Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 19:26   #61
da, fakat.. jel mogu tražiti da joj idući put da u guzu?
jbt, ovo u bedra je bilo baš stravično
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:38   #62
možda cijepe u nogu da to ne bude pod pelenom, pa se još više grije?
ne znam, palo mi na pamet
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 19:42   #63
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
možda cijepe u nogu da to ne bude pod pelenom, pa se još više grije?
ne znam, palo mi na pamet
to je i mm rekao..

ne znam, čini mi se da ovi koji dobiju u guzu da nemaju reakcija ili su blaže..
il se samo tako slučajno potrefilo?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:41   #64
U nogu ili guzu?
Pa teorija je više,evo već ste par iznijeli i sami,ja inače preferiram u guzu i sestra me uvijek pita gdje da ju bode i ja kažem u guzu.
A čitala sam jedan medicinski članak da se odustaje od uboda injekcijom u guzu kod male djece zbog rizika od oštećenja živca(u vezi motorike,kretanja...ima neki postotak oštečenja,kljenuti živca,privremenih i trajnih) koji se nalazi u zoni uboda,pa je sigurnije bosti u bedreni mišić.

Eto,pa sada budi pametan
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:41   #65
draga, velim ti da je moj dobio u guzu pa je imao grozne reakcije
a i ne grije se to pod pelenom više kad mu lijepo možeš hladan oblog staviti unutar pelene
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:43   #66
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
to je i mm rekao..

ne znam, čini mi se da ovi koji dobiju u guzu da nemaju reakcija ili su blaže..
il se samo tako slučajno potrefilo?
Ma slučajno se potrefilo..kak je sada??
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:57   #67
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
možda cijepe u nogu da to ne bude pod pelenom, pa se još više grije?
ne znam, palo mi na pamet
to je nasa pedica spomenula, kao da bude lakse mijenjati obloge. ali nije mi logicno, lakse je u pelenu staviti gazice hladne mokre nego na butice na kojima ih nista ne drzi.
inace, kako moja spava na trbuhu mi smo joj mijenjali te obloge i u snu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:03   #68
hm, kod nas je kod pedijatra bilo puno bolje.

u desnu nogu je išlo cjepivo za hepatitis b, u lijevu ovo 5 u 1.

kako je plakao nakon što je primio injekcije, sestra mi je odmah dala dozu paracetamola, u šprici, i meni je dala da mu je uštrcam, on se brzo smirio (ne znam djeluje li paracetamol tako brzo, ili je to njega smirilo što mu ja smireno pomažem )

rekli su mi da svakih 2 sata stavim hladni oblog na mjestu gdje je primio ovo 5 u 1, i po potrebi paracetamol ako se diže temperatura, ili ako opet počne plakati jer ga boli.



ugl sve prošlo bez posljedica, odnosno jedina je posljedica bila da je nakon cijepljenja odspavao 3 sata u komadu, što je kod nas ravno čudu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:06   #69
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
A čitala sam jedan medicinski članak da se odustaje od uboda injekcijom u guzu kod male djece zbog rizika od oštećenja živca(u vezi motorike,kretanja...ima neki postotak oštečenja,kljenuti živca,privremenih i trajnih) koji se nalazi u zoni uboda,pa je sigurnije bosti u bedreni mišić.
da, meni su isto rekli da je u ovome stvar.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 21:31   #70
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
to je i mm rekao..

ne znam, čini mi se da ovi koji dobiju u guzu da nemaju reakcija ili su blaže..
il se samo tako slučajno potrefilo?
V je već tri puta dobio u nogice i nikad ni reakcije, niti se vide točkice (dođem doma, ne znam gdje je bilo), i moram reći da ni jednom nije plakao skroz negdje do zadnje kapljice, a i onda je valjda plakao jer ga držimo svi i dosta mu svega.

I sad sam se nečeg sjetila...kad sam ja bila u bolnici u trudnoći i primala svaki dan dvije inekcije, samo jedna sestra je pikala tako da osjetila nisam i poslije me ništa nije boljelo. Pikala je na način da prstima podigne kožu i u to podignuto ubode polako. Vidjela sam da tako cijepi i naša sestra i izgleda da ga stvarno ne boli. Kak cijepe vaše? V je urlao ko slon sad kad je primao prvu dozu za rota virus, a pije se
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:28   #71
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
da, fakat.. jel mogu tražiti da joj idući put da u guzu?
jbt, ovo u bedra je bilo baš stravično
dada, i moja je dobila te dve u bedra sa dva mjeseca..uzas, ja sam plakala cijelo vrijeme s njom, bas me je pogodilo to njeno vristanje..opet sam se sad sva stresla kad sam citala tebe i sjetila se svega..uff

ali moja nije imala nikakve reakcije, po dolasku doma odmah smo joj stavili pola cepica, hladne obloge je imala stalno, smocila bih one gazice, koje su mi ostale od tretiranja pupka, u hladnu vodu i zalijepila onim bijelim flasterom. jedino su joj nogice mrvu natekle na mjestima uboda ali i to je vrlo brzo splasnulo.

jedino kaj bi odspavala par sati nakon pikanja, a s obzirom da je moja totalni nespavac, to nam je bilo jedino pozitivno u svemu

ti se smiri, bit ce bebac dobro, samo je prati i redovito mijenjaj obloge. sljedeci put ce biti bolje, vec ce biti jaca i nece je toliko boljeti, moja skoro da nije ni zaplakala
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 22:38   #72
draga, ne brini... sve trubimo istu priču i sve smo imale iste ili slične doživljaje s našim bebačima. Drugi puta, čepić u guzu NAKON cijepljenja, obloge stavljaj na mjesto uboda i mijenjaj ih cijeli dan i bit će bolje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:26   #73
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
U nogu ili guzu?
Pa teorija je više,evo već ste par iznijeli i sami,ja inače preferiram u guzu i sestra me uvijek pita gdje da ju bode i ja kažem u guzu.
A čitala sam jedan medicinski članak da se odustaje od uboda injekcijom u guzu kod male djece zbog rizika od oštećenja živca(u vezi motorike,kretanja...ima neki postotak oštečenja,kljenuti živca,privremenih i trajnih) koji se nalazi u zoni uboda,pa je sigurnije bosti u bedreni mišić.

Eto,pa sada budi pametan
I šta sad to znači???? Da je moj sin koji je prije pet godina primio cjepivo u guzu mogao imati neka oštećenja??? U kurac više nek idu!!! I šta sad ove mame čija se djeca i dalje cijepe u guzu moraju mislit??? Užas!!! Eksperimentiraju na našoj djeci a mi šutimo...jebote, za ubit nekoga!!!
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 06:05   #74
Kod nas je bila ista situacija, uhvatili me nespremnu i rekli da se po novom to tako daje u bedra i držite ga, mama.
Stavila sam obloge odmah al dok smo do doma došli (prošlo max. pola sata) postao je sve nervozniji, a nakon petnaestak minuta opalio se derati, ne da blizu lijevoj nogici i držao ju je potpuno ukočeno (inače, ima živaca i sa prednje strane noge koji se mogu pogoditi pri cijepljenju, al je onaj u guzi deblji i zbog veće šanse da ga se pogodi oni sad prakticiraju cijepljenje u bedra).
Usrala sam se da su mu pogodili živac, jedva mu uspjela skinuti hlačice a nogica crvena k'o paradajz i duplog opsega (cijelo bedro, ne samo mjesto uboda).
Prošlo je uz led u gazi.

Uglavnom, kad je došlo vrijeme za ponovno cijepljenje s vrata sam zabranila pikanje u nogu i čim je sestra zinula da se usprotivi rekla sam joj da ga može ili ona cijepiti u guzu ili ću ga ja (pikanje u guzu mi je dio posla) ali da njegova bedra ne dam.
Od tad G samo u guzu dobiva cjepiva, ne otekne mu ništa, eventualno se malo crveni oko uboda ako se ukočio dok ga je pikala.
__________________
G 7.3.2010.; :angel: 04/2013; M 11.10.2014.
Srećica
Sephray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:21   #75
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
da, meni su isto rekli da je u ovome stvar.
Offt. moguće.

Ja sam prije 10-ak godina na hitnoj dobila neku inekciju u guzu, u desnu stranu. Poslije sam dva dana vukla desnu nogu, imala sam neki čudan osjećaj i slabost u njoj.

Inače, i moja Mišica je cjepiva dobivala u guzu. Reakciju je imala samo jednom, ali bila je strašna, isto tako vrištanje na svaki pokret i dodir... Srećom se je brzo smirilo, mislim da sam joj bila dala samo dva puta paracetamol i dan-dva mijenjala obloge...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:23   #76
sinoć je mala kad se probudila nakon paracetamola i cicanja bila super, vedra, smijala se, ono.. ko da ništa nije bilo
za svaki slučaj, oko 8-pol 9 sam joj opet dala paracetamol da se ne bi razbuktalo tijekom noći..
eno je spava, i noćas je sve bilo ok, iako sam se ja svako malo trzala i budila u snu pipajući je i gledajući kako je..

izgleda da je to jučer bilo to, za ubuduće zna što da napravim, al jbt, pa jel mi nije ni sestra ni dr mogli reći šta da očekujem..

ja se sasrala ko grlica, dijete vrišti kako ju nikad nisam čula da vrišti, ja ju nosam- ona jadna nokte zabija meni u leđa, kida majicu od bolova.. užas, užas, užas!!

cijelu noć noćas sam sanjala taj njen plač. bemti- sledila mi se krv u žilama, a i sad mi je koma kad se sjetim tog njenog izraza lica i bolnog vriskanja..
mislim, al ja isto nisam normalna, to je mene tako pogodilo, ostavilo me satima poslije šokiranu i uplakanu da ja stvarno ne znam kako bih se ponijela u nekoj težoj situaciji

dobro, najvažnije mi je da je ona sad ok, a meni će valjda te slike s vremenom izblijediti iz glave
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:09   #77
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
čula sam da neki daju paracetamol i PRIJE cjepljenja- da spriječe eventualne bolove.. jel ima to svrhu, da tako napravim i ja ubuduće?
da, nasa je uvijek dobila kod pedijatrice pola cepica i uputu da damo jos 2x pola doma (nakon 8 sati i nakon 8 sati) s tim da ovaj zadnji ne moramo dati ako nema otekline, i/ili temperature (a iskreno, meni se nije niti dalo buditi dijete po noci)

moja je sva tri puta ovaj drugi cepic pokala nakon 15-20min , pa vjerojatno nije djelovalo, al nikad nije bilo niti naoteceno niti nis, navecer se jedva vidlo mjesto uboda

obloge smo stavljale svakih sat vremena prvih par sati i onda kad sam se sjetila
i taj dan ju nisam kupala da nije u toploj vodi
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:13   #78
Rekoh ti da će sve biti ok.

Ali kako ti nitko nije rekao da možeš očekivati reakciju na cjepivo i koji su načini za to umiriti?
Ako je stvarno tako mijenjaj pedijatra.

Također, naša pedijatrica je bumbarčici prvo cjepivo (protiv hepatitisa) dala na prvoj kontorli, s mjesec dana, a ovo 5u1 na drugoj, s dva mjeseca.
Pitala sam zašto pa mi je rekla da to čini zato da bi se smanjio stres i reakcije koje su jače kad se odjednom daje dva cjepiva.
I stvarno, kao što sam napisala oba puta je prošlo poprilično bezbolno.
Hvala Bogu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:17   #79
Moj Š nije imao nikakve nuspojave, bocnuli su ga u bedra, to je malo vrištao, i to je bilo to, rekla mi doc da mu dam čepić samo ako bude imao temperaturu, ali nije bilo nikakvih problema. za mjesec dana idemo po novu turu cjepiva!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:17   #80
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
A čitala sam jedan medicinski članak da se odustaje od uboda injekcijom u guzu kod male djece zbog rizika od oštećenja živca(u vezi motorike,kretanja...ima neki postotak oštečenja,kljenuti živca,privremenih i trajnih) koji se nalazi u zoni uboda,pa je sigurnije bosti u bedreni mišić.

Eto,pa sada budi pametan
to je i nama pedijatrica rekla, uz dodatak, da ona cijepi dijete kada dosegne 4,5-5kg, sto sam ja tada, luda pod hormonima, protumacila kao odustanite od dojenja, dajte AD, pa cemo ju cijepiti...i nes se natezala sa njom, al sam u medjuvremenu dosla do informacija, da se nis nece dogodit ak se odgodi cjepljenje, a da beba treba imat malo mesa prije nego se upikne da se ne pogodi zivac, a kak moja nije imala nis sala niti na nogama niti na guzi sa 2 mjeseca, zapravo mi je odluka pedijatrice sada, iz ove perspektive, okej
moja je cjepljena sa 4, 6 i 9 mjeseci

ja sam cak odlucila ne cjepiti rotu, bas zbog toga da ju ne bodu bezveze
brijem da malo proljeva se lakse prezivi nego da ju pogode u zivac i da ne hoda
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.