Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2013., 00:38   #41
Quote:
galijano kaže: Pogledaj post
kako napisati taj zahtjev, molim vas pomozite, ne znam što bih napisala!!??
Ja bih te uputila na drugo mjesto. Ne u Poreznu, nego u zdravstveno. Oni imaju već oblikovani zahtjev koji se popuni.
Porezna samo nadgleda plaćanje pa reagira tek kada se obavi usklađenje i zatraži otpis u zdravstvenom. Daljnje zastare mogu se nastaviti rješavati samo u Poreznoj.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 10:11   #42
Quote:
andrea m kaže: Pogledaj post
neuka sam po ovom pitanju molim pomoc :P tata dvije godine nije bio odjavio obrt i s tim nije uplacivao doprinose tokom te dvije koji su iznosili oko 1200 kuna mjesecno. danas je nakon 3 godine dug dosao na nekih 60.000kuna. s tim da je tokom protekle godine uplatio oko desetak tisuca, bio je kod tete na poreznoj u vezi oprosta kamata koja mu je rekla da ima glavnicu od 50.000 koju mora platiti u roku tri godine a to sto je do sada uplacivao su bile samo kamate! da li je moguce da mu je glavnica ostala od 50.000 kuna, gdje su onda kamate otisle? koliki bi dug onda bio s kamatama!! molim ako netko zna nesto vise
Kamate su otišle na kamate..a tako je kako je teta rekla...
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 14:28   #43
trebam pomoć, ako mi je mama otišla u mirovinu sa 27.12.2007. godine, dali svi porezi što je ostala dužna, Pdv, porez na dohodak, na tvrtku, neke kazne idu u apsolutnu zastaru 27.12.2013. godine ili ne??
Danijela79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:53   #44
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
ljudi i mene nesto zanima,evo jos ima desetak dana da se preda zahtijev za otpis kamata,dug mi je negdje 110 tisuca,a obrt je zatvoren od 2010 od toga su kamate 40 tisuca i nesto,e sad da li je vecina poreznih duznika predala zahtijev za otpis kamata,po nekvim vasin saznanjima ili neki koji nisu cekaju neko "cudo",,nazovimo tako da se samo izbrise,ili mozda neki novi eurposki zakon,?ili da sutra trcen odma u poreznu .molim pomoc.hvala
Koliko ja znam nije baš bio neki odaziv za reprogram,pogotovo onih koji su imali doo,jer za dug ne garantiraju sa vlastitom imovinom...
Čudo mogu čekati samo oni koji nemaju ništa na sebe,pa im porezna nema na šta sjesti...ostali koji imaju rješenja o ovrhama nemaju se baš čemu nadati,jer im porezna i nakon apsolutne zastare može prodati nekretninu ili pokretninu...

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 03.12.2013. at 14:01.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 22:53   #45
Obrt sam ugasio 1.1.2007. ostao sam visiti državi neku lovu za doprinose...kolika je apsolutna zastara po toj osnovi?

da napomenem da su mi prije jedno 2 godine pukli ovrhu na auto..pa je prije godinu došlo rj da se ista ukida, ničim izazvano.

možda je zastara razlog tomu??

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 21:44   #46
Pozdrav, ne znam da li sam na pravoj temi (vidim da se priča o obrtima, ne znam da li je ista tema i za d.o.o.), ukratko, stiglo mi je rješenje o ovrsi na pokretninama zbog neplaćanja hgk u kojem piše da ne smijem raspolagati imovinom firme do popisa. Što je najsmješnije firma nema nikakve imovine, samo jedan skuter koji je kupljen 2001. i nedugo zatim razbijen i otad leži u mojoj (privatnoj) garaži. Prije cca. mjesec dana susjed me pita hoću li mu ga prodati, rekao sam mu simboličan iznos, čisto da mi više ne zauzima mjesto. Jučer mi stigne dopis iz porezne, ali na moju privatnu adresu pa nisam zaključio da ima veze s firmom, mislio sam da je nešto privatno jer sam se u međuvremenu par puta selio (firma je na skroz drugoj adresi). Svakako, to je bilo spomenuto rješenje.

Što bi se dogodilo da ja prodam taj skuter susjedu tj. dam mu račun na 500kn (ostatak djelova i ne vrijedi mnogo više jer već 10godina leži u garaži) da s njim ode na policiju? Da li bi mu rekli kako ga ne može prepisati jer je pod ovrhom? Ako on iskoristi djelove, da li mogu poreznici pokucati meni na vrata i pitati gdje je taj skuter, te da ja nosim sankcije ako kažem da je npr. bačen na otpad jer je razbijen?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 23:19   #47
Pretpostavljam da ti je skuter odjavljen, tj nije regan...ako je tome tako porezna niti ne zna da postoji, pa shodno tome na njega nije mogla staviti zabranu otuđenja.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 10:43   #48
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
Obrt sam ugasio 1.1.2007. ostao sam visiti državi neku lovu za doprinose...kolika je apsolutna zastara po toj osnovi?

da napomenem da su mi prije jedno 2 godine pukli ovrhu na auto..pa je prije godinu došlo rj da se ista ukida, ničim izazvano.

možda je zastara razlog tomu??

Apsolutna zastara za te dugove, koliko ja znam, nastupa 01.01.2018. Možda je u tvom slučaju već i nastupila, jer osim što nije isti rok za sve (ja uvijek računam 10 godina jer je to najveći), moguće ti nisu poslali neku opomenu ili ovrhu na vrijeme, pa je do zastare došlo i prije. No sigurno oni nisu sami od nečeg odustali ili nešto obustavili zbog zastare, jer što se njih tiće, zastara ne postoji dok se ti na nju ne pozoveš, a onda je trebaš i dokazati. Konkretno, ja sam morao ići na općinu pisati zahtjev za nastupom zastare, inače je nikad ne bi ni konstatirali (ustvari, nisu je ni sad jer još nisam dobio nikakvo riješenje).
__________________
If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.
zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:01   #49
Može li se na internetu pogledati stanje ovrha na nekretnine i gdje?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 22:32   #50
Očevidnik nekretnina i pokretnina u ovršnom postupku vodi HGK i može se vidjeti na njihovim stranicama...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 20:34   #51
Nisam uspjela preko njihove tražilice naći ni jednu nekretninu u ovršnom postupku u jednom mjestu. Mislim da im to ne funkcionira.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 13:02   #52
Jel se porezni dug može ovršit supružniku, mislim ono žena dužna, a muž mora platit dug
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 16:22   #53
Pozdrav, osoba x je imala autoprijevoznički obrt. 1998 je prestala voziti, odjavila kamion (prodan pod željezo). No obrt je ugašen tek 2010. Njemu su uredno naplaćivali doprinose sve dok nije odjavio. Kada dolazi zastara za sva ta dugovanja?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 19:55   #54
Quote:
zaggyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, osoba x je imala autoprijevoznički obrt. 1998 je prestala voziti, odjavila kamion (prodan pod željezo). No obrt je ugašen tek 2010. Njemu su uredno naplaćivali doprinose sve dok nije odjavio. Kada dolazi zastara za sva ta dugovanja?
Apsolutna zastara je nakon 10 godina,ali treba podnijeti zahtjev u poreznu,dug se neće sam otpisati po službenoj dužnosti...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 23:46   #55
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Apsolutna zastara je nakon 10 godina,ali treba podnijeti zahtjev u poreznu,dug se neće sam otpisati po službenoj dužnosti...
Hvala.
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 08:07   #56
A šta ako je osoba dogovorila plaćanje na rate ali nikad ni jednu nije platila?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 08:13   #57
Ako se ne varam, time si je ta osoba produžila rok za zastaru jer su očito poduzete radnje za naplatu.
Treba otić u poreznu i to provjeriti.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 16:06   #58
Quote:
zaggyy kaže: Pogledaj post
A šta ako je osoba dogovorila plaćanje na rate ali nikad ni jednu nije platila?
Misliš na reprogram poreznog duga?
Neće se ništa dogoditi dok ne prođe rok za plaćanje zadnje rate...nakon toga idu automatski kamate na kamatu,kao da i nije bilo reprograma...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:55   #59
da, napravljen je reprogram duga ali nikad ništa nije plaćeno. Nakon što nije plaćeno par rata došlo je nešto kao da se to ukida, a dug ostaje. Kakvo je sad stanje sa zastarom?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 19:14   #60
pomoc molim jako mi je hitno!
Prije dva dana dosla je opomena za neplacene doprinose u iznosu od 59000 kuna prije postupka ovrhe.
Naime, radi se o davno zatvorenom obrtu godine1995. Sto sad, novaca se nema, muz ne radi... Postoji li sansa za zastaru? pomozite
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.