Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 15:47   #41
ja bi ti preporučila da odeš pedijatru. Ako proljev traje dulje od tri dana (isto tako i sa temperaturom) kao jedini simptom trebalo bi otići doktoru. Inače kod beba se više gleda na broj stolica nego na sadržaj. Ne znam kako je kad se doji, ali ja sam svome davala ORS (Oralna rehidracijska sol) jer kod proljeva najlakše dođe do dehidracije.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:52   #42
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
pa upravo zbog toga mi je neobično, obzirom da je prije imala stolicu svaka dva - tri dana, upada mi u oči konzistencija i učestalost.

zaboravih reći, izgubila je kojih tristo grama od zadnjeg vaganja prije tjedan i pol.

Pa dobro, jesi li zvala pedijatra kad već to toliko dugo traje i zabrinjava te??? Bebe nikako ne bi smjele gubiti na kilaži.
Em je vruće, em ima proljev pa više gubi tekućine. Nutkaj ju da cica svako malo i van uobičajenog vremena za jelo. I nazovi pedijatra.

A imaš o proljevu ovdje i ovdje.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 16:02   #43
I u apoteci nabavi oralnu rehidracijsku otopinu... ima ih od raznih proizvođača: Hipp, Humana, Rehidromix, Nelit. Reci da je proljev kod dojenčeta u pitanju, ali koliko znam te se otopine daju i njima.

p. s. ta otopina nije hrana, doji i dalje uobičajeno.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 16:56   #44
moj kada je imao proljev, nakon 5tog () dana sam zvala pedijatricu i rekla mi je da ako ima vise od 7-8 puta dnevno proljev, da to nije dobro.. tj. da bi onda trebao uzimati dodatno tekucine.. Da nastavim sa probiotikom, a ako bas zelim mogu otici na analizu sa kakicom. Nismo isli na analizu, proljev je nestao za koji dan..
Nazovi pedijatricu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 20:39   #45
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
trebam li joj davati dodatno vodu (zbog eventualnog gubitka elektrolita)?
voda ne nadomješta elektrolite koji se gube proljevom. zato trebaš tu rehidracijsku tekućinu.
za ostalo - sorry, ne znam, ali

Quote:
isključivo je dojim
:klap::klap:
čestitam, sjećam se da si se mučila!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 20:58   #46
Da...mi smo davali ORS , no rekli su nam da to nije potrebno ako dijete pije dovoljno ostale tekućine.
Davalai smo mu i probiotike za bebe Ferzym junior.
Obavezno zovi pedijatricu.
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 12:53   #47
super za dojenje. to kod proljeva jako puno znaci.
obavezno pedijatru, jer ce sigurno stolica ici na analizu.
a i moguce je da je od vrucine. kazu da je bebicama jako tesko u ovo vrijeme. (i za papanje i kakanje i spavanje... )
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 21:47   #48
hvala curke na savijetima. ostavila sam kod pedijatrice probu stolice od jučer, pa ćemo vidjeti. danas na primjer nije imala proljev, već samo preko dana tragove stolice koja je bila malo slinava. večeras je imala normalnu stolicu koja ne naliči proljevu.

sutra bi trebala ići na cijepljenje, nadam se da će sve biti ok.

@lali puna - joj kad se sjetim . al zato sada uživamo u plodovima truda. nema bočica kad pođemo negdje i preko noći je nahranim za 15-ta min. tako sam preko dana jaaaako odmorna
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 08:45   #49
Proljev

Dečko ima proljev jučer čitav dan i od jutros nekoliko puta
Jede fino, raspoložen, ali neprestano kaki...
Da odmah idemo pedijatru ili da sačekam?
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 09:12   #50
Koliko ima godina?

Moja mala imala proljev (skroz vodenasti) sa mjesec dana, pa ju slali na razne pretrage, čak joj vadili krv iz glave, a na kraju ništa nisu saznali, a proljev se smirio nakon dva tjedna tek. Samo mora piti puno tekućine (u mom slućaju tad je svaki čas cicala) da ne bi djete dehidriralo...
rajka0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 09:18   #51
Njemu je 14 mjeseci, izgleda dobro, dajem mu puno vode da pije. Kontam da mora samo od sebe da se ssmiri...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 09:49   #52
Cekaj 3 dana, ak je dijete dobrog opceg stanja.
Ak primjetis ekstra pospanost, kenjkavost i sl., vodi ga odma.

Voda je dobra ideja, caj od sipka isto i Rehidromix.
Skuhaj mu ajnpren juhu, sluzavu rizu, banane, cokoladu za kuhanje (kockicu) - ako oce, moj ima dana kad nis ne pojede i to je oke sve dok pije.
Ma ljeto je, pun k viroza okolo.

EDIT: Ovo tri dana je lijecnicka preporuka, mi nismo isli nijednom (izbjegavam doktore, osobna trauma i duga prica).
A trajalo nam je jednom 7 dana, s tim da se 4 dan pocelo smirivat.
Kod beba mladjih od 3 mjeseca vrijede druga pravila, njih se odma vodi doktoru cim nest ne stima.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 09:53   #53
Thx, Zmijuljice
Šta je ajnpren? :glupa:
Kako se kuha sluzava riža?

Edit: skontala sam

Zadnje uređivanje Manch : 22.07.2009. at 10:00.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:00   #54
Ajnpren je klin corba iz partizanske price
Uf, ne znam kako se jos kaze... to je ono kad napravis zafrig (zaprsku, przeno brasno na zlici ulja) da potamni, malko soli, dodas glavicu luka i vode, te sve to ukuhas da bude juha. Mozes unutra dodat rizu, a mozes i ovak dat.
Sluzava riza - puno vode i malo rize, kuhas dok se riza skoro pa ne raspadne. Treba bit bijela, ne integralna.

E da, i jogurt je odlican.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:04   #55
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Thx, Zmijuljice
Šta je ajnpren? :glupa:
Kako se kuha sluzava riža?
nadam se da se neće zmijica naljutiti ako se ubacim

ajnpren juha iliti prežgana juha... na malo ulja "prepržiš" brašno, kad počne mirisati po kokicama, doliješ vode, malo posoliš ili dodaš vegete i pustiš da se ugusti. eventualno možeš ubaciti malo rezanaca ili razmutiti jedno jaje pa da se ono skuha u juhi (moja seka kad je bila mala je to zvala juha sa šmrkljima).


a rižu sa sluzi skuhaš samo na vodi. ja je prvo zastaklim(rižu, jelte) na mrvici ulja i onda dodam vodu, oustim da se polako krčka i obavezno koristim rižu okruglog zrna jer pusti više sluzi, riža dugog zrno mi je presuha

eto, tak je to kod mene...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:07   #56
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
(moja seka kad je bila mala je to zvala juha sa šmrkljima)

A sto si mi sad to rekla, kad god vidim prezganu juhu toga cu se sjetit...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 10:45   #57
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post

A sto si mi sad to rekla, kad god vidim prezganu juhu toga cu se sjetit...
Ako ništa, stvorila sam sliku kako izgleda
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 15:38   #58
Ja imam pitanjce...kako izgleda proljev kod djeteta "te veličine" Manch? (a i ostali se mogu priključit sa svojim opisima )

Moja imam 15 mj i od prošlog tjedna kaki ljepljivo"...nema formirane stolice, sve joj se razlijepi po peleni ali nisam primjetila da ima sluzi, tekučine baš (ok, možda to i pelena prikrije, upije . I kaki dosta smrdljivo (ok, to je sad subjektivan dojam,ali nijedna njena kakica nije lijepo mirišala odlkad jede dohranu, sad već i normalnu hranu.

Bili smo prošli tjedan na moru, tamo je to recimo počelo, mada sad kad razmislim, ne mogu točno odrediti kad je to počelo. Zna se zalomit koja i formirana kakica ali zadnjih dana kaka samo tako proljevasto, sad već brinem.

Mislila sam da je od promjene klime (ako je, sad smo već četiri dana doma, ista situacija), tamo je pila flaširanu vodu pa mislim da nije od vode, mislila sam od graha, nije ni od toga...namam više ideja...Inače je dobre volje, jede dobro, ne povraća.

HOće li proći samo od sebe ako je kakva adenoviroza( ali na povraća i dobrog je općeg stanja pa sam zbunjena)

Edit: Kaka tri puta dnevno, prekjučer je imala i ponoćno kakanje ...inače kaki istom frekvencijom,najčešće dva- tri puta tijekom dana.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 15:42   #59
Nightfall, kod mog je razlika između proljeva i rijetke stolice ta što je rijetku stolicu imao u uobičajeno vrijeme kakanja (ne ovoliko često), smrdila je više, i obično se javljala u periodu nicanja zuba. Ovo sad se javlja otprilike 6-7 puta dnevno, eksplozivno je i rijetko.
Negdje sam pročitala da treba čekati da samo prođe, plus rehidromix i gore navedeni savjeti.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 15:58   #60
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Nightfall, kod mog je razlika između proljeva i rijetke stolice ta što je rijetku stolicu imao u uobičajeno vrijeme kakanja (ne ovoliko često), smrdila je više, i obično se javljala u periodu nicanja zuba. Ovo sad se javlja otprilike 6-7 puta dnevno, eksplozivno je i rijetko.
Negdje sam pročitala da treba čekati da samo prođe, plus rehidromix i gore navedeni savjeti.


Aha, hvala, puno si mi pomogla . Znači kod moje bi ovo bila rijetka kakica po tvom opisu. Nije eksplozivna, ne kaka tak često,smrdi ekstra...mogli bi biti zubi, idu joj trojke...jedna je izašla, ostale čekamo ko Godota .

Nismo baš imali problema pri nicanju zubi, ali možda je ovo izuzetak, kažu da trojke bole više od ostalih
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.