Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 19:13   #461
@KRIN1 za pisanje se svakako slazem, no zelim otici korak dalje, cilj mi je da se niceg u zivotu"ne sramim"izrec na glas i mislim da bi mi netko s time mogao pomoci...generaliziranje mi nije pomoglo, ali svjesna sam da ima mnogo gorih stvari od mojih situacija...medjutim to mi nije dovoljno (:

@BELJKI znas li mozda kako da krenem traziti nekog takvog?
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 19:49   #462
Probaj pitati Sacreusa sa psihologije. Iz Ri je, psihoterapeut i sklon alternativi. No mnogo je psihoterapeuta sklono.

Na dobrom glasu je u Ri i Dr. Petris

Zasigurno imas fin izbor u gradu froidianaca, gestaltovaca, kiberneticara, obiteljskih i grupnih, kognitivno'bihevioralnih i vjerojatno jos ponesto. Ali Sac ce znati bolje.

Uzmi u obzir da je tu cijena 200-400 kn po seansi/satu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 22:47   #463
Hvala, budem istrazila navedeno (:
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 09:36   #464
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ono što je jučer čudo danas više nije - ne samo u tehnološkom smislu.
Sasvim točno. Zato ja vjerujem da ćemo i mi ljudi jednom moći činiti takva "čuda" kakva je Isus navodno činio.

Jer nisu to prava čuda, već bi prije bilo znanje o materijalnim silama koje mi ljudi još ne poznajemo.

A kada ćemo poznavati raditi ćemo i veća čuda od Isusa, sam je to jednom rekao, barem tako piše.

I ako sve zbrojim opet dođem do toga da se radi samo o nekom tko je stariji i pametniji od nas ljudi.

Evo, kažu da se našla voda na Marsu, koja može značiti da je bilo ili jeste i sada neki oblik života na tom planetu. Dakle moguće je da nismo sami u svemiru. Dapače!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 11:06   #465
Thumbs down Komesar je govorio...

Mila majko....
jučer sam slušala Ivančića u njegovoj emisjiji na HKR a bolje da nisam.

Saznala sam dakle da su djeca sa jednim roditeljem zapravo duhovno, emotivno i fizički bolesna. Isto tako, istospolna ljubav i nije ljubav jer oni nisu sposobni za ljubav. Ljubav je dakle monopol samo onih koji slušaju Božju riječ
Bilo je još bisera.
Toliko neistina upakirano u celofan očuvanja nacionalnog bića i ideologije KC-a ne može se progutati a da ne ustane u grlu.

Ne bi to ni pas sa maslom pojeo....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 12:13   #466
Ne zaboravimo nikad niti onu njegovu provalu:

"Mislim da je strašno biti ateista da je to muka,bas teška muka,ateizam je bolest, baš teška bolest...."
katolički svećenik, doktor teologije Tomislav Ivančić
2.10.2012. HKR



Šteta što je izbrisano sa youtubea. Ima li netko da opet stavi taj njegov "biser"?

Zadnje uređivanje Nepoznati : 17.06.2016. at 12:25.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 18:34   #467
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post

1. Već na početku je rekao da će preko njega sam Bog kroz tu emisiju govoriti. Takvo nešto se ni sam papa Franjo ne usuđuje reći, jer jedno je kada netko govori o "istinama vjere" ili čita nekome Sveto pismo, a sasvim drugo kada netko iznosi svoje mišljenje o nečemu. Dakle nije nikakav Bog jučer govorio preko Tomislava Ivančića, to si samo on umišlja, ništa više.

2. Ustvrdio je da ljudi ništa ne znaju, osobito znanost (što se tiče samoga postanka svijeta s time se čak i slažem jer se to zbilja ne zna), i da zato ne mogu ništa o tome ni mjerodavno izreći. Ali zato on može. A kako? Pa tako da je sve to Božje djelo. To je meni i moja baka govorila samo nije znala "kako" je to Bog napravio, isto kao što to ne zna ni Tomislav Ivančić. A postavio se kao da on sve zna, zanimljivo.


"Kada žena treba razum onda joj treba muškarac".
1. Možda je to vezano uz događaj iskustva Duha Svetoga u noći sa 2 na 3. kolovoz 1975. Ali i po tome što on priča sa autoritetom svećenika.

2. Prirodne znanosti su na razini razuma, a ne na razini uma. U tom je razlika. Tu je osobito prosvjetiteljstvo palo sa razine uma na razinu razuma.

Što se tiče izjave ne znam u kojem kontekstu je, ali razlika je između uma i razuma. Um je sposobnost spoznaje duhovnu stvarnost, a razum spoznaje materijalnu, matematičko mjerljivu stvarnost



Quote:
Njega i djecu vuče svake nedjelje u crkvu, iako je čovjek ateist još od puberteta, ali je u braku počeo ići na mise. Sada samo čekam da mi kaže kako se sprema na duhovnu obnovu!
fanatizam, treba je podučiti da se tako ne radi

Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Ta hagioterapija je nekakva terapija koja bi najviše trebala odgovarati kršćanima, a kako je deklariranih kršćana u RH oko 90% i više, nemam nekih problema s tim.

Uostalom na slobodnpom smo tržištu roba pa ako nekom odgovara izabrat će psihoanalizu ili nešto treće...
Ne, hagioterapija je za svakog čovjeka. Možemo to usporediti sa Majkom Terezom pomagala je ljudima, ali nikoga nije išla krstiti.

Hagioterapija pripada antropološkom medicini, i kao takva nema veza sa psihijatrijom.

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I taj bi te pokušao preobratiti a to mu je i dužnost, kako bi te psihijatar pokušao našopati tableticama - razlika je dakle samo u nijanasama.
U hagioterapiji je zabranjeno čovjeka ići preobraćati, krstiti, pozivati na molitvu, to nije pastoral crkve,

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mila majko....
jučer sam slušala Ivančića u njegovoj emisjiji na HKR a bolje da nisam.

Saznala sam dakle da su djeca sa jednim roditeljem zapravo duhovno, emotivno i fizički bolesna. Isto tako, istospolna ljubav i nije ljubav jer oni nisu sposobni za ljubav. Ljubav je dakle monopol samo onih koji slušaju Božju riječ
Bilo je još bisera.
Toliko neistina upakirano u celofan očuvanja nacionalnog bića i ideologije KC-a ne može se progutati a da ne ustane u grlu.

Ne bi to ni pas sa maslom pojeo....
Ovaj pas koji trenutno piše ovu rečeno bi to sve slasno sa maslom pojeo. I te kako jede. Mljac!
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:09   #468
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post


Ovaj pas koji trenutno piše ovu rečeno bi to sve slasno sa maslom pojeo. I te kako jede. Mljac!
Psi su obično čipirani kad imaju vlasnike...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 02:12   #469
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Psi su obično čipirani kad imaju vlasnike...
Svi imamo svoga vlasnika
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 14:54   #470
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Svi imamo svoga vlasnika
obožavam kinologiju...


http://www.oglasnik.hr/repository/im...GalleryBig.jpg
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 11:22   #471
Umro msgr. Tomislav Ivančić, utemeljitelj hagioterapije
Quote:
Svećenik Zagrebačke nadbiskupije, msgr. dr. Tomislav Ivančić umro je u petak u 79. godini života i 51. godini svećeništva, izvijestio je Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije.

Tomislav Ivančić rođen je 30. studenog 1938. u Davoru u Župi Marije Kraljice i sv. Jurja mučenika, od oca Đure i majke Marije r. Gelemanović.

Godine 1960. stupa u Bogoslovno sjemenište u Zagrebu, a nakon 6 semestara na Katoličkom bogoslovnom fakultetu odlazi na studij u Rim.

Za svećenika je Tomislav Ivančić zaređen 1966., a godinu dana kasnije postiže licencijat, da bi 1971. doktorirao u Rimu na Katedri fundamentalne teologije s disertacijom: “Nereligiozno kršćanstvo kod Dietricha Bonhoeffera”.

Iste godine postaje asistent pri Katedri fundamentalne teologije na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu, a 1998. imenovan je dekanom tog fakulteta.

Za rektora Zagrebačkog sveučilišta Ivančić je izabran 2001., a od 2010. je profesor emeritus.

Zagrebački nadbiskup kardinal Franjo Kuharić imenuje ga 1983. kanonikom Prvostolnog kaptola zagrebačkog, a Sveti Otac Benedikt XVI. imenuje ga monsinjorom 2010.

Papa Ivan Pavao II. imenovao ga je 2004. članom Međunarodne teološke komisije, a na drugi mandat iste komisije, 2009., potvrdio ga je papa Benedikt XVI.

Za cjelokupni istraživački teološki i filozofski rad, prvi hrvatski predsjednik, dr. Franjo Tuđman, odlikovao ga je najvišim priznanjem za znanstveni rad – redom Danice hrvatske, medaljom Ruđera Boškovića. Utemeljitelj je Zajednice Molitva i Riječ i Centra za duhovnu pomoć.

Tomislav Ivančić utemeljitelj je hagioterapije, izvornog hrvatskog modela istraživanja i terapijskog djelovanja na području čovjekove duhovne dimenzije koja je proširena po Hrvatskoj, ali i u Austriji, Sloveniji, Njemačkoj, Belgiji, Švicarskoj i Italiji.

Ivančić je napisao više desetaka knjiga, od kojih je gotovo pola prevedeno na strane jezike, a nekoliko ih je izdano samo na stranim jezicima.

Član je Društva hrvatskih književnih prevoditelja. Urednik je i suradnik u većem broju domaćih i stranih katoličkih časopisa.

Utemeljitelj je nakladničke kuće Teovizija.
http://narod.hr/kultura/umro-msgr-to...-hagioterapije
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:09   #472
Jedan od najinspirativnijih duhovnih ljudi koje sam ikada srela.
Taj je čovjek uistinu znao pokrenuti iznutra...motivirati kao rijetko tko.
Pogotovo kad bi svjedočio o vl.iskustvima/povezanosti s Isusom...u hipu se moglo osjetiti nadahnuće/oduševljenje koje bi ga obuzimalo u tim trenutcima.

Tomislav-Ivančić-kako-moliti-za-druge-i-kako-istinski-oprostiti-onima-koji-su-nas-povrijedili

Duhovnost: molitva-iscjeljenja-tomislava-ivancica-vazno-je-da-si-me-ti-htio-Isuse

__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!

Zadnje uređivanje Della17 : 18.02.2017. at 12:24.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:33   #473
Kaj je hagioterapija?
hinterland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:37   #474
Liječenjem duše vjerovanjem.

Žao mi je Ivančića; nedostajati će mi utorkom na HKR.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:57   #475
Mons. prof. dr. Ivančić je mnoge jednostavnim riječima doveo do ispravnog zaključivanja. Jedan dobar primjer:

http://nacija.hr/2015/08/20/prof-tom...io-od-majmuna/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:04   #476
Mila majko...Ivančić je (bio) zanimljiv kao govornik ali je i dalje ostao teološki komesar svoje partije.

Imao je neke gafove, od nekih se sjećam kada je rekao da "i biljke imaju psihički život".
Skoro su mi sve plombe ispale iz zubiju kad sam to čula

Ostalo nije potrebno komentirati jer komesarima ne treba zamjeriti njihov posao.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 23:34   #477
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mila majko...Ivančić je (bio) zanimljiv kao govornik ali je i dalje ostao teološki komesar svoje partije.

Imao je neke gafove, od nekih se sjećam kada je rekao da "i biljke imaju psihički život".
Skoro su mi sve plombe ispale iz zubiju kad sam to čula

Ostalo nije potrebno komentirati jer komesarima ne treba zamjeriti njihov posao.
Čovjek je samo pročitao ovu knjigu: http://nova-akropola.com/znanost-i-p...zivot-biljaka/

Tajni život biljaka
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 09:51   #478
On je (bio) na tragu new age...

Biljke nemaju psihu no osjećaju bol, ali su zakinute za cjelokupni spektar svih drugih emocija (mržnje, zavisti, srama ...).
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 19:53   #479
Hagioterapija

Imam jedno loše iskustvo i jedno zasad dobro. Prošle godine sam išla na to 2 puta i bilo mi je dosadno i ta osoba je bila dosadna, ukratko, nije bila stručna. (općenito treba više prilike dati bilo kakvoj terapiji, od 2 susreta, ali postoje i stvari kad na prvom susretu vidiš da je besmisleno). Međutim, nastavila sam tragati za tim i dalje jer cijenim rad prof. Ivančića pa sam pročitala par knjiga i slušala njegova predavanja na youtube. Nedavno sam počela ići opet na hagioterapiju, kod stručnjakinje koja već 17 godina radi s mladima. Iako sam kratko tamo, sviđa mi se.

Kako se psihologija i psihoterapija bave psihofizičkom dimenzijom, tako se hagioterapija zauzima za duhovnu dimenziju. Ne odvaja duhovnu dimenziju od ostalih, niti je zanemaruje, samo je razlikuje. Isto tako, hagioasistenti u pravilu surađuju s psiholozima i psihijatrima tako da su pokriveni na svim područjima i mogu u slučaju potrebe preložiti klijentu više opcija.





Osobe koje govore kako je ovo samo katoličko glumatanje psihoterapije mogu slobodno zaobići, iz jednostavnog razloga što ovo nema veze s psihoterapijom -to može znati onaj koji je išao na oboje, iako je lako pogrešno interpretirati u nedostatku informacija. Isto tako, za oni koji će pročitati ovo i odlučiti pljuvati po ovome- nisam u potrazi ni za time, jer svi imamo slobodan izbor pa tako i ići tamo gdje želimo, odnosno ne ići/ne prihvatiti ono što smatramo glupim,suvišnim, besmislenim (druge oblike duhovnosti/alternative/biločega ne pljujem ako mi se ne sviđaju, jednostavno se ne bavim time). U potrazi sam za ljudima koji imaju ISKUSTVO hagioterapije.
balerina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 19:56   #480
Katolicko glumatanje psihoterapije.

Za koje vec postoji tema

https://www.forum.hr/showthread.php?t=542031
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.