Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 00:33   #21
Nema vise temperaturu,jucer je imala 38...ne vise

leukociti poceli padati...sad su 18.0g/l

pluca cista,ultrazvuk sve ok

al placem citav dan sto mi ne dopustaju da sam s njom na odjelu.samo majke s djecom do 3 g.

danas sam uspjela pridobit jednu sestru suzama i parama,pa me pustila do 6 popodne.

poa sam morala ici...da bi me nakon pola sata zvali da histericno place,da dodjem da je uspavam...uspavala sam je i evo me kuci.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 08:30   #22
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
danas sam uspjela pridobit jednu sestru suzama i parama,
grozim se ovoga
prestrašno

drž' se, proći će
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:23   #23
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
Nema vise temperaturu,jucer je imala 38...ne vise

leukociti poceli padati...sad su 18.0g/l

pluca cista,ultrazvuk sve ok

al placem citav dan sto mi ne dopustaju da sam s njom na odjelu.samo majke s djecom do 3 g.

danas sam uspjela pridobit jednu sestru suzama i parama,pa me pustila do 6 popodne.

poa sam morala ici...da bi me nakon pola sata zvali da histericno place,da dodjem da je uspavam...uspavala sam je i evo me kuci.
Jadno djetešce...mora da je prestravljena...vibram da što prije ode kući~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 21:55   #24
Upala uha

Beba ce mi uskoro napuniti 5 mjeseci i dobila je upalu vanjskog uha. Kako smo trenutno na moru vodila sam ju tu kod pedice koja mi je prepisala garason kapi koje sadrze kortikosteroide, zvala sam i svoju pedicu u zg i ona mi je rekla da se te kapi ne daju djeci ispod 4 godine. Stvarno nisam pametna kaj da radim i dok se ja premisljam malu mi boli a ja ju filam sa lupocetom.
Jel neko koristio te garason kapi?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:04   #25
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Beba ce mi uskoro napuniti 5 mjeseci i dobila je upalu vanjskog uha. Kako smo trenutno na moru vodila sam ju tu kod pedice koja mi je prepisala garason kapi koje sadrze kortikosteroide, zvala sam i svoju pedicu u zg i ona mi je rekla da se te kapi ne daju djeci ispod 4 godine. Stvarno nisam pametna kaj da radim i dok se ja premisljam malu mi boli a ja ju filam sa lupocetom.
Jel neko koristio te garason kapi?
Moja starija je ko beba imala par puta upalu uha i kolko se ja sjećam nismo u tako maloj dobi koristili nikakve kapi nego je pila sirup ZINAT i pedica mi je rekla da joj snizavam temperaturu...i sirup je zbilja pomogao....sad ima 4 i po godine i imala je nedavno upalu uha i grla i pila je Ceporex i stavljala sam joj OTOSOL kapi koje kolko vidim na uputama ne sadrzi nikakve kortikosteroide..aj se raspitaj kod pedijatrice je li smije mozda te kapi pa ako da kaze da moze onda po recept.....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:08   #26
Znam za te otosol kapi one su analgetik a nemaju antibiotsko djelovanje. Postoje i neke maksideks kapi pa bi mogla i te dati umjesto garason ma nisam pametna!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:09   #27
Bebi nisam davala te kapi, no mazala sam je sa kortikosteroidima zbog atopijskog dermatitisa i to cijelu 'prednjicu' te mislim da u vašem slučaju Garasone može samo pomoći. To su male količine koje se daju kroz kratko vrijeme na maloj površini i ne bi trebalo doći do neke značajnije apsorpcije.
Druga opcija je primjena nekog antibiotika na usta. Što je predložila tvoja pedica, ako ne odobrava Garasone?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:12   #28
I ona je spomenula antibiotik na usta.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:26   #29
To je alternativa i daje se kod težih oblika upale vanskog uha, tj. zvukovoda. No, ako je pedijatar propisao kapi za uho ja bih dala terapiju i kroz dva dana vidjela da li ima poboljšanja. Mislim da u dva dana joj se ne može ništa dogoditi. Ako i dalje imaš nedoumica, možeš se sutra obratiti na slijedeću adresu i pitati ovo o čemu pišemo.
Zavod za kliničku farmakologiju
Klinika za unutrašnje bolesti
KBC Zagreb
Kišpatićeva 12
10 000 Zagreb

Tel. +385 1 2388 275
+385 1 2388 288
Fax. +385 1 2421 875

Oni mogu zbilja kompetentno reći da li je tako veliki rizik za bebu da uzima te kapi kroz par dana.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:37   #30
Hvala!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:59   #31
Nema na čemu
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:53   #32
Upala uha

jedno pitanje?ako je netko imao slično iskustvo neka podjeli sa nama.
dijete ima upalu uha koje je procurilo i non stop izlazi žuta tekućina iz uha počeo je piti antibiotik i kapi za uho koristi(naravno dr. je preporučio)dijete je staro 22 mjeseca:
lav007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:43   #33
Quote:
lav007 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje?ako je netko imao slično iskustvo neka podjeli sa nama.
dijete ima upalu uha koje je procurilo i non stop izlazi žuta tekućina iz uha počeo je piti antibiotik i kapi za uho koristi(naravno dr. je preporučio)dijete je staro 22 mjeseca:
nemojte ljudi za takve stvari pitati forum.. doktoru..premaleni je a uho je u pitanju..
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:18   #34
S tim se ne zafrkavati, nego tražiti drugo, i treće, i deseto mišljenje specijatiste
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 20:21   #35
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
nemojte ljudi za takve stvari pitati forum.. doktoru..premaleni je a uho je u pitanju..
Napravite krvne pretrage ako niste. Kako se dijete osjeća? Jel ima bolove, temperaturu?
__________________
Da li sam kap ili ocean cijeli? Što to sreću od tuge dijeli?
Da li sam čovjek ili samo sjena?
Da li postojim ili sam uspomena?
pam@na is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 08:37   #36
Quote:
lav007 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje?ako je netko imao slično iskustvo neka podjeli sa nama.
dijete ima upalu uha koje je procurilo i non stop izlazi žuta tekućina iz uha počeo je piti antibiotik i kapi za uho koristi(naravno dr. je preporučio)dijete je staro 22 mjeseca:

Ne vidim problem gnojna upala, cerumen ide van, tako i treba biti.
Problem je kad ne ide van nego se taloži unutra kao kod moje cure pa slijedi ispiranje i mikrotoaleta
Ne bi bilo loše da nakon antibiotika odete specijalistu (ne pedijatru) da malo pogleda stanje unutra, da li je sve izašlo ili su se napravili čepovi koje treba očistiti.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 14:33   #37
Imamo blagu upalu uha (stari 9 mj.), dr. dao garasone kapi 3x2 dnevno, kaže te su jedine za to, rekla sam da ne bi kortikosteroid, čitam na uputstvima da sadrže betametazon natrij fosfat koji je sličan kortizonu (dakle NIJE kortizon).
Već nakon 1. kapanja spavamo, a jadnica cijelu noć je cendrala od boli!
E, sad, nisam ga pitala (tuka!) da li da kapam samo u bolesno uho ili u oba?! Kasnije nazovem, njega više nema, kaže sestra samo u bolesno. Pa sad ne znam jel to ok? Ima netko iskustva?
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:18   #38
mi smo imali nedavnoupalu uha i dobili antb pa poslje i kapi i kapali samo to bolesno uho..
mislim da nema potrebe kapat zdravo uho
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 16:20   #39
Quote:
natal8ja kaže: Pogledaj post
Imamo blagu upalu uha (stari 9 mj.), dr. dao garasone kapi 3x2 dnevno, kaže te su jedine za to, rekla sam da ne bi kortikosteroid, čitam na uputstvima da sadrže betametazon natrij fosfat koji je sličan kortizonu (dakle NIJE kortizon).
Već nakon 1. kapanja spavamo, a jadnica cijelu noć je cendrala od boli!
E, sad, nisam ga pitala (tuka!) da li da kapam samo u bolesno uho ili u oba?! Kasnije nazovem, njega više nema, kaže sestra samo u bolesno. Pa sad ne znam jel to ok? Ima netko iskustva?
samo u bolesno uho. Ne zamaraj se sa kortikosteroidom, nemaš razloga za strah i brigu. To je mala količina na vrlo maloj površini kože te neće doći do značajnije resorpcije, a smanjiti će upalu i dijete neće više boljeti dok će antibiotik 'potući' bakterije.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:42   #40
Hvala na odgovorima!
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.