Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2012., 09:17   #81
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
koliko se čeka za pregled kod dr.Cigita,ili ima ambulantu određeni dan,zvala sam ali mi nisu htjeli reći,samo da se naručimo na centralni broj obzirom da nismo iz Zagreba
http://www.kdb.hlz.hr/odjel-za-djeju...alnu-kirurgiju
Kaže, amb. četvrtkom.
Prijavi se na centralno. Mi smo čekali mjesec dana, jer ga nije bilo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:08   #82
nikada,ali nikada se ne nadajte da ce proci samo od sebe(ako je o hemangiomu rijec) jer nece,samo moze rasti i širiti se..djecica odu na mini zahvat ujutro,navecer vec idu kuci..ako je manji dosta je nekoliko zahvata,a kod vecih vise naravno..nije to nista zlocudno nitiostavlja ikakve posljedice,ali se mora lijeciti..
suzanaa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 14:30   #83
Quote:
suzanaa90 kaže: Pogledaj post
nikada,ali nikada se ne nadajte da ce proci samo od sebe(ako je o hemangiomu rijec) jer nece,samo moze rasti i širiti se..djecica odu na mini zahvat ujutro,navecer vec idu kuci..ako je manji dosta je nekoliko zahvata,a kod vecih vise naravno..nije to nista zlocudno nitiostavlja ikakve posljedice,ali se mora lijeciti..
o čemu ti pričaš? koje gluposti trkeljaš...
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 12:41   #84
Quote:
suzanaa90 kaže: Pogledaj post
nikada,ali nikada se ne nadajte da ce proci samo od sebe(ako je o hemangiomu rijec) jer nece,samo moze rasti i širiti se..djecica odu na mini zahvat ujutro,navecer vec idu kuci..ako je manji dosta je nekoliko zahvata,a kod vecih vise naravno..nije to nista zlocudno nitiostavlja ikakve posljedice,ali se mora lijeciti..
Draga, možemo se naći pa da ti pokažem koliko se mom djetetu povuklo u godinu dana i iz koje forme.
A o "zločudnosti" malo pročitaj topic, nije svako dijete za anesteziju u svakoj dobi i svakoj okolnosti.
Postati ću sličice kavernoznog hemangioma na listu mog sina lani i danas. Inače, Cigit bi ga najradije bio odmah spalio, skupa s neurorizičnim mozgom mog djeteta, da sam ja bila neasertivna.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:32   #85
Pošto nisam doma, nisam uspjela pronaći nigdje sliku prije godinu dana, al evo današnje. Stavit ću je čim bude prilike za to, čisto kao dokaz i nada svima koji misle da je nož jedino rješenje, čak i kod kavernoznog hemangioma.


Lani je to izgledalo puno puno tamnije, purpurno crveno, gotovo poput venske krvi, vrlo napete ispupčene površine.
Veličina je ostala ista, ali to više niti približno ne izgleda kao onda. Radila se isključivo bandaža i u početku oblozi od tinkture švedske grenčice i nevenove masti. Najviše je čini mi se pomogla zima i štramplice koje smo stalno nosili pa je to bila svojevrsna bandaža.
Inače, kad smo bili kod Cigita, u čekaoni sam upoznala mamu čija curica je na ruci imala hemangiom i koja je došla na kontrolu nakon 5 paljenja laserom i njoj je tada hemangiom baš ovako izgledao kao kod mog sina sad.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 08.06.2012. at 15:37.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 20:53   #86
jedno pitanje : jel treba paziti posebno na hemangiome sad kad je ljeto, na one koji su na takvom mjestu na tijelu da su izloženi suncu ?
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 11:46   #87
zna li netko da li postoji mogućnost da kad dođemo na prvi pregled doktor odluči da bi odmah nešta radio sa hemangiomom i ostavi dijete u bolnici,obzirom da mi nismo iz Zg pa čisto da se znamo pripremit
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:13   #88
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
zna li netko da li postoji mogućnost da kad dođemo na prvi pregled doktor odluči da bi odmah nešta radio sa hemangiomom i ostavi dijete u bolnici,obzirom da mi nismo iz Zg pa čisto da se znamo pripremit
Ne vjerujem. Treba obaviti masu drugih pretraga prije zahvata, jer se radi u općoj anesteziji.

mama, hemangiom zaštiti jako dobro, baš kao i ostatak tijela, jer sunce nije normalno ove godine, više no inače, čini mi se.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:41   #89
hvala,i pretpostavila sam da je tako ali reko da provjerim,nama je hemangiom ispod brade tako da je eto dosta dobro zaštićen od sunca jedino me uvijek frka da ga ne raskrvari pogotovo sada kad je ruka nonstop u ustima jer nas gnjave zubići,danas sam joj stavila flaster jer sam vidla da malo curka,očito ga je ipak malo zakačila
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 15:16   #90
Quote:
đurđa 76 kaže: Pogledaj post
hvala,i pretpostavila sam da je tako ali reko da provjerim,nama je hemangiom ispod brade tako da je eto dosta dobro zaštićen od sunca jedino me uvijek frka da ga ne raskrvari pogotovo sada kad je ruka nonstop u ustima jer nas gnjave zubići,danas sam joj stavila flaster jer sam vidla da malo curka,očito ga je ipak malo zakačila
Stavi joj hladni oblog preko flastera, tako će krvarenje brže stati. Mi nismo s tim imali problema, sva sreća, iako je na dosta nezgodnom mjestu i veliki je.
Inače od kad sam postala slike, nama se hemangiom dodatno povukao i pobijelio. Budem opet slikala i stavila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 07:07   #91
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

mama, hemangiom zaštiti jako dobro, baš kao i ostatak tijela, jer sunce nije normalno ove godine, više no inače, čini mi se.
i jesam, da. malecka je uglavnom u hladu i uvijek ima haljinicu neku laganu koja pokriva sve hemangiome pa nisu na suncu.
a kad idemo u vodu obučem joj bijelu majicu i isto nisu hemangiomi na suncu ni malo.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:00   #92
Malo dižem temu. Dijete (2mj) mi ima grozdasti hemangiom kod uha, na obrvi i točkice oko kapka, prema kosi. Nije ogroman ali ne izgleda lijepo. Pojavio se sa 10 dana, sad oko 2 mj se ispupčio. Obavili smo uzv mozga i abdomena, nije bilo unutarnjih. Tri doktora tvrde da će vjerojatno još malo rasti al da bi trebao nestati do godine dana. pokušavam ne dizati paniku i ne obilaziti još 100 doktora (nismo bili kod kirurga ni kod hematologa), odlučila sam da ćemo pratiti stanje i djelovati ako bude više smetao
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 14:32   #93
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu. Dijete (2mj) mi ima grozdasti hemangiom kod uha, na obrvi i točkice oko kapka, prema kosi. Nije ogroman ali ne izgleda lijepo. Pojavio se sa 10 dana, sad oko 2 mj se ispupčio. Obavili smo uzv mozga i abdomena, nije bilo unutarnjih. Tri doktora tvrde da će vjerojatno još malo rasti al da bi trebao nestati do godine dana. pokušavam ne dizati paniku i ne obilaziti još 100 doktora (nismo bili kod kirurga ni kod hematologa), odlučila sam da ćemo pratiti stanje i djelovati ako bude više smetao
Sa 6 mj. starosti trebao bi prestati rasti. Izmjeri dimezije i slikaj redovito da bi mogla na vrijeme reagirati ukoliko nastavi brzo rasti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:01   #94
pošto beba ne može otvoriti oko više od pola obratili smo se hematologu. šalju nas okulistu i u zg dr.Cigitu po mišljenje. jako sam zabrinuta da mu se ne bi oštetilo oko ili kapak ostao spušten. koliko se čeka u Klaićevoj, danas mi nisu još znali ništa reći
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 17:28   #95
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
pošto beba ne može otvoriti oko više od pola obratili smo se hematologu. šalju nas okulistu i u zg dr.Cigitu po mišljenje. jako sam zabrinuta da mu se ne bi oštetilo oko ili kapak ostao spušten. koliko se čeka u Klaićevoj, danas mi nisu još znali ništa reći
uf uuf,osim Cigita obavezno pitajte za misljenje i maksilofacijalnog kirurga. Posto se radi o osjetljivim zivcima i misicima,moze od zahvata doci do ostecenja. Guglaj i vanjske klinike,mozda postoji neka bolja metoda za takve slucajeve.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:35   #96
update: u klaićevoj je dr cigit objasnio da se kavernozni hemangiom ne može operirati i uputio nas dr.Rešiću. već idući dan beba je hospitalizirana, obavljene su sve pretrage i uveden mu je lijek propranolol. sada, nakon mj i pol, hemangiom je skoro nestao, smanjili su se i kapilarni i kavernozni, lijek će i dalje piti da se ne bi ponovno vratili.
sveb pohvale dr,Rešiću i osoblju Klaićeve
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 18:27   #97
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
update: u klaićevoj je dr cigit objasnio da se kavernozni hemangiom ne može operirati i uputio nas dr.Rešiću. već idući dan beba je hospitalizirana, obavljene su sve pretrage i uveden mu je lijek propranolol. sada, nakon mj i pol, hemangiom je skoro nestao, smanjili su se i kapilarni i kavernozni, lijek će i dalje piti da se ne bi ponovno vratili.
sveb pohvale dr,Rešiću i osoblju Klaićeve
Zanimljivo,ocito je promijenio stav,jer kad sam ga ja pitala za tu opciju,nije htio ni razgovarati. Nas kavernozni se jako smanjio od ljeta.Ovim tempom bi se kroz godinu dana potpuno mogao resorbirati iskljucivo zahvaljujuci bandazama tj.stramplicama
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 31.03.2013. at 18:33.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 20:00   #98
mojem je hemangiom pritiskao oko i bio mu je ugrožen razvoj vida, zato se moralo djelovati. da je bio npr.na nozi vjerojatno ne bi ništa poduzimali. bilo me jako strah terapije, ali mali nema nuspojava koje bi zabrinjavale, malo ga muči probava i nespavanje, to je sve
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 12:09   #99
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
mojem je hemangiom pritiskao oko i bio mu je ugrožen razvoj vida, zato se moralo djelovati. da je bio npr.na nozi vjerojatno ne bi ništa poduzimali. bilo me jako strah terapije, ali mali nema nuspojava koje bi zabrinjavale, malo ga muči probava i nespavanje, to je sve
Upravo se o tome i radi, ako se sjećaš mojih prethodnih postova, on je hitio, radi hemangioma na nozi koji nije ni krvario ni ulcerizirao niti smetao motoričkom ili bilo kojem drugom vidu razvoja, moje visoko neurorizično dijete hitno podvrgnuti više uzastopnih zahvata u punoj anesteziji i nije htio uopće razgovarati o propranololu kao opciji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 20:28   #100
Bokk. Evo ja ću sada za par dana 18 godina i imam hemangiom u ustima,točnije na desnoj strani.. Kad sam bila mala beba išla sam na lasersko uklanjanje u Zagreb i dobro je prošlo,ali mi se nakon nekoliko vremena pojavio natrag.. Onda je došao drugi doktor i htio je obaviti odrezivanje nožom na što moji roditelji nisu pristali. Već nekoliko godina jakoo mi smeta i htjela bi se riješit toga jedanput zauvijek ali me strah od bolova.. Dakle, prije godinu dana posjetili smo kirurga u Ljubljani i on je rekao da bi se to moglo odstraniti laserskom operacijom, cijena je onda bila 50eura mi se ćini, te da će operacija trajati samo 10sec što uopće nije puno ali je rekao da će boljeti i toga me najviše strah. Ja bi htjela da mi da anasteziju te da ne osjetim nikakvu bol ali nije htio. Molim Vas ako je tko bio na laserskoj operaciji da mi kaže dali jako boli? Hvala Vam
annabelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.