Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2016., 12:44   #81
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vidi vraga a HR povukla kekse jer ima više kikirikija nego što je navedeno

a tebe brinu slane srdele koje jedeš svaki dan
Ništa me ne brine samo kažem da je u usporedbi sa drugom hranom ta razlika soli u majonezi zanemariva. btw. ni majonezu ne jedem svaki dan.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 12:46   #82
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
CAN ne dozvoljava uvoz te majoneze zbog soli koja prelaze dopuštene granice koje je navela država

kod nas toga nema
Često se navode svakakve besmislene stvari da se ugasi konkurencija. Kad ne želiš neki proizvod na svome tržištu, široka je lepeza "mana" koje se mogu naći kako bi se isti elegantno maknuo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:25   #83
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ovo nije vezano za eko-proizvodnju, nego za svaku proizvodnju ili djelatnost.
nitko ne brani eko-proizvođaču da unaprijedi organiziranost svoje proizvodnje.
Bitno je da se u proizvodnji pridržava odredbi Zakona o eko-proizvodnji.

Imaš li kakav primjer koje velike korporacije koja se bavi eko-proizvodnjom??
Imam, tamo gdje radim. Da pratiš tržište, možda bi i znao. Nemam namjeru sebe otkrivati na forumu da bi tebi nešto dokazao

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Da se velike korporacije bave proizvodnjom genetski modificiranom proizvodnjom javno je poznato.
Ne nužno. Opet vlastiti primjer..


Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
I šta si konkretno promijenio u Zakonu i Pravilnicima o eko-proizvodnji
Po tom pitanju ništa. Ali sam upućen u proizvodne procese. Radim na tom da ih što bolje popratim u našem proizvodnom softveru.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:32   #84
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Često se navode svakakve besmislene stvari da se ugasi konkurencija. Kad ne želiš neki proizvod na svome tržištu, široka je lepeza "mana" koje se mogu naći kako bi se isti elegantno maknuo.
slažem se
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 15:38   #85
Cijena domaće hrane nije uopće skupa.
Samo su ljudi takvi, da ako uvozna jaja koštaju 1.30 kn za komad, a domaća kvalitetnija 1.50 kn, radije će kupiti uvozno smeće da uštede 20 lipa.
Zdravlje nema cijene.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 15:41   #86
Quote:
crvenipapagaj kaže: Pogledaj post
Cijena domaće hrane nije uopće skupa.
Samo su ljudi takvi, da ako uvozna jaja koštaju 1.30 kn za komad, a domaća kvalitetnija 1.50 kn, radije će kupiti uvozno smeće da uštede 20 lipa.
Zdravlje nema cijene.
A domača su kvalitetnija iz razloga ?????
Zato kaj su domača
Od 100 kumica na Dolcu vlastiti vrt veći od 100 kvadrata ih ima možda dvije a njih 50 ni nema vrta .....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:43   #87
Quote:
crvenipapagaj kaže: Pogledaj post
Cijena domaće hrane nije uopće skupa.
Samo su ljudi takvi, da ako uvozna jaja koštaju 1.30 kn za komad, a domaća kvalitetnija 1.50 kn, radije će kupiti uvozno smeće da uštede 20 lipa.
Zdravlje nema cijene.
Koliko predrasuda, generalizacije i loše logike u jednom postu.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 17:40   #88
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
Imam, tamo gdje radim. Da pratiš tržište, možda bi i znao. Nemam namjeru sebe otkrivati na forumu da bi tebi nešto dokazao

Ne nužno. Opet vlastiti primjer..

Po tom pitanju ništa. Ali sam upućen u proizvodne procese. Radim na tom da ih što bolje popratim u našem proizvodnom softveru.
Ne pratim pozornu tu djelatnost cca 10-tak godina. Samo sam bio među troje ljudi koji su značaj ekološke proizvodnje iznijeli tadašnjem Predsjedniku Sabora , kojem je bilo dovoljno 5 minuta da shvati značaj eko-proizvodnje za hrvatsku poljoprivredu i istog časa je pokrenuo proceduru da Zakon o ekološkoj poljoprivredi prestane sakupljati prašinu u ladici, da ga se doradi , uvrsti na dnevni red Sabora i izglasa od strane zastupnika i slijedom toga donese sva regulativa koja prati tu proizvodnju.


Zašto bi se otkrivao , pa nije valjda "velika firma" u kojoj radiš, jedina velika firma u svijetu koja se bavi eko-proizvodnjom.

Ako radiš na boljem softverskom praćenju eko-proizvodnje(što je pohvalno i nije u suprotnosti sa tom proizvodnjom) vjerovatno si pogledao kako to rade druge "velike firme" i koristio njihova znanja u tvojem radu.
Tako da ti nebi trebalo biti neki problem navesti nekoliko njih a da se ne "otkriješ"

ili si genijalac koji to radi prvi na svijetu, ab ovo

p.s
ne vidim ništa loše da se i "velike firme" bave eko-proizvodnjom ako poštuju njezina pravila i pridržavaju se legislative koja ju prati.
Dapače, postat će jeftinija, orgarziranija i dostupnija širem sloju potrošača.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 18:02   #89
u Kanadi eko proizvodnja je recimo 1-2 kn skuplja od konvecionalne, a razlog niske cijene je taj što mnogi proizvode eko, konkurencija veća, cijena niža
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 21:43   #90
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Koliko predrasuda, generalizacije i loše logike u jednom postu.
Ima toga koliko hoćeš, troši se na gluposti samo tako , ali kad treba dati 50 lipa više za npr. kvalitetno jaje onda se nema (prodajem pa znam.)
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 07:46   #91
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Ima toga koliko hoćeš, troši se na gluposti samo tako , ali kad treba dati 50 lipa više za npr. kvalitetno jaje onda se nema (prodajem pa znam.)
Jesi čitao prijašnje postove? Nije stvar u 50 lipa više nego u garanciji da je to doista kvalitetnije i druga stvar sve i da je kvalitetnije par kvalitetnih proizvoda u moru ostalog nekvalitetnog ništa ne mijenja na stvari.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 09:53   #92
Imaš 3 vrste kupaca, prvi nemaju love i kupuju najjeftinije, drugi imaju i opet kupuju najjeftinije i treći imaju love i kupuju što kvalitetnije, garancije ima isto kao i izbora ako imaš mogućnosti tražiti, a da ima dosta onakvih iz posta crvenogpapagaja, ima ih i previše.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:02   #93
Garancija (ako vjerujes naljepnicama i certifikatima) i nije bas neki pokazatelj ispravnosti ili sigurnosti. Da ga jebes - ali je tako.
Osobno cu uvijek dati prednost domacem proizvodu (izuzev ono sto sami uzgajamo u vrtu). Pa i platiti malo više - ali da ne ide prekupcu ili u maržu, nego zelim da taj "visak" ide direktno proizvođaču.
Pitanje: Da li je istina da je u eko proizvodnji dozvoljeno špricati CuperblauZ i po plodovima? (tako mi kaže teta prodavačica u poljoprivredi)
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 10:28   #94
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
Garancija (ako vjerujes naljepnicama i certifikatima) i nije bas neki pokazatelj ispravnosti ili sigurnosti. Da ga jebes - ali je tako.
Osobno cu uvijek dati prednost domacem proizvodu (izuzev ono sto sami uzgajamo u vrtu). Pa i platiti malo više - ali da ne ide prekupcu ili u maržu, nego zelim da taj "visak" ide direktno proizvođaču.
Pitanje: Da li je istina da je u eko proizvodnji dozvoljeno špricati CuperblauZ i po plodovima? (tako mi kaže teta prodavačica u poljoprivredi)
Dozvoljeno...po zakonu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:32   #95
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
Garancija (ako vjerujes naljepnicama i certifikatima) i nije bas neki pokazatelj ispravnosti ili sigurnosti. Da ga jebes - ali je tako.
Osobno cu uvijek dati prednost domacem proizvodu (izuzev ono sto sami uzgajamo u vrtu). Pa i platiti malo više - ali da ne ide prekupcu ili u maržu, nego zelim da taj "visak" ide direktno proizvođaču.
Pitanje: Da li je istina da je u eko proizvodnji dozvoljeno špricati CuperblauZ i po plodovima? (tako mi kaže teta prodavačica u poljoprivredi)

Naravno.
To je bakar, znači prirodno...
Isto treba paziti na karencu...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 11:48   #96
Upravo ta karenca je "siva" zona, ali to ne mozes kontrolirati. Na dusu svakog proizvodača, i guess. (doduse, nisam u tom podrucju pa samo pretpostavljam).
@Pips: kod mene su jaja u sezoni 1kn, sada (van sezone) 1,5kn. Al za tvoja jaja sam uvijek spreman dati 50lp više.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:47   #97
Eto nekoga tko zna koliko realno vrijede i spreman je to platiti
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:13   #98
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
Garancija (ako vjerujes naljepnicama i certifikatima) i nije bas neki pokazatelj ispravnosti ili sigurnosti. Da ga jebes - ali je tako.
Osobno cu uvijek dati prednost domacem proizvodu (izuzev ono sto sami uzgajamo u vrtu). Pa i platiti malo više - ali da ne ide prekupcu ili u maržu, nego zelim da taj "visak" ide direktno proizvođaču.
Pitanje: Da li je istina da je u eko proizvodnji dozvoljeno špricati CuperblauZ i po plodovima? (tako mi kaže teta prodavačica u poljoprivredi)
Popis registriranih sredstava za zaštitu bilja na dan 21.11.2016.
samo čekiraš "Prikaži SZB pogodna za ekološku uporabu" i klik na "TRAŽI"
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:35   #99
Quote:
Jo_Munja kaže: Pogledaj post
Garancija (ako vjerujes naljepnicama i certifikatima) i nije bas neki pokazatelj ispravnosti ili sigurnosti. Da ga jebes - ali je tako.
Osobno cu uvijek dati prednost domacem proizvodu (izuzev ono sto sami uzgajamo u vrtu). Pa i platiti malo više - ali da ne ide prekupcu ili u maržu, nego zelim da taj "visak" ide direktno proizvođaču.
Pitanje: Da li je istina da je u eko proizvodnji dozvoljeno špricati CuperblauZ i po plodovima? (tako mi kaže teta prodavačica u poljoprivredi)
Da bakar je dozvoljen u eko proizvodnji i to ti sve govori o tome koliko je to eko...
Za neupučene bakar je teški metal koji se taloži u zemlji a i u ljudskom organizmu i vrlo je štetan...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 18:38   #100
jaja kupujem u veronika dućanu i kruh suho meso rezance mlince i ostalo , a na dolcu u najskupljoj mesnici di je najveći red kupujem svježe meso, povrće na dolcu ponekad kod severa a ostalo kod kumica, u konzumu kupujem sokove pago i granini jer capy niš nevalja i fructal sve kemija, vino u vrutku butelje, maslinovo ulje ol istria i don carlos španjolsko u von fassu i tak
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.