Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2010., 12:47   #1
Produzenje balkona u terasu - pomoc

Radi se objektu koji nema krov, nego je pod 'plocom' od monte, starom oko 30 godina u ne bas najboljem stanju (pri rubnom razbijanju, armatura dosta korodirala. S prednje strane objekta, ploca ima napust oko 70cm i sad bi s te iste strane produzio tu plocu, da ukupno bude 3.5m napusta (buduća terasa)

Dimenzija natkrivenog dijela (buduće terase) bi bila 3.5 x 7.5 metara. Zanima me sljedece - koji tip ploče je najbolji izbor? Monta? Nadovezivanje buduće monte s postojećom? da li razbiti taj napust od 70cm, sve do zida, pa novu ploču spojiti na armaturu stare i da nasjedne na zid ili kako?

Sljedeće, zanima me.. od prednje strane budući produžetak bi nosila 3 stupa (dakle, na tom potezu od 7.5m) ukupna visina stupova od tla bi bila 4.5m. (jer je ispod jos jedna etaza (kosi teren). S obzirom na udaljenosti, visinu, sirinu, zanimaju me dimenzije i tlocrt ta tri stupa i kakva armatura? Bili bi od armiranog betona, samoizrada na mjesalicu.

dakle, previse mudrovanja, a skuzili ste.
Zanima me dimenzije prednja tri stupa i pokoji savjet za vrstu i izradu ploce (terase). Hvala unaprijed!
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:03   #2
samogradnja terrase

Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Radi se objektu koji nema krov, nego je pod 'plocom' od monte, starom oko 30 godina u ne bas najboljem stanju (pri rubnom razbijanju, armatura dosta korodirala. S prednje strane objekta, ploca ima napust oko 70cm i sad bi s te iste strane produzio tu plocu, da ukupno bude 3.5m napusta (buduća terasa)

Dimenzija natkrivenog dijela (buduće terase) bi bila 3.5 x 7.5 metara. Zanima me sljedece - koji tip ploče je najbolji izbor? Monta? Nadovezivanje buduće monte s postojećom? da li razbiti taj napust od 70cm, sve do zida, pa novu ploču spojiti na armaturu stare i da nasjedne na zid ili kako?

Sljedeće, zanima me.. od prednje strane budući produžetak bi nosila 3 stupa (dakle, na tom potezu od 7.5m) ukupna visina stupova od tla bi bila 4.5m. (jer je ispod jos jedna etaza (kosi teren). S obzirom na udaljenosti, visinu, sirinu, zanimaju me dimenzije i tlocrt ta tri stupa i kakva armatura? Bili bi od armiranog betona, samoizrada na mjesalicu.

dakle, previse mudrovanja, a skuzili ste.
Zanima me dimenzije prednja tri stupa i pokoji savjet za vrstu i izradu ploce (terase). Hvala unaprijed!
mislim da je to preopasan posao za samogradnju, ali možeš neke predradnje, kao rušenje starog napusta štemanjem bez diranja armature odraditi sam, ostalo bi trebao odraditi sa strukom uz konzultaciju statičara ili inženjera, monta nikako ne dolazi u obzir a osim stupova tu se pojavljuju i grede
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:11   #3
Ploča

Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Radi se objektu koji nema krov, nego je pod 'plocom' od monte, starom oko 30 godina u ne bas najboljem stanju (pri rubnom razbijanju, armatura dosta korodirala. S prednje strane objekta, ploca ima napust oko 70cm i sad bi s te iste strane produzio tu plocu, da ukupno bude 3.5m napusta (buduća terasa)

Dimenzija natkrivenog dijela (buduće terase) bi bila 3.5 x 7.5 metara. Zanima me sljedece - koji tip ploče je najbolji izbor? Monta? Nadovezivanje buduće monte s postojećom? da li razbiti taj napust od 70cm, sve do zida, pa novu ploču spojiti na armaturu stare i da nasjedne na zid ili kako?

Sljedeće, zanima me.. od prednje strane budući produžetak bi nosila 3 stupa (dakle, na tom potezu od 7.5m) ukupna visina stupova od tla bi bila 4.5m. (jer je ispod jos jedna etaza (kosi teren). S obzirom na udaljenosti, visinu, sirinu, zanimaju me dimenzije i tlocrt ta tri stupa i kakva armatura? Bili bi od armiranog betona, samoizrada na mjesalicu.

dakle, previse mudrovanja, a skuzili ste.
Zanima me dimenzije prednja tri stupa i pokoji savjet za vrstu i izradu ploce (terase). Hvala unaprijed!

Ja bi razbio kompletni "napust" i još oko POLA na zidu ili što ju drži, ne rezat armaturu. Zašalovat za stupe i ploču da se odjedanput ili u jednom danu izbetonira. Za stupe po 8 čeličnih šipki 12mm debele i gusto ih izvezat vilicama. Za ploču napravit mreže sa 12mm šipkama "oko"(ili razmak) veličine 10cm. 3 grede 7,5m dužine od 4čelične šipke 12mm ovezat u vilice 10x10cm 4ili 6mm debljine(zbog debljine ploče da se ne vide i treba mane muke oko šalanja)još 4grede 3,5m od isto 4šipke i istih vilica(idu na razmak187cm). one tri grede zapravo 2 postavit jednu na oštemani zid zajedno sa onom starom a drugu na krajnji rub a treču napravit gore zadnju. Ovih 4naravno lijevo i desno na rub a ova dva razmjestit. Još jednom, prvu na zid 7,5m pa na rub onda ovih 4pa srednju dužnu zadnju. Ploča mora biti min 15cm debela sa padom, i malo uzdignuta u sredini(3cm),posle bude ravna. Mješavina drobljenaca za fino betoniranje ne deblje od 30mm. umiješat 350kg cementa po kubiku i obavezno ju jedan dan izbetonirat. Napominjem da bi ja tako, ima i boljih i kompliciranijih riješenja.Oko 4m3drobljenca+1400cementa za ploču a za stupove si sami izračunajte kako debele napravite.Željezo 12mm debelo 1m dugo je oko 0,9kg teško a za vilice 6mm 1m=225g.

Zadnje uređivanje Exper : 10.03.2010. at 11:49.
Exper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 18:22   #4
Thanx

Zanima me samo jos bilo koja opcija 'montaznih' il polumontaznih ploča za ovaj slučaj. Prihvaćam mišljenje, samo - zašto baš klasična betonska ploča? Zanima me zašto ste odbacili montu i ostale varijacije s gredicama? jel nije prednost da monta ima manju masu? Laički pisem, ali mislim da se razumije sto mislim. Dakle, taj 'produženi' budući dio 3.5 x 7.5m će biti nenatkrivena terasa na koju će ići keramičke pločice.

Hvala na odgovorima unaprijed, jos jednom
taxodium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 20:08   #5
Monta

Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Thanx

Zanima me samo jos bilo koja opcija 'montaznih' il polumontaznih ploča za ovaj slučaj. Prihvaćam mišljenje, samo - zašto baš klasična betonska ploča? Zanima me zašto ste odbacili montu i ostale varijacije s gredicama? jel nije prednost da monta ima manju masu? Laički pisem, ali mislim da se razumije sto mislim. Dakle, taj 'produženi' budući dio 3.5 x 7.5m će biti nenatkrivena terasa na koju će ići keramičke pločice.

Hvala na odgovorima unaprijed, jos jednom
Pa može i monta samo treba po dužini 7,5m, usredini umjesto jednog reda uložaka napravit gredu i najtanje 8cm betona gore,i naravno okolo one cerklaže ili grede, a umjesto onih dvije od 3,5m su gredice.
Exper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:10   #6
konzola

vidim da si navalio , a da probaš ovako
http://img163.imageshack.us/img163/3...vojmajstor.jpg
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.