Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 22:03   #1
Zašto Konstruktor nije dobio jamstva za posao stoljeća

TKO BI IM DAO JAMSTVA?
Radić, Žderić i Filipec zajedno
duguju čak 3,8 milijardi kuna!
Iako su se IGH i Konstruktor nadali da će im Vlada dati jamstva, ministar Šuker je to nekoliko puta odbio

http://www.jutarnji.hr/radic--zderic...i-kuna/605152/


Ja sam napravila temu odvajanjem postova. Vrijeme da na Dionicama počnu rasprave
Bi
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje bilokoje : 04.03.2010. at 06:26.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:07   #2
Ja sam imala bankarsku informaciju da za tu lovu nijedna banka u Europi ne može (tehnički, po bankarskim pravilima) dati jamstva
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:32   #3
država bi trebala dati jamstva za takve poslove. A kome bi ih inače trebali dati? Recimo HŽ-u, HAC-u itd...ili možda Holdingu u ZG...
Jer država ne daje jamstva tvrtkama u privatnom vlasništvu. To više ni kinezi ne rade tako. I stara Jugoslavija je bila naprednija u tom smislu... Zašto i država malo ne bi riskirala, zašto se ruše takve kritike na Radića i društvo?
Imamo li mi banku kojoj bi državno-strateški interes bio da jedan developer kao igh i konstuktor dobiju taj posao? nemamo...imamo poštansku i druga protegu koji završava doktorat u remetincu...
IGH ima cijeli niz projektnih podizvođača u RH koji će jednako sada stradati u ovom fijasku...da je konzorcij dobio ovaj posao u Crnoj Gori, rasteretio bi se građevni sektor kod nas i dao bi se naslutiti nekakav optimizam...

Postoji mogućnost da naš konzorcij bude subkontraktor grcima ako dobiju posao...moguće da još sve nije gotovo
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:41   #4
bitno da se nasa vlada malo zeli igrat banke... pa ce malo posudjivat gradjanima lovu uz pocek i kamatu... i to valjda lovu iz supljeg proracuna...

tu se nezna ko pije al se zna ko placa...
Discover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:45   #5
Nećemo ni spominjat one silne milijarde kuna koje su se izvukle u privatizaciji i otišle na djevičanske otoke.meni je malo neobično da klan,zna se koji,nije podržao posao u vidu jamstva neke izvanjske banke,koja bi u pozadini u biti imala osiguranje u vidu spomenutog,izvučenog kapitala.jedino logično je da su shvatili neisplativost,jure a i svi ostali, i nastojali se,glumeći ozbiljnost,izvući iz loše dogovorenog posla.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:00   #6
Quote:
Discover kaže: Pogledaj post
... tu se nezna ko pije al se zna ko placa...
... zna se, zna se, popiti će ekipa iz Quaestus-a i ino društvo,
a i za plačanje se zna, kaj ne, i sve je transparentno ...hehe
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:06   #7
ako sve banke ovog svijeta koje su trazili kazu da ne mogu dati jamstva jer smatraju da je posao neisplativ po toj cijeni, onda valjda ima nesto u tome?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:08   #8
Ma mi smo takve budale da bismo i nakovanj golim rukama polomili. Mora da je Đukanoviću konačno pukao film kad je u svim vjestima bilo svjedočenje onih gangstera i koljača kako je Mile kralj duVanske mafije.

@bi
A tko bi onda teoretski mogao dati jamstvo? Tko će grko-židovima biti jamac?
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 23:45   #9
Jel ima negdje vise detalja o tim famoznim jamstvima? IMHO nije potrebno jamstvo na cijeli iznos jer se takvi projekti ipak rade po fazama. Ako i nemoze jedna banka dati jamstvo, onda ih se moze skupiti vise. Ako se mogu sindicirati krediti, mogu i jamstva. Valjda.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:07   #10
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Jel ima negdje vise detalja o tim famoznim jamstvima? IMHO nije potrebno jamstvo na cijeli iznos jer se takvi projekti ipak rade po fazama. Ako i nemoze jedna banka dati jamstvo, onda ih se moze skupiti vise. Ako se mogu sindicirati krediti, mogu i jamstva. Valjda.
Kako sam ja shvatio,oni su prezaduženi i nitko ne želi riskirati.Njih je politika držala na vrhu dok je bilo love.Sada je to druga prića.Da je to na primjer HT onda bi se potrgali,tko će dati kredu ili jamstva.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:12   #11
Ma jasno je to meni... Kad podijelis cijenu sa brojem Crnogoraca, cak i da ukljucis dijasporu, vidis da je taj projekt fijasko. Na stranu zaduzenost.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:19   #12
Quote:
dobregore kaže: Pogledaj post
država bi trebala dati jamstva za takve poslove.
kako da ne. država treba dati jamstva za projekt vrijedan 3 mlrdE koji će IGH i kompanjoni naplatiti 2 mlrdE, karikiram malo ali nije bitno.
i onda razliku naplatiti iz proračuna kojeg ja punim a niko me niš nije pitao, how yes no.
sva sreća da je ova jebena šugava kriza pa da država nema para, jer da su malo bolja vremena HR građani bi jednim bespovratnim kreditom Crnogorcima napravili dobar komad autoputa.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:22   #13
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ma jasno je to meni... Kad podijelis cijenu sa brojem Crnogoraca, cak i da ukljucis dijasporu, vidis da je taj projekt fijasko. Na stranu zaduzenost.
Jesi li primjetio da su Crnogorci čekali jamstva čak čini mi se 8 mjeseci.Meni to nije normalno,nego mi govori da su su silom htjeli sa nama,po sistemu ljudi smo,lako čemo se dogovoriti.Po onoj,pola pije,pola šarcu daje.Sa Židovima to neće ići.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 06:19   #14
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
@bi
A tko bi onda teoretski mogao dati jamstvo? Tko će grko-židovima biti jamac?
Kažu samo Europska banka za obnovu i razvoj, kojoj to nije bilo u interesu jer je dionica strateški nevažna, pa su odbili
Ponadala sam se kad su rekli da imaju jamstva američke banke, jer oni možda mogu davati takva jamstva, ali mućak
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:26   #15
Ako eurposka banka daje takva jamstva tko je onda dao Grcima i Izralecima?
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:31   #16
odgovor na pitanje : mislim da je jaca imala loš dan sa đukanovićem. kod pahora i putina je sve štimalo http://www.jutarnji.hr/jadranka-koso...-kosor/605041/
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 11:01   #17
http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...je/478997.aspx

neću ništa komentirati,jer na ovo čovjek jednostavno ne zna šta bi rekao.

Zadnje uređivanje oktavia007 : 04.03.2010. at 11:03. Reason: dodatak
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:08   #18
1 od razloga zašto nisu dobili garanciju:

http://www.biznis.ba/index.php?optio...3954&Itemid=73

sjediš u upravi neke bankarske kuće, imaš njihov zahtjev za garancijom na stolu a pored njega ovaj članak.

tko bi lud dao.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 14:58   #19
Voda ispod mosta, zar je sad bitno? Na kraju krajeva, vjerovatno i bolje.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 09:04   #20
Hm, oni kažu da još nije gotovo

http://www.vecernji.hr/biznis/posao-...-clanak-108441
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.