Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 14:55   #1
Kakvo skladište imate za vaš webshop?

Dakle, pitanje iz naslova... Ako ovdje ima onih koji imaju svoj webshop, zanima me kakvo skladište imate - i da je to ok i ima ispunjene MTU?


Sent from my iPhone using Tapatalk
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 16:41   #2
svi skrivaju kao zmija noge

ja imam (za sad) iznajmljen dio poslovnog prostora (i to ima mtu)

čula sam da se može unajmiti u nekim velikim skladištima mala kvadratura, tek toliko... neki to rade i fiktivno.

ali ne znam koja su to skladište (ako tko to radi, javite na pp) jer sam ih par kontaktirala pa su rekli da je to koliko meni treba premalo da bi im se isplatilo...
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 06:47   #3
Može li skladište biti kuća u kojoj nitko ne živi ili ogromna garaža do te kuće?
I kuća i ta garaža su u dobrom stanju.

Baš zbog tog skladišta sam prošli puta odustao od web-shopa.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 09:58   #4
Mora biti prostor poslovne namjene; to mora pisati u dokumentaciji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 14:25   #5
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Može li skladište biti kuća u kojoj nitko ne živi ili ogromna garaža do te kuće?
I kuća i ta garaža su u dobrom stanju.

Baš zbog tog skladišta sam prošli puta odustao od web-shopa.
Može, ali mora biti poslovni prostor.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:08   #6
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Može li skladište biti kuća u kojoj nitko ne živi ili ogromna garaža do te kuće?
I kuća i ta garaža su u dobrom stanju.

Baš zbog tog skladišta sam prošli puta odustao od web-shopa.
ne smije, ne prolazi ni gospodarski objekt.
MORA biti poslovni prostor, a sad je na tebi da razmislis jel isplativije prenamijenit jednu prostoriju u kuci u poslovni prostor ili iznajmljivat poslovni prostor
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:16   #7
sta se tice ostalih uvjeta , treba imati najmanje 6 kvadrata, biti poslovan prostor,treba imati natpis na ulazu sa vasim podacima, vatrogasni aparat,prvu pomoc,vjesalicu/ormaric za osobne stvari,wc u krugu od 100m,potvrdu o ispravnosti elektricnih instalacija,ukoliko je u istom prostoru skladiste i ured mora na neki nacin biti odjeljeno (policama,zavjesom,zidicem...) mada mi je netko rekao kasnije da njih tonisu trazili ali eto mene jesu.

to je to ,mozda sam nesto vec i zaboravila
__________________
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?
silver.mouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:19   #8
Kakvo skladište imate za vaš webshop?

A meni rekli u gradskom uredu za vjesalicu/ormaric i za odvojenost ureda od skladista da ne treba - a tocno to sam pitala jer sam to procitala skoro od rijeci do rijeci u fejs grupi e-commerce


Sent from my iPhone using Tapatalk
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 04:19   #9
I kako je to zavrsilo s vasi skladistima ?

Mene to tek čeka.

Ja sma mislio jednu prostoriju u kući uzeti, medjutim u pravilniku, članak 7 st. 1 točka 3 piše
Quote:
3. prostor ispred i ulaz mora biti siguran, nesmetan, uređen od materijala koji se lako čisti i održava te osvijetljen. Ulaz može biti iz ulice, ceste, dvorišta, veže zgrade ili javnog prilaza, i ne smije biti zajednički s ulazom u stambene prostore. Prolaz u izlaznim vratima ne smije biti uži od 0,70 m. Ako su odvojena vrata za ulaz i za izlaz, na vratima moraju biti istaknute uočljive oznake »ulaz« i »izlaz« i moraju omogućiti laku manipulaciju robom;
Moj ulaz je iz hodnika kuće, koji koristi dva stana uključujući moj, tako da...
Mislim da to ne bi išlo a ne bi išlo kod nikoga ako se u tu sobu kuće ne ulazi s vanjske strane kuće, dakle da ima posebni ulaz. Kod mene nazalost tog nema a sad da imam mogucnosti preurafjivati baš i nemam...

I kao drugo - što to definira "poslovni perostor", kako se to može prenamijeniti i gdje se to prenamjenjuje??? U kakvoj "dokumentaciji" mora pisati da je prostor za poslovne namjene?

Koliko se minimalno kvadrata skladišta može unajmiti za trgovinu na malo? (neki spominju unajmljivanje samo "jedne palete" u nekom skladistu ali cinii mi se da je to ipak 6m2, minimalno)

Zadnje uređivanje goranbo : 09.01.2017. at 05:31.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 04:43   #10
Evo našo sam ovdje za prenamjenu https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...7&postcount=61 (stvarno su nam zakoni ono, čitas jedan zakon pa moras pravilnik pa pravilnik doupuna a se vracaj tamo pa opet na ovja prvi pa kriš kraš, iz 18 clanka na sedmi pa ako se bavis necim specificnim procitaj jos tri zakona i njihove dopune itd ) Veselje


Zanima me još što je s "industrijskom strujom" koju sumnogi spominjali u drugim sličnim temama.

Poslao sma upit uredu za gospodarstvo (ali lokalnoom) vidjet ćemo štoće i da li će odgovoriti

Zadnje uređivanje goranbo : 09.01.2017. at 05:46.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:05   #11
Meni su rekli da web shop ne mora imati skladište ako se bavi prodajom preko interneta i pošte tj. kupac naruči proizvod ,web shop naruči proizvod od veleprodaje i proslijedi kupcu, roba se nigdje ne zadržava tako da koja je svrha skladišta ako nemate dućan?
another is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.