Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2007., 01:22   #1
Zašto me skriva od djece?

Bok svima,
Upoznala sam ga godinu dana poslije njegove dramaticne rastave i strpljivo slusala beskrajne price njegovom bracnom krahu. Bio je tada u depresiji, bez volje i zelje za dalje i onda se desila ljubav na prvi pogled, obostrana, i, eto, mislim da sam mu za ove cetiri godine dosta pomogla da se vrati u normalu, da stekne novi dom i da krene iz pocetka. Eto, zivimo skupa, sve to funkcionira, on tvrdi da me voli...I, pitate se gdje je tu sad problem.
Evo: ja za te cetiri godine nisam upoznala njegovu djecu.
Cak ih nisam nikada ni vidijela.
On se sa svojim kcerima nalazi vani: vodi ih u kino, na pizzu, u setnju...Bilo kud, ali mene tu nikada nema. U pocetku sam imala razumijevanja za njegovu potrebu da se sam vidja sa djecom, ali sad me sve to pocinje smetati. Predlagala sam mu da cure pozovemo doma na rucak, kolace, bilo sto, ali on bi tada samo nesto promumljao, u stilu: treba vremena...
Eto, trudila sam se biti jasna i sazeta i sad postavljam konkretno pitanje:
Da li je ovakav njegov stav dokaz da mu ja u biti vrlo malo znacim u zivotu, da sam nesto prolazno, te da me stoga ne zeli upoznavati sa djecom?
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:21   #2
mozda to nije njegov stav??
moguce da je to uvjet bivse , ili te jednostavno djeca ne zele upoznati?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 08:22   #3
4 godine i nije nesto prolazno
zasto? boji se konflikta? nije dovoljno jak da stoji iza svojih izbora u zivotu? ne zeli bivsoj dati materijala za optuzbe/svadje/ispitivanja

zavisi od puno faktora
ko je koga ostavio?
kolike su kcerke?
sta im inace govori?
ima li mama drugoga?
kakav je inace u zivotu i prema ljudima?
Quote:
Upoznala sam ga godinu dana poslije njegove dramaticne rastave i strpljivo slusala beskrajne price njegovom bracnom krahu.
godinu dana nakon i tolika dramatika
ovo mi ukazuje da je on jako slab na nju
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:47   #4
sličnu sam situaciju imala i ja,upoznala sam ga nedugo nakon prekida.
on svoju klincezu nije vidio par mjeseci kako smo mi bili skupa,bivša nije dala,,bilo je svega,da ne duljim..
al prvi put kada ju je mogao uzeti k sebi vidjela sam je..on je želio da budem s njima.ja sa, se iskreno bojala..
al sve je prošlo ok..
ne znam šta bi ti rekla na to sve,trebaš ga posjest i da ti da konkretene razloge,nek ti napiše ako mu je teško govorit,al budi spremna na sve,reci da želiš potpunu iskrenost..
možda nećeš čuti što želiš,al barem ćeš znat na čemu si jer 4 godine živjeti s nekm,a ne upoznati njegovu djecu,mislim da je to nepoštovanje prema tebi,al to je samo moje mišljenje
zaraa20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 13:49   #5
A da ipak pitaš njega zbog čega je tomu tako? Možda ne želi bivšoj dati temu da djeci ispire mozak, možda želi biti idealan tata pred djecom (ostao sam, misli samo o njima), možda te se srami, možda su u šumi...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:20   #6
Curice su vec velike, idu u osnovnu skolu. Odnosi sa bivsom zenom su losi, mislim da ni ne govore. Meni je logicno da djeca za vikend, praznike ili jednostavno kad im se hoce, dodju i zive i sa svojim ocem, a ne da se s njime smucaju po kinima, pizzeriama i slasticarnama... Kad god sam pokusala sa njime razgovarati u startu bi me prekidao da ja nista ne kuzim jer, kao ne znam sto je to biti roditelj, te da ima vremena i da ja ne trebam pozurivati stvari?!? Frendice mi kazu da sam blesava i da mi uopce ne trebaju obaveze i odgovornosti s njegovom djecom, te da je ovako bolje.
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:30   #7
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mozda to nije njegov stav??
moguce da je to uvjet bivse , ili te jednostavno djeca ne zele upoznati?
Pa da li je moguce da bivsa tako nesto uvjetuje?
Mislim, zar se pri rastavi ne utvrdjuje zakonski ko, kada i koliko moze biti s djecom?
A ni to da me djeca ne zele upoznati ne skida odgovornost sa njega. Ako se vec odlucio zivjeti samnom u istom stanu, onda je i tim svojim curama trebao objasniti kako stoje stavri.
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 18:53   #8
Mislim da nakon 4 godine veze i - koliko zajedničkog života? - baš i NEMA neki razlog za takvo ponašanje.
A da probaš nakon "starta" reći da - ako već smatra da "niš ne kužiš" - nek ti lijepo OBJASNI? Pa da onda -skužiš? Onako - probaj na miran način porazgovarati i nek se izjasni u čemu je problem, odnosno - u čemu on MISLI da je problem. Ja nekako sumnjam da je nakon toliko vremena u pitanju neki uvjet bivše ili ne znam što... Nekako mi više zvuči da se ON nečeg boji.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 23:37   #9
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Pa da li je moguce da bivsa tako nesto uvjetuje?
Mislim, zar se pri rastavi ne utvrdjuje zakonski ko, kada i koliko moze biti s djecom?
A ni to da me djeca ne zele upoznati ne skida odgovornost sa njega. Ako se vec odlucio zivjeti samnom u istom stanu, onda je i tim svojim curama trebao objasniti kako stoje stavri.
Naravno da je moguće, pogotovo ako je slab na nju i djecu. A očito da je.
Nekako mi to djeluje kao nedostatak poštovanja prema tebi. Ili se boji reakcije cura, što ga naravno ne opravdava.
Svaka ti čast što si izdržala 4 godine. Mislim da je krajnje vrijeme da to riješite. Nemoj mu dozvoliti da te prekine kad kreneš o tome razgovarati. Zaslužila si da te sasluša. Nemoj dozvoliti da se tako ponaša prema tebi.
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 23:43   #10
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Upoznala sam ga godinu dana poslije njegove dramaticne rastave i strpljivo slusala beskrajne price njegovom bracnom krahu. Bio je tada u depresiji, bez volje i zelje za dalje i onda se desila ljubav na prvi pogled, obostrana, i, eto, mislim da sam mu za ove cetiri godine dosta pomogla da se vrati u normalu, da stekne novi dom i da krene iz pocetka. Eto, zivimo skupa, sve to funkcionira, on tvrdi da me voli...I, pitate se gdje je tu sad problem.
Evo: ja za te cetiri godine nisam upoznala njegovu djecu.
Cak ih nisam nikada ni vidijela.
On se sa svojim kcerima nalazi vani: vodi ih u kino, na pizzu, u setnju...Bilo kud, ali mene tu nikada nema. U pocetku sam imala razumijevanja za njegovu potrebu da se sam vidja sa djecom, ali sad me sve to pocinje smetati. Predlagala sam mu da cure pozovemo doma na rucak, kolace, bilo sto, ali on bi tada samo nesto promumljao, u stilu: treba vremena...
Eto, trudila sam se biti jasna i sazeta i sad postavljam konkretno pitanje:
Da li je ovakav njegov stav dokaz da mu ja u biti vrlo malo znacim u zivotu, da sam nesto prolazno, te da me stoga ne zeli upoznavati sa djecom?

Ne bi te htjela povrijedit ali 4 god?! a ti nisi upoznala njegovu djecu? Strava.
Klevr b(r)iđ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 23:48   #11
Što te briga ! Blago tebi...

Uživaš s tipom, a bez obveza

E što bi ja da da imam takve sreće, ali meni se jedna nakon jedne zajedničke noći odmah nacrtala s tuđim klincom pred vratima

I sad bih ja zbog dva sata sexa trebao brinuti i za nju i za dijete daljnjih dvadesetak godina

E vidiš to je prava pizdarija
Profesor. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 14:42   #12
nisam sve citala.
ali ja mu ne bih zamjerila.
prije 7 godina bih se bunila, ali danas NE.
ni ne znas cega si sve uskracena.
budi sretna u svom uglu i "njihovo" vrijeme ti provedi na svoj nacin.
obogati sebe u svoju korist.

situacija jos nije sazrela.
pa cekaj svoje vrijeme.
ako dodje.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:04   #13
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
nisam sve citala.
ali ja mu ne bih zamjerila.
prije 7 godina bih se bunila, ali danas NE.
ni ne znas cega si sve uskracena.
budi sretna u svom uglu i "njihovo" vrijeme ti provedi na svoj nacin.
obogati sebe u svoju korist.

situacija jos nije sazrela.
pa cekaj svoje vrijeme.
ako dodje.


potpisujem
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:16   #14
Mislim da on tu dosta mulja, da se i dalje potajno nada da ce se bivsa odobrovoljiti i primiti ga nazad, te da me stoga i skriva od te svoje djece.
Ja sam do sada vjerovala u njegovu verziju te rastave, a to je da je on bio taj koji je na brak stavio tocku i otisao. Ali, vec duze pocinjem sumnjati da je ono sto se okolo prica mozda ipak tocno. Tj. da je bukvalno bio izbacen iz kuce (zivjeli su skupa sa zeninim roditeljima)
Ne zelim biti nicija rezerva i ne znam ja sto tu jos treba sazreti i sto ja tu jos trebam cekati?!
I da li se vama cini normalno da se neko navodno rastavi i da na kraju ostane na cesti jer sve velikodusno ostavio bivsoj zeni.
Btw. nedavno mu je izletilo u drustvu da on jos nije potpisao neke papire od rastave. Dakle, kaj to znaci? Da li je on onda uopce rastavljen?
Mozda ovo sve nekome izgleda blesavo, ali shvatite kako se ja osjecam. To sto ja za ove 4 godine nikada nisam vidjela tu djecu je, mozda, i minorni problem. Ali, gubim vjeru u njega jer svaki put kad se dotakne tema njegove rastave, djece, love koju bivsa, preko djece, nemilice ubire, e onda se sve zavrsi sa: "Daj, plizz, nemoj me sad piliti." ili " E, sad me i ti jebes!"
Ozbiljno razmisljam da stavim tocku na sve, jer ovo sve skupa postaje za mene malo previse.
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 22:01   #15
čudan neki lik, 4 godine nakon rastave se još nada
ne znam, ignoriraj njegove izjave i posjedni ga uz kavu, riješi to ozbiljnim razgovorom, reci mu ovo što si rekla nama... reci da će izgubiti i rezervu...
fairy696 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:41   #16
Sinoc smo izisli s frendovima i njegova bivsa je prosla s tipom zagrljena. Preblijedio je, poceo pusit kao nezdrav, a kad je od frendova cuo da je gospodja u sretnoj vezi vec par mjeseci, totalno je popizdio. Na kraju mu je i pozlilo, te smo zavrsili na hitnoj. Tlak skocio do neba.
Mislim da je stvar sad jasna, a kako ja nisam krpa i ne zelim biti nicija rezerva, zamolit cu ga da se iseli iz mog stana i to cim prije.
Hvala svima koji su mi pokusali pomoci.
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 14:54   #17
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Sinoc smo izisli s frendovima i njegova bivsa je prosla s tipom zagrljena. Preblijedio je, poceo pusit kao nezdrav, a kad je od frendova cuo da je gospodja u sretnoj vezi vec par mjeseci, totalno je popizdio. Na kraju mu je i pozlilo, te smo zavrsili na hitnoj. Tlak skocio do neba.
Mislim da je stvar sad jasna, a kako ja nisam krpa i ne zelim biti nicija rezerva, zamolit cu ga da se iseli iz mog stana i to cim prije.
Hvala svima koji su mi pokusali pomoci.
kao sto rekoh ranije:
situacija jos nije sazrela.
pa cekaj svoje vrijeme.
ako dodje.

i sada:

doslo je tvoje vrijeme.
sretno.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 16:09   #18
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Sinoc smo izisli s frendovima i njegova bivsa je prosla s tipom zagrljena. Preblijedio je, poceo pusit kao nezdrav, a kad je od frendova cuo da je gospodja u sretnoj vezi vec par mjeseci, totalno je popizdio. Na kraju mu je i pozlilo, te smo zavrsili na hitnoj. Tlak skocio do neba.
Mislim da je stvar sad jasna, a kako ja nisam krpa i ne zelim biti nicija rezerva, zamolit cu ga da se iseli iz mog stana i to cim prije.
Hvala svima koji su mi pokusali pomoci.
si iselila gospona?
__________________
Što me snađe da se ovdje nađe
gremlin33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 23:46   #19
Prvo sam mislila jednom za svagda razgovarati.
Nije htio. Otisao je i upalio TV, uzeo pivu i potpuno me ignorirao.
Tad sam ja ugasila TV i rekla: E, sad je dosta, kupi svoje stvari i mars van. Sad me vise nista ne zanima.
Bio je zbunjen, mislio je da se ja salim, rekao mi: " Ma daj, koji je tebi sad k....!" Rekla sam mu samo da ne zelim svadje, scene, nikakva objasnjenja, samo zelim da mi da kljuceve i da ode i to sto prije. On se bijesno pokupio,bacio kljuceve i to tako da me je s njima udario i izjurio van. Ja sam ugasila mobitel, iskljucila telefon, pustila muziku i popila bocu vina. Poslije nisam oka sklopila cijelu noc; cula sam da je neko par puta zvonio, (on- tko bi drugi) ali sam sebi rekla: ne javljaj se i ne otvaraj! Sutradan sam otisla na posao i zamolila za tjedan odmora. Sad sam na moru: citam, secem, cak sam se danas i okupala. Trudim se da sebi ugadjam i da uopce ne mislim na njega. Mada, nije lako.
Iz vrta u kojem za nas nista ne raste bolje je otici.
Hvala vam svima...
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 00:22   #20
Sad je bas bed.
Ovo doista dodje kao ekspresna rastava.
Ekspresna, jer mi se vise nikada u zivotu ne moramo vidjeti, ne moramo se cak ni pod onim obaveznim vidjeti ni na sudu, nista...
Svako na svoju stranu i pa-pa.
Sad smo kao stranci, kao da se nikada nismo voljeli, kao da nismo 1460 dana i noci proveli skupa...
Pa da sam i kamen pored sebe drzala, navikla bih se na njega!
Grozno mi je.
Mislim sada sto li radi, gdje je, da li i on misli na mene i da li sam bas trebala biti tako drasticna...
Da li su to normalne faze pri rastavama?
Daj, ljudi pomozite!!!
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.