Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 22:56   #21
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
....smatram da mu ne može škodit a njemu je to fora kao da se igra i uživa dok ga ja bacam i navlačim okolo....
Super je što ti uživa u tome i sigurno je da mu ne može škodit

I B. voli neke vježbice, zapravo na nekima se odvali smijat (šteta što mu sve nisu tako zabavne, a ne samo dvije od njih 30-tak...)

(Štrumfići su u Jovančevića )
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:00   #22
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Tako što vide da ne priča i gleda samo svoja posla ko da nema nikog oko njega
Šalim se naravno...al stvarno bi volila znat što je ta fizijatrica mislila kad je to rekla...
iz mog bogatog iskustva , moram vam reći da ne uzimate te njihove dijagnoze zdravo za gotovo. Čast izuzecima ali većina doktora (specijalista) očekuje da će dijete od nekoliko mjeseci leći na njihov stol i raditi ono što oni zamisle a ako ne napravi zamišljen pokret eto ti dijagnoze iz rukava.
Treba uzeti u obzir da je dijete u nepoznatom, da je možda gladno, nervozno ili bilo što, mama je ta koja najbolje zna koliko dijete može.
Kako znaju nekim riječima izbedirati mamu to je prestrašno
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:21   #23
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
ovo ni meni nije jasno, kako bebacu od mjesec-dva otkriju autizam



off: utpala, jel to G? os i ti s chiarom piskit novi test
ma ja samo prenosim... Nisam ti ja odavde
Ne stojim stopostotno iza svoje izjave, samo mi je rekla da ne moram tak dizati malu i tak to... Tu negdje sam ju i počela površno slušati Don't mind me
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 23:28   #24
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
iz mog bogatog iskustva , moram vam reći da ne uzimate te njihove dijagnoze zdravo za gotovo. Čast izuzecima ali većina doktora (specijalista) očekuje da će dijete od nekoliko mjeseci leći na njihov stol i raditi ono što oni zamisle a ako ne napravi zamišljen pokret eto ti dijagnoze iz rukava.
Treba uzeti u obzir da je dijete u nepoznatom, da je možda gladno, nervozno ili bilo što, mama je ta koja najbolje zna koliko dijete može.
Kako znaju nekim riječima izbedirati mamu to je prestrašno
U svakom slučaju ok je reći roditeljima ukoliko je nešto imalo sumnjivo kod djetetovog razvoja,ali da se to na primjeren način i objasni. A ne da se počne nabacivati s dijagnozama. Inače što se tiče hvatanja i normalnog razvoja, dijete bi trebalo u dobi od 3 mj. stavljati obje šake u usta i igrati se njima,dok krajem 4 mj. bi trebalo poćeti prvo hvatanje sa strane i to poluotvorenom šakom...ali kod djece je to nekada individualno...potreban je samo mali input ili vježba kroz igru da dijete savlada određenu aktivnost. U svakom slučaju ne bih se oslanjala na čekanje pustih redova po našim bolnicama, jer kao što je SaveAss rekla- 1 mj. za bebu puno znači. Opet nam preostaje ići kod privatnika. A baby handling ne može nikako naškoditi niti jednoj bebi...ok je pogledati ga ili raspitati se kod nekoga što i kako, da nam se ne desi da nam pedica ili ortoped s 5 ili 6 mj. kaže nešto da nije ok, a možda da smo koristili baby handling....npr.bebač bi se isto okretao i na desnu stranu i na lijevu...Malo sam vas udavila, sorry ....ali na kraju htjedoh reći da je uvijek ok potražiti i drugo mišljenje...i definitivno ne čekati mjesec ili dva na redove u bolnici. I SaveAss ja se nadam da je bebolino ok, ali ako imalo imaš neku sumnju, traži da naprave malenom UZV mozga.I samo se igrajte i dalje i SaveAss nek bebolino draga mamu po licu i nek traži s rukicama svoja koljena i stopala, a mama nek mu pomogne...
Imann is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 09:00   #25
samo malo pojašnjenje: moj pedijatar nije jovančević nego je on pedijatar od moje prijateljice.
njoj je jovančević rekao da je sve OK i dalje to tvrdi a na goljaku joj kažu da mala zaostaje (doduše, meni je malo nejasno da bi sva djeca trebala sama sjediti u dobi od 6 mj, što oni kažu).
naša pedijatrica je meni za sada dobra, ali po njoj ni mi na goljaku ne bi bili
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:54   #26
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
...većina doktora (specijalista) očekuje da će dijete od nekoliko mjeseci leći na njihov stol i raditi ono što oni zamisle...
Teško...barem u našem slučaju
Kad ga idu animirat, B. ne ferma igračku ni 2%, al zato proučava lice doktora ...Pa mi se desi da gotovo svaki put moram objašnjavat kako on zapravo radi sve to kad smo doma, al da mu trenutno treba vremena jer ne poznaje ni njih, ni prostor...Što je sasvim normalno i barem se tome ne bi trebali čuditi, a pogotovo ne davati dijagnoze iz rukava

Štrumfeto, B. ima 7 mj. al mu ne upiru još zbog sjedenja, pa mi nije jasno kako su došli do toga u slučaju tvoje frendice...S obzirom da smo tek ušli u 7. mj pretpostavljam da će se tijekom ovog mjeseca sam dovest u sjedeći položaj. Jedino su nam napomenuli da ga nikako ne potičemo - znači, bez stavljanja jastuka i sl. pomagala da bi on sjedio.

Da...i kad jednom kreneš po doktorima, jako se teško izvući iz toga...Nekad mislim da bi i najzdravijem djetetu našli nešto i eto brige roditeljima. Hoćem reći da je u vašem slučaju pedica možda i bila u pravu, možda bi kikač sam s vremenom sve napravio, a ovako je sad pod povečalom kod specijalista. No jedno je sigurno - vježbice neće odmoći
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 11:17   #27
Quote:
Imann kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju ok je reći roditeljima ukoliko je nešto imalo sumnjivo kod djetetovog razvoja,ali da se to na primjeren način i objasni. A ne da se počne nabacivati s dijagnozama.
Upravo tako. No mnogi nemaju vremena da bi išta objašnjavali (u državnoj bolnici posebno) a kamoli još da bi pronašli način kako to objasniti roditeljima a da ovi ne dožive to kao tragediju. Eto, kad sam pitala zašto je došlo do povišenog tonusa kod B. odgovor je bio trauma pri porodu, odnosno u trudnoći. Meni je prvo bilo - koja fuckin' trauma? Kakvo krvarenje u mozgu? Sledilo me...Pa pitanja jesam li ja kriva...što sam krivo učinila da mi se to djetetu dogodilo...A onda, kad sam dublje ušla u sve to shvatila sam da to nije nikakva tragedija i da mi je početna reakcija bila pretjerana, a strahovi neutemeljeni. Zapravo stvar je u tome da me najviše preplaši ono o čemu ne znam mnogo ili nimalo, a upravo toliko sam imala (ne)znanja u ovom području.


Quote:
Imann kaže: Pogledaj post
....I samo se igrajte i dalje i SaveAss nek bebolino draga mamu po licu i nek traži s rukicama svoja koljena i stopala, a mama nek mu pomogne...

Hvala Imann
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 15:49   #28
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
samo malo pojašnjenje: moj pedijatar nije jovančević nego je on pedijatar od moje prijateljice.
njoj je jovančević rekao da je sve OK i dalje to tvrdi a na goljaku joj kažu da mala zaostaje (doduše, meni je malo nejasno da bi sva djeca trebala sama sjediti u dobi od 6 mj, što oni kažu).
naša pedijatrica je meni za sada dobra, ali po njoj ni mi na goljaku ne bi bili
hm... kol'ko se ja sjecam - sva djeca mogu sjediti sa 6 mj, ali se ne mogu sva sama posjesti... cula sam da neki na goljaku forsaju to pasivno sjedenje - ali smjernice su da dijete mora samo izvesti neku radnju,a mi (i terapeuti) im samo pokazujemo nacin do kojeg tamo dodju, za posjedanje postoji jedna rotacija koju ne mogu ovako opisati, ali koju smo s D-em radili i mi i teta vjezbalica neko duze vrijeme (daunicima malo duze treba ), ali se on kasnije upravo na taj nacin sam posjedao...
stvar je da je i Goljak skrooz ok! nasa sadasnja teta vjezbalica je od tamo, odradili su i svi tecaj baby Bobatha...
uglavnom radje da se dijete samo posjeda sa 8 mj, a do tada uopce ne sjedi na pasivan nacin nego da mu se kicmica iskrivi od neispravnog sjedenja... meiner meinung nach
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 23:40   #29
i mi imamo distoni - dijagnozu pedijatrice. ta me dijagnoza uzdrmala,baš je. no, uz pomoć ljudi na forumu (štrumpfi , i saveass ) uspjela sam povratiti razbucane snage. o čemu je riječ kod nas?
s janom je sve u redu prvi mjesec, drugi mjesec, čak ga dokica smatra prenaprednim..uza sve boljke koje ima - problem s jaaakim grčićima, mliječac koji se vratio i dugotrajna borba sa šlajmom - malac graaaabi naprijed. tada počinje muka sa zubićima pa jan, pri okretanju, sve manje diže glavicu a sve više kad ga se okrene na trbuščić - glođe rukicu, zatvara šakicu i palac (što mu ja dopuštam). na trećemjesečnom sistematskom - ne diže glavicu (ručica u ustima), glavica mu pada pri sjedu, i ne podiže glavicu pri podizanju..no, pedica ga je probudila jer je zaspao za višesatnog čekanja na pregled pa nas naručuje za 2 tjedna. u ta 2 tjedna mi janu mičemo ručicu i ne dopuštamo grickanje, ponovo podiže glavu visoko, okreće se sam s leđa na trbuh, podiže glavicu, drži glavicu, jedino palac zaostaje preklopljen kad otvori šačicu..nakon 2 tjedna - dolazimo se pohvaliti pedijatrici . međutim, kod nje - fijasko! jan plače kao ljuta godina i ne diže glavicu, glavica mu pada i naprijed i nazad..a još kad je vidjela palac - nije više bilo razgovora - pravac goljak i fizijatar..ništa me tu nije povrijedilo - osim onog zida šutnje (kad treba odgovoriti na pitanja koja naviru). ne vjeruje kad smo joj pričali da bebo sve to radi doma (bio mm sa mnom), već nas uvjerava da je dijete mekano i da bi pao da nema bušicu, naziva ga tipičnim cerebralcem , govori da bi moglo biti poteškoće kod pisanja...a kad me vidi očajnu, umjesto odgovora na pitanja, ne gledajući me u oči, govori da ima nade da jan zaigra nogomet ..i..i veliko i - kaže - da beba ne bi bila to što je da se s njom ne vježba doma, ali da opet ne radi što treba ..
meni je drago da ćemo kod fizijatra, ali mi, naravno, nije drago da ćemo toliko čekati..no, veeeeliki crv sumnje je ušao u me od tog pregleda..
i sad stalno proučavam dijete i ništa mi se više ne čini ok..
i ljuta sam na te tablice koje spominjete...
i ljuta sam na to što djeca moraju biti po pedijatrijskom ukusu..u tih 3 minute mjesečno što ih vide ..
i čini mi se da ocijene koji roditelji će poslušati, a s kojima nema labavo..
moja šogica ide kod jovančevića i moja nećakinja se dugo nije okretala (nisam sigurna za smjer) i nikud je nije slao već je dao vrijeme odstupanja da malica sama do toga dođe..

što se tiče baby handlinga - našoj pedici je u redu ako se dijete prima ispod pazuha kod podizanja (pitala ja), čak primjetila u klaićevoj da poodozrivo gledaju kad se dijete diže ko paket. presvlačim ga ležećki..

toliko sam toga napisala..ali opet imam osjećaj da nisam rekla što sam i kako sam htjela

Zadnje uređivanje Tashi : 17.09.2007. at 00:40. Reason: hranjenje i prekidi
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:43   #30
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ne vjeruje kad smo joj pričali da bebo sve to radi doma (bio mm sa mnom), već nas uvjerava da je dijete mekano i da bi pao da nema bušicu, naziva ga tipičnim cerebralcem , govori da bi moglo biti poteškoće kod pisanja...a kad me vidi očajnu, umjesto odgovora na pitanja, ne gledajući me u oči, govori da ima nade da jan zaigra nogomet ..i..i veliko i - kaže - da beba ne bi bila to što je da se s njom ne vježba doma, ali da opet ne radi što treba
isusek!!!
ma mijenjaj pedijatricu. ozbac. njoj ce tvoje dijete (i ti) ic duuugih 14 godina, do srednje skole, a mozda i duze. osim ak se ne preselite ili tako sto.

oke, njeno je pravo da ti ne vjeruje i trazi da ides fizijatru, bolje na 'ladno puvat nego da je za godinu-dvije utuzis za nemar
al nazvat ga cerebralcem... to je u rangu magicine celijaklija pedijatrice.
mislim da se tu ne bih uspjela suzdrzat i da bi izletilo jedno glasno i spontano a jeste li vi specijalist pa se usudjujete tak odoka dijagnozu postavit???? niste??? onda nemojte lupetat!

i da, cure - stogod da vam fizijatri vele treba s malim odmakom uzet. oni imaju tablice i vasi malci su jedni od mnogih, a vi imate svoju jednu i jedinstvenu bebu
pogotovo jer se dva doktora cesto ni oko dijagnoze nece slozit, a oko terapije ce se vec i pocupat

mene ste upoznale - e, meni se jedna doktorica kad sam imala destak godina cudom cudila, jer po njihovim mjerenjima ja ne bih trebala govorit, a kamoli (relativno) pravilno
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 13:14   #31
zmijice, svaka ti je na mjestu!
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 15:45   #32
Tashi, prije svega, tebi i Janu

To što ste doživjeli kod pedice je za svaku osudu...nemam riječi Ne razumijem zašto uopće imaju potrebu nešto tako komentirati bez specijalista, praktički nagađajući...

Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
... moja nećakinja se dugo nije okretala (nisam sigurna za smjer) i nikud je nije slao već je dao vrijeme odstupanja da malica sama do toga dođe..
I super je kad se sve dobro završi, odnosno, kad dr. kaže kako će bit sve ok bez ikakvih intervencija i onda tako i bude - dijete jednostavno samo dođe do toga... i svi sretni.

Ali...u ovim stvarima ima mnogo toga nepredvidivog i osobno sam radije za to da se puše na hladno nego da bude prekasno za ispravljanje - a barem u ovim slučajevima ima mnogo primjera gdje se niti ne može reći da li bi bilo dobro i bez vježbanja. Same vježbe i zdravom djetetu ne mogu odmoći (druga je stvar što se roditelji uvuku u brige, pa krene "turneja" od jednog do drugog specijaliste...).

Konkretno, nama su sad rekli da postoji velika šansa da bi B. sve ovo možda uskoro odradio sam, bez vježbica...no nitko nam ništa ne može garantirati i nama kao roditeljima stalno zvoni ono "možda" (ne bi si lako oprostila da znam kako sam mogla na vrijeme utjecat na to a da ipak nisam ništa poduzela...)


Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
što se tiče baby handlinga - našoj pedici je u redu ako se dijete prima ispod pazuha kod podizanja (pitala ja), čak primjetila u klaićevoj da poodozrivo gledaju kad se dijete diže ko paket. presvlačim ga ležećki..
Za baby handling sam čula mnogo prije nego što smo krenuli po fizijatrima i jednom prilikom sam se potužila pedici kako sam smotana s time i kako se bojim da ću povrijediti B. (da će mi ispast) dok ga nastojim tako pravilno nositi, podizati, spuštati...Na to mi je ona rekla da je najbitnije od svega da je on siguran - znači da ga nosim kao i do tada i da se ne obazirem na baby handling...Ali... to je bilo prije specijalista - sada je njihova riječ zadnja, a ne pedicina.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:38   #33
mi smo bili distoni.
vjezbali, vjezbali, vjezbali, svasta culi, mucili se - ne sjecam se s koliko je poceo sjediti, ali rano, prohodao s tocno 11 mjeseci. nikad nikakvih problema.

pedijatri znaju bit stoka samo takva, isprepadaju te a hrpa tih stvari se da ispraviti da nikakve posljedice ne ostanu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 17:53   #34
nemam ja ništa protiv odlaska fizijatru. jan ima problem - preklopljen palac, mene je shrvao stav
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 17:58   #35
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
jan ima problem - preklopljen palac, mene je shrvao stav
Kako i neće nakon što vam je ono rekla!
A Jan je mali i sve će se s vježbicama ispraviti
I dobro plavva kaže - vježbati, vježbati i vježbati
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 20:03   #36
svima jedna velika

kako dani prolaze sigurnija sam u sebe, bilo me fest poljuljalo i zbediralo

no, ovdje sam radi još jedne - nadam se - pametne - naše pedijatrice: rekla je - ako dijete neće ili ne voli radit neku vježbu, ili bilo koju vježbu uzima kao tlaku, treba je ukompletirat tako da malac ili malica ni ne primjeti da je radi.naprosto, spojt s nekom drugom ili nešto slično
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 21:25   #37
tashi
da vas nisam upoznala, nego samo procitala ovo gore napisano.....isusek pa ko je tu lud? ok, pedica je! ali pobogu, meni je jan potpuno normalna beba (ok, palac nisam zagledala jer je sitan s obzirom na onu masu ) i onda tako lupetat ko da je svu pamet svijeta popila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 00:20   #38
eto, moja magična..na slikama s kave i ja imam preklopljen palac
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:12   #39
nisam primjetila

ne cetaj
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:18   #40
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
tashi
da vas nisam upoznala, nego samo procitala ovo gore napisano.....isusek pa ko je tu lud? ok, pedica je! ali pobogu, meni je jan potpuno normalna beba (ok, palac nisam zagledala jer je sitan s obzirom na onu masu ) i onda tako lupetat ko da je svu pamet svijeta popila
ovo baš ja htjela napisat.....on je još mali i ma vremena...Mihael je tek sa 4 ,5 mjeseca prestao skupljat šakice kad se kupa ili kad je gol (inače ih je držao otvorenim)...a još uvijek ih tako skupi kad mu netko novi nešo kaže pa se on kao sramežljivo smije i sakrije....

svima....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.