Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 15:17   #1
Investiranje u regiji - Banja Luka i Sarajevo

Hallo ekipa!

malo pratim ovu burzu, i jako su mi interesantni Nafta i željeznice ZERS, pa me zanimaju mišljenja upućenih i samo upućenih, da li se isplati u to ulagati....inspirirala me INA za naftu, a za željeznice republike srpske, Rusi koji su u sloveniji preuzeli većinski paket 55% dionica...
prinosi u zadnjih 6 odnosno 12 mj. sežu do neba...
e sad-dali je to igra jačih igrača ili prilika koja se ne smije propustiti???
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 13:48   #2
Quote:
madison kaže: Pogledaj post
Hallo ekipa!

malo pratim ovu burzu, i jako su mi interesantni Nafta i željeznice ZERS, pa me zanimaju mišljenja upućenih i samo upućenih, da li se isplati u to ulagati....inspirirala me INA za naftu, a za željeznice republike srpske, Rusi koji su u sloveniji preuzeli većinski paket 55% dionica...
prinosi u zadnjih 6 odnosno 12 mj. sežu do neba...
e sad-dali je to igra jačih igrača ili prilika koja se ne smije propustiti???
mozda fruktona, sad su u problemima, a ima najave da ce ih otkupiti vitaminka, a vitaminku podravka.
BLucanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:04   #3
BANJALUČKA BERZA

Kupujte na Banjalučkoj berzi, jer tamo će se uskoro dogoditi veliki rast cijena nakon velike korekcije koja je bila do sad.
Rusi dolaze i spremaju se velike pare ulagati u RS.
hakela9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 20:40   #4
Stvarno?

A da predjes na drugi forum investiranja u RS ili kako se vec ono zove?

P.S. Pretpostavljam da ce ti ova tema biti zakljucana, a ja bi mogla dobiti zuti karton zbog ove izjave. Problem je sto ga ne mogu dobiti jer vec imam crveni.
A bojim se pomisliti sto bi jos moglo biti gore.

P.P.S. Zato ajd predji na drugi topic da nastavimo konverzaciu i mirna Bosna.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 21:57   #5
hakela, inače mi ideš na živce sa ovim agresivnim reklamiranjem BL berze na svim mogućim forumima, ko da si toplu vodu otkrio.
Što se tiče same Banjalučke berze, burza je OK, čak odlična, puno potcjenjenija u odnosu na ZG burzu, dobro organizirana, sa sajtom punim korisnih informacijama.
Na žalost većina će se (kao i hakela) uključiti kada baba odavno prođe sa kolačima a onda će kupiti mrvice od postotaka kao što i sada čine na ovoj do bola napumpanoj zagrebačkoj burzi.

Ugodan san vam želim.... by
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 09:14   #6
Europska komisija i BiH potpisuju SSP

Business.hr/Hina
04.12.2007 07:29

http://business.hr/Default2.aspx?Art...f0&ref=lastadd


Povjerenik Europske unije za proširenje Olli Rehn potvrdio je u ponedjeljak u Sarajevu da su se stekli uvjeti za parafiranje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između BiH i Europske komisije.
"Na temelju ovlasti koju imam odlučio sam da se u utorak parafira Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju između BiH i EU", izjavio je Rehn novinarima nakon višesatnih razgovora s članovima Predsjedništva BiH, Vijeća ministara i liderima ključnih političkih stranaka u toj zemlji. Rehn je izjavio da je od svojih sugovornika dobio uvjeravanja da su spremni dovršiti proces reforme policije što je ključni preduvjet za konačno potpisivanje SSP-a i daljnje približavanje BiH Uniji.

"Pokazalo se da su u krivu oni koji su predviđali lošu budućnost za BiH", istaknuo je Rehn ali je i upozorio da je preostalo još puno posla na reformiranju policijskih snaga u BiH s obzirom na to da treba usvojiti zakone koji će osigurati provedbu političkog dogovora o tom pitanju.

BiH je do sada bila jedina zemlja regije bez bilo kakvih ugovornih odnosa s EU nakon što je prošlog mjeseca parafiran SSP između Srbije i EU.

Član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić je nakon razgovora s Rehnom kratko je izjavio da je uvjeren da je moguće obaviti preostale zadaće na reformi policije do polovice 2008. godine i tada konačno potpisati SSP.

Parafiranje SSP-a kao prvi korak na tom putu u utorak će u Sarajevu obaviti povjerenik Rehn i predsjedatelj Vijeća ministara BiH u ostavci Nikola Špirić.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:59   #7
i tu te ima,free?

tebe po burzama ko mene po forumu
lepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:33   #8
Nema me tamo ... treba još CG podbuksati, pa u Albaniju!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:11   #9
Moje iskustvo sa BLSE.
Tamo sam jedno god i pol u RNAF i u miunusu sam do bolaaaa.
Bosna je Bosna. Možeš u dva dana dobiti duplo ali toliko još puta dva izgubiti. Kakva država takva i burza.
Zato OPREZ!!!!
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:06   #10
Slažem se, oprez pri uzimanju tvojih savjeta u obzir. Ako si kompletan BL portfelj utukao u RNAF a da nisi preuzeo rizik da se još uvijek radi o gomili željeza (doduše sa velikim potencijalom) onda ti je zbilja bolje da si za početak pročitaš koju knjigu o investiranju i recimo fundamentalnoj analizi.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 10:53   #11
Vidim da si ti iskusni brokersi lisac pa sve eto znaš.
Ja sam samo savjetovao jer sam vidio da je čovjek zainteresiran a ja ga savjetujem da pripazi ili barem razmisli.
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 21:30   #12
U principu, to što pozivaš na oprez je OK samo ti je argument bio malo klimav jer tko god da je kupovao RNAF morao je biti svjestan visokog rizika i velikog broja neukih ulagača koji su u njega ulazili. Muljaže oko prodaje RITE i RNAF-a dodatno stvaraju negativnu sliku o BL berzi, međutim tko prati prilike tamo mogao je primjetiti da je korekcija već dugo prisutna i dionice su već više puta testirane, formirala se donja linija otpora. Moja vlastita procjena je da će ova lagana letargija i stagnacija potrajati do veljače 2008 a onda bi trebao ponovo krenuti rast. Ako se prilike u BIH stabiliziraju ( prošli tjedan poduzeli su prvi ozbiljan korak složivši se oko reforme Policije) a situacija na Kosovu ne ode predaleko taj rast bi mogao biti poprilično velik. U svakom slučaju puno potencijala, samo treba biti strpljiv i lagano dokupljivati.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 02:08   #13
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa BLSE.
Tamo sam jedno god i pol u RNAF i u miunusu sam do bolaaaa.

Zato OPREZ!!!!
ovdje nešto nije točno: vrijeme,dionica ili +/-. dobar dio cijena sada je na nivou od prije godinu dana. dno je već nekoliko puta testirano, i svaki put kada pomisliš to je to, ono novo dno. iskreno i ja mislim da je ovo tu negdje, ali tko zna, možda me već slijedeći tjedan demantira, pa još dole. eagle30, ako si ušao prije god i pol, a nisi, ušao si očito poslije, mogao si zaraditi veliku lovu, x3,x4,x5; na rnaf.šta ti je to bilo malo? pohlepa? dionice koje sam prodao u siječnju, dakle prije onog velikog skoka, sada su niže 20-40%. ima interesantnih papira, ali je klima trenutno loša. možda je upravo ovo vrijeme za laganu kupovinu
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 17:30   #14
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
ovdje nešto nije točno: vrijeme,dionica ili +/-. dobar dio cijena sada je na nivou od prije godinu dana. dno je već nekoliko puta testirano, i svaki put kada pomisliš to je to, ono novo dno. iskreno i ja mislim da je ovo tu negdje, ali tko zna, možda me već slijedeći tjedan demantira, pa još dole. eagle30, ako si ušao prije god i pol, a nisi, ušao si očito poslije, mogao si zaraditi veliku lovu, x3,x4,x5; na rnaf.šta ti je to bilo malo? pohlepa? dionice koje sam prodao u siječnju, dakle prije onog velikog skoka, sada su niže 20-40%. ima interesantnih papira, ali je klima trenutno loša. možda je upravo ovo vrijeme za laganu kupovinu
recimo da sam ušao na 1.10 km.
prije koliko je to bilo?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:15   #15
Dečki(ili cure), ajmo konkretno ak netko novi čita temu da i sazna nešto novo a da ne čita samo prepucavanja. Smatrate li Banjalučku i Sarajevsku burzu u ovom trenu dobrom prilikom za ulaganje ili ne? Ako da, koji sektori i koje dionice. Ako ne, dajte još koji razlog osim nasukavanja na RNAFU.
Evo ja sam svoj stav već jednim dijelom i iznjeo. Što se tiče sektora preferiram Elektrodistribucije (ELDO,EDPL), hidroelektrane (HEDR), metalurški sektor (JLLC,METL) ,itd. Na SASE nisam puno ulagao, za razliku od banjalučke burze tamo se nisam baš uživio.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 23:44   #16
Čini mi se da je TLKM-R-A interesantna dionica.
Dosta je pala u zadnje vrijeme ali mislim da će se vrlo brzo vratiti.
Čini mi se da su ih preuzeli, većinski paket, MTS a kooliko znam i tamo su neke turbulencije tako da mislim da je ovo dosta interesantno.
jel sada dobro?
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 06:06   #17
Da je sada losa atmosfera-definitivno je!
Da se kod vecine likvidnih dionica ne moze razluciti koje je DNO-i to isto stoji!
O ostalim dionicama ne treba gubiti ni vrijeme, jer sto ti vrijedi i fundamentalna i tehnicka analiza kad su tu posrijedi neke druge stvari.
Osim toga i profil prosjecnog "berzanskog ulagaca" na BLSE je .
Ali ne krivi ljude, oni su ovcice (kao sto sam i ja bio).
To je tamo poprimilo prosle godine tolike razmjere da su se ljudi polakomili, nesto slicno kao kod nas nakon HT IPOa.
A fondovi samo gaze i gaze...jos se nista nije dogodilo od "aprila" da bi fondovi popravili krvnu sliku na tom trzistu (kao sto kod nas malo-malo pa stanu u obranu, i mozemo reci da kontroliraju trziste bez obzira sto smo mi ponekad nezadovoljni njihovom strategijom).
Osim toga, kriza u svijetu (iako ne utjece na BLSE definitivno, cak ni na ZSE jer su to sve dosta zatvorena trzista).
Druga stvar, ovi Janezi (slovenci) kad su otisli sa BLSE kao da se sve srusilo (na vrijeme usli, jos bolje izasli-kolektivno ).
Gdje su oni prometi od par milijuna maraka!?!?
BLSE je tako plitko trziste da spekulanti mogu vrlo lako utjecati!!!
Kakav je to promet od 500 000 km-1 000 000 km!?!?!?
Pa to slozimo moj kum, njegov brat i ja zajedno i samo mi da trgujemo na burzi svaki dan! A da ne pricamo npr. sta "sef" ovog podforuma moze tamo raditi sa svojim kapitalom (kao sto kaze).

Bio sam pohlepan i tamo sam platio cijenu!
Necu u detalje, ali o pozitivi ni ne razmisljam u skoro vrijeme.
Svakako oprezno!!!
Nije isto trgovati sa par 1000€ ili sa par 10000€!
Onaj tko ima 100000€ bolje da ni ne ide osim ako nije pravi lisac i ima neke inside info i da je siguran sto radi...
A ako neto s tom lovom ide praviti bilo kakvu disperziju rizika, bez obzira na to, na BLSE ce shvatiti da ne postoji takva disperzija rizika koja te ne moze na BLSE odvesti u jeben minus.

Moramo razjasniti jednu stvar (netko je vec rekao gore), tko je usao na vrijeme, taj je bez puno pameti uhvatio lovu.
Ali sad ulaziti, to je upitno.
Tamo su velike oscilacije +10% pa -10% itd.
Moje misljenje, ako tamo krene gore, to ce ici dosta u plus i kad se takav pozitivan trend odrzi bar kroz par tjedana, jos uvijek se stigne uhvatiti vlak!
Moje misljenje, na dan 09.12. - drzi cash u carapi i ne zuri se!
Iako bi se fondovi tamo trebali pocetkom godine malo "razmahati" i privuci nove investitore.
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 19:59   #18
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
recimo da sam ušao na 1.10 km.
prije koliko je to bilo?
recimo, sredina veljače.
slažem se da je tržište jako plitko,treba lagano ulazit. slovenci jesu izlazili u cijeloj bh, ali je isto tako činjenica da neki interesantni slo investitori sada lagano ulaze. nezgodno je preporučit ikome bilo šta.el.distribucije su interesantne, ali tu postoji strah od ponavljanja slučaja gacko. metalna ind. unfc,ufsc,jllc,bira(recimo špekulativno na ovim razinama), poneka banka, 2-3 građevinara. ima toga, samo lagano i malo se zabavit i potrudit.
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:47   #19
mislim da će sada nakon izbora polako nazad prema gore.
ali daleko je to od dobre zarade kao nekada
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:31   #20
Poslao mi frend raspored neradnih dana u siječnju 2008, mislim da ne rade više od pola mjeseca. Zbog toga mislim da će trgovanja biti dosta slaba ali nakon toga bi moglo doći do konačno očekivanog rasta.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.