Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2016., 18:31   #1
Živa muzika ili DJ?

Ja sam jedna od onih što vole tradicionalna vjenčanja uz muzičku pratnju kroz cijelu svadbu.
Eh, sad... pošto je došlo neko nova doba, dosta se ljudi odlučuje za DJa u sali na svadbama umjesto bendova. Zanima me imate li iskustva s tim DJ-ima ... jel oni samo puštaju pjesme ili najavljuju ples kao i živa muzika?
Mogu li DJevi stvorit istu atmosferu?
(Svaki put kad se sjetim takve muzike, samo mi je u glavi pop i techno, nadam se da puštaju i narodno )

I još jedno pitanje koje je možda suludo: koje od ovo dvoje je isplativije?
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 19:59   #2
Quote:
Lavender623 kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od onih što vole tradicionalna vjenčanja uz muzičku pratnju kroz cijelu svadbu.
Eh, sad... pošto je došlo neko nova doba, dosta se ljudi odlučuje za DJa u sali na svadbama umjesto bendova. Zanima me imate li iskustva s tim DJ-ima ... jel oni samo puštaju pjesme ili najavljuju ples kao i živa muzika?
Mogu li DJevi stvorit istu atmosferu?
(Svaki put kad se sjetim takve muzike, samo mi je u glavi pop i techno, nadam se da puštaju i narodno )

I još jedno pitanje koje je možda suludo: koje od ovo dvoje je isplativije?
Bila na jednom vjenčanju s DJ-om i ostala oduševljena, bolji mi od benda bio!

Dakle:
- najavljivao je SVE kao i bend
- atmosfera je bila luda: svi plesali, i stari i mladi, glazba apsolutno svih žanrova, čak i cajke na kraju
- DJ je jeftiniji od benda (konkretno ovaj DJ iz priče je 3900 kn, a bendovi su uglavnom po 1500€ pa nadalje)
aliceocean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 11:49   #3
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Bila na jednom vjenčanju s DJ-om i ostala oduševljena, bolji mi od benda bio!

Dakle:
- najavljivao je SVE kao i bend
- atmosfera je bila luda: svi plesali, i stari i mladi, glazba apsolutno svih žanrova, čak i cajke na kraju
- DJ je jeftiniji od benda (konkretno ovaj DJ iz priče je 3900 kn, a bendovi su uglavnom po 1500€ pa nadalje)
Odlično! Ovo mi je pomoglo :P ušteda zagarantirana
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 12:22   #4
Quote:
aliceocean kaže: Pogledaj post
Bila na jednom vjenčanju s DJ-om i ostala oduševljena, bolji mi od benda bio!

Dakle:
- najavljivao je SVE kao i bend
- atmosfera je bila luda: svi plesali, i stari i mladi, glazba apsolutno svih žanrova, čak i cajke na kraju
- DJ je jeftiniji od benda (konkretno ovaj DJ iz priče je 3900 kn, a bendovi su uglavnom po 1500€ pa nadalje)
Može na PM kojeg si imala ? Ja sam zapravo već odlučila, al ajd, čisto da provjerim
whitecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:26   #5
I mene brine isto, jer nikad nisam bila na većoj svadbi s DJ-om, ali sam nedavno bila na zabavi od 80-ak ljudi na kojoj su se smjenjivali DJ i tamburaši i iako skoro svi ljudi tamo vole tamburaše, DJ je bio bolji. Ipak pjesme idu u originalu. Nadam se da će se dragi složiti oko DJ-a

Može i meni kontakt?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 18:32   #6
Mi smo imali DJ-a (DJ-Žuti) i u pauzi tamburaše (koje nam je isti taj DJ organizirao) i mogu reći samo da je bilo odlično, kao i na svadbi sa bendom. I naravno, prošli smo jeftinije.
babullaballa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 21:23   #7
Mi smo planirali dj a uzeli band mislim da ti je isto...samo ovisi hoces naici na dj ili band koji ce ti "sjest"
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 08:40   #8
jako jako jako je važno uzeti kvalitetnog DJa, koji prepozna što ljudima paše, drži atmosferu, da nije onaj koji je samo nasnimio pjesmuljke i to pušta.
Nedavno sam bila na svadbi gdje je bio neki klinjo DJ. nit zna što se sluša osim ovog turbofolka a to nije smio puštati, niti uopće zna svoj posao.
Blago rečeno, svadba je bila katastrofa.
zato, nemojte uzeti nekoga samo tako, kao što ne biste niti band
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:27   #9
Mi se odlučili za DJ-a , prvo smo planirali uzeti band ali nakon što smo malo bolje razmislili, uzeli smo ipak Dj-a (kao prvo pjesme su sve u originalu, a drugo punooo je povoljniji). Na prvu smo si kliknuli kod razgovora s DJ-om, bio je full ljubazan i sve nam je objasnio .
Jehana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:38   #10
Imam iskustva na svadbama, pa ću kao gost reći da je do kvalitete, ali i tipa gostiju

Samo jednom me bend uistinu oduševio. Ne sjećam se tko je bio, ali imali su jako širok repertoar i zbilja su se trudili. Znali su integrirati ekipu i na toj svadbi od 130 ljudi od Vardara do Triglava- nije bilo osobe koja nije plesala. Uključivši čovjeka sa štakama koji nije odolio atmosferi.

DJ-i su isto znali biti odlični, ali recimo da su moja iskustva kao gosta s njima puno ujednačenija. Nisam naišla na katastrofalnog, samo na one koji nisu puštali po mom guštu, ali to je do dogovora s mladencima.

Naslušala sam se više loših bendova, nego DJ-a. Na zadnjoj svadbi sam maštala da sam u sali do, jer bend u sali gdje sam ja bila je bio loš, usprkos dvije pjevačice i silne dimove, balone i ostale artikle.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 19:46   #11
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Imam iskustva na svadbama, pa ću kao gost reći da je do kvalitete, ali i tipa gostiju

Samo jednom me bend uistinu oduševio. Ne sjećam se tko je bio, ali imali su jako širok repertoar i zbilja su se trudili. Znali su integrirati ekipu i na toj svadbi od 130 ljudi od Vardara do Triglava- nije bilo osobe koja nije plesala. Uključivši čovjeka sa štakama koji nije odolio atmosferi.

DJ-i su isto znali biti odlični, ali recimo da su moja iskustva kao gosta s njima puno ujednačenija. Nisam naišla na katastrofalnog, samo na one koji nisu puštali po mom guštu, ali to je do dogovora s mladencima.

Naslušala sam se više loših bendova, nego DJ-a. Na zadnjoj svadbi sam maštala da sam u sali do, jer bend u sali gdje sam ja bila je bio loš, usprkos dvije pjevačice i silne dimove, balone i ostale artikle.
Ovaj me komentar baš nasmijao


Evo moje jedno iskustvo kao gost.. bio je taj neki bend Žigoli su se zvali (samo ime mi je bilo sumnjivo ali simpatično.. baš sam rekla ajde da vidimo kakvi su).. ostala sam u šoku.. plesalo je 10ak ljudi + mladenci.. atmosfera nikakva, em su falšali gdje god su stigli, repertoar je bio tako smiješan, sve nešto nedorečeno. Uglavnom imam viziju da je bend ustvari baza svega ili DJ također.. oni pokreću ljude i to je to. Evo baš ste I vi u komentaru rekli da je čak i čovjek sa štakama krenuo plesati koliko je bilo dobro
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:44   #12
Imala sam kombinaciju i DJa i band, i opet nas je ispalo jeftinije nego da je bio svadbeni band cijelu vecer(PS - inace je bio band koji nema obicaj svirati po svadbama nego sviraju svoje svari)
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:15   #13
Mi smo imali DJ-a i bilo je fenomenalno. Svi gosti su bili namršteni kad smo rekli da ćemo imati DJ-a umjesto benda a nakon svadbe su svi bili iznenađeni i oduševljeni (i stari i mladi).
DJ je puštao pjesme prema prethodnom dogovoru s nama, vodio je program, podizao atmosferu... Muzika je svirala cijelo vrijeme, bez pauza i DJ je ostao i puštao muziku dok zadnji gost nije otišao (u 6 ujutro). Podij je stvarno cijelo vrijeme bio pun.

Prezadovoljni smo i drago nam je što se nismo odlučili za bend. Svirao nam je DJ Bruno Belavić. Sve pohvale i hvala mu još jednom.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 08:57   #14
Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
Imala sam kombinaciju i DJa i band, i opet nas je ispalo jeftinije nego da je bio svadbeni band cijelu vecer(PS - inace je bio band koji nema obicaj svirati po svadbama nego sviraju svoje svari)
možeš li mi reći kako je to izgledalo? bend na početku prilikom dočaka gostiju, pa kasnije DJ ili su se mijenjali tijekom večeri ( tipa DJ u pauzama benda)?
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 01:12   #15
I mi smo se odlučili na Dj-a. Ja sam, otkad sam počela zamišljat svoje vjenčanje, zamišljala da ću imati DJ-a.

Ne volim tipičnu svatovsku glazbu, želim čuti različite žanrove i želim da plešemo cijelu večer Našem DJ-u ćemo dati popis 200-tinjak pjesama koje želimo da nam pusti, u upitniku koji nam je poslao također trebamo napisati i najdraže pjesme kumova i roditelja, te koje pjesme ili vrstu muzike ne želimo čuti.

Na samo jednom vjenčanju na kojem sam bila je svirao DJ i bilo mi je odlično!
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 14:19   #16
Kojeg ste DJ-a uzeli?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 21:31   #17
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Kojeg ste DJ-a uzeli?
DJ Neno iz Rijeke. Njega sam našla preko interneta kad sam tragala za DJ-ima, ima dobru internet stranicu, a ima i profil na Facebooku.

Pristupačan je i javio mi se doslovno 5 minuta nakon što sam mu poslala mail.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:59   #18
ja sam isto imala DJ-a i iako su neki bili izuzetno skepticni (starija ekipa, standard svi, a bas ti stariji su bili odusevljeni s njim!

dogovorili smo pjesme, okvirno ali smo mu u principu dali slobodu sta da pusta..

granice smo odredili, i neke koje nam je bilo vazno da pusti, ostalo njemu na volju kako vidi da ekipa reagira

zelje smo zabranili, po njegovom savjetu. ako je netko bas htio neku pjesmu, bio je dogovor da je mi odobrimo (ili ne, ako je ta pisma ionako bila na popisu, ali npr malo kasnije). samo smo jednu pjesmu bili zamoljeni da pusti i ta bi ionako isla

ja sam htjela izbjec thompsona i slicne, tako da je zabrana isla prvenstveno radi tih stvari.. iz predostroznosti, jer sam se nadala da do takve ideje nece niko ni doc
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:01   #19
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
ja sam isto imala DJ-a i iako su neki bili izuzetno skepticni (starija ekipa, standard svi, a bas ti stariji su bili odusevljeni s njim!

dogovorili smo pjesme, okvirno ali smo mu u principu dali slobodu sta da pusta..

granice smo odredili, i neke koje nam je bilo vazno da pusti, ostalo njemu na volju kako vidi da ekipa reagira

zelje smo zabranili, po njegovom savjetu. ako je netko bas htio neku pjesmu, bio je dogovor da je mi odobrimo (ili ne, ako je ta pisma ionako bila na popisu, ali npr malo kasnije). samo smo jednu pjesmu bili zamoljeni da pusti i ta bi ionako isla

ja sam htjela izbjec thompsona i slicne, tako da je zabrana isla prvenstveno radi tih stvari.. iz predostroznosti, jer sam se nadala da do takve ideje nece niko ni doc
koga ste vi uzeli? jeste li se premišljali između benda i DJ-a ( pošto kažete da su stariji bili skeprični? )
alexis5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:26   #20
iskreno? nismo. nase vjencanje i mi smo odlucili kakvo zelimo
tako da nama dileme nije bilo, al stariji je jesu imali (mislim, svejedno je jesu li imali dileme ili ne.. mi smo odlucili)

uzeli smo dj gallardo
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.