Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2004., 20:42   #21
Ma, ok, jasno mi je da cijena ide posebno, samo mi se €6 po dužnom metru čini malo too much
Šteta što se ne možeš sjetiti... but thanks
iwoa is offline  
Old 07.03.2004., 17:44   #22
Par savjeta.

Taj sivi sloj po plocicama je ustvari ostatak fug mase jer se fug masa na plocice nanosi specijalnom gletalicom koja je od gumene smjese, neko fugiranje radi prstima ali to zna biti suvise bolno. Dakle, moj savjet je da se sivi sloj sa plocica skida uz pomoc mrezice od stare vrece za kupus ili krompir. Kasnije se plocice prebrisu vlaznom krpom.

Sto se tice stemalice ili takozvanog pistolja, on se moze iznajmiti ako u blizini postoji neko gradiliste i dovoljno je otici kod poslovodje gradilista ili onoga koji brine o alatu. E sad, naravno da je tu cijeli problem do tog covjeka, da li ce on biti voljan da iznajmi stemalicu. Ali vrijedi pitati, ja sam nekoliko puta na taj nacin iznajmljivao stemalicu, polakome se oni jer dobiju novac koji ide njima u djep. A ako se stemalica pokvari on se uvijek moze pravdati da se pokvarila na gradilistu.

Uzimanje viska pocica se obavezno gleda po dimenzijama plocica. Ako je plocica recimo 25X25 cm onda se uzmu dimenzije zidova i podova i pravi se kalkulacija. Recimo, ako je pod 4,35 X 3,50 onda se uzima kolicina plocica po duzini i sirini (4,35= 18 komada zadnja se reze i 3,50= 14) pomnozi (18X14= 252) preracuna u kvadratne metre (16 plocica kvadrat, 252/16= 15,75 metara kvadratnih) i doda se jos metar recimo jer moze doci do lomljenja plocica, ali to sve zavisi od umjesnosti majstora. Dakle, za taj pod se kupi 17 metara kvadratnih ili 16 ako zelis da rizikujes.
Vanjushka is offline  
Old 07.03.2004., 20:31   #23
Quote:
Vanjushka kaže:
Par savjeta.

Taj sivi sloj po plocicama je ustvari ostatak fug mase jer se fug masa na plocice nanosi specijalnom gletalicom koja je od gumene smjese, neko fugiranje radi prstima ali to zna biti suvise bolno. Dakle, moj savjet je da se sivi sloj sa plocica skida uz pomoc mrezice od stare vrece za kupus ili krompir. Kasnije se plocice prebrisu vlaznom krpom.


Može se ovo odstraniti i s esencijom octa. Malo štipa, ali radi.
iwoa is offline  
Old 12.07.2007., 19:34   #24
Smile Postavljanje pločica

Ipak, ako sve drugo propadne, slobodno se javite za savjet glede polaganja pločica na http://www.kerabella.hr
DeeGee is offline  
Old 19.04.2010., 21:53   #25
ha ha ha

dobarrrr
keramičar is offline  
Old 01.09.2014., 22:47   #26
Evo da se i ja malo reklamiram
FACEBOOK : Keramika emil

Pa se javite ako šta zatreba

LP
emil 007 is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.