Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 19:15   #141
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Vi (koji ste tamo) ste dozivjeli kulturni shock, a i brainwashing.
Stoga nije nelogicno da netko sa foruma zna bolje.
Osim toga vi samo radite, a na balkanu su ljudi opusteni, misli su im slobodnije (poput vjetra kojeg spominjes) i uopce mudriji su.
Provalio si objektivnost i neutralnost "sviiiidoka" iz prve ruke!

Kao i u svim "desnicarskim" (i nacionalistickim) krugovima, da bi bio "PRAVI", i u SAD-u moras krivo razonirat (i to idealno, BEZ trunke obraza i srama)
i jos blesavije se provaljivat.

Idealno je zvucat malko priglup...da bi obican puk mogao sticat dojam da si "njihov", (da bi im lakse mog'o zamazat oci ) dok ih zajebajes svojim pi*darijama i provalama.

A kako u SAD-u imas mjesta gdje je postotak nepismenih cak 50%
(napr. Detroit) nije tesko pronac budale koje ce ti dati svoj glas, i slijepo slijedit.

Idealno je ako to sve preseravanje moRes spojit s' nekkvim debelim interesima $$$, i fino unovcit.
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 08:48   #142
Blažen bio ignore.

Nego, Niall Ferguson je bio super, i dobro je spustio Stephenu - "we kinda invented your country!".
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:42   #143
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Blažen bio ignore.

Nego, Niall Ferguson je bio super, i dobro je spustio Stephenu - "we kinda invented your country!".
Volio bih nabaviti tu knjigu,posebice mi se sviđa jer se sada furaju neke "alternative Zapadu",a koje u 500 godina nisu ni postojale,bar ne do pojave jakog Japana(a i on ima mnogo više Zapadnog uticaja nego se misli,kao i sada Kina)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 11:58   #144
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Volio bih nabaviti tu knjigu,posebice mi se sviđa jer se sada furaju neke "alternative Zapadu",a koje u 500 godina nisu ni postojale,bar ne do pojave jakog Japana(a i on ima mnogo više Zapadnog uticaja nego se misli,kao i sada Kina)
Ja ću je nabavit čim prije. No, imam Kolos i Uspon novca na lageru, pa mi se ne žuri. Dobar je Niall. A i ženskinja mu je fora.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:09   #145
@ Michael i Linda:

Na koju knjigu točno mislite? Civilization The West and The Rest?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:11   #146
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
@ Michael i Linda:

Na koju knjigu točno mislite? Civilization The West and The Rest?
Je, na tu promoviranu na Colbertu.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:19   #147
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Je, na tu promoviranu na Colbertu.
Nisam gledao zadnjeg Colberta, a nisam nikad ni citao Fergussona. Tematika je interesantna, ali vidim da mu ta knjiga ima jednu od najnizih ocjena na Goodreadsu od njegovih, a ni na Amazonu je bas nisu pocastili...

Mozda za upoznavanje sa Fergussonom bolje pocet s nekim drugim djelom ?
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:26   #148
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Mozda za upoznavanje sa Fergussonom bolje pocet s nekim drugim djelom ?
Probaj s Usponom novca, to je, prema mnogima, njegovo najbolje djelo, pa dalje odlučuj hoćete li se dalje družit. Uspon novca, za razliku od dva druga navedena djela, dobiva najmanje prozivki za istraživačke manjkavosti i ideološku pristranost.

A i baš sad gledam po netu, Civilization nije dobro primljena u najmanju ruku...meh, malo mi to ubija entuzijazam sad, moram priznat.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 12:35   #149
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Probaj s Usponom novca...
Hvala

Quote:
A i baš sad gledam po netu, Civilization nije dobro primljena u najmanju ruku...meh, malo mi to ubija entuzijazam sad, moram priznat.
Ne daj se obeshrabriti
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:31   #150
Otac James Martin je razlogom najpopularniji i najčitaniji katolički svećenik u SAD-u. Mislim da mu je ovo već neki peti put kod Colberta.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:29   #151
Zanimljiva reportaža uvijek dobre Sam Bee u jučerašnjem Daily Showu,
Prosvjedi u New Yorku su se pokazali kao jako zanimljiv sociološki eksperiment.

Na kraju se tabor razdvojio u dva fizički odovjena dijela, u jednom prava sirotinja i opespravljeni, u drugom studenti, djeca privilegiranih roditelja koji su se došli igrati revolucije
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 11:50   #152
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljiva reportaža uvijek dobre Sam Bee u jučerašnjem Daily Showu,
Prosvjedi u New Yorku su se pokazali kao jako zanimljiv sociološki eksperiment.

Na kraju se tabor razdvojio u dva fizički odovjena dijela, u jednom prava sirotinja i opespravljeni, u drugom studenti, djeca privilegiranih roditelja koji su se došli igrati revolucije
To je došlo kao točka na i. Nemam ništa protiv prosvjedovanja, to je pravo svakoga, ali nisam sigurna još dal se slažem s ovim prosvjednicima. Nekako se sve svodi na njihovo okupljanje i sviranje bubnjeva i sada su se počeli razdvajati u mišljenjima i razlozima zašto su tamo.
I smiješno mi je da žestoki podržavatelji tih prosvjeda stavljaju komentare ispod epizode Daily Show-a kako se Stewart nije dotakao teme i kako je postao kao ostali mainstream media, a Stewart samo radi ono za što i većina gleda ovaj show - ismijava licemjerje u politici i javnom životu, što po meni radi odlično.
Sam Bee je bila odlična u ovome: kad je pitala jednog lika što misli o onom drugom taboru i ovaj je pokušavao diplomatski odgovor, na što ga je počela zajebavat kako se strašno trudi dati politički korektan odgovor,a ne može se sjetit ničega. predobro
dharmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 12:43   #153
Ehm, Stewartov posao jest satira, ali nemojmo se zavaravati da mu publika nema izvjesne ideološke preference, te da u skladu s tim pristupaju tipičnim navijačkim obrascima.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:37   #154
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Ehm, Stewartov posao jest satira, ali nemojmo se zavaravati da mu publika nema izvjesne ideološke preference, te da u skladu s tim pristupaju tipičnim navijačkim obrascima.
Inače, rođeni brat mu je glavešina na Wall Streetu
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 03:28   #155
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Inače, rođeni brat mu je glavešina na Wall Streetu
Baš izguglah, bogme je čunka - Chief operating officer of the NYSE Euronext. Moćno zvuči. Samo ne znam koliko je to indikativan podatak.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:26   #156
meni su i stewart i colbert zaista odlični.prvo sam otkrila tds i bila sam oduševljena posebno s onom erom kada su mu steve carrell i stephen colbert bili komentatori. ovo su mi jedni od njihovih boljih uradaka: http://www.thedailyshow.com/watch/th...--christianity

http://www.thedailyshow.com/watch/mo...harles-scandal

http://www.thedailyshow.com/watch/mo...n---reality-tv

a ovo je jedan noviji i stvarno je odličan: http://www.thedailyshow.com/watch/tu...012/waking-bad , na šta je cnn spao, strašno :/

-the colbert report mi je prepredobar, moglo bi se reći i smješniji. baš mi je taj lik kojeg je stephen stvorio dobro opisuje tu napadnost i stav ja sam uvijek u pravu, papa bear
ovo su mi jedni od boljih:
http://www.colbertnation.com/the-col...-to-steve-jobs

http://www.colbertnation.com/the-col...icism-for-lent

http://www.colbertnation.com/the-col...s---bla-people
__________________
You're not a bad person. You're a terrific person. You're my favorite person, but every once in a while, you can be a real cunt.
tweety214 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:05   #157
puno puno bolji su Bill Maher i Doug Stanhope.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:32   #158
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
puno puno bolji su Bill Maher i Doug Stanhope.
Daj pet!
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 21:34   #159
Mada je i ovo odlično: Carell i Colbert "racionalno" argumentiraju religije

Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:15   #160
Colbert je trenutno najbolji komičar u SAD-u,dok mi je Stewart ne smiješan,ali ima OK emsiju i zanimljive suradnike,psobice Sam Bee i Johna Olivera
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.