Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2007., 11:26   #1
Investiranje u regiji - Shqipëria

Zemlja ORLOVA!!!

Mislite li da se radi o Herecegovini kao zemlji Orlova??? O NE... grdno se varate, to je bilo samo privremeno i radilo se o Deutsch Adler-ima u periodu 60-tih od sredine 90-tih godina i onda su izumrli. SMRTZ!


Ovo je oduvijek bila i ostati će Zemlja ORLOVA!!!

Albanija je jedna od najsiromašnijih europskih država. Polovica gospodarski aktivnog stanovništva se bavi poljoprivredom, a petina radi u inozemstvu. Ekonomski problemi su, između ostalih, visoka stopa nezaposlenosti, korupcija, i organizirani kriminal.

Gospodarsko samoizoliranje za doba Envera Hoxhe i novčarske manipulacije 1990-ih su još više pogoršale i obeznadile gospodarsku sliku te zemlje.

Zemlja praktički nema izvoz, a uvozi velike količine hrane iz Grčke i Italije. Priljev novca je mahom od financijske pomoći i od ljudi koji rade u inozemstvu.

Albanija ima obalu na dva europska mora, Jonsko i Jadransko. Jonsko more je poznato po čistoj, bistroj vodi, od Valone do grčke granice. Na Jadran Albanija izlazi od Valone do granice sa Crnom Gorom. Taj dio Jadrana poznat je po pješčanim plažama.

Do 2000., jonske plaže su bile prilično naseljene, ali samo lokalnim stanovništvom. Između 1990. i 2000. godine, zemlja je prošla kroz političke, ekonomske i socijalne prevrate. Od tog razdoblja je Albanija povećala postotak zaposlenosti i suzbila korupciju, što je ojačalo turizam.

I na kraju:
Zvuči li Vam poznato i privlači li Vas???
Želite li kojeg orla priskrbiti i sami sebi i od toga jednoga priskrbiti si i još pokojeg???
Na pravom ste mjestu...
Sve o investiranju u Zemlja ORLOVA naći ćete ovdje.
Izvolite... lov na ORLOVE je otvoren!!!



p.s.
I zapamtite: REDA MORA BITI!
p.p.s.
Ako Vas Orlovi ne zanimaju preskočite ovaj Topic!
Hvala!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:55   #2
http://www.tse.com.al/english/
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:06   #3
sve ti nama lijepo objasni samo ne kako tj preko koga je najbolje poslovati.
Gdje predlažeš otvoriti račun itd itd..
tralalala
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:13   #4
Još nema HR brokera preko kojeg možeš dolje trgovati, a kako je dolje - ne znamo, ali bitno ja da smo mi spremni i da smo iskazali dobru volju!

Ako Šomi hoće skoćiti o ALB da izvidi bilo bi to divno!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:16   #5
evo baš u subotu putujem put Makedonije pa se mogu raspitati
__________________
Kako oblikovati potpise?
Eagle30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:19   #6
Quote:
Eagle30 kaže: Pogledaj post
evo baš u subotu putujem put Makedonije pa se mogu raspitati
Vrlo dobro - Šomi... izvidi situaciju kod PRVIH susjeda i pokupi što više informacija! ZA OZBILJNO .... molim!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 16:54   #7
U Albaniji je trenutno u tijeku izgradnja autoceste, izvođač je Bechtel-Enka JV, kao i kod nas, tako da će se neke stvari vjerovatno preslikati samo u manjoj mjeri obzirom na veličinu države,
dakle, predpostavljam da bi tamo moglo doći do naglog razvoja građevinskog sektora (ako ga uopće ima), kao što je bio, i još uvjek je, slučaj i kod nas...
jer ipak, ako planiraju kolko-tolko dovest tu državicu u red moraju se uhvatiti lopate
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:26   #8
Moj ratni plan uključuje i Albaniju. Možda prije Makedonija?! Kako sam shvatila u Albaniji je još uvijek totalno rasula na tržištu kapitala (privatizacija je dva puta propala). Nitko iz RH ne radi s njima, navodno Slo tek radi pripremu. Čini mi se da smo u CG na repu događaja (ipak se nadam zaradi) pa ne bi to trebalo ponoviti s Albanijom. Možda bi bilo pametno tamo kupiti terene ...

http://www.tse.com.al/english/
I HPB Dynamic odnedavno ulaže u Al.
na stranicama (koje su očajne) nađoh popis članova TSE (Tirana Stock Exchange)Ballkan Group 01
Italian-Albanian Bank
Raiffeisen Bank
National Commercial Bank
Triumf Grup

Zadnje uređivanje troyangirl : 28.05.2007. at 23:49. Reason: potkrala mi se greška
troyangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:50   #9
Quote:
troyangirl kaže: Pogledaj post
Moj ratni plan uključuje i Albaniju. Možda prije Makedonija?! Kako sam shvatila u Albaniji je još uvijek totalno rasula na tržištu kapitala (privatizacija je dva puta propala). Nitko iz RH ne radi s njima, navodno Slo tek radi pripremu. Čini mi se da smo u CG na repu događaja (ipak se nadam zaradi) pa ne bi to trebalo ponoviti s Albanijom....
Mudro zboriš.

Mk pa Alb. I second that. Valjalo bi razviti ratni plan.

Predlažem sastanak RiNvesta. Recimo za 10tak dana (ovaj vikend ne mogu ).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:55   #10
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Mudro zboriš.

Mk pa Alb. I second that. Valjalo bi razviti ratni plan.

Predlažem sastanak RiNvesta. Recimo za 10tak dana (ovaj vikend ne mogu ).
Čekam pozivnicu
troyangirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:55   #11
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Predlažem sastanak RiNvesta. Recimo za 10tak dana (ovaj vikend ne mogu ).
Ja ne mogu ovaj 100% (hint: vidi IP) a za slijedeći nisam presiguran!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:49   #12
Samo da mi je znati gdje i što tko kupuje u Albaniji?
Ja do sada nisam vidio ništa, mada je očito bilo pred koju godinu.
Također, jedino što se (na)čuje jesu nekakvi vaučeri ili kako se to već kod njih kaže.Ipak, mislim da do daljnjega ništa od toga.
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:52   #13
Marko, nijet bitno što se trenutno ne može.
Ovdje smo da skupljamo informacije i da ih dijelimo između sebe... pa kada krene...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 09:03   #14
Quote:
troyangirl kaže: Pogledaj post
Čini mi se da smo u CG na repu događaja (ipak se nadam zaradi) pa ne bi to trebalo ponoviti s Albanijom.
U albaniju nebuš zakasnila ni da dođeš za deset godina
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:00   #15
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu ovaj 100% (hint: vidi IP) a za slijedeći nisam presiguran!
Tebe je teško ulovit, mada te viđam kako se u društvu bolje polovice šećeš Korzom...

Inače, što je s onim ćevapima na Drenovi? Ah... čini se da je lakše kupit u Albaniji teren nego okupiti RInvest...

A naša Ane je uvijek dobrodošla!
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 10:06   #16
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Tebe je teško ulovit, mada te viđam kako se u društvu bolje polovice šećeš Korzom...
Jedan uspješan businessman uvijek mora imati lijepšu polovicu uz sebe.
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:20   #17
Quote:
Akrap kaže: Pogledaj post
U Albaniji je trenutno u tijeku izgradnja autoceste, izvođač je Bechtel-Enka JV, kao i kod nas, tako da će se neke stvari vjerovatno preslikati samo u manjoj mjeri obzirom na veličinu države,
dakle, predpostavljam da bi tamo moglo doći do naglog razvoja građevinskog sektora (ako ga uopće ima), kao što je bio, i još uvjek je, slučaj i kod nas...
jer ipak, ako planiraju kolko-tolko dovest tu državicu u red moraju se uhvatiti lopate
Hehe, bio ja u Albaniji prije dva tjedna...
Kao sto je navedeno, ugodno me iznenadilo sto je polovina ceste po kojoj sam putovao bila u dobrom stanju... ...druga polovima nije.
Koliko sam shvatio, uvoz polovnih Mercedesa je dolje trenutno najisplativija stvar. Na cesti (stvarno i bez ikakvog pretjerivanja) su 8 do 10 vozila Mercedesi - od cca '78 pa do najnovijih. Na krizanjima prednost ima vozac sa vecim/jacim Mercedesom izuzev vozaca autobusa i kamiona koji imaju automatsku prednost...

Sad ozbiljno, zemlja bi mogla imati potencijal za ulaganje, pogotovo sto se gradnje i turizma tice, a to onda vuce i sve ostalo, ali puno se toga mora promjeniti u samoj drzavi. Trziste je nerazvijeno, kriminal...

Nisam bas imao vremena za neka proucavanja trzista, ali mislim cu pricekati jos par godina, nece oni nikuda pobjeci.
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:20   #18
Glede zemlje orlova.
Veliki potencijal. druga CG. prava prilika za novopecene hr ulagace zeljne zarade i uzbudjenja. Prema mojim informacija Albanija u ekonomskom smislu moze ici samo gore. Tirana je razvijeni grad, kombinacija balkana i EU. Nigdje necete vidjeti toliko Mercedesa na jednom mjestu. ostatak zemlje je kao u tko to tamo peva.
Makedonija je zemlja velikog potencijala. ljudi doslovno cekaju satima da bi uplatili dionice kod brokera. bila u stanu koji gleda na njihovu burzu. moj pick prehrambena industrija.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 20:50   #19
Ja sam se zadnjih mjesec dana raspitivao da odem dole i malo prošvrljam .
Nažalost neke stvari su mi se desile pa ću put odgoditi negdje za kraj ljeta.
Kada pričam u društvu o Albaniji dosta je onih koje ta zemlja asocira još uvijek na tvrdu čizmu socijalizma i sam pomisao na bilo kakav biznis dolje po njima je osuđen na propast. Srećom ja razmišljam drugačije...
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 12:08   #20
Quote:
Blagajnica kaže: Pogledaj post
Makedonija je zemlja velikog potencijala. ljudi doslovno cekaju satima da bi uplatili dionice kod brokera. bila u stanu koji gleda na njihovu burzu. moj pick prehrambena industrija.
Krivi topic, ali ipak da pitam. Nisam bas sa dionicama nesto, do sad sam ulagao samo u fondove, tako da nemam pojma o tim stvarim.
Nedavno sam bio u Skopju, u trgovackom centru, i isto tako gledam red ispred ureda od brokera.
Poslije sam bacio malo pogled na burzu i vidim npr. da se Makpetrol sa nominalnom cijenom od cca 500 € trenutno prodaje po 2000 € po dionici. 4x? nije li to malo previse?
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.