Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2008., 13:29   #21
Hvala cure, zlatne ste
Po danu jos kako-tako (isprobat cu i varijante s mijesanjem u hranu), al ona doza u 11-12 navecer nam je horor. Oce spavat i kvit, nece mlijeka, nece jest (moj zderonja da nece!), nece se igrat...

Idem u potragu za spricom.
A veceras cu bit zla mama i ulit taj antibiotik nekako u njega
I to je u opisu posla...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:44   #22
E, varijanta s mješanjem u hranu ti se baš ne preporuča. Naime, šta ako ne bude htio pojest sve? Moja nekad ima foru da kad jede, ostanu još 1-2 žličice i ne bi ih pojela da se na trepavice postaviš.

A i doktori ne preporučuju, jer će malo antibiotika uvijek ostati po stijenkama posudice/flašice.

Probaj sa špricom, ja sam bila na izmaku snaga s njenim pijenjem antibiotika i već sam mislila kako ćemo morati na injekcije - i šprica nas je spasila.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 16:11   #23
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
E, varijanta s mješanjem u hranu ti se baš ne preporuča. Naime, šta ako ne bude htio pojest sve? Moja nekad ima foru da kad jede, ostanu još 1-2 žličice i ne bi ih pojela da se na trepavice postaviš.

A i doktori ne preporučuju, jer će malo antibiotika uvijek ostati po stijenkama posudice/flašice.

Probaj sa špricom, ja sam bila na izmaku snaga s njenim pijenjem antibiotika i već sam mislila kako ćemo morati na injekcije - i šprica nas je spasila.
ja procitala da se mijesanje u hranu ne preporucuje, pogotovo kod djece koja tek uce voljeti nove vrste hrane jer im antibiotik moze zgaditi tu hranu.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 16:27   #24
nama je čak na jedninom antibiotiku koji je mala do sada dobijala izričito pisalo da se daje sat vremena prije ili nakon obroka.
Mi smo joj davali cca pola sata nakon obroka da ipak ne bude na prazan želudac i nakon toga bi cugala vodu ili čaj.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:02   #25
Treba provjeriti smije li se određeni antibiotik uopće davati miješanjem u hranu jer bi učinak mogao biti drugačiji. Znam da se neki ne smiju, ali nemam pojma koji.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:35   #26
i kod nas je oduvijek šprica

a antibiotika smo popili u njegovih pet godina jedno 70-tak komada
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:12   #27
Kod nas antibiotik prolazi i na zlicu i na spricu, treci neki nacin nisam isprobavala jer mi nije niti trebao. Ima u apotekama posebne sprice za lijekove ( nemaju onaj kljun za iglu) i sa njima se lako prevari dijete
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:27   #28
Ima za kupiti i medicinske žlice. Unutra se sipa lijek, dok na samoj žlici nema ništa pa ne kuže. Kad otvore usta, samo sipneš.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 20:43   #29
Report: po danu dam mobitel, to ga tak fascinira da samo gutne. A onda mama otplese pacji ples i da puno pusa, pa zijeva da oce jos jednu zlicu
Nocna je koma.

Prosla 3 apoteke i trazila spricu za lijekove, gledali me ovak pa ovak
Kupila spricu vulgaris i usipala nekako. Nocas opet fakin ponocna doza, drzite fige...

Di ima tih sprica za lijekove?
Ak bas ne nadjem, uzet cu onaj sirup sto ima spricu bez spice, mada ne znam kaj cu s njim...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:10   #30
Nisam citala cijeli topik, pa ako se sta ponavlja sorry.

Špricu za lijek (5ml) dobijes s Kalvocin bid sirupom, summamedom i Panadol sirupom za skidanje teperature. Kod mene ih se vec skupilo podosta (nazalost ).Pitaj u apoteci za Panadol.

Spricu mu nasloni na desni u samom kutu usta (tamo di su nama osmice) i tako izazivas nagon za gutanje i pomalo uspricaj. To ce ici bez problema. Ako ti nece otvorit usta za spricu...ulovi ga i uguraj spricu usta, nasloni na desni u kutu i polako spricaj. Ja svojima dajem u dva puta5 ml lijeka. Nema pljuvanja, sve progutaju (a ne vole antibiotike...vjeruj mi..)

Sretno
 
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 21:14   #31
uz Sumamed sam dobila špricu koja je baš za dat sirup-nema onog vrha gora za iglu.
Doza joj je ista kao jedne žličice.
Moj pije sirupe bez problema(ok,obično traži još... ),ali kad neće,stavim mu špricu na jezik malo dublje da ne može pljunuti i polako mu sipam u usta....

Bitno je da mu gurneš dovoljno duboko da ne može pljunuti,a ne preduboko da povrati...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 09:41   #32
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Prosla 3 apoteke i trazila spricu za lijekove, gledali me ovak pa ovak
Kupila spricu vulgaris i usipala nekako. Nocas opet fakin ponocna doza, drzite fige...

Di ima tih sprica za lijekove?
Ak bas ne nadjem, uzet cu onaj sirup sto ima spricu bez spice, mada ne znam kaj cu s njim...

Koke, ja ti svojoj dajemantibiotik sa špricom vulgaris. I ja sad prvi put čujem za tu "špricu za lijekove".

Uglavnom, kunem ti se da moja tuče svom artiljerijom, a čak je ni mobitel ne može privolit da uzme antibiotik - pali samo šprica, stisnuti obraze i polako uz unutrašnjost obraza (ne ravno u grlo da se ne zriga) šupnut joj antibiotik unutra. Ako treba - nek ti muž pomogne držat mu ruke (kad je doma).
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:21   #33
Ako se smijem priključiti, mame, nadavala se hektolitre antibiotika s špricom vulgaris+začepit nos, onda nemože pljunut već mora progutati, i naravno, štrcati sa strane,pomalo 2-3 puta, bitno da dospije u usta - to je bio savjet patronažne.
I najbolje je što se može dati i u snu.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:47   #34
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Prosla 3 apoteke i trazila spricu za lijekove, gledali me ovak pa ovak
Kupila spricu vulgaris i usipala nekako. Nocas opet fakin ponocna doza, drzite fige...

Di ima tih sprica za lijekove?
Ak bas ne nadjem, uzet cu onaj sirup sto ima spricu bez spice, mada ne znam kaj cu s njim...
, uzas, ima ih u ljekarni Buhac u dubravi ( bilo ih je jer su ih meni nudili), a frendica je uzela u onoj ljekarni u neboderu ptrebko puta okretista na borongaju (ne znam kak se ta zove)...probaj u privatnim ljekarnama, one su opskrebljenije neko ove gradske. Ta sprica izgleda slicno kao i ova koja se dobije sa Sumamedom.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:17   #35
Davanje lijekova maloj djeci

kako svojim bebama/djeci dajete lijekove?
L je dobio antibiotik u sirupu i to je noćna mora kada mora popiti lijek. postoji li neki bezbolniji način na koji bi mu mogla dati lijek? možda čak i podvaliti nekako?
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:21   #36
meni je uvijek najbolja opcija na špricu
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:23   #37
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
meni je uvijek najbolja opcija na špricu
ma dajem mu na špricu ali drži čvrsto usta zatvorena a i kada uspijem staviti lijek u usta počne ga pljuvati....
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:23   #38
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
meni je uvijek najbolja opcija na špricu
Treba traziti pedicu neki antibiotik slatki,i ako moze svakih 12 sati(obicno Cefalexin koji je sirokog spektra djelovanja),a bas ako se dobije neki ciljani antibitoik koji ide na 8 sati..onda nis..polako,milimetar po milimetar..prosli i mi to.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:24   #39
Quote:
kikica02 kaže: Pogledaj post
ma dajem mu na špricu ali drži čvrsto usta zatvorena a i kada uspijem staviti lijek u usta počne ga pljuvati....
Stavi mu sa strane ne direkt ispred u usta,pali
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 08:28   #40
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Stavi mu sa strane ne direkt ispred u usta,pali
hvala, probat ćemo
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.