Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2003., 13:19   #41
Quote:
Isildur kaže:
Znate onu pjesmu?



Time is on my side! YES it is! Timeeee is on my side Yes it is!



S budalama se ne isplati svadati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!





u potpunosti se slazem!

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 02.09.2003. at 13:51.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 14:35   #42
Dobra ti je ideja, ali nikako da krene.
Imam i ja podosta iskustva, pa sam na raspolaganju svima kojima je potreban razgovor.
Smislicemo nesto da animiramo ljude.
Problematika je kompleksna, i moze se
dosta toga pokrit...
Kad bi uspjeli napravit podforum, tretirat razlicite probleme,
Kako prepoznati, kome se obratiti,
kako se suociti, kako suociti one oko nas,
kako zivjeti s odredjenom dijagnozom,
kako prihvatiti da ti je bolje-dobro,
jednom kad ti je bolest postala dio identiteta...
sto je uopste bolest, a sto zdravlje,
sto to znaci uopste biti normalan?
A mozda ovdje niko nema ovakvih problema, pa nam nije ovo ni potrebno?
Hm...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 12:32   #43
Quote:
bipolar2000 kaže:
Dobra ti je ideja, ali nikako da krene.
Imam i ja podosta iskustva, pa sam na raspolaganju svima kojima je potreban razgovor.
Smislicemo nesto da animiramo ljude.
Problematika je kompleksna, i moze se
dosta toga pokrit...
Kad bi uspjeli napravit podforum, tretirat razlicite probleme,
Kako prepoznati, kome se obratiti,
kako se suociti, kako suociti one oko nas,
kako zivjeti s odredjenom dijagnozom,
kako prihvatiti da ti je bolje-dobro,
jednom kad ti je bolest postala dio identiteta...
sto je uopste bolest, a sto zdravlje,
sto to znaci uopste biti normalan?
A mozda ovdje niko nema ovakvih problema, pa nam nije ovo ni potrebno?
Hm...

Sjetio sam se teme danas , kada je netko komentirao da ja samo
pisem i sam sebi odgovaram!

Nainteresantnije ja da mnogo osoba je pitala o stvarima koja ova tema pokriva.

Ja isto mislim da bi trebali imati teme koje pokrivaju neke bolesti na vece indexirane....trebali bi mozda imati kao i knjige sadrzaj
pod foruma.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 15:16   #44
predlazem copy-paste temu, u naslovnom postu index tema.
i sve ove teme koje su samo copy-paste, da budu na jednom mjestu kao literatura. s tim da je, sto se mene tice, potpuni nonsens kopirati sadrzaj web-stranica, kad je moguce staviti link.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 15:52   #45
Quote:
alica kaže:
predlazem copy-paste temu, u naslovnom postu index tema.
i sve ove teme koje su samo copy-paste, da budu na jednom mjestu kao literatura. s tim da je, sto se mene tice, potpuni nonsens kopirati sadrzaj web-stranica, kad je moguce staviti link.

Dosla si sebi?

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2004., 16:49   #46
sad dodji i ti, pa umjesto da copy-pastas stavi link.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 06:57   #47
Eto vidim da se raspravlja o svima bolestima koje su ovdje na
ovoj temi pokrivane pa dizem mozda ce kome doci potrebno.

Ja idem 18/5/05, na moj svaki sest tjedni zajedno sa suprugom
kod doktorice psihijatrice.

Eto kazao sam prije ja sam sada 13 godina kronicno pod depresijom ,anxiety,panik atacks,stress,personaliti traits.

moje stanje se nece popraviti jer ima vise drugih bolesti koje utjecu na gornje bolesti.

Primjer je kronicni bolovi (34 godine),Azbestoza, Arachnoiditis,Apnea.

Ali ja sam pod kontrolom tableta koje mi omogucuju normalan (koliko moze biti zivot).

Nije jagano ali je bolje ,da sam ostao bez kontrole ,vec bi davno imao druge poslijedice.



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2004., 13:56   #48

Depresija je još jedna posljedica stresa.Kada stress dugo traje,čovjek prolazi kroz sve faze od uzbune, preko otpora do zamora, i na kraju do depresije.
Osoba koja stiže do granica svojih mogućnosti počinje da osjeća simptome depresije.
Činjenica da se osjeća nesposobnom da savlada stres, gura osobu u depresivno stanje.



Opsiran link koji pokriva sve na HRVATSKOM Stress/napor ,zamor i nakoncu dipresija.


SVE O STRESSU /na Hrvatskom




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 18:07   #49
Lijepo je znati da nema mnogo bolesnih sa "Psihijatricnim bolestima ,nego samo mnogo koji se spremaju doktoru ili se zele lijeciti ,a pogotovo one koji pitaju sta da rade ,a onda pisu gluposti!

Vas no.1 psihijatricki bolesnik!

pozdrav svima



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2004., 16:18   #50
Dizem temu...jer mnogi toliko pitaju...a vecina odgovora su ovdje!

Ja licno i dalje idem svaka sest tjedna psihijatra...moje bolesti su kronicne .

Dijagnoziran sam 1990/91...Major depressive disorder,stress, anxiety,panic attacks, personaliti traits.

Radi bolestih sam i morao u invalidsku mirovinu 1992.
Nije se mnogo popravilo ali sposoban sam voditi brigu o sebi ,
jedino na zalost imam jos vise medical problema ,tako da se vrti u krug.

Nadam se da cete naci u temi sta vas interesira.


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 19:34   #51
VILKO skidam ti kapu!
Rijetko pred nekim skinem kapu, ali ono što si ti u ovoj temi učinio - vredno je svakog poštovanja!
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2004., 10:57   #52
Dobra ti je tema i zanimljivi tekstovi. Mislim da je dobro pronaći konkretne podatke o bolesti koja nas muči, ali još je bolja razmjena konkretnih iskustava sa osobama s istim problemima. Pogledaj moju temu Anksioznost i panika.
Fosil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 22:31   #53
ajoj

čitajući sve ove dijagnoze,tj.objašnjenja različitih psiholoških bolesti moram iskreno reći da sam se pomalo uplašila,budući da sam se našla u nekoliko njih.
Kako je uopće moguće,i je li moguće,biti slobodan od nekog poremećaja s kojim se osoba suočava.Meni osobno treba pomoć,ali nikako da se odlučim otići kod psihijatra,jer imam neke predrasude i strah da neću biti shvaćena na ispravan način.Može li se čovjek pripremiti na odlazak psihijatru i kada i kako odlučiti da mu je pomoć takve vrste potrebna?!
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:03   #54
Vilko, nadam se da se nećeš naljutiti, ali temeljem tvojih postova na Zdravlju, stekla sam dojam da ti na neki način "uživaš" u svim svojim bolestima i razglabanju o njima nadugačko i naširoko, da si njima potpuno zaokupljen.

Znam da nitko ne voli biti bolestan, bar ne svjesno, ali mislim da za ozdravljenje nije baš najbolja ideja stalno o tim bolestima pričati. Ponekad se čini kao da se hvališ svim tim dijagnozama.

To je moj dojam.
A sad kibam nalijevo...
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:20   #55
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
čitajući sve ove dijagnoze,tj.objašnjenja različitih psiholoških bolesti moram iskreno reći da sam se pomalo uplašila,budući da sam se našla u nekoliko njih.
Kako je uopće moguće,i je li moguće,biti slobodan od nekog poremećaja s kojim se osoba suočava.Meni osobno treba pomoć,ali nikako da se odlučim otići kod psihijatra,jer imam neke predrasude i strah da neću biti shvaćena na ispravan način.Može li se čovjek pripremiti na odlazak psihijatru i kada i kako odlučiti da mu je pomoć takve vrste potrebna?!
Studenti medicine uredno proživljavaju to isto, čula sam to više puta. Učeći za ispite prepoznaju se u svakoj bolesti.
Zato ja nekako smatram da i nije najbolja ideja tako opširno citirati medicinsku enciklopediju i slično, jer se ljudi uspaničare.

Što se tiče odlaska psihijatru, nema razloga za predrasude. Njima je to posao, a tebi neka zdravlje bude na prvom mjestu. Nema posebnih priprema - odi doktoru opće medicine, i traži uputnicu za psihijatra. Pod uputnu dijagnozu može ti staviti neurosis. Ne znam gdje živiš, ali u Zagrebu je ok Klinika za psihološku medicinu, gdje možeš ići na psihoterapiju i ako treba dobiti i lijekove. Oni nisu klasična psihijatrija, ne znam kako se izraziti - u smislu da tamo nisu ljudi koji boluju od duševnih bolesti, kao psihoza i sl, već tamo uglavnom dolaze ljudi s blažim, neurotskim problemima.
Ja idem tamo na psihoterapiju, a krenula sam zbog stresa koji mi se odražavao loše na tjelesno zdravlje.

Pomoć ti je potrebna ako se duže vremena loše osjećaš, ako ti misliš da ti treba - onda ti treba.
Ako imaš bilo kakvih pitanja, pucaj. Može i na PM.
Uglavnom ja sam zadovoljna.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:15   #56
fem hvala ti na odgovoru i mislim da si u pravu;ne valja previše razglabati o duševnim bolestima jer fakat čovjeka ulovi panika čitajući o tome svemu,mada mislim da je vilko htio najbolje kada je pisao o tome,ali sam se ja ulovila da sam počela paničarit čitajući o svemu tome.
Fem,reci mi nešto malo više kak si ti krenula tam i dal ti pomaže.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:25   #57
vilko jesi se izlječio od svega toga i kako
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 14:46   #58
stvari su se omakle kontroli...

osobu sa dijagnozama bipolarnog poremecaja, PTSPa i alkoholizma su (prijatelji) upravo su spustili s krova jedne kuce, vlasnica kuce je zvala policiju, policija zvala staru doma i napala je da sta ga ne drzi pod kontrolom ili ne posalje na lijecenje (dosao je s lijecenja prije 14 dana), nije joj policajac da ni da dode do rijeci i da ako ne moze da zove hitnu, ali nisu izasli na "uvidaj". i nazove ona hitnu, a tamo po njoj pospu drvlje i kamenje da sta oni imaju s tim da zove policiju...

vec smo prije kada bi bilo problema pokusali da netko intervenira, policija ili hitna, ali su se svi oglusavali na to.

mene sada zanima, jeli moguce i kako takvu osobu proglasiti neuracunjivom. kako pomoci i njemu i sebi? najveci problem je postao sta svako malo nesto napravi i ove godine je na njegove kazne otislo preko 1o ooo€?!
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:03   #59
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
stvari su se omakle kontroli...

osobu sa dijagnozama bipolarnog poremecaja, PTSPa i alkoholizma su (prijatelji) upravo su spustili s krova jedne kuce, vlasnica kuce je zvala policiju, policija zvala staru doma i napala je da sta ga ne drzi pod kontrolom ili ne posalje na lijecenje (dosao je s lijecenja prije 14 dana), nije joj policajac da ni da dode do rijeci i da ako ne moze da zove hitnu, ali nisu izasli na "uvidaj". i nazove ona hitnu, a tamo po njoj pospu drvlje i kamenje da sta oni imaju s tim da zove policiju...

vec smo prije kada bi bilo problema pokusali da netko intervenira, policija ili hitna, ali su se svi oglusavali na to.

mene sada zanima, jeli moguce i kako takvu osobu proglasiti neuracunjivom. kako pomoci i njemu i sebi? najveci problem je postao sta svako malo nesto napravi i ove godine je na njegove kazne otislo preko 1o ooo€?!
Ovo je prestrašno! Pa tko bi drugi trebao uletjeti tamo nego hitna? Policija ga može jedino fizički savladati i to je sve, ali pomoći mu može samo liječnik nekom injekcijom za smirenje. Policija će ga samo još više raspaliti i (ne-daj-bože) nanijeti mu i fizičke ozljede pri pokušaju da ga savladaju. PRESTRAŠNO! Hitna -> pravac bolnica! Držim fige!
renci75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 16:00   #60
kasno, nazalost za koji dan cemo provest njegov drugi rodendan bez njega...
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.