Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2019., 10:55   #1
Grijanje na UNP plin

Ima li tko ovdje da grije kuću na UNP iz spremnika, tzv. bombole?
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 11:16   #2
Možda imaju oni na.... Plinsko grijanje
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 15:07   #3
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Ima li tko ovdje da grije kuću na UNP iz spremnika, tzv. bombole?
Bježi od te opcije,to je po mome najskuplja opcija grijanja.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 07:34   #4
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Bježi od te opcije,to je po mome najskuplja opcija grijanja.
Možeš to malo argumentirati ako ti nije teško.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 10:54   #5
Ubije te cijena spremnika preko 8 ljetnih mjeseci.
Podnosljivo je samo ako vise objekata dijeli isti spremnik.
Isplativo nije nikada.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:10   #6
Spremnik se sad daje besplatno, i ne kužim gdje je kod nas 8 mjeseci ljeto.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:24   #7
Prije par godina sam razmišljao o tome. Bile su potrebne neke dozvole da bi se postavio spremnik.
Cijena grijanja je u rangu lož ulja i mijenja se u skladu s cijenom nafte.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:31   #8
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Bježi od te opcije,to je po mome najskuplja opcija grijanja.
Ovako,napisao si u jednom postu da je spremnik besplatno a ja ti napamet kažem da nije.
Živim u Sloveniji pa pojma nemam kako je u Hrvatskoj a usuđujem se tvrditi da danas ama baš ništa nije besplatno.
Dakle,dobiješ besplatno a uslov je da potpišeš toliko i toliko godina da ćeš MORATI od njih kupovati stisnuti plin.Onda imaš ukopavanja spremnika u zemlju,pa montaža brojila sa kutijom na zidu kuće , pa cijevi od spremnika do tvoje peći a to sve košta.
Dalje,dobro pogledaj koliko košta kubik tog plina pa preračunaj da li jeste bilo koliko jeftiniji od lož ulja.
A onako usput,zašto ne misliš u smjeru grijanja na pelete?

Malo pomoći u vezi cijana grijanja,link http://www.servis-perkovic.hr/financ...dba-energenata
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:49   #9
Sve sam to napravio, distributer mi spremnik ne naplaćuje, a m3 plina naplaćuje 4 kune.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:53   #10
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Sve sam to napravio, distributer mi spremnik ne naplaćuje, a m3 plina naplaćuje 4 kune.
Da li sa potpisom imaš obavezu da određeni broj godina moraš kupovati plin?
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:55   #11
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Da li sa potpisom imaš obavezu da određeni broj godina moraš kupovati plin?
Ne, mogu raskinuti kad hoću bez plaćanja penala.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 11:55   #12
Ako ti naplaćuje 4 kn/kg onda ti je trošak skoro isti kao i prirodni plin. Barem prema ovoj tablici što je Wanted123 priložio.


Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
ixxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 12:03   #13
Da, ali prirodni mi nije dostupan, živim van grada.

Moj je problem potrošnja, imam 1 do 1,5 veće račune od susjeda, čak imamo i isti bojler, a ne mogu dokučiti zašto, on troši mjesečno za grijanje 200 m2, s tim da puno više troši na kuhanje i toplu vodu jer ih je 6, nas je dvoje, manje nego ja za grijanje cca 70 m2. Oboje termostatat na 22 C, grijem u turnusima, noću ne grijem, PVC stolarija, prije 3 godine energetska obnova fasade, 2 servisera kažu da je s bojlerom sve OK i da ne gubim plin.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 12:26   #14
Da tebi ne bježi kroz zadnju ploču?
Toplota po zakonu fizike putuje prema gore.
Dakle,kakva ti je izolacija na zadnjoj ploči ili,ako je mansarda,kakva je tamo izolacija?
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 12:33   #15
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Spremnik se sad daje besplatno, i ne kužim gdje je kod nas 8 mjeseci ljeto.
provjeri ugovor dal imas minimalnu potrosnju, ak vec nemas ni najam, ni obvezno trajanje ugovora. to nisam ni znao da postoji.

ak je sve kako kazes onda izgleda dobra opcija.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 12:45   #16
Quote:
gadze kaže: Pogledaj post
provjeri ugovor dal imas minimalnu potrosnju, ak vec nemas ni najam, ni obvezno trajanje ugovora. to nisam ni znao da postoji.
ak je sve kako kazes onda izgleda dobra opcija.
Koliko znam, a znam, sada sve firme koje se time bave u Hrvatskoj spremnik daju besplatno.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 13:00   #17
Nama su znali podvaliti los plin. Zapravo to su znali napraviti puno njima koje znam. A s takvim plinom ne mozes nista, kuca ledena, a oni se naravno ograđuju od svega. Treba dobro ispitati tu opciju, ja sam samo dao primjer za nas u Istri i osobno vise nikad se nebi vratio na to. Treba jos uzeti u obzir da je cijena veoma prevrtiljva, prakticki kad smo se prebacivali na plin, u to vrijeme, je bio skroz prihvatljiva opcija da bi nakon samo dvije godine dosao daleko najskuplji oblik grijanja.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
n1no is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 13:04   #18
Zato mu ja i velim da razmisli o opciji na pelete.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 13:04   #19
Spremnik imam u najmu 12g. U zadnjih 3g uspio sam spustiti cijenu najma na 100kn/mj.
Bilo bi mi bolje da sam kupio spremnik jer oni ionako ne vrše kontrolu, a sve što se pokvari naplate jer kažu da sva aparatura koja je na spremniku je u mojoj domeni održavanja.
Zadnje punjenje je bilo 3.87kn/kg prije 2tj.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 16:33   #20
Ne vjerujem da je riječ o kvaliteti plina jer je vlasnik firme koja mi ga isporučuje moj prijatelj.

Kažem vam, razlike u potrošnji su drastične, susjed 50 m od mene grije na isti link, ima čak i isti bojler, a za grijanje 200 kvadrata na dvije etaže potroši manje nego ja za grijanje 70 kvadrata na jednoj etaže. S tim da on troši puno više plina za kuhanje i toplu vodu jer ih je 6 ukućana, a nas samo dvoje.

Evo, neki dan sam baš očitao potrošnju, u 29 dana je potrošeno 540 kubika plina, a zadnjih par dana je bilo toliko toplo da se grijanje skoro i nije palilo.

Sutra sam naručio tipa koji ima neki stroj s kojim se ispituju instalacije da li negdje pušta plin, to mi još jedino pada na pamet.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.