Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2016., 13:54   #61
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Primijetio sam da sve te razne psihopatske mišljevine koje se vole maskirati u nekakve elitističke kvaziideologije, a nerijetko imaju ishodište u nečemu prozaičnom, kao što je npr. nejebica, na kraju u pravilu završe u genocidnim fantazijama. Pa ako netko kaže "Znaci kad bi mogao sav zivot da unisti,to bi i uradio svaki efilista", onda on obesmišljuje svaku raspravu sa samim sobom. S takvim ljudima ne treba raspravljati, jer se rasprava uvijek vodi nekom idejom dobra, dok je kod njih ta ideja degenerirala u vlastitu negaciju. Takve ljude bi trebalo pronaći i ukloniti (sad, da li stavljanjem pod nadzor u neku instituciju ili fizičkim likvidiranjem, to je manje bitno), jer predstavljaju potencijalnu prijetnju onima koji ne misle kao i oni. To se odnosi na svaki fundamentalizam. A u najmanju ruku bi ih trebalo trajno banirati s foruma, jer predstavljaju ruganje svemu što bi ovaj forum, kao, trebao biti.
Aha,znaci po tebi bi samo pozitivni stavovi trebali biti ok,a oni koji imaju negativno razmisljanje trebaju da nestanu? E pa nece moci.Tabu ne sme da bude efilizam,ni bilo koje razmisljanje i to je ono sto bi po pravilu u demokratiji trebao biti legitiman stav.
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 13:56   #62
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Jel ja prokleto treba da crtam da nije bitno to,jer je zivot neposten,jedne pogadja velika patnja,a druge i ne,prema nekima je vise okrutan zivot prema nekima manje.Dakle zivot je kao pojava groteskan.Nestaje za nas sve smrcu jer je nepostojanje,ali tokom zivota mi smo svesni tih pojmova i njihovih znacenja.
A zašto misliš da bi život trebao biti pošten? Nazivaš ga groteskom, a istovremeno mrziš jer "nije fer".
Zbog čega uopće tražiš od života "poštenje" ako ga smatraš besmislenom pojavom? Zašto misliš da ti tvoji pojmovi poštenog i nepoštenog imaju smisla ako pojam života nema?
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 13:58   #63
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Primijetio sam da sve te razne psihopatske mišljevine koje se vole maskirati u nekakve elitističke kvaziideologije, a nerijetko imaju ishodište u nečemu prozaičnom, kao što je npr. nejebica, na kraju u pravilu završe u genocidnim fantazijama. Pa ako netko kaže "Znaci kad bi mogao sav zivot da unisti,to bi i uradio svaki efilista", onda on obesmišljuje svaku raspravu sa samim sobom. S takvim ljudima ne treba raspravljati, jer se rasprava uvijek vodi nekom idejom dobra, dok je kod njih ta ideja degenerirala u vlastitu negaciju. Takve ljude bi trebalo pronaći i ukloniti (sad, da li stavljanjem pod nadzor u neku instituciju ili fizičkim likvidiranjem, to je manje bitno), jer predstavljaju potencijalnu prijetnju onima koji ne misle kao i oni. To se odnosi na svaki fundamentalizam. A u najmanju ruku bi ih trebalo trajno banirati s foruma, jer predstavljaju ruganje svemu što bi ovaj forum, kao, trebao biti.
Ne, nisam za to, nema tabua ni cenzure. Jedino treba razlikovati mišljenje, razgovor, od djelovanja, čina.
planinar is offline  
Old 20.02.2016., 13:59   #64
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Aha,znaci po tebi bi samo pozitivni stavovi trebali biti ok,a oni koji imaju negativno razmisljanje trebaju da nestanu? E pa nece moci.Tabu ne sme da bude efilizam,ni bilo koje razmisljanje i to je ono sto bi po pravilu u demokratiji trebao biti legitiman stav.
A zašto se zalažeš za demokraciju?
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 14:17   #65
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Ne, nisam za to, nema tabua ni cenzure. Jedino treba razlikovati mišljenje, razgovor, od djelovanja, čina.
Pa to je namjera koja prethodi činu. Takav bolesnik (zanemarimo sada pitanje misli li on to doista ili samo trola) bi uništio sav život na Zemlji da mu se pruži prilika. Pazi, to je sam otvoreno izjavio. Možemo ga shvatiti ozbiljno ili ga možemo ismijavati ili ignorirati. Ali, znaš ono, ako se hvataš pištolja, moraš biti spreman i pucati. Nije to sad stvar tabua ili cenzure, nego - zanemarivši opet raspravu o vrijednostima, o vrlinama i manama života i civilizacije - nego zdravog razuma i normalnog biloškog nagona sa samoodržanjem. Ako želi da ga shvatimo ozbiljno, jedini razumni korak je da ga eliminiramo. Sa fundamentalistom opasanim samoubilačkim prslukom nećeš razgovarati o tabuima i cenzuri, nego ćeš mu snajperom prosvirati mozak.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 20.02.2016., 14:22   #66
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
A zašto se zalažeš za demokraciju?
Čovjek koji mrtav-hladan izjavljuje da treba uništiti sav život u svemiru i da bi on to i učinio kad bi imao fizičke mogućnosti za to, poziva se na demokraciju? To me podsjeća na one imigrante koji po Europi siluju, a onda se brane tako da kažu kako nisu znali da je to kod nas zabranjeno (a kad ih pritisneš, onda još kažu da im ne možeš ništa jer ih je Angela pozvala). A nisu očito čuli ni za ono načelo rimskog prava da nepoznavanje zakona ne oslobađa od krivnje.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 20.02.2016., 16:50   #67
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da bi život trebao biti pošten? Nazivaš ga groteskom, a istovremeno mrziš jer "nije fer".
Zbog čega uopće tražiš od života "poštenje" ako ga smatraš besmislenom pojavom? Zašto misliš da ti tvoji pojmovi poštenog i nepoštenog imaju smisla ako pojam života nema?
Zivot nema jer se nikakva aktivnost ne isplati,posle smrti plodove svojih postignuca neces videti,neces biti nagradjen ili kaznjen ni za sta,neces uzivati u raju nekakvom i biti sa tebi dragim ljudima ili biti mucen negde u nekakvom paklu zbog zlodela i zato kazem,nema smisla.Medjutim zivot je i neposten,pored toga sto je besmislen,dakle tokom zivota,pojmovi posten i neposten imaju znacenje i mi ih jasno percipiramo pa zato kazem.
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 16:52   #68
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
A zašto se zalažeš za demokraciju?
Ja sam apolitican.Samo napominjem da je drustvo prihvatilo demokratiju kao sistem i zato kazem.
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 17:01   #69
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Zivot nema jer se nikakva aktivnost ne isplati,posle smrti plodove svojih postignuca neces videti,neces biti nagradjen ili kaznjen ni za sta,neces uzivati u raju nekakvom i biti sa tebi dragim ljudima ili biti mucen negde u nekakvom paklu zbog zlodela i zato kazem,nema smisla.Medjutim zivot je i neposten,pored toga sto je besmislen,dakle tokom zivota,pojmovi posten i neposten imaju znacenje i mi ih jasno percipiramo pa zato kazem.
Za prvo, ne znam odakle možeš biti tako siguran kad su mnogi mudri ljudi došli do sasvim drugačijih otkrića. Doduše čitajuči tvoje postove ne sumnjam da bi ih nazvao neukima i glupima. Isključiv si i dogmatičan.
Za drugo, to da je život nepošten je tvoj zaključak sa kojim se nisu svi složili i tvoja subjektivna percepcija.
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 17:03   #70
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ja sam apolitican.Samo napominjem da je drustvo prihvatilo demokratiju kao sistem i zato kazem.
Misliš reći, pozivaš se na demokraciju kad ti odgovara.
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 17:05   #71
Efiliste i njihovu filozofiju pobija Život sam.

Nebrojena bića koja se svakog djelića sekunde rađaju, nebrojene biljčice koje niču, mačka koja mirno drijema na zidu dvorišta, mačići koji se igraju, slonovi koji prolaze savanom, orlovi koji lete zrakom, vrapčići u krošnji stabla, majka nad usnulim djetetom ......

Autoru teme savjetujem da pročita Budin mozak, možda mu pomogne. Ako si želi sam pomoći.

Ako ne želi onda neka uživa u svojoj patnji. Nećemo ga ometati.
mravac8 is offline  
Old 20.02.2016., 17:19   #72
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Za prvo, ne znam odakle možeš biti tako siguran kad su mnogi mudri ljudi došli do sasvim drugačijih otkrića. Doduše čitajuči tvoje postove ne sumnjam da bi ih nazvao neukima i glupima. Isključiv si i dogmatičan.
Za drugo, to da je život nepošten je tvoj zaključak sa kojim se nisu svi složili i tvoja subjektivna percepcija.
Ne to je objektivna istina.Dakle pogledaj jedno dete koje boluje od raka i gladuje u nemastini istovremeno i drugo koje ne boluje i ima novca za ostvarenje zivotnih potreba.Dakle nema tu niceg subjektivnog,to je realnost.Zivot nije isti prema svakome.
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 17:21   #73
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Efiliste i njihovu filozofiju pobija Život sam.

Nebrojena bića koja se svakog djelića sekunde rađaju, nebrojene biljčice koje niču, mačka koja mirno drijema na zidu dvorišta, mačići koji se igraju, slonovi koji prolaze savanom, orlovi koji lete zrakom, vrapčići u krošnji stabla, majka nad usnulim djetetom ......

Autoru teme savjetujem da pročita Budin mozak, možda mu pomogne. Ako si želi sam pomoći.

Ako ne želi onda neka uživa u svojoj patnji. Nećemo ga ometati.
Kako to pobija ovu filozofiju.Pominjes zivotinje,a siguran sam da znas kakva borba postoji u prirodi i koliko mladunaca izgine zivotinjskih dnevno,umiru i od gladi itd.Ovde je objasnjeno,http://https://www.youtube.com/watch?v=uKD7f76KG-U
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 17:25   #74
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Misliš reći, pozivaš se na demokraciju kad ti odgovara.
Da, ali ne radi se samo o tome da on ima neku bizarnu ideju o tome kako je sve sranje, nego on ima i neku ideju o tome što bi bilo dobro učiniti - on želi ubiti mene, tebe, i sve ostale en bloc bez obzira što mi mislili o tome, a pri tome se poziva na demokraciju. Kao, ne smijemo stvarati tabue i odricati legitimitet njegovim genocidnim fantazijama, jer to ne bi bilo demokratski ni moralno? Pa to je jebanje u zdrav mozak, ako mene pitate.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 20.02.2016., 17:25   #75
http://www.youtube.com/watch?v=uKD7f76KG-U
DavMla is offline  
Old 20.02.2016., 17:26   #76
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ne to je objektivna istina.Dakle pogledaj jedno dete koje boluje od raka i gladuje u nemastini istovremeno i drugo koje ne boluje i ima novca za ostvarenje zivotnih potreba.Dakle nema tu niceg subjektivnog,to je realnost.Zivot nije isti prema svakome.
Po tebi, da bi život bio pošten, svatko bi trebao imati isto i doživjeti isto?
Neki ljudi koji su patili uspjevaju to nadići...neki postanu bolje osobe zbog toga.
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 17:30   #77
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Kako to pobija ovu filozofiju.Pominjes zivotinje,a siguran sam da znas kakva borba postoji u prirodi i koliko mladunaca izgine zivotinjskih dnevno,umiru i od gladi itd.Ovde je objasnjeno,http://https://www.youtube.com/watch?v=uKD7f76KG-U
Ti se bojiš smrti, bojiš se boli .... bojiš se života.

I zato svuda vidiš patnju. Zbog straha si ne možeš pomoći.

Smrt je samo jedno - prirodan kraj života. Nemaš se tu čega bojati.
mravac8 is offline  
Old 20.02.2016., 17:31   #78
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Kako to pobija ovu filozofiju.Pominjes zivotinje,a siguran sam da znas kakva borba postoji u prirodi i koliko mladunaca izgine zivotinjskih dnevno,umiru i od gladi itd.Ovde je objasnjeno,http://https://www.youtube.com/watch?v=uKD7f76KG-U
Ako se stalno fokusiraš na loše jedino to ćeš i vidjeti.
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 17:32   #79
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Da, ali ne radi se samo o tome da on ima neku bizarnu ideju o tome kako je sve sranje, nego on ima i neku ideju o tome što bi bilo dobro učiniti - on želi ubiti mene, tebe, i sve ostale en bloc bez obzira što mi mislili o tome, a pri tome se poziva na demokraciju. Kao, ne smijemo stvarati tabue i odricati legitimitet njegovim genocidnim fantazijama, jer to ne bi bilo demokratski ni moralno? Pa to je jebanje u zdrav mozak, ako mene pitate.
Da budem iskren, imam osjećaj da je u pitanju običan trol
zoroasterix is offline  
Old 20.02.2016., 17:32   #80
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Po tebi, da bi život bio pošten, svatko bi trebao imati isto i doživjeti isto?
Neki ljudi koji su patili uspjevaju to nadići...neki postanu bolje osobe zbog toga.
Da.Da je zivot posten prema svakome bi trebao biti jednako los ili jednako dobar.
DavMla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.