Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2007., 18:53   #41
Pozdrav!

Primijetio sam ovaj zadnji odgovor, zanima me samo što se događa ako postavim nalog na kupnju za revimo 30 dionica po određenoj cijeni, a trenutno je u poudi samo paet od npr. 25. Da li se onda realizira nalog za 25, a onih 5 ostaje na čekanju dok ntko drugi ne proda po toj cijeni?

Kako to funkcionira kod brokera? Koliko nalog može biti na čekanju?

Hvala na odgovorima!
stereo is offline  
Old 07.07.2007., 19:38   #42
Quote:
stereo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Primijetio sam ovaj zadnji odgovor, zanima me samo što se događa ako postavim nalog na kupnju za revimo 30 dionica po određenoj cijeni, a trenutno je u poudi samo paet od npr. 25. Da li se onda realizira nalog za 25, a onih 5 ostaje na čekanju dok ntko drugi ne proda po toj cijeni?

Kako to funkcionira kod brokera? Koliko nalog može biti na čekanju?

Hvala na odgovorima!
Da. 5 dionica čeka dok se ne realizira po tvojim postavljenim uvjetima, tj. dok se ne nađe prodavaoc sa istim ili nižim nalogom na prodaju.

Zanemari brokera, kako kod kojeg, ali princip je isti.

Nalog kad otvaraš zadaješ što kupuješ, po kojoj cijeni i u kolikoj količini. Također mu zadaš koliko dugo nalog vrijedi (u danima).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 07.07.2007., 20:17   #43
Hvala na odgovoru! Zanima me i samtehnika realiziranja naloga. Ako su nalozi postavljeni po istoj cijeni, pretpostavljam da se onda realiziraju oni koji su prvi postavljeni. Koliko sam čuo, neke brokerske kuće dopuštaju zadavanje naloga samo u radno vrijeme burze. Je li to istina? Naravno to znači da je nemoguće zadati nalog npr. navečer pa da među prvima ujutro?

Hvala
stereo is offline  
Old 08.07.2007., 01:48   #44
Quote:
stereo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Zanima me i samtehnika realiziranja naloga. Ako su nalozi postavljeni po istoj cijeni, pretpostavljam da se onda realiziraju oni koji su prvi postavljeni. Koliko sam čuo, neke brokerske kuće dopuštaju zadavanje naloga samo u radno vrijeme burze. Je li to istina? Naravno to znači da je nemoguće zadati nalog npr. navečer pa da među prvima ujutro?

Hvala
Pa nece valjda biti bas tolka dinamika . Sto se tice stavljanja naloga, nalozi se prekucavaju od strane brokera. Bez obzira kad ga ti zadao, broker ce ga ujutro morat prekucat u sustav burze. U principu ti se ne odvija trgovina tako dramaticno brzo kao sto ti zamisljas. Kod "Prve generacije" konkretno ne mozes nalog zadat van radnog vremena, ali ga mozes otkazat.
somied is online now  
Old 10.07.2007., 19:29   #45
Imam nekoliko vrlo korisnih savijeta što se tiče trgovanja dionicama. Upitajte me na mejl ili pogledajte na mojem homepage-u!
do slušanja
p3n1s is offline  
Received Infraction
Old 10.07.2007., 19:45   #46
Zanima me ješ par stvari, odnosno buni me. Brokerska provizija je npr. 0,7-0,8%, kako kod koga. E sad, da li se tu dodatno naplaćuje burzovna provizija, provizija SDA i naknada po nalogu ili je to sve uključeno u tu proviziju 0,7%?

Nekako su me se najviše dojmile web stranice i ponuda za online trading Abacusa i 1G, pa me zanima što mislite o toj dilemi? Kod koga ste vi ili za koga biste se odlučili?
Pozdrav
stereo is offline  
Old 11.07.2007., 00:29   #47
The Zagreb Stock Exchange

Kako se u Hrvatskoj mogu kupovati i prodavati dionice? Koji su aktuelni indeksi?
__________________
Kontesa Tajana
Kontesa Tajana is offline  
Old 11.07.2007., 09:57   #48
Quote:
Kontesa Tajana kaže: Pogledaj post
Kako se u Hrvatskoj mogu kupovati i prodavati dionice? Koji su aktuelni indeksi?
Za kontesu, jedno sasvim nerazmno pitanje i k tome na krivom mjestu!

Zash ... BAČVA!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 11.07.2007., 09:59   #49
Quote:
p3n1s kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko vrlo korisnih savijeta što se tiče trgovanja dionicama. Upitajte me na mejl ili pogledajte na mojem homepage-u!
do slušanja
Jak ulaz i još brži izlaz ... CRVENI KARTON!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 11.07.2007., 10:57   #50
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Za kontesu, jedno sasvim nerazmno pitanje i k tome na krivom mjestu!

Zash ... BAČVA!
Mislio sam, ali je zena ipak cowgirl iz Texasa, pa sam joj progledao kroz prste.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 14.07.2007., 01:10   #51
Pitanje: Osoba A da osobi B punomoć za skupštinu. Osoba B prenese to osobi C koja sada ima 3 glasa. Može li se to bez znanja osobe A. Što se može učiniti da se stvar ispravi i u kojem roku?
troyangirl is offline  
Old 14.07.2007., 01:27   #52
Quote:
troyangirl kaže: Pogledaj post
Pitanje: Osoba A da osobi B punomoć za skupštinu. Osoba B prenese to osobi C koja sada ima 3 glasa. Može li se to bez znanja osobe A. Što se može učiniti da se stvar ispravi i u kojem roku?
Uskratiti punomoć osobi B. Po mom saznanju, osoba B ne može prenijeti pravo glasa koje je dobila s punomoći, tako da bi to trebalo biti nevažeće, ali to nije 100% provjereno.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 15.07.2007., 01:20   #53
Quote:
troyangirl kaže: Pogledaj post
Pitanje: Osoba A da osobi B punomoć za skupštinu. Osoba B prenese to osobi C koja sada ima 3 glasa. Može li se to bez znanja osobe A. Što se može učiniti da se stvar ispravi i u kojem roku?

zakon o obveznim odnosima
svaka punomoć kako je nastala može se i razvrgnuti...mogu se definirati elementi o neprenosivosti punomoći itd...sve igra
dobregore is offline  
Old 23.07.2007., 11:39   #54
Ulaganje u dionice ili fondove? Molim pomoć!

Poštovani burzovni meštri i svi ostali ...
Već neko vrijeme planiram uložiti dio kapitala u dionice/fondove. Kako još nisam u potpunosti siguran molio bih sve one koji imaju iskustva i konkretnih rezultata da me savjetuju. Pitanja su vrlo „newby“ pa molim za razumijevanje ukoliko su neka „čudno“ postavljena...(čak se i meni čini da su postavljena kao na nekom ispitu iz „dioničarstva“ ). Također bi molio da probate odgovoriti na sva pitanja jer su sva pitanja bitna za razumijevanje cijele stvari. Hvala.

Ukratko o mojem financijskom statusu:
Raspolažem sa cca 60 000 kn. Želio bih uložiti na razdoblje do 1 godine (ili više)!
S obzirom da nisam odlučio (još) gdje uložiti novac, pitanja sam podijelio u dvije grupe – 1. grupa se odnosi na ulaganje u Dionice, a druga u inv. Fondove

Dakle...

DIONICE

1. Postupak kupnje dionice i registracije kod SDA? Koliko traje cijela stvar?
2. Da li koristiti usluge brokera za kupnju i prodaju dionica? Kolike su njihove naknade? S kojim brokerskim kućama u Zagrebu je sigurno poslovati?
3. Ili sam voditi svoj portfolio? Koliko je to razumno/sigurno s obzirom da se nisam nikada bavio dionicama i ovom vrstom ulaganja?
4. Mogućnost uvida u stanje računa putem Interneta (stanje, kupnja i prodaja dionica i ostali podaci)?
5. Koliki su realni očekivani prinosi/dobit na dionicama?
6. Koliki su rizici ulaganja?
7. Dionice HT-a:
Da li uložiti cijeli ovaj iznos na dionice HT-a?
Na koji način se može kupiti više paketa dionica (npr. na ime žene, mame, strica, brata...) i na koji način se onda raspolaže tim dionicama (u smislu prodaje i kupnje)?
Koliko će relano rasti dionice HT-a?
Što nakon određenog rasta dionice – hoće li itko kupiti dionice koje vrijede u nekom trenutku 2, 3 ili više puta više od početne nominalne vrijednosti?
8. I za kraj, vaš zaključak u vezi investiranja u dionice....

FONDOVI

9. Postupak upisa u inv. fond?
10. Koji inv. Fondovi su do sada (u zadnjih 3 – 5 godina) imali sigurne, ujednačene i relativno visoke stope prinosa?
11. Strategija ulaganja u inv. Fond – mješoviti, dionički i poželjno vrijeme ulaganja?
12. Kolika je ulazna/ izlazna naknada na ovaj iznos?
13. Kod koga se mogu još dodatno raspitati u vezi investiranja?
14. I za kraj, vaš zaključak....
wic2007 is offline  
Old 23.07.2007., 12:12   #55
Quote:
wic2007 kaže: Pogledaj post
...

DIONICE

1. Postupak kupnje dionice i registracije kod SDA? Koliko traje cijela stvar?
Ne treba te brinuti, sve se radi automatikom - broker, SDA
2. Da li koristiti usluge brokera za kupnju i prodaju dionica? Kolike su njihove naknade? S kojim brokerskim kućama u Zagrebu je sigurno poslovati?
Da. Od 0.6- >1%
3. Ili sam voditi svoj portfolio? Koliko je to razumno/sigurno s obzirom da se nisam nikada bavio dionicama i ovom vrstom ulaganja?
Pa o cemu mi ovdje pricamo? O vodjenju protfolia. Samostalno.
Nije razumno.

4. Mogućnost uvida u stanje računa putem Interneta (stanje, kupnja i prodaja dionica i ostali podaci)?
Moze se kod nekih brokera a obicno su tada i provizije manje.
5. Koliki su realni očekivani prinosi/dobit na dionicama?
Ur guess is as good as mine.
6. Koliki su rizici ulaganja?
Veliki i mali. Ovisi o nacinu vodjenja portfolia.
7. Dionice HT-a:
Da li uložiti cijeli ovaj iznos na dionice HT-a?

Na koji način se može kupiti više paketa dionica (npr. na ime žene, mame, strica, brata...) i na koji način se onda raspolaže tim dionicama (u smislu prodaje i kupnje)?
To sam osmisli.
Koliko će relano rasti dionice HT-a?
A million dollar Q
Što nakon određenog rasta dionice – hoće li itko kupiti dionice koje vrijede u nekom trenutku 2, 3 ili više puta više od početne nominalne vrijednosti?
Hoce, ili cijena nece rasti. Onda dodje do korekcije cijene
8. I za kraj, vaš zaključak u vezi investiranja u dionice....
Pocni sa puzanjem da bi naucio hodati. Nemoj grlom u jagode jer bi mogao lako ostati na 6000kn. Fale ti temelji, nosive armature, zidovi, instalacije i krov. Prvo dodji do krova pa onda jkreni u dionice. Dok to radis, fondovi su ti super opcija.

FONDOVI

9. Postupak upisa u inv. fond?
Zahtjev, uplata, faxiranje.
10. Koji inv. Fondovi su do sada (u zadnjih 3 – 5 godina) imali sigurne, ujednačene i relativno visoke stope prinosa?

11. Strategija ulaganja u inv. Fond – mješoviti, dionički i poželjno vrijeme ulaganja?
Citati malo podforum Fondovi
12. Kolika je ulazna/ izlazna naknada na ovaj iznos?
Vidi 11
13. Kod koga se mogu još dodatno raspitati u vezi investiranja?
Vidi pod 11
14. I za kraj, vaš zaključak....
Vidi pod 11
Fondovi su ti najpametniji izbor trenutno. Koje, sto, zasto i ostalo pitaj tamo, ali ne ocekuj da ce ti ljudi dati carobni stapic, jer nema easy money (iako moram priznati da me RH pomalo opovrgava).
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 25.07.2007., 18:43   #56
eto mene od brokera. punomoci itd 0 bodova. pitam okolo niko nikad cuo a ja vidio vani stop loss order.
toga nema u hrvata? zar cu drhtati s mobitelom u ruci i trosit pare na gprs kao moji kolege kad krenem u te vode?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 25.07.2007., 21:06   #57
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
eto mene od brokera. punomoci itd 0 bodova. pitam okolo niko nikad cuo a ja vidio vani stop loss order.
toga nema u hrvata? zar cu drhtati s mobitelom u ruci i trosit pare na gprs kao moji kolege kad krenem u te vode?
eh , pa za stop loss order ti je mogao svako sa foruma reći.
A , zasto bi trebao drhtati , jedino ako ti je jako zima ili se mislis kockati.
ex Nevera is offline  
Old 25.07.2007., 21:09   #58
mislim se kockati. tko ce mi reci nesto za stop loss?
(u detalje mislim kockati na kontrarijan scalping eto)
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 26.07.2007., 14:32   #59
Malo visew o stop-loss:

Nema u RH. Zasad.
Osim toga, stop loss je tesko imati na polulikvidnom trzistu.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Old 26.07.2007., 15:35   #60
wic2007

To je stvarno previše OSNOVNIH pitanja i ne znam kome se da odgovarat ti u detalje...

Kada sam ja ulazila i u fondove i dionice, sama sam po forumu iskopala 9/10 svih odgovora, sitnice sam ostavila za pitat..

Malo se treba potrudit sam nesto saznat i pročitat..
tribal1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.