Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 09:41   #441
Quote:
žajo kaže: Pogledaj post
Gdje u zagrebu mogu kupiti ovu igru http://boardgamegeek.com/boardgame/1...easure-hunters ??


U Mulleru. Al ima njemacki naziv "Geister Geister S..nestokompliciranozazapamtit"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 11:23   #442
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
U Mulleru. Al ima njemacki naziv "Geister Geister S..nestokompliciranozazapamtit"
hvala
žajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 23:44   #443
Uzela sam Gavrana. Jedva cekam da krenemo igrati 😊. Uzela sam mu i onog gusara kojeg se bode macevima, mislim da ce to biti hit. Obozavam ovo doba godine, a sad krecemo i s drustvenim igrama. Prozivljavam drugo djetinjstvo s malenim ☺
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 08:07   #444
Šogiji su mu uzeli Lotto Carotti - jedva čekam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 21:48   #445
Koja je razlika izmedju Ubongo i Ubongo putne verzije? Jer razlika u cijeni je ogroooomna (200kn i 40kn). Jel se moze kombinirat Ubongo Junior i Ubongo putni?
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 18:21   #446
rush hour je ODLICAN

sad moramo kupiti i junior verziju
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 20:15   #447
Lotti Karotti je pun pogodak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 08:38   #448
Quote:
Rea Reana kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedju Ubongo i Ubongo putne verzije? Jer razlika u cijeni je ogroooomna (200kn i 40kn). Jel se moze kombinirat Ubongo Junior i Ubongo putni?
Ja nemam tu putnu verziju, ali c/p s BGG kaže:
1. It costs about five Euros.
2. The box is much smaller.
3. The cardboard pieces are thinner and smaller.
4. Instead of 36 large double sided boards, there are 32 small double sided cards.
5. Each card only has one puzzle on each side (three and four piece puzzles), instead of the six different puzzles you get on each board side through use of the die in the bigger game.
6. There's no scoring gems and no scoring board.
7. There's no sand timer.

That's it. A travel edition for a lot less, with less replayability. A good gift game.

Let's correct a mistake: the cards have two- and three-piece puzzles, so one side is basically useless - the two-piece puzzles are just too easy.

Then, more detail: In basic version, whoever finishes first counts to 20 (or less). Everybody who finishes keeps their cards, those who don't give to the first finisher. In the pro version, only the first finisher keeps the card.

Less replayability and not quite as good a game, but the pro version can be played in about five minutes, which makes it actually worth owning.

Suma sumarum, rekla bih da je mini verzija ok igra ali kako su s jedne strane izazovi samo sa dva dijela, za odrasle bi to bilo nezanimljivo, ali vjerujem da bi za djecu bilo ok. S druge strane su kartice s izazovom s 3 dijela (kod original varijante imaš 6 mogućih izazova na jednoj strani karte- baca se kockica da se odredi koji od izazova slažeš. Izazovi su s 3 ili s 4 dijela.
Tu je dakle najveća razlika jer dok u originalu imaš 36 kartica koje sa svake strane imaju po 6 izazova, u putnoj varijanti imaš 32 karte s po jednim izazovom na strani.
Ovi tokeni i pješčani sat uopće nisu nužni za igru. Mi najčešće i igramo bez njih. Onaj tko prvi riješi izazov, zadržava karticu, ostali vraćaju na kup.
I koliko pišu, naravno, razlika je u kvaliteti/debljini/dimenziji kartica i dijelova, ali mehanika igre je ista.
Što se tiče kombiniranja, naravno da se sve može kombinirati na ovaj način kako sam pisala da i mi igramo. Svatko slaže izazove primjenjene sposobnostima i prvi zadržava karticu. Ne se zamarati ostalim
A ja bih ovako na neviđenorekla da je možda ta putna verzija već kombinacija junior i odrasle varijante: izazovi s 2 kartice za djecu, s 3 kartice za odrasle Onako srednja varijanta obje original kutije
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 19:05   #449
Samo da prijavim da je dječiji Carcassonne pun pogodak!
Definitivno ćemo joj uzeti i Catan Junior; nema smisla da ju dalje gnjavimo izdanjem za odrasle.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 02:34   #450
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Ja nemam tu putnu verziju, ali c/p s BGG kaže:

...

A ja bih ovako na neviđenorekla da je možda ta putna verzija već kombinacija junior i odrasle varijante: izazovi s 2 kartice za djecu, s 3 kartice za odrasle Onako srednja varijanta obje original kutije
Hvala puno na trudu
Preskocit cu putnu verziju
Rea Reana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:15   #451
Evo prijavak za Gavrana- igrica je prekrasna! Jako lijepo osmišljeno, velika kocka, kvalitetni dodaci osim kosarica koje su mogli malo bolje rijesiti. Decko je proigrao odmah, u drugoj rundi je poceo namještati kocku ☺bas je prilagodjena za najmanje, htio je puno puta igrati. Prekrasna prva igra! Dodajem jos i Uno junior, skuzio je vrlo brzo pravila s tim da igramo na boje i figure jer mu se brojevi jos miješaju ☺
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:28   #452
essence, koliko je star malac?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 09:46   #453
3,3 god. Za uspoedbu, probali smo covjece ne ljuti se, izdržao je pola kruga
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:36   #454
moja ima 2,3 godine i još se nismo upuštalui u društvene igre.
dala sam joj komadićak mema nekog pa mi je rekla da joj dam novu igračku koja joj se sviđa .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 12:30   #455
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
rush hour je ODLICAN

sad moramo kupiti i junior verziju
I Ubongo također, hvala za preporuku.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 11:42   #456
pa je li ovaj nesretni gavran ikad pobijedio u igri?

je li netko imao habinu pčelu onu što pravi med?

dvoumim se između pčele i gavrana za početak. pčela mi više fora moram priznati.

evo je: http://www.ebay.com/itm/HABA-My-Very...gAAOSw5cNYNx3i
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:23   #457
Nama je gavran znao dobiti i par partija za redom, ali ako bi se dogodilo da mu ne ide, onda bi u sljedećoj partiji dali mu prednost polje ili dva
Pčelicu nisam vidjela.

Već sam hvalila, ali kako je igra opet aktualizirana, opet dajem glas Haba Lov na blago... Klinci ju fakat vole, evo i 3 godine kasnije. Uz Habinu životinja na životinju, ovo je najduži favorit.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 07:24   #458
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Nama je gavran znao dobiti i par partija za redom, ali ako bi se dogodilo da mu ne ide, onda bi u sljedećoj partiji dali mu prednost polje ili dva
Pčelicu nisam vidjela.

Već sam hvalila, ali kako je igra opet aktualizirana, opet dajem glas Haba Lov na blago... Klinci ju fakat vole, evo i 3 godine kasnije. Uz Habinu životinja na životinju, ovo je najduži favorit.
Gdje mogu kupiti ovu igru?
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:38   #459
Mi smo je kupili prije cca 3-4 godine u Muelleru i znam sigurno da je bilo u Baby centru. Ali kako si pitala, išla sam malo progooglati i ne vidim da je uopće ima više kod nas
Općenito, mislim da se jako smanjila količina Habinih igri kod nas. Ja sam htjela dugo Rino Hero i bilo ga je isto u BC, ali kad sam napokon odlučila kupiti, više ga nema.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:32   #460
hvala ti, prošetat ću sutra
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.