. BEZ OBZIRA ŠTA SE DOGAĐA U MEĐUVREMENU.

Tko zna možda i ja nešto pogodim.
The Player No1 is offline  
Old 17.05.2006., 23:25   #89
Quote:
The Player No1 kaže:
Da, no lokacija nije nimalo bitna za to, a koristim Alpari Meta trader mada ti je to apsolutno svejedno.
Jednostavno stvar navike i snalaženja u pojedinom okruženju.
Ma znam, nego pitam zato ako si i sam surfao po gospodarskim forumima mogao si uočiti da postoje nepoznanice u vezi zakonske regulative što se tiče forexa(porezi, transfer love, itd), a i ja bi trebao za mjesec dana otvorit live račun pa bi cijenio ako imaš kakav savjet ili preporuku u vezi navedenog.
Evo možda i ja neš' pogodim GBP/USD short @ 1.8819, limit 1.8734, stoploss 1.8858 .
Btw koji ti je uobičajni reward/risk ratio?
rexfo is offline  
Old 18.05.2006., 08:57   #90
Quote:
The Player No1 kaže:
Za bankei_ri

Pa recimo to tako da odabereš poziciju i sa 100$ ju braniš, ako dobiješ ta lova je tvoja i radiš šta hočeš a ako izgubiš poziciju daj tu lovu svojoj ženi ili curi za cipele.
Odmah ti se razbistri kad je u pitanju lova, to bi ti trebalo dočarati ono o čemu sam govorio strah i pohlepa....
Ovo sa 100$ za ženine cipele je dobar štos
Razmišljati kako će tržište odreagirati na općepoznate vijesti i ujedno biti dio tog tržišta, to je dobra glavolomka Ali princip mi se sviđa i vjerojatno iskustvom ta vještina može doći do izražaja.
Taj polagani tempo trgovanja, za to treba žestoka disciplina, ali ionako ko ne može sebe obuzdat brzo izgori na forexu.

Koliko vremena dnevno trošiš na praćenje tržišta (izvještaja i prognoza)? Koliko ti se često dogodi da te neka vijest "tresne" pa poželiš likvidirati poziciju prije no što si inicijalno zamislio? Uspijevaš li se othrvati tome?
Bankei is offline  
Old 18.05.2006., 13:44   #91
Thumbs up

Quote:
rexfo kaže:
Ma znam, nego pitam zato ako si i sam surfao po gospodarskim forumima mogao si uočiti da postoje nepoznanice u vezi zakonske regulative što se tiče forexa(porezi, transfer love, itd), a i ja bi trebao za mjesec dana otvorit live račun pa bi cijenio ako imaš kakav savjet ili preporuku u vezi navedenog.
Evo možda i ja neš' pogodim GBP/USD short @ 1.8819, limit 1.8734, stoploss 1.8858 .
Btw koji ti je uobičajni reward/risk ratio?

1.Uplatu možeš izvršiti sa deviznog prema van stim da u svrhu moraš staviti plačanje internet usluga.
Tako sam ja napravio tj. moj broker mi je tako rekao.
2.U mom slučaju kako radim preko SAD-a morao sam prijavu poslati odmah kod otvaranja računa no kod njih se ne plača porez na dobit od vrjednosnih papira i forexa tako da si tu čist.
3.RH nezna od kuda tebi lova dolazi i zašto mada si doduše dužan plačati porez na dobit po našem zakonu zato i forsiraju da sve mora iči preko hrvatskih brokera.

Obično branim poziciju sa 150-300 pipseva tjedne i mjesečne, a dobit mi je minimalno ista do duplo kao i rizik.
The Player No1 is offline  
Old 18.05.2006., 17:08   #92
Thumbs up

Ma ta disciplina je nešto nedostižno, ja isto reagiram svakako ali jednostavno ne otvaram program za trgovanje da ne napravim glupost i pustim neka pozicija odradi tjedan ili više pa šta bude.

Pratim ti 4-5 puta dnevno promjene i to sve skupa 1h.
Pa jednostavno moraš biti spreman izgubiti sve uloženo da bi se mogao smirit i trezveno razmišljat i to po principu šta ti je 100 ili 200 ili 300$ u životu.
Ko ga je.. a kad se sve smiri i ispadne dobro a obično tako biva zadovoljstvo je nevjerojatno i žao ti je što nisai više uložio.

Jučer sam likvidirao 1lot, USD/JPY na 109.00 a ušao sam 25.04.06. na 114.40
I 1lot EUR/USD na 1.2900 a ušo sam 5.05.06. na 1.2623

Isto tako sam išao u novu poziciju 1lot 110.46 i 1lot 110.99 sell USD/JPY te ih branim na 112.50
The Player No1 is offline  
Old 18.05.2006., 21:42   #93
Reci nam malo što te nagnalo da kreneš s forexom i kako?
Btw za metatrader, ja sam skinuo još davno, kad je bilo više parova, a onda sam morao skinuti interbank verziju koja ima puno manje parova, jer sam njih koristijo za datafeed.
Ti koristiš Alpari kao demo data feed, ili kao pravog brokera(negdje si spomenuo/la tko ti je broker mislim,ali sorry nemam vremena tražit), koliko ti parova nude, te imaju li vremensko ograničenje?
rexfo is offline  
Old 18.05.2006., 21:48   #94
Btw jesi siguran da forex spada pod porez na dobit, mislim da ako se dobro sjećam porez na dobit plaćaju poduzeća, a forex bi mogao potpasti pod porez na kapitalnu dobit, koji mislim da je ukinut.
Skoro zaboravih koliko su te izašli troškovi transfera novca?
rexfo is offline  
Old 19.05.2006., 03:40   #95
Opet sam otvorio demo account na forex.com. Evo kako je to izgledalo nakon prva dva trgovanja:
[img=http://img145.imagevenue.com/loc47/th_02846_forex1.JPG]
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 19.05.2006., 13:24   #96
Jucer nakon sto sam ispisao prethodni post jos sam se malo poigrao i nelose zaradio. I danas sam "ubrao" 26 dolara u 2 sata vremena. Inace ne igram demo sa 2000 dolara nego srozam raspoloziva sredstva na svotu koju bih ulozio u real account. To obicno bude 300 - 500 dolara i onda sa tom svotom experimentiram. Danas ili sutra cu ovo srozat na 250 dolara, jer mi se cini kako cu iduci mjesec otvorit real account na tu svotu, pa kom obojci kom opanci
Evo danasnje situacije demo accounta:
[img=http://img44.imagevenue.com/loc242/th_37786_forex3.JPG]
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 19.05.2006., 14:00   #97
Što me je nagnalo ?

Jednostavno htio sam zaraditi nešto love a nisam imao ideju, upisao sam u tražilicu pojam brza lova, pa največa dobit i sl. a u prvih 10 odgovara nalazile su se dionice i forex.
Onda sam kreno tražiti što je to forex itd...

Meta mi se dopada vizualno (zbog teh. analize) za razliku od mog live GTS-a tamo mi se ne dopadju grafikoni, jednostavno su mi ovi pregledniji radio sam idemo preko GCI-a ali oni posluju preko ofshor pa se nemože izvršiti uplata na njihov račun jer naši smatraju to kao neko pranje love itd. uglavom ne prolazi.
A što se parova tiče moram pogledati ali mislim ovako iz glave nekih 12 više nego dosta pošto s ne bavim egzotikom.
Kad biraš brokera moraš paziti da je on u registru da nije neka patka, na fxstreet.com imaš popis isto na blumberg.com doduše više se ne sječam gdje točno ali svakako postoji.
Što se tiče poreza tako je bilo kad sam ja ulazio jer si morao imati HR brokera koji je plačao porez u tvoje ime a ti si vukao van samo čistu lovu(tako mi je rekao moj broker)
Kako je sad moro bi se raspitati no tebe nemože niko spriječiti da radiš taj posao u SAD-u i tamo plačaš porez (koji ne postoji) a sa računa u SAD-u ti prebacuju lovu u HR.
Trošak na 1200$ mi je bio nekih 40$, moro bi pogledati.
The Player No1 is offline  
Old 19.05.2006., 20:38   #98
Likewise situacija, probaj cmsfx.com njihov demo, nema vremenskog ograničenja i možeš staviti svotu koji god hoćeš.
rexfo is offline  
Old 19.05.2006., 20:57   #99
Samo za US mislim da to nema veze jer se ti računaš kao hrvatski rezident, dakle terete te eventualni hrvatski porezi, a i forex nije centraliziran.
Uglavnom najbitnjije,transfer u Hr. tebi šljaka oke, jel?
Po koliko šalješ doma?
rexfo is offline  
Old 20.05.2006., 10:46   #100
Thumbs up

Quote:
rexfo kaže:
Samo za US mislim da to nema veze jer se ti računaš kao hrvatski rezident, dakle terete te eventualni hrvatski porezi, a i forex nije centraliziran.
Uglavnom najbitnjije,transfer u Hr. tebi šljaka oke, jel?
Po koliko šalješ doma?

Nema veze čiji si rezident nego ako radiš (bilošta) u bilokojoj zemlji ti si dužan poštivati zakone i propise te zemlje.
Druga je stvar što nas još obvezuju i naši propisi kao i strance koji posluju na našem tržištu.
Sa transferom nemam nikakvih problema daš nalog za isplatu i kroz 2-3 radna dana lova ti je na računu.
Samo sam jednom skidao 1000$ no znam ljude koji su izlazili skroz van pa su skinuli i po 5000$ i sve je bilo ok.
The Player No1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.