Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 23:13   #61
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
Mjenjam prozore na kuci i bit ce malo veci (visi), jer sada su rolete visoke 30 cm a nove ce niti 18cm dake prozori (stakleni dio ce bit visi za cca 10-12 cm.

jel to problem ili bi i za to trebao traziti neku dozvolu ?
Pazi... tu je nešto čudno kod tebe...
ako je kutija bila veća, taj višak je bio prema gore. kutija je s unutrašnje strane i ne vidi se izvana. dakle, postavljanjem novog prozora i kutije trebala bi ostati rupa gore s unutranje strane. prozor ne može biti veći, nego zapravo isti.
ipak, možda se varam.

inače, za to ti ne treba nikakva dozvola jer ne izbijaš vanjske zidove, zar ne? rupa ostaje ista. (sad opet pogledaj ono gore što sam napisao o kutiji...)
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 10:20   #62
u tome i jest problem izbijam "bangere" to je onaj dio koji pokriva rolete.

dakel nova rupa je 30 cm veca/visa od stare. 18 cm pokrivaju rolete, tako da otvor za prozore ostaje 10 cm visi.
neznam da li se to moze smatrati izbijanjem vanjskih zidova...

sa susjedima necu imati problem a prozori gjedaju u dvoriste iza i ispred kuce. ani koji gledaju na stranu prema susjedu se ne mjenjaju.

dakle koja je presuda...??
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 11:04   #63
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
u tome i jest problem izbijam "bangere" to je onaj dio koji pokriva rolete.

dakel nova rupa je 30 cm veca/visa od stare. 18 cm pokrivaju rolete, tako da otvor za prozore ostaje 10 cm visi.
neznam da li se to moze smatrati izbijanjem vanjskih zidova...

sa susjedima necu imati problem a prozori gjedaju u dvoriste iza i ispred kuce. ani koji gledaju na stranu prema susjedu se ne mjenjaju.

dakle koja je presuda...??
Ne znam... to je stvarno sitno...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 12:02   #64
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
dakle koja je presuda...??
sudija reko 12 godina, 12godina, strogog zatvora.............
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 13:02   #65
ja odlucio idem bez neke papirologije pa kako bude. malo sam se prosetao po ulici i zakljucio da nemaju bas svi prozore iste visine, pa eto i moj ce odskakat za 10 cm

Edgare kad ce tintonidur ugledati svjetlo dana

na jesen ide izolacija kuce, pa bi mo dobro doslo par desetaka litara.

ej by the way jel to tekucina i ili neki prah ?
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 14:49   #66
Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
ja odlucio idem bez neke papirologije pa kako bude. malo sam se prosetao po ulici i zakljucio da nemaju bas svi prozore iste visine, pa eto i moj ce odskakat za 10 cm
nije bitno jesu li svi prozori iste visine već jesu li onakvi kakvi su u građevinskoj dozvoli

Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
Edgare kad ce tintonidur ugledati svjetlo dana
na jesen ide izolacija kuce, pa bi mo dobro doslo par desetaka litara.
beta verzija je već u uporabi. primjenjuje se već u Italiji

svi sa foruma dobiju ga džabe, javi se na PM

komercijalizacija u HR je zapela u Zavodu za istraživanje kvalitete. Naime oni nikako da skuže princip kako radi....pa dok to ne shvate neće izdati atest

Dokumentacija je prosljeđena i u Ženevu, radi zaštite autorskih prava i izdavanje patenta

Quote:
passat_karavan kaže: Pogledaj post
ej by the way jel to tekucina i ili neki prah ?
Dolazi u vrećema od 50kg. Nešto slično kao cement. Ne miješa se s običnom vodom, već sa Donat MG-om u stanovitom omjerom. Za to možeš upotrijebiti običnu mješalicu kao onu kaj ljudi imaju doma za beton raditi.

Nanosi se špricanjem. Za velike površine koristiš veće šprice (ko one žute od 10litara) a za pokrivanje detalja kao oko prozora i to koristiš one male kao od od neznam Čarlija za suđe prati.

Uproaba zaštitne opreme tipa maske za lice i rukavice (preporučljivo je koristiti i skafander) je obvezna
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 14:59   #67
rekonstukcija krova

Molim Vas nazive firmi koje rade rekonstrukciju krova, da je firma provjerena a da ne naplacuje van svih normi

hvala
dancika is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.07.2008., 12:08   #68
zar nitko nema info
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 08:35   #69
Quote:
dancika kaže: Pogledaj post
Molim Vas nazive firmi koje rade rekonstrukciju krova, da je firma provjerena a da ne naplacuje van svih normi
Evo firme koja je meni radila novo krovište.
http://www.krovista-hle-mar.hr/
Imao sam dvije ponude i bili su povoljniji. Zadovoljan sam kvalitetom i izvedbom.
Eto, nadam se da sam pomogao, pozdrav!
dbunic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 18:37   #70
zna li netko kakva je procedura kad se naknadno traži građevinska dozvola za već napravljenu adaptaciju krovišta? Da li postoji neka zatezna kamata ili slično, što ako odbiju zahtjev, mogućnost žalbe?
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:42   #71
Dozvola za preuređenje krovišta?

pozdrav, jedno pitanje..

kuća je od babe i dede ostala, 11x8m, sve uredno u papirima...

ja ću uskoro raditi novo krovište na kući, i malo podiči kuću u zrak radi tavanskih prostorija, pa me zanima da li moram prijavljivati izmjenu krovišta i tu manju adaptaciju?
kuća bi išla cca 50cm u zrak, mozda i manje...radi tavanskih prostorija...

kuća nije na glavnoj prometnici, u sporednoj cestici u manjem selu
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 13:18   #72
mijenjate gabarite i izgled objekta , potrebna je dozvola

ukoliko vas niko ne prijavi od susjeda taj zahvat bi vam mogao proći, ali po zakonu o građenju dovola treba
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:15   #73
Ako može savjet. Useljavam se u potkrovlje a za sređivanje komplet krova trenutno nisam u stanju (financijskom naravno), međutim na nekoliko mjesta mi malo pušta vlagu. Da li je moguće nešto privremeno učiniti, primjerice obložit kosi krov katranom ili nečim? Ako da, koliko to otprilike košta sa montažom za oko 100 m2 kosog krova?

Zahvaljujem unaprijed.
__________________
...s istoka, zapada, sjevera, ori se pisma najsvetija; Digla se naša bila zastava, koja se nikad nije pridala...
"Meni niste učinili koliko niste učinili jednom od ovih najmanjih'" (usp. Mt 25, 31-46)
grunjac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:56   #74
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
mijenjate gabarite i izgled objekta , potrebna je dozvola

ukoliko vas niko ne prijavi od susjeda taj zahvat bi vam mogao proći, ali po zakonu o građenju dovola treba
hm,pa ako idem u zrak sa kućom,isto treba dozvola?

i kakve veze ima izgled objekta sa dozvolom? ako i ne bih išao u zrak, ako mjenjam samo crijep,kaj mi isto treba dozvola?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 16:59   #75
Radimo cca 50 krovova godišnje na obiteljskim kućama,niti pitamo za dozvolu ,niti smo doživjeli da je itko imao problema sa inspekcijama zbog renoviranja krovišta pa je moj savjet da prestanete u tolikoj mjeri filozofirati oko toga jer ono što je na papiru i praksa baš nisu u simbiozi.Šteta da je ovdje vrlo malo ljudi koji se ZAISTA bave takvim poslovima ,ili ih možda i ima pa mudro prešute???
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 21:40   #76
Quote:
dbunic kaže: Pogledaj post
Evo firme koja je meni radila novo krovište.
http://www.krovista-hle-mar.hr/
Imao sam dvije ponude i bili su povoljniji. Zadovoljan sam kvalitetom i izvedbom.
Eto, nadam se da sam pomogao, pozdrav!

Prekrasno je ovo sve..a možeš mi samo reći, oni rade krov i to drveno krovište, dakle plafon tavana..to je sa izolacijom ili kako? Ili prema dogovoru? I možeš li reći kakv je cijena toga, za oko 100 m2 tavanskog prostora?

Koliko sam shvatila, tavan nije veliki problem što se tiče adaptacije, u tehničkom smislu, sve je suho, izolacija, pregrade..krov je možda najveći problem..
__________________
U boj za narod svoj!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 22:03   #77
http://www.dekor-magazin.com/interij...adaptacije.htm

http://www.randic-turato.hr/intro/INTRO2.htm

Na 1.stranici je navedena okvirna cijena adaptacije 800-2000 kn/m2. I tu sam po forumu vidjela cijenu oko 300 Eu/m2..da li se to odnosi na krovište+izolacija+sređen pod, sa izolacijom+prozori? Dakle sve osim parketa i npr tapeta..? Ili je to cijena uz već riješeno krovište?
__________________
U boj za narod svoj!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 08:42   #78
GraĐevine izgraĐene prije 15. 2. 1968.

Članak 122.

Građevina koja je izgrađena bez građevinske dozvole do 15. veljače 1968. godine smatra se u smislu provedbe nadzora građevinske inspekcije izgrađenom na temelju pravomoćne građevinske dozvole.

Građevina iz stavka 1. ovoga članka smatra se uporabljivom građevinom ako su ispunjeni uvjeti iz članka 121. stavka 2. ovoga Zakona.



a šta točno ovo znači?

znači,za samo krovište mi netreba nikakva dozvola,iako bi i trebala, nebudem ništa vadio jel to je totalni idiotizam,da cu vaditi dozvolu za promjeniti krovište,a isti gabariti...

no ako idem u zrak sa kućom cca pol metra, jel to treba vaditi kakvu dozvolu?

nadstrešnice?

proširenje samog objekta cca 2 m2 (2x1m),jel košta puno u dozvoli?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 08:44   #79
Quote:
snjeguljičica kaže: Pogledaj post
Prekrasno je ovo sve..a možeš mi samo reći, oni rade krov i to drveno krovište, dakle plafon tavana..to je sa izolacijom ili kako? Ili prema dogovoru? I možeš li reći kakv je cijena toga, za oko 100 m2 tavanskog prostora?
U onoj galeriji se nalazi i moje krovište, evo linka:
http://www.krovista-hle-mar.hr/galerija/P6130033.JPG
Tlocrt tavana je 8mx8m + veranda (ulazna vrata) koja je 1,8mx5m. Cijena je uključivala rušenje starog krova, odvoz šute,
natkrivanje terase na dvorišnoj strani, zatvaranje mansardi, limarija ... i bilo je cca 90.000HRK. Koliko bi to bilo za 100m2
ne znam, ali cijena ovisi i o izvedbi krovišta ...
Dakle, rade samo krovišta, a uređenje potkrovlja u našem slučaju će ići u drugoj fazi i s drugim majstorima - knauferima.
dbunic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:41   #80
onako kako ti je mazgov rekao:

ako ne mijenjaš gabarite znači npr mijenjaš grede, letve, crijep ne trebaš dozvolu


ako podižeš krovište (podzidavaš zidove ili promjenom kuta podižeš za 50 cm) trebaš dozvolu

možeš ići na rizik i bez dozvole ,
inspekcija će ti doći samo ako te netko prijavi
a i tada možeš proći samo s upozorenjem (iskustvo prijetelja)
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.