Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 03:11   #41
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Predlažem da škole prestanu producirati ljude koji ne znaju čitati s razumijevanjem.
Pa i oni kolju svinje. I oni su psihopati, kaj ne?
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:12   #42
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Pa i oni kolju svinje. I oni su psihopati, kaj ne?
Domaća zadaća za tebe. Vrati se na svoju promašenu usporedbu lava i antilope, sjedi (drvo na drvo) pa razmisli malo zašto je promašena kao i ova.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:15   #43
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Domaća zadaća za tebe. Vrati se na svoju promašenu usporedbu lava i antilope, sjedi (drvo na drvo) pa razmisli malo zašto je promašena kao i ova.
Napadaj ove koji žele nositi činčile na sebi. Da nema potražnje, uzgajivači bi propali.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:19   #44
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kakva je to logika i demagogija? Mi smo na gospodarstvu. Ovo što se radi, radi se jer je netko podmitio neke naše činovnike, da to zabrane. Šta misliš, koliko će trebati da poskupi krzno 2-3 ili 10 puta? Misliš da se onda neće smjeti prodavati? Kako da ne, pazi, oni zabranjuju samo uzgoj. Znači, ako neke korporacije zabrane u svim državama osim tamo gdje su oni carevi, imat ćeš monopol. I što si napravio? Ništa.

Ti ljudi koji se time bave, sigurno nisu moćnici, u to budi uvjerena.

Zašto ti ne kopaš na njivi? Ah, da, oni su lijeni, a to je full time job, ali eto, prodavači magle nisu. Lobisti također.

Mene samo zanima, odakle tebi pravo kupovati nešto od prave kože, a moralizirati oko krzna? Ne vidim baš neku razliku u demagogiji. Ako ćemo već zabranjivati, ajmo zabraniti sve.
Ne vidim smisao razgovora s ljudima koji sami sebe opovrgavaju.

A za kopanje -kopam. Kožu ne nosim. Odakle tebi pravo izmišljati o meni i još me prozivati za to?
Empatija ti je tu negdje na razini logike i argumenata, neću pisat kakva, nek svako zaključi prema svojim mogućnostima.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:22   #45
Naravno, nikad ništa od kože nisi imala, niti nemaš. To čak imaju i ljudi koji paze da je umjetna, pa im netko ipak podvali pravu.

Čime to ja sam sebe opovrgavam? Time što mi ne ide u glavu zašto zabranjuju uzgoj činčila, a masu ostalih životinja u slične svrhe ne?

Kod ovakvih stvari treba imati kritičko razmišljanje dosta razvijeno. Zato se zabranjuje? Jer nekome smeta što netko od toga solidno zarađuje.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:30   #46
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Napadaj ove koji žele nositi činčile na sebi. Da nema potražnje, uzgajivači bi propali.
Dašta. Da nema ljubavnika/ca, oženjeni ne bi varali. Da narod ne želi gledati dupe Kim Kardashian, ne bi imali 24 sata. Te bajke prodaj nekom drugom.
Ali pokrila sam čak i taj dio i nisam bila nimalo blaža ni prema tim spodobama. Međutim, kako sam i rekla, čitanje je teška disciplina za neke.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:33   #47
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Naravno, nikad ništa od kože nisi imala, niti nemaš. To čak imaju i ljudi koji paze da je umjetna, pa im netko ipak podvali pravu.

Čime to ja sam sebe opovrgavam? Time što mi ne ide u glavu zašto zabranjuju uzgoj činčila, a masu ostalih životinja u slične svrhe ne?
žalosno te gledat kak se loviš za slamke pa evo da ti pomognem. imala sam pokoji kožni predmet i sigurno ga imam i sad(da, sad je pobjeda tvoja) koji je inače nusprodukt proizvodnje mesa. Ako se već životinja ubija zbog jela, nek se barem kompletno iskoristi. Nadam se da ti moja logika neće uzrokovat kratak spoj. Nisam vegan, niti vegetarijanac, a tvoji argumenti prema kojima nemam pravo glasa ako nisam vrhunski uzor ukazuju na manjak smislenih.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:40   #48
Ti stvarno misliš da mene brine tvoje mišljenje? Normalno je da postoje oni koji su za nešto i oni koji su protiv.

Činčila se primarno uzgaja zbog krzna, istina, no od nje se ne baca ništa, i meso se koristi kasnije za prehranu. Ok, uglavnom ne ljudi, ali za ljubimce da.

S obzirom da je to vrsta koju je gotovo nemoguće naći u prirodi, jer je izumrla, je li problem što se uzgaja u zatočeništvu? Zbog toga što je krzno u pitanju? Sve životinje, svejedno, budu ubijene na slične načine, nebitno o svrsi njihova uzgoja. Tako da ti taj argument baš i nije nešto.

Ne shvaćam odakle tebi to da ti ja ne dajem pravo za mišljenje? Svašta...

Mene zanima gospodarski aspekt teme, više nego ovaj moralni, pa pošto je tema na gospodarstvo, bilo bi bolje da se okrenemo raspravi u tom smjeru. Na kraju krajeva, mislio sam da je to i smisao teme, te da je autor na to i ciljao, što potvrđuje i prvi post.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:55   #49
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti stvarno misliš da mene brine tvoje mišljenje? Normalno je da postoje oni koji su za nešto i oni koji su protiv.

Činčila se primarno uzgaja zbog krzna, istina, no od nje se ne baca ništa, i meso se koristi kasnije za prehranu. Ok, uglavnom ne ljudi, ali za ljubimce da.

S obzirom da je to vrsta koju je gotovo nemoguće naći u prirodi, jer je izumrla, je li problem što se uzgaja u zatočeništvu? Zbog toga što je krzno u pitanju? Sve životinje, svejedno, budu ubijene na slične načine, nebitno o svrsi njihova uzgoja. Tako da ti taj argument baš i nije nešto.

Ne shvaćam odakle tebi to da ti ja ne dajem pravo za mišljenje? Svašta...

Mene zanima gospodarski aspekt teme, više nego ovaj moralni, pa pošto je tema na gospodarstvo, bilo bi bolje da se okrenemo raspravi u tom smjeru. Na kraju krajeva, mislio sam da je to i smisao teme, te da je autor na to i ciljao, što potvrđuje i prvi post.
Pa i najbitniji je primarni cilj uzgoja, a prehrana ljubimaca sigurno neće propasti zbog neuzgoja činčila.
Nije izumrla ako ju je GOTOVO nemoguće naći u prirodi i ako se uzgaja za krzno. A ako je ugrožena vrsta, nastavak vrste može preživjeti i od toga kaj je ljudi drže za ljubimce.
Problem je kaj je to nepotreban uzgoj. Nije za primarne potrebe da bi druga vrsta preživjela.
Kak bi bile ubijene na taj način ako se ne bi uzgajale za ubijanje?! Ako bi umjesto toga doživjele punu starost u nekoj obitelji ili ako ne bi bi ni došle na ovaj svijet...

Gospodarski,da...200 ljudi? Ti vrapca i broju... Dvjesto živih ljudi koji ubijaju desetke tisuća životinja za kur****** u bundama, a sve za sajam taštine. Tih dvjesto je baš moglo za njemačku s ostalim tisućama koje svakodnevno odlaze i još si nekaj i zarade... Ako gledamo na profit, naravno.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 06:24   #50
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ti stvarno misliš da mene brine tvoje mišljenje? Normalno je da postoje oni koji su za nešto i oni koji su protiv.

Činčila se primarno uzgaja zbog krzna, istina, no od nje se ne baca ništa, i meso se koristi kasnije za prehranu. Ok, uglavnom ne ljudi, ali za ljubimce da.

S obzirom da je to vrsta koju je gotovo nemoguće naći u prirodi, jer je izumrla, je li problem što se uzgaja u zatočeništvu? Zbog toga što je krzno u pitanju? Sve životinje, svejedno, budu ubijene na slične načine, nebitno o svrsi njihova uzgoja. Tako da ti taj argument baš i nije nešto.

Ne shvaćam odakle tebi to da ti ja ne dajem pravo za mišljenje? Svašta...

Mene zanima gospodarski aspekt teme, više nego ovaj moralni, pa pošto je tema na gospodarstvo, bilo bi bolje da se okrenemo raspravi u tom smjeru. Na kraju krajeva, mislio sam da je to i smisao teme, te da je autor na to i ciljao, što potvrđuje i prvi post.
Sa vjerskim fundamentalistima se nemoze razgovarati....to bi koleg tribao znati....medutim ti fanatici vecinom imaju jedan problem,a to je VJERODOSTOJNOST...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 07:15   #51
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
u klaonicama je poznato da rade psihički nestabilne osobe, i to je još za hranu (koje se dobar dio baca...), al kakva osoba moraš biti da ni ne trepneš za takav cilj.

dabog svima koji ne znaju drugačije živjeti nego od smrti životinja za besmislen proizvog kao što je krzno, žene bile nepoznanice do kraja života.
Lijepo ti ljude karakteriziras...

Doduse, najvece lazi prodavaca super jastuka, magnetnih madraca, zastitara cincila i slicne bagre pocinju s 'Poznato je...'


Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Plemenita zarada onog najgoreg kapitalističkog ološa da bi se bogataške kuje mogle šepuriti. Mislim da nisu činčile zaslužile odstrel u tom slučaju. Serijski ubojica jednog i drugog šljama je recimo puno plemenitiji posao.
Jasno, bolje je pobiti ljude nego slatke male buci-buci.... Kad mislis poceti, da ipak nesto i napravis?


Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post

Nemoćnih ljudi? Prije bi rekla lijenih. Jer lakše je hranit činčilu u sobi nego kopat na njivi...
Ma da, lijena bagra htjela bi kruha bez motike. Dakako.


BTW, kakve veze ovo tvoje sektasko mantranje ima s gospodarstvom?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:26   #52
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Glupi stvore, lav jede antilopu iz potrebe, a mrcina koja uzgaja činčile jer nema nikakvih drugih kvalifikacija i kao mala je vjerojatno kidala noge žabama, to ne radi da se prehrani i iz nagona nego jer je lijena psihopatska mrcina. Capisci?
Evo da i ja mrcina psihopatska odgovorim,nikad nisam mučio životinje a sad radim posao koji uopće ne zahtijeva fizički rad,nikakav uhljeb ili filozof poput tebe.Bolje ti je da se ideš negdje poseksat nego tu izbacuješ frustracije,čujem da bauštelci nisu baš izbrljivi,pa eto preporuka...

Što se tiče mesa činčili,ja ga nikad nisam probao ali tadašnji otkupljivač krzna nam je rekao da je to delikates,ali ga malo tko jede naravno,fine smo guzice svi,jbg.

I vjerujte da uzgoj nije bio nimalo lak,zahtijevalo je to puno truda i vremena,inače krzno nije kvalitetno i uzalud onda sve.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:48   #53
Quote:
Harwy kaže: Pogledaj post
To su ti zeleni. Oni bi nosili plastiku umjesto krzna....hahaha Siromašna Hrvatska vodi računa o činčilama = Brod luđaka
Neka ovih 200 uzgaijvača odseli u Mađarsku i neka nastave s poslom i tako da pridonose mađarskom proračunu, a ne Hrvatskom....
Ovaj idiot Oman nema veze sa zelenima (iako mozda on tvrdi da ima). "Ideologija" zelenih je ocuvanje/spasavanje planete zemlje, cincile nemaju veze sa time jer ne ugrozavaju ekologiju na neki znacajniji nacin. Koliko znam zeleni nisu protiv "uzgajanja radi konzumacije" dok to ne narusava ekoloske kriterije.
Iako je ocito i ovaj direktor teza budala ako iz cista mira ide naglasavati kako je branitelj, to je kao bitno za tu temu pa mora naglasiti.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 09:58   #54
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Najbolja mjera za spas planeta bi bila da se ljudima zabrani razmnožavanje.
Ovo je tocno, ali najefikasnija metoda za smanjenje razmnozavanja je rast zivotnog standarda (odnosno distribucija bogatstva).
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:01   #55
Luki Omanu treba zabraniti javno djelovanje jer postaje opasan za društvo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:12   #56
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Glupi stvore, lav jede antilopu iz potrebe, a mrcina koja uzgaja činčile jer nema nikakvih drugih kvalifikacija i kao mala je vjerojatno kidala noge žabama, to ne radi da se prehrani i iz nagona nego jer je lijena psihopatska mrcina. Capisci?
Pa uzgajivač uzgaja živinu radi novca kojim si kupuje hranu...
Ti si toliko zaglibila u neku svoju utopističku briju da sipaš okolo otrov i gnjev bez smisla i poretka...

Okej, ti se boris protiv uzgoja činčila, krzna općenito...ako cemo se svi dogovoriti da cemo nositi samo pamuk, hoces onda poceti vikati da se prestane uzgajati pamuk jer ga domicilno stanovništvo bere za 1 dolar na dan jer nemaju baš nikakvih drugih kvalifikacija? Pa onda indijka koja tu istu tkaninu pere u kemikalijama koje se ni u stroj ne bi smjele trpati koliko su jake, ni ona nije kvalificirana za ista drugo osim da tebi farba majice i hlače da ti možeš nešto obući dok ideš na svoj visokokvalificirani posao?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:17   #57
Diskusija se rasplamsala, ali cini mi se da smo se udaljili od teme. Mozda bi bilo bolje da se ne drzimo bas cincila nego da vodimo razgovor o tome koliko nase potrebe/zelje opravdavaju patnje ljudi, zivotinja il iopterecenje resursa. Primjera ima koliko zelis, cincile su manje bitne, tim prije sto vjerujem da je njihov ekoloski footprint ipak relativno malen. Bez namjere da ista relativiziram, vjerujem da svi mi zapravo aktivno sudjelujemo u radnji koja ima puno veci footprint od cincila. Nisam vegetarijanac, ali konzumacija mesa (u trenutnim kolcinama) je katastrofa za planetu (neodrzivo). Konzumacija ovolike potrosacke robe je katastrofa za planetu (neodrzivo). Nase potrosacke navike (sto jeftinije, bez obzira na sve ostalo) su katastrofa za ljude koji su u proizvodnom lancu i koje zapravo cinimo robovima. Skretati temu na cincile za mene znaci ne vidjeti "big picture". Lako je na forumima govoriti o etici ali tesko je citavu planetu (pa i sebe) dovesti do toga da zivi ekolosko odrzivim zivotom. Mozda se iz nase razmazene bogate sredine (da, u odnosu na svijet je Hrvatska izuzetno bogata) problemi cincila cine ogrmonima, ali kad odes u Kinu i vidis footprint kojeg ostavlja nas iPhone (nema cistog zraka, nema ciste vode) covjek se ipak malo zamisli, ali ne o cincilama.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:19   #58
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
A mater im jebem njima i zabranama i nek se konačno bagra počne brinuti za ljude umjesto životinje.

Da oni nađu drugi posao? Pa tko si ti da njima dociraš?
Skini se prvo s mamine sise pa se onda pravi pametan.

Pa kaj ste vi takvi retardi? zar vi mislite da se te jebene činčile neće nastaviti ubijati?
Pa naravno da hoće, samo više ne u HR nego u BiH ili Rumunjskoj pa će lova ići tamo umjesto u HR.

Ova država je hrpa debila i licemjernih prodanih duša suženih pogleda na svijet.
Ovo me podsjeća na zračni sukob vegan - mesojed.


Jedem meso, jaja, ribu. Svejedno se ne slažem načinom na koji se danas životinje za meso uzgajaju, kao ni ribolovom. Moja je hrana uzgojena prirodno i zaklana kada sam potrošila zalihe koje imam. To što čovjek radi životinjama, na kraju je UVIJEK na njegovu štetu. Ili će ostati bez hrane, ili će mu hrana biti bolesna pa će i sam biti bolestan.
Životinje za hranu trebaju se uzgajati u manjim količinama, klati samo za realne potrebe, a ona koja se lovi i hvata, loviti i hvatati u razumnim količinama.

''A što je sa 7 milijardi ljudi? Bla, bla, bla!!!'' Od kada imamo ekspanziju ljudi, nego od 20. st. i od kada su se industrije hrane razmahale.

Sorkač, pričamo o koncentracionim logorima za životinje. I tomu treba stati na kraj. Ne samo zbog životinja, već i zbog ljudi i planete.

Ne očekujem primitivne mesoždere da ovo shvate.

Sličan problem imamo i s uzgojem povrća i voća pa se ''da bi se nahranilo ljude'' počelo naveliko genetski manipulirati.

Tko puši laž da je netko ovo napravio za dobrobit ljudi, ćorava je budaletina. Sve je to netko napravio za vlastitu korist i tomu se jebe za dobrobit ljudske vrste jer toj istoj vrsti opustošuje dom.



Nisam ni protiv jedenja životinja niti protiv nošenja kože. Protiv bezumnog sam ubijanja. Pojednostavljeno - kad zakolješ životinju, iskoristi svaki njen dio. To je, uostalom, i ekologija.


---->

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ljudi to ne razumiju. Ako gledaš na najvišu klasu krzna, prostorija mora biti ekstremno čista. Znači, ne kao za ljude, nego praktički kao operacijska sala. Moraju imati klimatizaciju, ventilaciju i vrhunsku zvučnu izolaciju, jer su jako plahe.

Što se tiče ostaloga, potrebna im je jako kvalitetna prehrana, puno pregleda, uz češljanje, te moraš pogoditi par dana kad im je krzno ekstra kvalitete, što moraš i prepoznati, kako bi ih prodao u tih par dana.

Eh, da, treba im i muziku puštati.

----> klanje životinja isključivo za krzno nije dio takve filozofije.


Krzno hrvatskih činčila sigurno ne ide aljaškome ili sibirskome šumaru/skupljaču. Ide nekoj indolentnoj bogatoj kurvetini. Ovih 200 svojim poslom podržava takvu bogatu stoku, podržava materijalnu neravnopravnost. Za promijeniti ovakav poredak potrebna je revolucija.
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:23   #59
Sklon sam mišljenju da bi dosta ekipe koja jambra o bogatim kurvetinama nosilo istu tu bundu da ima novce za nju...kao što i mnogi za Mercedes kažu "ma i da imam pare, ne bi ga vozio"...je, kak da ne...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 10:27   #60
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
Krzno hrvatskih činčila sigurno ne ide aljaškome ili sibirskome šumaru/skupljaču. Ide nekoj indolentnoj bogatoj kurvetini. Ovih 200 svojim poslom podržava takvu bogatu stoku, podržava materijalnu neravnopravnost. Za promijeniti ovakav poredak potrebna je revolucija.
Mozda da pojasnis zasto smatras da proizvodnja luksuzne robe (krzna, Ferrariji, nakit) koja "izbija" lovu bogatima i distribuira je na proizvodno-trgovinski lanac (radnici u tvornici, trgovci, vozaci kamiona...) ide u korist "bogate stoke" i podrzava "materijalnu neravnopravnost"? Gdje ces naci bolji nacin za jacanje ravnopravnosti nego prodajom nepotrebnih stvari ljudima koji se vole preseravati? Problem vidim iskljucivo u ekoloskom footprintu koji iza toga moze ostati.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.