Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2016., 21:47   #381
ako sam ja to sve dobro bila pohvatala kad sam se raspitivala: pa kaj nije ako se vadi samo treća (tj ona "nakupina" na gornjem dijelu ždrijela koja se samo sastruže) da se onda ide doma isti dan ,a ako se vade ili sve tri ili samo one dvije sa strane ,da se prenoći u bolnici zbog evenutalnih većih krvarenja?

no, kako kaže gargamišamel, najbolje ti je nazvati sve bolnice pa se raspitati.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:14   #382
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
ako sam ja to sve dobro bila pohvatala kad sam se raspitivala: pa kaj nije ako se vadi samo treća (tj ona "nakupina" na gornjem dijelu ždrijela koja se samo sastruže) da se onda ide doma isti dan ,a ako se vade ili sve tri ili samo one dvije sa strane ,da se prenoći u bolnici zbog evenutalnih većih krvarenja?

no, kako kaže gargamišamel, najbolje ti je nazvati sve bolnice pa se raspitati.
Tako je.
I opet, znam i raspitala sam se za boravak uz dijete, hvala vam na pomoći s time.

Ali ono što me zanima je da li je netko s djetetom imao iskustva s djelomičnim smanivanjem mandula?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:26   #383
Moj mali je u 09/2014 vadio sve tri mandule u Merkuru, u 8 ujutro smo bili zaprimljeni, cijelo vrijeme s njim u sobi (prije i nakon op) i u cca 17h je otpušten doma, sve je bilo bez komplikacija
__________________
...nemrem bez slatkog...al fakat
*čokoladica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 16:37   #384
Quote:
*čokoladica* kaže: Pogledaj post
Moj mali je u 09/2014 vadio sve tri mandule u Merkuru, u 8 ujutro smo bili zaprimljeni, cijelo vrijeme s njim u sobi (prije i nakon op) i u cca 17h je otpušten doma, sve je bilo bez komplikacija
Hvala. Koji dr. je radio operaciju?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:23   #385
Čitam zadnjih par stranica. Čini se da ćemo i mi morati na operaciju. Imamo jako često streptokok i mandule su povećane.
Gdje proporučate u Zagrebu da odemo na pregled? Živimo u zapadnom dijelu, ali nije to toliko bitno. Dijete ima malo manje od 6 godina.
Gdje ima apartmana ili vidim da se spominje merkur, da se tamo ne treba prenoćiti.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 23:05   #386
Mislim da je sigurnije jednu noć prenoćiti u bolnici. Ipak je to opća anestezija.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 16:17   #387
Sinu 4,5 godina kod jače prehlade toliko narasti krajnici da po noći hrce i ima apneje.
Bili kod orl koji je rekao da to nije za operaciju s obzirom da ne traje stalno, da nije imao g.angine...
Zanima me vaše iskustvo sa apnejama, koliko su ih dugo djeca imala da su bili kandidati za operaciju.
Meni je sve ovo prestrasno.

Sent from my HTC Desire 320 using Tapatalk
__________________
Lulu
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:39   #388
Moja starija je imala apneje stalno, jer su krajnici stalno bili povećani tj. ogromni, i njoj smo vadili sve 3.
Mlađa ima apneje jako rijetko, samo kad je full jako prehlađena, i traje po par noći. Ona neće vaditi krajnike, tj. samo treći će al nije vezan uz apneje.

Koliko dugo njemu traju apneje kad je prehlađen? I koliko prođe do sljedeće prehlade i apneja?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 17:42   #389
Ovo nam je druga takva prehlada.Prošle godine je bila jedna sa pojavom apneja ali je trajala par noći i nije bilo ovako drastično. Njemu se ne povećaju mandule kod svake viroze većinom samo zvuči zastopano i govori nazalno bez pojave apneja, znači očito se povećaju ali ne drastično.
Ali ova sad traje već tj dana i baš je grozno, ne vidim da vide na bolje.
Sad kreće u vrtić pa me strah ako još nešto pokupi kako će to izgledati.
Nakon koliko vremena je tvoja kćer operirala mandule zbog apneja, koliko orl to toleriraju.
Malo sam čitala i nije to baš tako bezopasno. Moj sin nemože uopće zaspati kako spada pa je kronično umoran.
Dobio je korti.sprej ali ne vidim da je nešto bolje.


Sent from my HTC Desire 320 using Tapatalk
__________________
Lulu
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 09:57   #390
Dugo ORLovci to toleriraju, prvi pregled pa te zapišu za operaciju pa opet kontrola prije operacije... i to sve traje i traje, sigurno je prošlo godinu dana.
Ako nisu sigurni odmah da treba operacija onda tek to traje, svako par mjeseci kontrole.
Da, slabije spavaju tj. san je jako nemiran, pa su i umorni po danu...
Čini mi se da je kod vas to prolazno, znam da te sad brine al ne bi trebalo biti dugotrajno
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 13:33   #391
Ja se nadam da će se krajnici smanjiti.
Ali imam osjećaj da je sustav užasno spor pa zato i pitam.
Poslala sam mail za narudžbu za pregled za sv . Duh i još mi nisu odgovorili a prošao cijeli tj. Gdje je još pregled pa dalje.
Na pregled sam otišla privatno u utorak da mi orl objasni kako stvari stoje, da sam čekala bolnicu poludila bi od brige.Pa si mislim ako bude stvarno imao probleme konstantno tko će docekati operaciju.
S obzirom da nemaju svi apneje a one su opasne šta to nebi trebalo ić pod malo hitnije.
Stvarno tjeraju ljude da sve rade privatno.

Sent from my HTC Desire 320 using Tapatalk
__________________
Lulu
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 16:20   #392
ima tko sa lošom spirometrijom da je obavio operaciju?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:41   #393
Pozdrav, nas čeka operacija sad krajem petog - vađenje krajnika, naravno, ukoliko uspije ostati zdrav - ovo je već ne znam koji pokušaj...(sinek ima 5.5 god). Treći krajnik smo izvadili prije godinu dana i iskustvo je bilo za 5! Ima jako povećane krajnike i pati od opstrukcijskih bronhitisa i upala pluća. Dakle nije imao česte upale grla ali vječito hrče (loše spava). Skidanjem trećeg se drastično smanjila količina sluzi koju bi iskašljavao i povraćao za vrijeme viroza ili/i bronhitisa. Mi smo sve obavili u Srebrnjaku - taman kad su obnovili (otvorili) odjel i imam samo pohvale. Tamo smo često (što na odjelu, što u dnevnoj a što u noćnim posjetama hitnoj) i moram priznati da sam se osjećala sigurno i imala sam osjećaj da mi je dijete u najboljim rukama. Što se tiče trećeg krajnika, primljen je u 7 ujutro, operiran oko 8-9, već u 11 -12 smo išli doma i mali je smazao dva velika mekana peciva i sve je prošlo savršeno. Znam da su krajnici druga priča i brine me i oporavak i zacijeljenje i eventualne "nuspojave". Ako netko ima savjete (ideje) iz svog iskustva sa prehranom djeteta prvih dana nakon vađenja krajnika bila bih zahvalna. Pogotovo ako vam je mališan, pomalo kao i moj, izbirljivko :-/
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:42   #394
Quote:
Ridikulus kaže: Pogledaj post
Znam da su krajnici druga priča i brine me i oporavak i zacijeljenje i eventualne "nuspojave". Ako netko ima savjete (ideje) iz svog iskustva sa prehranom djeteta prvih dana nakon vađenja krajnika bila bih zahvalna. Pogotovo ako vam je mališan, pomalo kao i moj, izbirljivko :-/
Naše iskustvo, sa našim izbirljivkom: prije dvije godine vadio je sve tri mandule KB Dubrava. Operacija prošla super, al nakon toga koma. Kako nije htio /mogao ništa piti tja dan (a smije se piti dva sata nakon op, za hranu se nemrem sjetiti), šusnula ga je neka temperatura po noći, dobio je infuziju, koja ga je malo digla. Odspavao i slijedeći dan čekali da ga pregledaju za otpust..Inače je otpust ujutro oko 8, njega su zbog temp otpustili tek oko 13h. Tada, nije jeo već cca 24 sata. Iskreno, za dalje ne sjećam kako je bilo, samo znam da sam mu bila radila palačinke od zobenog brašna sa zobenim mlijekom, da ipak nisu prazne kalorije od "običnih palačinki"da ga to malo digne jer ništa nije htio jesti. Bilo je tu i povraćanja i slabosti i temperature tako da je završio na zaraznoj, na infuziji, antibioticima intravenozno, užas živi.

Polako je počeo jesti "normalno" tek nakon tjedan dana. Nije imao nikakvih nuspojava, kao recimo što se zna desiti da te ranice prokvare, navodno da je gadno za doživjeti, ali je sasvim normalno. Od hrane, juhice, pire krumpir, opet ovisi koliko može dijete gutati, koliko ga boli/smeta., a navodno da boli dosta. Neznam nakon koliko se stvaraju fibrini(ne znam da li sam to dobro napisala), a zbog kojih se ne smije jesti oštra hrana i neke namirnice da se to ne otkine i da rane ne prokrvare. Proguglaj oporavak od vađenja mandula, ima po netu svega, ali je najbitnije držati se uputa kje ćete dobitiu bolnici.

Ima tu dosta iskustava, prelistaj unazad stranice, stvarno ima svakakvih, sve ovisi o djetetu...Neki odma jedu, neki danima ništa, neki su super, neki razdražljivi, ukomirani. Neki sliejdeći dan skakuću kao da im nije ništa bilo.

Nama je bilo tak kak je bilo, djelomično jer je tak, izbirljiv i težak sa hranom.

Držim fige da sve prođe u redu i da se malen brzo oporavi.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:00   #395
Hvala Noise, baš mi je žao što ste se namučili...pokušati ću skupiti iskustva što više mogu, da malenom olakšam oporavak... Inače ima slab imunitet i jedino što ga svaki put spašava u posjetima bolnici je što je uistinu živo dijete i pravi mali borac... Bacimo se na posao smišljanja što sve, što izbirljivko voli, a bude dopušteno, mogu pretvoriti u pire :-)
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:00   #396
Quote:
Ridikulus kaže: Pogledaj post
Hvala Noise, baš mi je žao što ste se namučili...pokušati ću skupiti iskustva što više mogu, da malenom olakšam oporavak... Inače ima slab imunitet i jedino što ga svaki put spašava u posjetima bolnici je što je uistinu živo dijete i pravi mali borac... Bacimo se na posao smišljanja što sve, što izbirljivko voli, a bude dopušteno, mogu pretvoriti u pire :-)
Mi smo u 10 mj operirali u Klaićevoj i nije bio baš lagan oporavak
Srećom nije krvario ali ga je dosta boljelo i bio je par dana skoro stalno na Panadolu (zbog bolova da mu olakša)

Hrana sva kašasta, mome su pasale juhe, čokolino na rijetko, puding, sladoled... 2-3 dana nije baš puno ni jeo a onda je počeo skoro normalno jesti
Sve je vrlo individualno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:58   #397
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mi smo u 10 mj operirali u Klaićevoj i nije bio baš lagan oporavak
Srećom nije krvario ali ga je dosta boljelo i bio je par dana skoro stalno na Panadolu (zbog bolova da mu olakša)

Hrana sva kašasta, mome su pasale juhe, čokolino na rijetko, puding, sladoled... 2-3 dana nije baš puno ni jeo a onda je počeo skoro normalno jesti
Sve je vrlo individualno
Hvala Franceska,
Te juhe me zanimaju - nailazim na preporuku bistre ili čiste juhe... Dakle, smije li biti neke male tjestenine i onih "mrvičastih začina" ili to treba procijediti? Znam da je možda pitanje glupo ali što ja znam, svašta nam se već izdešavalo pa bolje pitati
I ja sam nekako spremna na bol u najmanju ruku ali ako to bude "samo to", a ne daj Bože nešto gore bit ću "zadovoljna". Spremam se psihički... trudna sam pa mi je dovoljno da mu se usne iskrive (ono prije plača) i ja se već raspadam
Ridikulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:19   #398
možeš sitnu tjesteninu, mekano i zgniječeno povrće, usitnjeno meso. mora biti gusta kašasta hrana, ali nikako gruba, suha i oštra tak da mu čisti ranu, ali ne grebe i ne ozljeđuje da bude krvi (ako me kužiš). nemoj previše soliti i začinjavati. doktori bi vam trebali sve objasniti. možda ti ovo i ovo pomogne.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:01   #399
Moj voli krem june od povrca pa sam te kuhala, a mislim da one skroz tanke rezance isto mozes, to je mekano i sitno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 01:48   #400
Nama su pri otpustu iz bolnice dali papir na kojem je točno pisalo što može jesti prvih par dana, što nakon tjedan dana itd.

Još je i pisalo (zaboravila sam doduše kako se taj preparat zove) da mu možemo u ljekarni kupiti nekakav posebni kalorični shake s raznim okusima, da ne oslabi previše od svih tih kašica i niskokalorične hrane.
I mi smo to uzeli kao ispomoć (popio je otprilike desetak tih shakeova), držali smo se popisa s papira ko pijan plota i sve je prošlo super.
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.