Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2013., 14:10   #21
POzdrav, molim Vas pomoć. Ovako, Obrt sam otvorio 1996, a odjavljen je 2000. godine, s time da nisam plaćao doprinose i stalno su mi dolazili računi, da bi danas taj dug bio 80 000,00 kn. MOje pitanje je, da li je to zastara? mogu li mi poslat prijedlog za ovrhu? dići tužbu? ili što?
sopanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:25   #22
Quote:
sopanje kaže: Pogledaj post
POzdrav, molim Vas pomoć. Ovako, Obrt sam otvorio 1996, a odjavljen je 2000. godine, s time da nisam plaćao doprinose i stalno su mi dolazili računi, da bi danas taj dug bio 80 000,00 kn. MOje pitanje je, da li je to zastara? mogu li mi poslat prijedlog za ovrhu? dići tužbu? ili što?
Obavezno napiši dopis poreznoj da tražiš otpis duga koji je u zastari.
Oni po službenoj dužnosti moraju to otpisati, ali tek pošto prime zahtjev za otpisom, prije ne.
Ništa puno ne stavljaj u zahtjev za otpisom, u smislu navođenja zakona, članaka zakona, cifri i slično,... samo navedi OIB i nabroji sve uplatne račune po kojima tražiš otpis (četverocifreni računi na karticama PU).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 12:21   #23
pozdrav svima.imam pitanje. imam dug banci, nedopušteni minus na tekučem računu. poslali su mi prije jedno dvije godine opomenu pred ovrhu. no ništa se nije dogodilo do danas. nikakve opomene ni ništa. da li taj dug može završiti u zastari i kada? hvala puno
angel182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:10   #24
ma ne mogu nigdi nac sad,mozete li mi rec kad je stupija na snagu otpis duga kamata prema drzavi?jeli negdje krajem travnja?
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:54   #25
Zakon o naplati poreznog duga fizickih osoba....donesen 26.4.2013.g....stupio je na snagu u prvom sljedecem broju narodnih novina nakon tog zakona....ne znam koji je to broj...ali racunaj sa tim datumom....
U poreznoj mozes saznati za informacije o detaljima o otpisu duga....imas neki neprekoracivi rok...mislim da je 90 dana(po sjecanju) u kojem mozes zatraziti otpis kamata,a dug otplacivati na kamate
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:17   #26
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Zakon o naplati poreznog duga fizickih osoba....donesen 26.4.2013.g....stupio je na snagu u prvom sljedecem broju narodnih novina nakon tog zakona....ne znam koji je to broj...ali racunaj sa tim datumom....
U poreznoj mozes saznati za informacije o detaljima o otpisu duga....imas neki neprekoracivi rok...mislim da je 90 dana(po sjecanju) u kojem mozes zatraziti otpis kamata,a dug otplacivati na kamate
hvala puno,bitan mi je bija ovi 26.4
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:18   #27
porezni dug - molim pomoć

Dragi moji, evo i mi smo u banani da ne kažem.. porezni dug iz neke davne 1999 god., moja pametna svekrva nije imala zdravstveno osiguranje, koje je potpisala, i nije čak ni jednu ratu uplatila., nije ga ni koristila, i sad ona i ne živi u hrvatskoj, a dug je narastao do 60 000 kn.. oni to neće ni plaćati, ja i njihov sin živimo u kući,njihovoj, odakle nama novac da plaćamo i ako nam otpišu kamatu, jednom na kraju god. kad je došlo iz porezne, dug je 30 000 a kamata isto tolika..kada nastupa zastara, kako tražiti zastaru, da li ići kod advokata!?molim Vas za savjet, jer svaki bi dobrodošao, svakako ćemo ići u poreznu tražiti otpis kamate, krajnji rok je do 7. kolovoza..u krajnjem slučaju mislim da je ovo i poseban slučaj, mi nismo stjecali dobit, niti imali neku firmu, baš sam očajna help please
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:38   #28
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo i mi smo u banani da ne kažem.. porezni dug iz neke davne 1999 god., moja pametna svekrva nije imala zdravstveno osiguranje, koje je potpisala, i nije čak ni jednu ratu uplatila., nije ga ni koristila, i sad ona i ne živi u hrvatskoj, a dug je narastao do 60 000 kn.. oni to neće ni plaćati, ja i njihov sin živimo u kući,njihovoj, odakle nama novac da plaćamo i ako nam otpišu kamatu, jednom na kraju god. kad je došlo iz porezne, dug je 30 000 a kamata isto tolika..kada nastupa zastara, kako tražiti zastaru, da li ići kod advokata!?molim Vas za savjet, jer svaki bi dobrodošao, svakako ćemo ići u poreznu tražiti otpis kamate, krajnji rok je do 7. kolovoza..u krajnjem slučaju mislim da je ovo i poseban slučaj, mi nismo stjecali dobit, niti imali neku firmu, baš sam očajna help please
Ako je dug iz davne 99.onda je nastupila zastara....morate se pozvati na instiut zastare,jer ako se ne pozovete, nece nitko drugi,jer ne moraju po sluzbenoj duznosti....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 14:54   #29
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Ako je dug iz davne 99.onda je nastupila zastara....morate se pozvati na instiut zastare,jer ako se ne pozovete, nece nitko drugi,jer ne moraju po sluzbenoj duznosti....
shvatam to mi je jasno, a šta da radimo onda sa poreznom, da li ići tamo i podnijeti zahtjev za otpis duga ili pisati pu i tražiti zastaru, ili je pak najbolje obratiti se nekom odvjetniku da uradi to umjesto nas!!da li imate neki pisani primjer ili ako ima tko kako se obratiti i kome za utvrdjivanje zastare, ako bi ja to pisala kome se obratiti i kako, što napisati??hvala Vam
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:00   #30
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
shvatam to mi je jasno, a šta da radimo onda sa poreznom, da li ići tamo i podnijeti zahtjev za otpis duga ili pisati pu i tražiti zastaru, ili je pak najbolje obratiti se nekom odvjetniku da uradi to umjesto nas!!da li imate neki pisani primjer ili ako ima tko kako se obratiti i kome za utvrdjivanje zastare, ako bi ja to pisala kome se obratiti i kako, što napisati??hvala Vam
Mozete nadleznoj poreznoj upravi uputiti dopis u kojem trazite otpis duga iz razloga sto je nastupila zastara predmetnog potrazivanja
A ako zelite biti sigurniji u to sta radite mozete i potraziti nekog odvjetnika da vam to napravi....obzirom da je sve cisto i jednostavno,ne bi vam trebao naplatiti puno
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:28   #31
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Mozete nadleznoj poreznoj upravi uputiti dopis u kojem trazite otpis duga iz razloga sto je nastupila zastara predmetnog potrazivanja
A ako zelite biti sigurniji u to sta radite mozete i potraziti nekog odvjetnika da vam to napravi....obzirom da je sve cisto i jednostavno,ne bi vam trebao naplatiti puno
ako neko ima pisani dokument kako se to piše neka mi javi mada, mislim da je najbolje preko odvjetnika..pretpostavljam da je tu nastupila apsolutna zastara jer porezna non stop šalje čekove, pošalje ona i jednom godišnje da se treba platiti u roku od 8 dana, ili će nastati ovrha, međutim, čitala sam ako nije nastala ovrha daonda se može tražiti zastara,jer porezna nije učinila ništa sem opomene (pisane) da naplati svoje potraživanje!!Čini mi se da se dug računa od 1998-1999 pa čak i da je od 2000 to je 13 god., a zastara nastaje nakon 6 god., jel tako?ako neko može nek mi to malo pojasni za zastarom!
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 12:30   #32
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
ako neko ima pisani dokument kako se to piše neka mi javi mada, mislim da je najbolje preko odvjetnika..pretpostavljam da je tu nastupila apsolutna zastara jer porezna non stop šalje čekove, pošalje ona i jednom godišnje da se treba platiti u roku od 8 dana, ili će nastati ovrha, međutim, čitala sam ako nije nastala ovrha daonda se može tražiti zastara,jer porezna nije učinila ništa sem opomene (pisane) da naplati svoje potraživanje!!Čini mi se da se dug računa od 1998-1999 pa čak i da je od 2000 to je 13 god., a zastara nastaje nakon 6 god., jel tako?ako neko može nek mi to malo pojasni za zastarom!
kako napisati taj zahtjev, molim vas pomozite, ne znam što bih napisala!!??
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 13:24   #33
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Slobodno mi se javite oko problema
braveheart79 evo javljam se , treba mi pomoć oko sastavljanja zamolbe.. i savjet, da li pisati zamolbu, i čekat odgovor, ili ići u porezno za otpis kamate i pisati zamolbu, uh upetljala sam se, pošto sam čitala negdje da oni odgovore za 2 mj. a ako ne podnesemo zamolbu za otpis duga računaće se cio dug, rok je još mjesec dana, a kontam ako odemo u poreznu i to napravimo prekinuće se ta zastara!što činiti?
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 14:41   #34
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
braveheart79 evo javljam se , treba mi pomoć oko sastavljanja zamolbe.. i savjet, da li pisati zamolbu, i čekat odgovor, ili ići u porezno za otpis kamate i pisati zamolbu, uh upetljala sam se, pošto sam čitala negdje da oni odgovore za 2 mj. a ako ne podnesemo zamolbu za otpis duga računaće se cio dug, rok je još mjesec dana, a kontam ako odemo u poreznu i to napravimo prekinuće se ta zastara!što činiti?
Da sam na vasem mjestu, ja bih ucinio sljedece....

Izgleda da je taj dug stariji od 10 godina,dakle nastupila je zastara....niste u obvezi platiti niti glavnicu niti kamate....zato bi trebalo napisati zahtjev za otpisom glavnice i kamata...

Oko sastava zahtjeva sad vam trenutno ne mogu pomoci,tek navecer...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 18:34   #35
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Da sam na vasem mjestu, ja bih ucinio sljedece....

Izgleda da je taj dug stariji od 10 godina,dakle nastupila je zastara....niste u obvezi platiti niti glavnicu niti kamate....zato bi trebalo napisati zahtjev za otpisom glavnice i kamata...

Oko sastava zahtjeva sad vam trenutno ne mogu pomoci,tek navecer...
ok., bila bih vam zahvalna, ako sastavite kakav kostur, pošto vidim da se razumjete u pravne poslove vi mi ovdje zaljepite a ja bih eventualno unijela naše podatke..mnogo Vam hvala
galijano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 12:06   #36
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
ok., bila bih vam zahvalna, ako sastavite kakav kostur, pošto vidim da se razumjete u pravne poslove vi mi ovdje zaljepite a ja bih eventualno unijela naše podatke..mnogo Vam hvala
imate poruku
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:44   #37
ljudi i mene nesto zanima,evo jos ima desetak dana da se preda zahtijev za otpis kamata,dug mi je negdje 110 tisuca,a obrt je zatvoren od 2010 od toga su kamate 40 tisuca i nesto,e sad da li je vecina poreznih duznika predala zahtijev za otpis kamata,po nekvim vasin saznanjima ili neki koji nisu cekaju neko "cudo",,nazovimo tako da se samo izbrise,ili mozda neki novi eurposki zakon,?ili da sutra trcen odma u poreznu .molim pomoc.hvala
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 23:55   #38
mozda me niste svatili ozbiljno,ali stvarno trazin pomoc ko se razumi u ove stvari
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:33   #39
Javi se svojoj referentici u poreznoj. Ispuniš zamolbu za otpisom kamata i to je to.
Nakon nekih dva tjedna ti stigne rješenje o otpisu kamata i rate za podmirenje duga.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 19:28   #40
neuka sam po ovom pitanju molim pomoc :P tata dvije godine nije bio odjavio obrt i s tim nije uplacivao doprinose tokom te dvije koji su iznosili oko 1200 kuna mjesecno. danas je nakon 3 godine dug dosao na nekih 60.000kuna. s tim da je tokom protekle godine uplatio oko desetak tisuca, bio je kod tete na poreznoj u vezi oprosta kamata koja mu je rekla da ima glavnicu od 50.000 koju mora platiti u roku tri godine a to sto je do sada uplacivao su bile samo kamate! da li je moguce da mu je glavnica ostala od 50.000 kuna, gdje su onda kamate otisle? koliki bi dug onda bio s kamatama!! molim ako netko zna nesto vise
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.