Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 10:04   #21
Quote:
Magg kaže:
Al ja bas takve fotke zelim Iako mislim da je sat i pol isto dugo, al ajde... Kad ga vec toliko placamo onda cemo izdurat
Moja mama se najvise brine oko toga "sta" ce gosti tako dugo radit i koliko ce toga morat pripremit kad su svi 300 tako dugo tamo.. Ovo zadnje i razumim, sigurno treba vise svega kad su sat, dva duze tu nego planirano.
I ja nekako volim te "namjestene" fotke,kako ih vi zovete....nekako mi je lijepo listat album i vidjet to sve...album od ujne sam 100 puta pogledala i bas se nekako svaki put raznjezim
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:08   #22
Quote:
Doria22 kaže:
I ja nekako volim te "namjestene" forke,kako ih vi zovete....nekako mi je lijepo listat album i vidjet to sve...album od ujne sam 100 puta pogledala i bas se nekako svaki put raznjezim
Tako je i meni Jos mi je kum (ne vjecani) rekao da ce ici s nama i slikat na u pozadini tako da ne smeta fotografu, on ima super opremu i onda ce on kao probat to sve malo spontanije uhvatit, u biti slikat ce kako se mi namjestamo, kesimo, jer ne znamo kako itd. , on ce isto slikat cijeli dan/vecer tako da cemo imat hrpu hrpu slika i onda ce nam isto dosta toga preradjivat...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:58   #23
Mi smo vjencanje imali 24.06. kažu najdulji dan u godini
Pošto nismo imali goste kod njega ni kod mene, osim naših najbližih našli smo se u parku gdje smo imali slikanje u 16h, slikanje je trajalo 2 sata, nakon toga on doma ja doma, on kreće sa povorkom pred crkvu malo prije 19, isto kao i ja, vjenčanje nije bilo pod misom i poćelo je u7 19:30 (kad je završilo bio je još dan)
U salu smo došli nešto iza 20h i bilo je taman
informirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:23   #24
Evo da i ja nešto napišem, nisam dugo...
Svi već znate da ja planiram vjenčanje na nekom agroturizmu (ako uspijem naći onog pravog), pa smo i mislili tamo obavit obred vjenčanja (ali su me novi crkveni propisi malo zeznuli), pa ćemo onda najvjerojatnije ovako:

- dolazak gostiju oko 15-16 h, mali domjenak, jedan dio fotografiranja (naše spremanje svaki u jednoj sobi, izlazak kod gostiju, par fotki s detaljima agroturizma)
- odlazak u crkvu (imam već jednu na umu, pa tražim mjesto koje je blizu) oko 17 h, samo obred vjenčanja, pola sata fotkanja kod crkvice (koja je predivna, na brežuljku, a pogled...)
- povratak na stanciju, cocktail za goste, mi se fotkamo još pola sata, po nekoj mojoj računici oko 19 h smo gotovi, taman ćemo ovaj zadnji dio odraditi uz zalazak sunca
- onda zdravica s gostima, i odmah nakon prvi ples i večera, itd...

Ne bih htjela puno tih namještenih fotki, i nikako mi se ne da pozirati satima, a i ne bi htjela goste ostaviti da zuje. Zato sam osmislila nekoliko stvarčica koje će oni moći raditi dok se mi fotkamo (a i tamo smo blizu), već sam jednu frendicu zamolila da mi to koordinira prema mojim uputama - smještaj za stolove, vrećice s poklonima na svakom mjestu, upis u guestbook, ispisivanje porukica za stabalce želja, fotkanje onim jednokratnim aparatićem i stavljanje slika u album, cocktaili, kanapei, i slatki kutak (poseban stol sa kolačima).

Šta mislite o tome (nemojte me jako kritizirati, pliz)?
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:26   #25
Meni se ideja svidja:-), bit ce zabavno za goste
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:33   #26
super si to isplanirala dvolični! i mi ćemo tako nešto, pola sata prije, pola kasnije.
osim ako ne poludim i odem sutra u crkvu s kumovima i to riješim u pola sata.
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:33   #27
Quote:
dvolični blizanac kaže:
Evo da i ja nešto napišem, nisam dugo...
Svi već znate da ja planiram vjenčanje na nekom agroturizmu (ako uspijem naći onog pravog), pa smo i mislili tamo obavit obred vjenčanja (ali su me novi crkveni propisi malo zeznuli), pa ćemo onda najvjerojatnije ovako:

- dolazak gostiju oko 15-16 h, mali domjenak, jedan dio fotografiranja (naše spremanje svaki u jednoj sobi, izlazak kod gostiju, par fotki s detaljima agroturizma)
- odlazak u crkvu (imam već jednu na umu, pa tražim mjesto koje je blizu) oko 17 h, samo obred vjenčanja, pola sata fotkanja kod crkvice (koja je predivna, na brežuljku, a pogled...)
- povratak na stanciju, cocktail za goste, mi se fotkamo još pola sata, po nekoj mojoj računici oko 19 h smo gotovi, taman ćemo ovaj zadnji dio odraditi uz zalazak sunca
- onda zdravica s gostima, i odmah nakon prvi ples i večera, itd...

Ne bih htjela puno tih namještenih fotki, i nikako mi se ne da pozirati satima, a i ne bi htjela goste ostaviti da zuje. Zato sam osmislila nekoliko stvarčica koje će oni moći raditi dok se mi fotkamo (a i tamo smo blizu), već sam jednu frendicu zamolila da mi to koordinira prema mojim uputama - smještaj za stolove, vrećice s poklonima na svakom mjestu, upis u guestbook, ispisivanje porukica za stabalce želja, fotkanje onim jednokratnim aparatićem i stavljanje slika u album, cocktaili, kanapei, i slatki kutak (poseban stol sa kolačima).

Šta mislite o tome (nemojte me jako kritizirati, pliz)?
nema te se sto kritizirati ideje su ti super, vrlo, vrlo slicno sam i ja osmislila...pocela sam se smijati kad sam procitala upis u guestbook, pa onda fotkanje aparaticem, pa i coctaili i na kraju stol sa kolacima...to cu obavezno imati, nasla sam jednu super sliku sa malim "cokoladnim barom" koja me navela da ovu ideju...to cu obavezno imati
zokky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:46   #28
Ma ja sam to mislila tako jer na svim svadbama gdje sam do sada bila (onim klaičnim istarskim), mi bi po sat vremena i više zujali dok su se oni slikali... I onda došli u restoran umorni kao da smo kopali...
Nemojte mi se smijati, ja sam jednom čak otišla kod kume svoje (jer joj je mladoženja bio susjed) i odspavala sat vremena. A na drugoj svadbi (od mog susjeda) smo ja i dragi otišli kod mene doma piti sa mojim starim - on, a krpati čarape sebi i šogorici - ja.
Mislim, meni to nije to!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:17   #29
Quote:
Magg kaže:
Nadam se da cu na sva pitanja odgovorit

Mala

Crkva je u Trnovcici, sala Antunovic u Sesvetama, mislim da ce nam u koloni trebat sigurno 45 min. do 1 sat. Mislim da puno prije 9 necemo stici tamo. Mama jos kaze, kao dok svi 300 cestitaju (sto mi je glupo, al eto ) dok se malo islikamo, moglo bi jos kasnije biti sve to... Ne znam, tesko mi pada zamislit sve to. fotograf treba sat i pol je rekao... idemo u maksimir... za tamo i natrag racunam 30 min. tako da nas 2 sata nece biti.. Al opet ako oni dodju u 4 po mene, malo tamo skupa budemo, pokupimo se u pola 5 i mozemo se do pola 7 vratit, ili? pa to je realno, ili? nemam osijecaj za sve to vremensko
Ne želim te obeshrabrit, ali mislim da ako idete do Maksimira, računaj dok se tamo sparkirate i sve.. mislim da će vam za tamo i natrag trebat više od 30 min. Ne znam čini mi se malo nerealno, no možda i nije... nama su naši foto&video rekli da ako ćemo se snimat na nekoj posebnoj lokaciji da bi to obavezno trebali obavit prije svega, znači još ujutro nakon frizure i šminke... jer mislim da za sve skupa traba bar 2 sata... a ja ne želim izgubit 2 sata zabave za tisuću slika... zato sam se i odlučila razbit to snimanje i slikanje na dva dijela, kod mene i kod crkve (mislim to mi je jedan dio i svagdje po 15 - 20 min iz iskustva znam da je to za video i previše) i drugi dio kod Bunčića isto do 30 min eventualno 45, s time da ću se na svakoj od tih "lokacija" slikat i sa rodbinom, prijateljima i dr. napravit ću popis gdje s kim, da ne bi bilo ponavljanja, a na taj način će se i oni malo zabavit dok se mi slikamo. A i ako uđu u salu pa dok se smjeste proći će 15tak min, a stavit ću im i knjigu dojmova, bit će aperitiv party, pripremit ću muziku za zagrijavanje da svira sa linije, stavit ću neke zanimljive stvarčice na stolove, na stupove ću stavit slikice naše, pa nek razgledavaju još 15-20 min... Ma, neće se to ni osjetit ako se prelomi na nekoliko djelova.
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:28   #30
Quote:
Malabudala kaže:
Ne želim te obeshrabrit, ali mislim da ako idete do Maksimira, računaj dok se tamo sparkirate i sve.. mislim da će vam za tamo i natrag trebat više od 30 min. Ne znam čini mi se malo nerealno, no možda i nije...
ma moze biti ja ti opce nemrem to procijenit jer dosad nisam nikad isla autom u maksimir, nit znam di parkirat nit ista drugo..
bas sam maloprije nazvala u ZG i stvarno je ljeti misa u 19sati, tako da cemo se upisat u 18i15. mislim da je to isto ok.. onda cemo se poslje vjencanja jos malo slikat crkve, kazu da ima tamo isto ljepih mjesta za slikanje i onda idemo oko 7 prema sali, tako da bi mogla vecera oko pola 9 biti, a mozda i ranije..
Mala, znas li ti ima li blizu trnovcice jos negdje ljepih mjesta za slikanje, da mozda i ne idemo u maksimir? imali tamo kod brijestja nesto? prema sesvetama?
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:29   #31
dvolicna, tvoj plan mi se jako svidja.. pogotovo to sa onim drvcem i kamerama da imamo manje gostiju i ja bi te kamere kupila, ovako ce mi biti previse.. nazalost. al ko zna, mozda ih 200 otkaze, pa nas taman ima
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:31   #32
Magg sori na oftopiku ali da te pitam,ti ne zivis u Hrvatskoj zar ne? Kako uspjevas sve to izorganizirat? Preko mame,kume,rodbine,prijateljica? Ili dolazis tu i tamo i drzis konce u rukama?
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:37   #33
Quote:
Doria22 kaže:
Magg sori na oftopiku ali da te pitam,ti ne zivis u Hrvatskoj zar ne? Kako uspjevas sve to izorganizirat? Preko mame,kume,rodbine,prijateljica? Ili dolazis tu i tamo i drzis konce u rukama?
Da, ja zivim u Njemackoj. Mama je trenutno u HR, al nikakve koristi od nje salim se, al ona ne radi vise pa je puno u ZG-u pa ce mi na godinu puno moc pomoc. Inace po net-u svrljam i trazim sve, na nasem forumu a i dragi mi je u ZG-u pa tako da i njemu neke zadatke zadajem. Al kad dodjem onda se sve dogovara 100%
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:54   #34
Mi imamo isti problem kao i ti Magg. Sadašnja ideja nam je da dragi dođe po mene s kumom i roditeljima te da nakon toga odemo na slikanje, a da ostalim gostima kažemo da dođu kod nas kasnije, cca 1 - 1,5h prije mise kada mi već obavimo slikanje. Crkva nam je također u susjedstvu tako da možemo pješke. Na taj način dobiješ da je dragi došao po tebe, a gosti vas ne moraju čekati. Takav je plan za sad
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 14:11   #35
ovako ja to zamišljam sebi, pa ako kome što pomogne...

kraj 5 mjeseca, 26.5, dakle dan je već malo duži.
planiram se dogovorit da vjenčanje (ceremonija) bude oko 18.00. to će se i održat na jako lijepoj terasi hotela i dolazima ja tamo. nikako ne želim da me on vidi prije. tako da će i slikanje biti nakon ceremonije.
dakle, sve goste (i moje i njegove), osim onih koji naprosto moraju biti kod mene (šogorica i brat, jer mi ona radi frizuru a on me vodi do..hmm...matičara haha , kuma i njen dečko i uža familija koja i živi u istoj kući) svi ostali će ravno u hotel i na otvorenoj terasi će im se poslužiti piće, vjerojatno oko 17.00 ću to stavit. još planiram uzet tu jednu grupicu koja pjeva tradicionalne pjesme s Kvarnera. Nekako mi se čini da ću ja pola toga za svoje vjenčanje na ulici naći...em one košarice, sam bakicu na ulici srela, a ovi muzičari (njih troje) idu po ljetu od birca do birca pa onako stanu ispred i kao zabavljaju malo goste za malo para (odjeveni mornarski, sviraju harmoniku, kontrabas i...još nešto, mislim da je gitara). njih mislim uzeti da zabavljaju goste na terasi, prije nego ja dođem i poslije ceremonije kad se idemo slikat, znači nekih 3-4 sata će oni svirati, kasnije će biti DJ.
pošto je to samo matičar, mislim da sama ceremonija nikako neće trajati dulje od pola sata.
onda ćemo se ići slikati, pretpostavljam da će biti sat-sat i pol, znači negdje do 20.00, možda malo preko, a za to vrijeme će ovi tamburat i gosti dobit još cuge i neke kanapee, onda kad mi dođemo ćemo se još malo slikati. a mi i nećemo morati daleko otići jer je plaža drito ispred hotela.
nakon toga, samo je par stepenica gore do sale, pa tako da nije neki bed...

a fakat sam eto već dvije stvari našla baš na ulici (šteta što tako pare ne nalazim)
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 14:43   #36
Quote:
Magg kaže:
Mala, znas li ti ima li blizu trnovcice jos negdje ljepih mjesta za slikanje, da mozda i ne idemo u maksimir? imali tamo kod brijestja nesto? prema sesvetama?
Za 18h su meni u mojoj crkvi rekli da je idealno za ljetno vjenčanje, tako da probaj tad ili kako si rekla 18:15.
A za lokacije, ću malo razmisliti no sigurna sam da ima dobrih opcija i tamo u blizini.
Jel ti bitno da bude baš park ili ja bi čak odabrala tamo okretište tramvaja u Dubcu - super fotke mogu biti tipa u tramvaju, busu... a tamo ima i parkić negdje okolo - mislim ništa posebno klupice koje drvo i tak to - ali zamisli ono tipa gužva ljudi i ti i dragi među njima kao ugledali jedno drugo

Gle ja iskreno mislim da nije bitno da je jezero i park, bitno je da bude neko mjesto ili općenito ambijent koji se vama sviđa i koji vam možda nešto i znači pa može to biti i lokalna birtija u kojoj volite popit kavu... mislim zašto ne Ili recimo parkić kod nekog vrtića, to zna biti lijepo, tipa ljuljačke, penjalice, konjići, trava, staze, bla, bla, uglavnom puno lijepih mjesta za super fotke (to je meni jedna od opcija jer mi je vrtić jako blizu i fora je)

Baš ću se dat na razmišljanje pa ti javim.... možda nešto i za sebe još smislim.
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 14:47   #37
Magg imas u Granesini tamo poslije osnovne skole prema Mirosevcu jezero (neznam koliko si upucena to ti je jezero tako cca 2 godine, preko puta Pionirskog grada iliti Grada mladih) pa misli md da nije lose za slikanje jer ima i stabala i patkica i vode a to ti je od Trnovcice niti 5 minuta autom.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:07   #38
Mala, ovo sa igralistem mi dobro zvuci to bi mogle biti lijepe c/b-slike
Ako se jos neceg sjetis, javi Mi cemo vidjet onda, jos cu popricat veceras sa dragim hocemo li 6 ili 6i15, u biti sve jedno...
Hvala ti

Wedding, nikad cula za to jezera, idem bas malo googlati.. Lijepo mi zvuci a i cini mi se svakako blize nego maksimir ako su samo 5 min hvala i tebi
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:21   #39
Quote:
Magg kaže:

Wedding, nikad cula za to jezera, idem bas malo googlati.. Lijepo mi zvuci a i cini mi se svakako blize nego maksimir ako su samo 5 min hvala i tebi
To ti sigurno dragi zna ako je iz Trnovcice, tu je nekad bio poligon , to je tocno preko puta Grada mladih iliti Pionirskog grada
http://www.pou.hr/komvj/Kv282/Granesina%20jezero.htm bas trazim slikice na netu ali nema nista na zalost
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:22   #40
Quote:
Wedding kaže:
To ti sigurno dragi zna ako je iz Trnovcice, tu je nekad bio poligon , to je tocno preko puta Grada mladih iliti Pionirskog grada
http://www.pou.hr/komvj/Kv282/Granesina%20jezero.htm bas trazim slikice na netu ali nema nista na zalost
Ne, ne, on je u Remetincu, skroz drugi kraj
Al budem ja svoje pitala tj. otic cu vidit kad odem u ZG opet Uglavnom mi dobro zvuci.. Bas sam i ja trazila na www.destinacije.com sliku, al nisam mogla naci tj. nisam znala kako tocno trazit
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.