Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2014., 18:53   #21
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Pustimo nadležne institucije neka rade svoj posao :univerzalni dogovor:

Gle, stvarno mi se ne da lijepiti ti linkove i pisati plahte o nečemu o čemu danas i ptice na grani znaju. Ako te stvarno zanima - guglaj. Ako te ne zanima nego trolaš - sorry, morat' ćeš naći drugu žrtvu.
Ne, ne trolam.

Ja znam što se nalazi u McDonaldsovim hamburgerima.

Ali vidim da ti ne znaš. I da svoje neznanje prekrivaš floskulama.

U McDonaldsovim hamburgerima je mljeveno juneće meso. Začinjeno solju i paprom. Uz pecivo koje je isto kao bilo koje iz prosječne zagrebačke pekare, kečap, krastavac i luk.

Sve to skupa je štetno ako se jede često i u velikim količinama.
Kao što je, npr. voda štetna ako piješ 4 L dnevno.

Činjenica da ove tvoje "istine" znaju ptice na grani samo dokazuje kako će ljudi povjerovati svaku pizdariju koju im prenese neko piskaralo koje radi na portalu 24 sata, a koje je završilo politologiju i o nutricionizmu, biologiji, biokemiji i ostalim finim stvarima zna koliko i moj irski seter.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:07   #22
A nuggetsi?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:14   #23
Što sa nuggetsima?

Mljeveno pileće koje se panira?


Mislim, sa svom tom hranom ne valja to što je kalorijska bomba.
Što znači da ako se dugoročno puno konzumira, dovodi do nakupljanja masnih naslaga. Što za sobom povlači ozbiljnije probleme od estetike.

Ali namirnice i sastojci koje McD koristi javno su dostupni i širenje panike kako se radi o ne znam kakvim otrovima je potpuno deplasirano.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 19:44   #24
Da se najedu, zabave i razvesele.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:23   #25
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Što sa nuggetsima?

Mljeveno pileće koje se panira?


Mislim, sa svom tom hranom ne valja to što je kalorijska bomba.
Što znači da ako se dugoročno puno konzumira, dovodi do nakupljanja masnih naslaga. Što za sobom povlači ozbiljnije probleme od estetike.

Ali namirnice i sastojci koje McD koristi javno su dostupni i širenje panike kako se radi o ne znam kakvim otrovima je potpuno deplasirano.

http://http://www.dnevno.hr/zdravlje...reno-meso.html

nije tako teško naći ovakve vijesti, makar i bez toga, čim probaš njihovo 'meso' jasno je da su u njega dodani raznorazni pojačivači okusa. Takav okus mesa ne možeš dobiti pripremom kod kuće, upravo zbog tih njihovih dodataka, bez kojih bi to meso sigurno bilo nikakvog okusa. A o krumpirićima da ne govorim, to je sve puno soli, i tko zna čega još

A cijene su im preprevisoke u skladu sa količinom i kvalitetom

Ali dobro, tko voli nek' izvoli..nisu niti pekare puno bolje, sve je to isto sranje..
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 21:28   #26
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Što sa nuggetsima?

Mljeveno pileće koje se panira?


Mislim, sa svom tom hranom ne valja to što je kalorijska bomba.
Što znači da ako se dugoročno puno konzumira, dovodi do nakupljanja masnih naslaga. Što za sobom povlači ozbiljnije probleme od estetike.

Ali namirnice i sastojci koje McD koristi javno su dostupni i širenje panike kako se radi o ne znam kakvim otrovima je potpuno deplasirano.
Ne kupujem ni gotove proizvode ni vec zapakirano mljeveno svinjsko ii bunece meso jer ti podvale lose meso unutra

A pilece ili purece nema sanse da kupim jer vidim unutra smljevene i kljunove i zdrape i sitne kosti i svakakav drugi otpad, bas kao i u hrenovkama

Tak da ovo mljeveno pilece meso - to sigurno nije ni nugget ni bilo koji drugi gotovi proizvod od bilo kojeg proizvodaca
Kad zagrizes tu konzistenciju spuzve, jasnoj e da tu najmanje ima mesa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:07   #27
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
http://http://www.dnevno.hr/zdravlje...reno-meso.html

nije tako teško naći ovakve vijesti, makar i bez toga, čim probaš njihovo 'meso' jasno je da su u njega dodani raznorazni pojačivači okusa. Takav okus mesa ne možeš dobiti pripremom kod kuće, upravo zbog tih njihovih dodataka, bez kojih bi to meso sigurno bilo nikakvog okusa. A o krumpirićima da ne govorim, to je sve puno soli, i tko zna čega još

A cijene su im preprevisoke u skladu sa količinom i kvalitetom

Ali dobro, tko voli nek' izvoli..nisu niti pekare puno bolje, sve je to isto sranje..
Jesi ti to meni dnevno.hr dala kao izvor informacija?
Dnevno.hr? Stvarno?

Ja sam mislila da ćemo se mi ozbiljno razgovarati.
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne kupujem ni gotove proizvode ni vec zapakirano mljeveno svinjsko ii bunece meso jer ti podvale lose meso unutra

A pilece ili purece nema sanse da kupim jer vidim unutra smljevene i kljunove i zdrape i sitne kosti i svakakav drugi otpad, bas kao i u hrenovkama

Tak da ovo mljeveno pilece meso - to sigurno nije ni nugget ni bilo koji drugi gotovi proizvod od bilo kojeg proizvodaca
Kad zagrizes tu konzistenciju spuzve, jasnoj e da tu najmanje ima mesa
Ako vidiš mljevene kljunove i kosti u nuggetsima i hrenovkama, moram ti čestitati na vidu.
Ne tvrdim da je u nuggetsima isključivo bijelo meso prve kvalitete, ali je ipak samo meso.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:15   #28
Ja svoju djecu ne vodim jer su vegetarijanci.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:30   #29
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Koje su to štetne tvari u McDonaldsovu hamburgeru?
ti mora da se šališ..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:32   #30
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ti mora da se šališ..
Pa, poduči me. Ja još uvijek nisam dobila odgovor na pitanje koje su to štetne tvari u hamburgeru.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:34   #31
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
A nuggetsi?
Evo ti o nuggetsima:

http://www.youtube.com/watch?v=mGgjCT3DM_I
http://www.youtube.com/watch?v=0FeB79ynDa0
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:53   #32
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Evo ti o nuggetsima:
Meni ne treba, ne bi ja to gledala opt, fala (vjerovatno je ono sto mislim da je)
Nek si Petra-pan pogleda

Ja u Mcd idem na slatkac i shake valjda 3-4 puta godisnje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:02   #33
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Meni ne treba, ne bi ja to gledala opt, fala (vjerovatno je ono sto mislim da je)
Nek si Petra-pan pogleda
Zašto pitaš ako te ne zanima odgovor? Kako želiš.
Petra-pan nije pitala, predmnijevam da zna. Može si i ona pogledati.


Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja u Mcd idem na slatkac i shake valjda 3-4 puta godisnje
I ja isto, uglavnom na sladoled.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:13   #34
Znam da je pokretac teme zamolio da se ne javljaju roditelji koji ne idu u McDonalds, ali ne mogu odoljeti jer sam puno studentskih dana potratila radeci za crkavicu u toj americkoj pecenjari (satnica nam je bila 14kn. A big mac te kostao 14,90kn ). Kao takva, mnoge sam vikende provela gledajuci sretne obitelji kako uzivaju u nedjeljnom rucku koji se sastojao od big maca i inih macova. Tako da price kak si ekipa (pri tome ne mislim na studente koji tamo rade) to ne moze priustit, bas i ne drze vodu. Ne pretjerujem, restoran je zbilja bio krcat u vrijeme rucka, ono znali smo padat s nogu.

Petri Pan ne znam odgovoriti jer nisam dosla dalje od obicnog sljakera tamo (ambicije su mi ipak isle u drugom smjeru), a s te pozicije bas nemas uvid u prave dokumente i prava saznanja o sastojcima. Al mogu vam rec da Cola koju pijete tamo nije ista Cola koju kupis u ducanu, vec smjesa vode, nekog koncentrata ilitiga strucno zvanog sirup, i CO2. Pa se zbog ustede stavi vise vode, nego sto se to propisuje po coca colinom receptu, to valjda kuze svi koji su tu colu probali.

Pogledajte i film Supersize Me http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Size_Me

Nedavno smo se provezli kraj jednog konzuma i ja pocnem svom djetetu kak sam radila tu i kako je to bio tezak posao, namjera mi je bila objasniti joj kako je vazno ici u skolu da ne budes jednog dana osudjen na takve poslove, a ona ko iz topa izvali "Znam, mama, tu ljudi kupovaju nezdravu hranu, a mi u nasem Konzumu kupovamo zdravu hranu" btw- ima 4,5g i ne ne dajem ni smokice ni gumene bombone ni vocne jogurte, to valjda jede samo na tudjim rockasima
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:20   #35
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Jesi ti to meni dnevno.hr dala kao izvor informacija?
Dnevno.hr? Stvarno?

Ja sam mislila da ćemo se mi ozbiljno razgovarati.
Dobro, to sam sad nabrzinu našla članak na hrvatskom, nisam ni gledala pravo, oni ionak većinu toga kopiraju sa drugih stranica. Ima hrpa američkih portala i sl. koji o tome pišu već otkad, slobodno potraži, mislim nije to neka novost.. a i sami okus njihove hrane ti sve govori, koliko je to sve umjetno, više od toga što pišu novinari. naravno, onima koji se tamo redovito hrane se to sve čini prirodno i hranjivo, kad su se jadni navikli na sve te umjetne okuse..
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:21   #36
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Ne, ne trolam.

Ja znam što se nalazi u McDonaldsovim hamburgerima.

Ali vidim da ti ne znaš. I da svoje neznanje prekrivaš floskulama.

U McDonaldsovim hamburgerima je mljeveno juneće meso. Začinjeno solju i paprom. Uz pecivo koje je isto kao bilo koje iz prosječne zagrebačke pekare, kečap, krastavac i luk.

Sve to skupa je štetno ako se jede često i u velikim količinama.
Kao što je, npr. voda štetna ako piješ 4 L dnevno.

Činjenica da ove tvoje "istine" znaju ptice na grani samo dokazuje kako će ljudi povjerovati svaku pizdariju koju im prenese neko piskaralo koje radi na portalu 24 sata, a koje je završilo politologiju i o nutricionizmu, biologiji, biokemiji i ostalim finim stvarima zna koliko i moj irski seter.
Odgovor ti je na razini onog "nestalo mi je argumenata pa ću ti reći da se neću s tobom više raspravljati jer si nolajfer koji samo visi na forumu". Ono, zaista na tom nivou.
Plus što su one njihove zemičke sve samo ne zemičke iz "prosječne zagrebačke pekare"

Uživaj u svojim McDrekovima


Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
čim probaš njihovo 'meso' jasno je da su u njega dodani raznorazni pojačivači okusa. Takav okus mesa ne možeš dobiti pripremom kod kuće, upravo zbog tih njihovih dodataka, bez kojih bi to meso sigurno bilo nikakvog okusa. A o krumpirićima da ne govorim, to je sve puno soli, i tko zna čega još
Upravo to. To nije meso nego "meso". Kao i nugetsi u npr. Surf'n'fries.

Samelji bilo koje meso kod kuće i pokušaj napraviti onaj hamburger ili nugets. Javi rezultate.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:27   #37
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Al mogu vam rec da Cola koju pijete tamo nije ista Cola koju kupis u ducanu, vec smjesa vode, nekog koncentrata ilitiga strucno zvanog sirup, i CO2. Pa se zbog ustede stavi vise vode, nego sto se to propisuje po coca colinom receptu, to valjda kuze svi koji su tu colu probali.
Upravo to. Kao što i meso nije meso nego smjesa nečega.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:30   #38
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Petri Pan ne znam odgovoriti jer nisam dosla dalje od obicnog sljakera tamo (ambicije su mi ipak isle u drugom smjeru), a s te pozicije bas nemas uvid u prave dokumente i prava saznanja o sastojcima. Al mogu vam rec da Cola koju pijete tamo nije ista Cola koju kupis u ducanu, vec smjesa vode, nekog koncentrata ilitiga strucno zvanog sirup, i CO2. Pa se zbog ustede stavi vise vode, nego sto se to propisuje po coca colinom receptu, to valjda kuze svi koji su tu colu probali.
Meni će ovo biti zadnji upis na temi.

Ne znam od čega misliš da se coca cola u tvornici radi.
Okus cole u Meku je nešto blaži jer CO2 hlapi.

Ja nemam veze s Mekom. Odem par puta u godini kad mi je pms toliko jak da ne mogu maknuti junk s pameti.
Fino je, kalorično i ništa više od toga.

Sastojci u Mekovoj hrani nisu ništa drugačiji od onih u hrani kuhanoj doma.
Ako se doma pripremaju krumpirići, hamburger i popije pola litre kole, neće biti ništa zdravije nego u Meku.

Ne opravdavam McDonalds, niti ga nešto posebno volim.

Ali oko njega kruži mali milijun urbanih legendi, koje jednostavno nisu istina.

To je nešto u rangu one legende o tome kako coca cola izgriza želučanu stijenku.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:47   #39
Daklem, nisi nikad navukla onu sexy kariranu kosuljicu i usmrdila ruke redehidriranim lukom i nije te glava zaboljela cetvrtkom od isparavanja palminog ulja iz friteze (jer petkom se mijenja ulje, a vec u srijedu poprimi boju starog motornog ulja, a cetvrtkom te boli glava ako duze stojis kraj friteze) i nisi nikad primila pecivo koje je prije stavljanja u steamer tvrdo ko kamen, nisi nikad osjetila kako smrde ona jaja za salate koja se uvoze iz Austrije vec skuhana?
Jer zvucala si maltene ko njihova PR-ovka. Sa zavrsenim nutricionizmom, naravno, ne s politologijom.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 23:53   #40
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Daklem, nisi nikad navukla onu sexy kariranu kosuljicu i usmrdila ruke redehidriranim lukom i nije te glava zaboljela cetvrtkom od isparavanja palminog ulja iz friteze (jer petkom se mijenja ulje, a vec u srijedu poprimi boju starog motornog ulja, a cetvrtkom te boli glava ako duze stojis kraj friteze) i nisi nikad primila pecivo koje je prije stavljanja u steamer tvrdo ko kamen, nisi nikad osjetila kako smrde ona jaja za salate koja se uvoze iz Austrije vec skuhana?
Jer zvucala si maltene ko njihova PR-ovka. Sa zavrsenim nutricionizmom, naravno, ne s politologijom.
Eto, gazim riječ, ali kad je već pitanje direktno upućeno meni, da odgovorim.
Nisam direktno radila za Mek, ali sam radila u toj industriji i znam što se ondje događa i kako ta industrija izgleda.
Također, znam kakvim standardima podliježe - što internima, što od nadležnih institucija (kako naših, tako i međunarodnih, franšizno vezani).
Uz ovo nabrojano, sposobna sam, zahvaljujući obrazovanju i zdravoj pameti prepoznati kredibilitet izvora informacija.

I na stranu sve druge dezinformacije koje si sad tu iznjela, Mekdonalds ne koristi palmino ulje.

Edit: Eh, da. I ni u jednoj salati iz njihove ponude nema jaja.
Obje ove informacije su lako povjerljive u službenim, od raznih institucija nadgledanim popisima sastojaka svakog njihovog proizvoda.

Tvoje izjave ne podliježu nikakvoj kontroli, a kako se pokazuje, nisu niti istinite.
Lako mogu biti uzrokovane činjenicom da su te godinama plaćali 15 kn po satu.

Zadnje uređivanje Petra Pan : 24.02.2014. at 00:01.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.